המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר בירדן לכבוד הרמדאן: על המוסלמים לנתק קשריהם עם היהודים הבוגדנים
28/3/2023


מאמר ביומון ירדני: רמדאן - חודש הג'יהאד והשהאדה; על הפלסטינים להגיע לירושלים ולהגן על אל-אקצא ועל המוסלמים לנתק קשריהם עם היהודים הבוגדים

 

ב-23.3.23, היום הראשון לחודש רמדאן, פרסם העיתונאי הפלסטיני, רשיד חסן, בעל טור ביומון הירדני אל-דוסתור, מאמר תחת הכותרת "רמדאן חודש הג'יהאד", בו הדגיש כי המשמעות החשובה ביותר של חודש הרמדאן היא היותו חודש הג'יהאד והנכונות לשהאדה, למסירת הנפש ולהקרבה במהלכו. לדבריו, הניצחונות החשובים והמכריעים ביותר בהיסטוריה המוסלמית התרחשו במהלך חודש רמדאן, ולפיכך קרא לעם הפלסטיני להתגייס ולהגיע לירושלים במהלך חודש זה כדי להגן על אל-אקצא. כן קרא לאומה המוסלמית לעמוד לצד העם הפלסטיני, לוותר על הנורמליזציה עם ישראל ולנתק את הקשרים עם היהודים, אשר "לא מכבדים שום חוזה או הבטחה ושמטבעם נוטים לבוגדנות".

 

יצוין, כי הכותב מרבה לפרסם בטורו מאמרים בעד מאבק מזוין בישראל, הכוללים מוטיבים אנטישמיים.[1]


כרזת ברכת לרגל חודש רמדאן בערוץ הטלגרם

של הזרוע צבאית של חמאס, גדודי עז אל-דין אל-קסאם[2]


 

להלן תרגום קטעים ממאמר זה:

 

"חודש רמדאן טומן בחובו משמעויות ותכנים רבים ועצומים והוא נגלה אלינו לטובה ולברכה. המשמעות החשובה ביותר של החודש הנעלה הזה היא לחלוטין היותו חודש הג'יהאד, חודש של שהאדה [קרי, מות קדושים] ואסתשהאד [קרי, מסירת נפש]. [זהו] חודש של כיבושים וקרבות גדולים ולא חודש של תענוגות. רמדאן טומן בחובו את המשמעות החשובה ביותר – הנכונות לשהאדה ולהקרבה. בחודש המבורך הזה הנשמות מתמסרות באופן מוחלט לבוראן ונכספות אל גן העדן, אל משבי הרוח וריח הבושם שלו.

 

ברמדאן אירעו הקרבות חשובים והמכריעים ביותר בהיסטוריה המוסלמית. התרחש [קרב] בדר הגדול[3], שההיסטוריונים תמימי דעים בעניין כינויו 'קרב ההבדלה' משום שהוא הבדיל [מאז] ולתמיד בין האמת לשקר. האמת ניצחה 'והשקר חלף ואיננו, אכן השקר הוא בר חלוף' [קוראן, 81:17], הפוליתאיסטים הובסו וכוכבם החל לדעוך.

 

האם שליח אללה [קרי, הנביא מוחמד] לא קרא לעזרת אללה [בקרב אוחוד[4]] כשראה את הצבאות האדירים של שבט [קורייש] שמספרם היה כפול ומכופל ממספרם של צבא המוסלמים, באומרו 'הו אללה אל תביס את הקבוצה הזו [קרי, המוסלמים] כי אז לא יהיה יותר מי שיעבוד אותך'? ואז היה ניצחון ברור וגמול צודק למנהיגי הפוליתאיזם שפגעו במוחמד וחבריו... וברמדאן היה [גם] הכיבוש הברור של מכה[5]... 

 

ב[חודש] רמדאן התרחשו קרב חיטין[6] [שבעקבותיו] ירושלים שוחררה, וגם קרב עין ג'אלות[7], שבו אורו של  האסלאם הביס את צבאות החושך האדירים, הביס את הטטרים והגן על עצם קיומו של האסלאם ועל אזורי [השלטון של] האסלאם מהֶבְלַם של הבורים והחשוכים. לבסוף התרחשו [ברמדאן]  גם... קרבות הצליחה בשנת 1973[8], שבהם הצליחו הצבא המצרי והצבא הסורי להנחיל תבוסה משפילה לאלף גנרלים מצבא האויב בחולות סיני ובאדמת הגולן...


