המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יום השואה הבינלאומי באיראן: המשטר האסלאמי מכחיש שואה
26/1/2023


יום השואה הבינלאומי באיראן: המשטר האסלאמי מכחיש שואה

 

מאת איילת סביון ומ. מנזור


הקדמה:

המשטר האיראני ידוע כמכחיש שואה וכמעודד ומפיץ פעילות מאורגנת להכחשתה, בהצהרות, בארגוני כנסים ותערוכות, תחרויות קריקטורות ותמיכה במכחישי שואה מחוץ לאיראן. המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, הכחיש בשנים קודמות שהשואה התרחשה וכינה אותה "מיתוס". לצד התבטאויות השוללות את קיומה, אימצו בשנים האחרונות, הדוברים האיראנים, ובראשם ח'אמנאי, עמדה מתוחכמת יותר ביחס להכחשתה. לצד הטלת הספק בהתרחשותה, קוראים דוברי המשטר בהתרסה לאפשר לחקור את השואה כדי לברר האם אכן התרחשה, ותוקפים את המערב ובמיוחד מדינות באירופה שאוסרות בחוק להטיל ספק בעצם התרחשותה.

 

ההצהרות של מנהיג איראן ח'אמנאי המטילות ספק בשואה פורסמו בדרך כלל לקראת תאריכים חגיגיים בלוח השנה של המשטר האסלאמי באיראן דוגמת חגיגות כינון המשטר האסלאמי בראשית פברואר, או ראש השנה הפרסי במרץ, או לקראת יום השואה הבינלאומי ב-27.1. הצהרות כאלה מפורסמות לאחרונה באיראן על רקע פרסום קריקטורות בוטות בצרפת נגד האסלאם ונגד ח'אמנאי. באוקטובר 2020 וגם בחודש האחרון מחו דוברים איראנים על כך שבמערב, ובמיוחד בצרפת, פוגעים באסלאם ובח'אמנאי בשם עקרון חופש הדיבור. לדידם, על המערב לגזור גזירה שווה בין הטחת עלבונות בקודשי האסלאם בשם חופש הדיבור לבין חופש הדיבור בנושא הטלת הספק בהתרחשות השואה.

 

דוח זה יסקור התבטאויות וסרטונים מפי בכירים במשטר האיראני ושופרותיהם המכחישים את השואה ונספח של דוחות ממרי נוספים שעסקו בכך. במקביל יפורסם דוח העוסק בהכחשת שואה בעולם הערבי.

 

ח'אמנאי מכחיש שואה:

ח'אמנאי: "אין לפקפק בנושא מיתוס טבח היהודים, הידוע [בכינויו] השואה"

בנאומו מה-7 בפברואר 2006 בפני קצינים מחיל האוויר האיראני, אמר מנהיג איראן, עלי ח'אמנאי:

 

"נושא חשוב יותר הוא הנושא המבייש את התרבות המערבית בתחום חופש הביטוי... אותו חופש הביטוי – שהם [קרי המערב] כל הזמן מהללים אותו – לא מתיר להם שמישהו יפקפק בנושא מיתוס טבח היהודים, הידוע [בכינויו] השואה. בנושא הזה אין חופש ביטוי!"[1]

 

ח'אמנאי: "השואה היא אירוע שהתרחשותו אינה וודאית" [2]

ח'אמנאי צייץ בדף הטוויטר שלו ב-21.3.2014, כי "השואה היא אירוע שהתרחשותו אינה וודאית ואם התקיימה לא ברור כיצד היא התקיימה".

 ח'אמנאי בסרטון: "לא ברור האם השואה התרחשה במציאות, דיבור עליה והטלת ספק לגביה נחשבים לחטא גדול"

לרגל יום השואה הבינ"ל, ב-27.1.2016, פרסם ח'אמנאי, באתרו english.khamenei.ir סרטון בן שלוש דקות שכותרתו "Are The Dark Ages Over?" גם בסרטון מביע ח'אמנאי ספק האם השואה התקיימה וזעם על האיסור שהטילה אירופה להכחיש את השואה.

 

ח'אמנאי תקף בסרטון את צביעות מדינות המערב, שחרטו על דגלן את ערך חופש הביטוי אך מונעות כל דיון בשאלה האם השואה אכן התרחשה. קשר השתיקה הזה בנושא השואה שכופות מדינות המערב על אזרחיהן, אומר ח'אמנאי, הוא מזימה שנרקמה בין מדינות אלה לבין המשטר הציוני. בסרטון נראים מכחישי שואה אירופים ידועים כמו רוג'ר גארודי, רובר פוריסון, ודיוויד ארווינג ומודגשת רדיפתם, לכאורה, בידי משטרי המערב.

