המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר ביומון קטרי קורא לפלסטינים לבצע פיגועים בעומק ישראל
23/5/2023


מאמר ביומון קטרי קורא לפלסטינים לבצע פיגועים בעומק ישראל

 

על רקע סבב הלחימה האחרון בין ישראל לג'יהאד האסלאמי בעזה (מבצע "מגן וחץ"), פרסם העיתונאי הפלסטיני סמיר אל-ברגותי, בטורו ביומון הקטרי אל-וטן, ב-14.5.23, מאמר בו קרא לפלסטינים, ממגוון הפלגים, לבצע פיגועים בעומק ישראל מצפון ועד דרום, להכות בישראלים ולזרוע בקרבם פחד ובעתה. למדינות ערב קרא לפתוח את החזיתות מול ישראל ולגרש משטחיהן את שגרירי ישראל והזהירן כי אם לא ימהרו לעשות זאת, חזרתן בתשובה עלולה להיות מאוחרת מדי. לדבריו, "מועד מימוש ההבטחה הדתית וההיסטורית אודות פלסטין קרוב", ולפיכך יש להמשיך ולהכות בישראל.  

 

יצוין כי אל-ברגותי מרבה לקרוא במאמריו למאבק מזוין בישראל ורק לפני חודשיים פרסם מאמר דומה בו הסית את הפלסטינים לבצע פיגועים נגד ישראלים, לכתרם ולרודפם בירושלים, בתל אביב ובכל מקום מהים ועד הנהר.[1]

 

לוגו היומון הקטרי אל-וטן[2]


 

להלן תרגום קטעים מהמאמר:

 

"הכה בעומק ההתנחלויות של ירושלים, בתל אביב ובכל אדמה שהם גזלו וגירשו [ממנה] את תושביה מראס אל-נאקורה [ראש הנקרה בצפון] ועד רפיח [בדרום].

 

הכה [בהם] ותבורכנה ידיך. גם אם לא תפגע באף אחד מהם מספיק רק להפחידם ולזרוע בעתה בקרבם. לו היה מי שיכה [בהם] מתוך שטחי 1948, מדינת האפרטהייד [קרי, ישראל] לא היתה ממשיכה להתקיים בארצנו עד היום. לו הסכמי קמפ דיוויד והסכמי אוסלו לא היו קיימים לא היה נותר ציוני אחד בפלסטין...

 

הו פעיל [הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי] פלוגות ירושלים, הו פעיל [הזרוע הצבאית של חמאס גדודי] אל-קסאם, הו פעיל [הזרוע הצבאית של פת"ח גדודי חללי] אל-אקצא ופעילי חדר המבצעים המאוחד [שפיקח על] מערכת נקמת שוחרי החירות [השם שנתנו הפלסטינים לסבב הצבאי האחרון בין ישראל לג'יהאד האסלאמי בעזה]], הכו [בהם], שכן מועד מימוש ההבטחה הדתית וההיסטורית אודות פלסטין קרוב.[3] הבל השקר של [בנימין זאב] הרצל התפוגג יחד עם עליית הנפשות הטהורות האלה אל בוראן [הכוונה למחבלי הגא"פ שחיסלה ישראל] כשהן מלינות על ההזנחה של [האומה] האסלאמית והערבית כלפי [יעד] המסע הלילי של שליח אללה [קרי, מסגד אל-אקצא בירושלים] ועלייתו משם השמיימה...

 

הו פעיל [פלוגות] ירושלים, הו פעיל אל-קסאם, הו פעיל [החזית] העממית ו[פעיל החזית] הדמוקרטית, הו פעיל פת"ח, הו פעיל אל-עאצפה [שמה ההיסטורי של הזרוע הצבאית של תנועת פת"ח], אל תרפינה ידיכם ואל תצטערו כי תהיה ידכם תהיה על העליונה [קוראן סורה 3 פסוק 139], אם ירצה אללה.

 

מועד מימוש ההבטחה קרוב. קדימה חסידי ותומכי אללה! שייפתחו [כל] החזיתות מלבנון, מהגולן, מבקעת [הירדן] ומסיני ויגורשו שגרירי הישות [הציונית] ממדינות ערב, כדי שלא יגיע היום שבו כבר לא תתקבל החזרה בתשובה של החוטא [קרי: של מדינות ערב]."[4][2] אל-וטן (קטר)

[3] ככל הנראה הכוונה היא להבטחה האלוהית בקוראן שהמוסלמים יגברו בסופו של דבר על הכופרים, ואשר חוגים פלסטינים ומוסלמים מסוימים נוטים לפרשה כהבטחה שפלסטין תשוב לידי המוסלמים.

[4] אל-וטן (קטר), 14.5.2023