רוח הרמדאן זורמת בעורקיו של עמנו [הפלסטיני] האדיר. הנה הם האסירים הגיבורים מכריזים על שביתת [רעב] ללא הגבלת זמן, החל מהיום הראשון לחודש הרמדאן, כשהם מניפים את הסיסמה הנצחית 'או חירות, או שנמות כשהידים!'

 

הנה הוא עם הענקים [קרי, העם הפלסטיני] מחליט להסלים את ההתנגדות ברמדאן [שהוא חודש] הברכה וההצלחה, [ורואה בו] את הפתרון היחיד להגנה על המקומות הקדושים ועל הילדים והנשים מפני הטירוף הציוני שאיבד שליטה, עד כדי כך שהטרוריסט סמוטריץ' מתכחש לקיומו של העם הפלסטיני. הטיפש המטומטם הזה לא ידע שהראשונים, שנוצרו על ידי אללה הם הכנענים שהתיישבו בפלסטין, בנו את ירושלים והפיצו את הציביליזציה באזור כולו.

 

ברמדאן [חודש] השהאדה ושהידים, אנו קוראים לעמנו העצום להתגייס ולהגיע לירושלים ולשהות במסגד אל-אקצא[9], כדי להגן עליו מהטירוף הציוני. אנו קוראים לאומתנו לשבור את שתיקתה, להכריז על עמידתה לצד העם הפלסטיני, לקרוע את מסמכי הנורמליזציה והכפיפות [לישראל] ולנתק את הקשרים עם צאצאי יהודי ח'יבר[10], לאחר שהוכח כי הם לא מכבדים שום חוזה או הבטחה ושהם נוטים מטבעם לבוגדנות...".[11]

 

[3] קרב בדר נערך בין צבאו של מוחמד לצבא מכה בחודש רמדאן בשנת 2 להיג'רה (624 לספירה).

[4] קרב אוחוד הוא הקרב השני בין בני שבט קורייש למוסלמים שנערך בשנה ה-3 להיג'רה (625 לספירה) לרגלי הר אוחוד סמוך לעיר מדינה.

[5] לפי מקורות אסלאמיים, כיבוש מכה נערך בחודש רמדאן בשנת 8 להיג'רה (החופף לדצמבר 629-ינואר 630).

[6] הכוונה לקרב קרני חיטין שהתחולל ברמדאן שנת 583 להיג'רה (1187 לספירה) בין הצלבנים לצבא המוסלמי תחת פיקודו של צאלח אל-דין אל-איובי והתסתיים בתבוסה מוחצת לצלבנים, שהובילה לכיבוש מחדש של כל שטח ממלכת ירושלים הצלבנית על ידי המוסלמים, תוך זמן קצר.

[7] קרב עין ג'אלות התרחש בחודש רמדאן שנת 658 להיג'רה (שנת 1260 לספירה הנוצרית) בין הממלוכים למונגולים, והסתיים בניצחון מוחץ של הממלוכים.

[8] הכוונה למלחמת יום הכיפורים, שבה צלחו המצרים את תעלת סואץ והשמידו את קו בר לב. המלחמה שהתרחשה באוקטובר 1973, חלה במועד שבו חל הרמדאן בשנה זו.

[9] הכוונה למנהג ה'אעתכאף' במסגרתו שוהים המוסלמים ברציפות בתוך מסגד תוך התמסרות לעבודת אללה בעיקר העשרת הימים האחרונים של חודש הרמדאן.

[10] על פי המסורת המוסלמית, בשנת 628 גירש הנביא מוחמד מהעיר אל-מדינה את שני השבטים היהודים בנו קינוקאע ובנו נדיר, ואילו שבט בני־קורייט'ה הושמד כולו כאשר כל הגברים הוצאו להורג ואילו הנשים, הילדים והרכוש חולקו כשלל בין המוסלמים. מוחמד הכניע גם את יהודי הישוב ח'יבר (שכלל בתוכו גם את יהודי נדיר שעברו לשם), אך אפשר להם להישאר ולהמשיך לעבד את אדמותיהם בתנאי שייתנו מחצית מהיבול למוסלמים באל-מדינה. בימי הח'ליף המוסלמי השני, עמר בן אל-ח'טאב, גורשו היהודים מח'יבר ואדמותיהם חולקו בין המוסלמים.

[11] אל-דוסתור (ירדן), 23.3.2023

תגיות