לצפייה בקליפ ממרי:


ח'אמנאי: "מדוע הטלת ספק לגבי [התרחשות] השואה היא פשע? ... אבל פגיעה בנביא [מוחמד] מותרת?"

ב-28.10.2020 פרסם ח'אמנאי הצהרה בעקבות דבריו של הנשיא מקרון ופגיעה בנביא מוחמד, בה חזר על הכחשת השואה:[3]

"צעירי צרפת! שאלו את הנשיא שלכם מדוע הוא תומך בפגיעה בנביא האל [מוחמד] ורואה בכך חופש ביטוי? האם פירוש חופש הביטוי הוא: קללה והטחת עלבון [באסלאם] ועוד בפנים מאירות וקדושות? האין המעשה המטופש הזה עלבון כלפי רגשות האומה שבחרה בו כנשיאה? השאלה הבאה היא, מדוע הטלת ספק לגבי השואה היא פשע? ואם מישהו יכתוב דבר מה על זה הוא צריך להיכנס לכלא אבל פגיעה בנביא [מוחמד] מותרת?"[4]


עורך שופר המשטר, כיהאן, חוסין שריעתמדארי, מכחיש שואה:

שריעתמדארי: "השואה היא שקר היסטורי גדול ומסמכים רבים ובלתי ניתנים להכחשה מראים שהמיתוס הציוני הזה הוא מפוברק. הדאגה המעורבת בפחד של המערב בגלל חקר השואה היא הראיה הברורה ביותר לכך שהיא מזויפת"

חוסין שריעתמדארי, עורך שופר המשטר, היומון כיהאן, ונציג המנהיג ח'אמנאי במוסד זה, פרסם ב-31.10.2020, מאמר המכחיש את השואה בתגובה לתמיכת הנשיא הצרפתי מקרון בזכות חופש הדיבור. מקרון הגן על הזכות של הביטאון שארלי הבדו לפרסם קריקטורות הלועגות לאמונה דתית ועל הזכות לדבר על כך במערכת החינוך ולעודד דיון ציבורי בסוגיות חברתיות-דתיות הנתפסות בעיני אסלאמיסטים כפוגעניות. עורך כיהאן שריעתמדארי קבע כי השואה היא "שקר" ו"מיתוס ציוני מפוברק", וטען כי האיסור על חקירתה כדי להוכיח שלא התקיימה מוכיח את שקריותה. הוא זעם על כך שבעוד המערב מקדש את הזכות לפגוע בקודשי האסלאם בשם חופש הדיבור הוא מונע את הזכות הזו כשמדובר בשואת היהודים. להלן תרגום המאמר:

 

"בהודעתו האחרונה לצעירי צרפת הצביע המנהיג [ח'אמנאי] על אחת מנקודות התורפה הרגישות ביותר של צרפת וקרא תיגר על זיוף הטענה בדבר דמוקרטיה וחופש הביטוי במדינה זו ובמדינות אחרות באירופה. הוא [ח'אמנאי] אומר לצעירי צרפת 'שאלו את הנשיא שלכם מדוע הטלת ספק בשואה היא פשע אך העלבת הנביא [מוחמד] מותרת?' זוהי שאלה דו-כיוונית מעוצבת בחוכמה ושני צדדיה הם שערורייה עבור צרפת ונשיאה. יש להשיב על כך:

 

המנהיג העליון של המהפכה [ח'אמנאי] יודע שהמסר שלו יופץ בכל העולם מיד עם פרסומו. משמעות הדבר שלא רק צעירי צרפת יהיו קהל [היעד של המסר של ח'אמנאי] אבל הם [כלי התקשורת] הציגו את צעירי צרפת כקהל המסר שלו. מעשה זה של האדון [ח'אמנאי] הוא השפלה ברורה וחמורה לנשיא צרפת והפרשנות היא העובדה שנשיא צרפת מודע לזדון שבפעולתו ולפיכך אין הוא ראוי להיות הנמען של המסר שלו [של ח'אמנאי].

השואה היא שקר היסטורי גדול ומסמכים רבים ובלתי ניתנים להכחשה מראים שהמיתוס הציוני הזה מפוברק. הדאגה המעורבת בפחד של המערב מפני חקר השואה היא הראיה הברורה ביותר לכך שהיא מזויפת ואם זה לא היה כך והחקירה הייתה מאשרת את קיומה של השואה, מנהיגי המערב והציונים לא רק שלא היו מפחדים לחקור זאת אלא גם היו מזמינים ומשכנעים את כולם לחקור [את התרחשותה]. בהודעתו, פתח המנהיג את התיק השחור של השקר הגדול הזה לנגד עיני העולם. מקרה מביש שהציונים מאוד חוששים לפתוח.

 

בעבר עסקנו במסמכים רבים המדווחים על זיוף השואה ב[יומון] כיהאן וב[מאמר] קצר זה נסתפק בהתייחסות קלה והיא שבתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת כמה חברים בסוכנות היהודית הבינלאומית ובהם פייר וידאל נאקה, סרז' וולס, פרנסואה ברידה בהשגחת רנה סמואל ספראט, הרב המפורסם של צרפת, הכינו ואישרו טיוטה משפטית על פי הסיפור הבדיוני של הטבח של 6 מיליון יהודים במלחמת העולם השנייה! לפיה, 'כל הטלת ספק לגבי השואה כולל לגבי הרג היהודים במלחמת העולם השנייה, קיומם של תאי גזים ואפילו הספק הקל ביותר לגבי המספר 6 מיליוני ההרוגים היהודים נחשב לפשע! וכל מי שיפר חוק זה בצרפת ויטיל ספק בשלושת הנושאים הנזכרים, יידון לחודש עד שנת מאסר ותשלום קנס של 2,000 עד 300,000 פרנק.'

 

בהמשך, בלחץ אמריקה, אנגליה, צרפת והסוכנות היהודית הבינלאומית, אושר חוק זה גם במדינות אחרות באירופה כך שכיום כל הטלת ספק לגבי השואה כביכול וממדיה ומרכיביה נחשבת לפשע באירופה! עד כה, עשרות היסטוריונים אירופאים בולטים ומאות פרופסורים ומומחים ידועים בחקר מסמכים היסטוריים הוכיחו באופן מדעי לחלוטין על ידי הצגת מסמכים ששום מומחה לא יכול להטיל ולו ספק קל בדייקנותם שסיפור הטבח של 6 מיליון יהודים, המשרפות, תאי הגזים וכל מה שהציונים טוענים בעניין זה הוא שקר מוחלט והיא [השואה] סיפור מפוברק שמטרתו לא רק פוליטית אלא גם פלילית. מבין [המומחים והפרופסורים הנ"ל] ניתן להצביע על פרופסור רוג'ר גארודי, פרופסור רובר פוריסון, פרופסור כריסטופר סון, מחבר הספר המפורסם 'השקר של אושוויץ', וכו' ומחבריהם של מאות חיבורים מדעיים אחרים שמתוכם הסיפור של פרופסור רובר פוריסון ופרופסור רוג'ר גארודי - שניהם מצרפת - עדכני ומלמד יותר.

 

פרופסור רובר פוריסון היה מרצה באוניברסיטת 'ליון' המפורסמת בצרפת ומומחה בכיר בעל שם עולמי בבחינה והערכת מסמכים היסטוריים. הוא פרסם את מחקריו המדעיים והתיעודיים בספר שכותרתו 'תאי הגז – מציאות או מיתוס?' שתורגם גם לפרסית. הוא בדק אלפי מסמכים בתחום זה ובמהלך שנים של מחקר ביקר בכל המרכזים, על פי טענת הציונים, כמו תאי גזים, מוזיאון המשרפות המזויף, [מחנה הריכוז] דכאו במינכן שגרמניה וכו' וישב עם מאות עדים לנהל שיחה מפורטת ומדעית, ולבסוף, בלי ניתוח כלל ורק לפי המסמכים, הראה שסיפור הרג היהודים בגרמניה הנאצית הוא שקר היסטורי גדול והטעיה מבישה של דעת הקהל. דבר זה לא רחוק מהמצופה מהציונים הפראיים. למשל, פוריסון הצביע על התמונות המזויפות של תאי הגזים שעליהם טענו הציונים [את טענותיהם לגבי השואה] ותוך כדי שהוא דוחה טענה זו הוא תוהה האם התמונות האלה אמיתיות, תוך ציון ראיות בלתי ניתנות להכחשה: כיצד החיילים הגרמנים - לכאורה - עומדים בחדרים מלאים בגז קטלני בלי מסכות ובלי לכסות את פיהם, אפם ועיניהם ומפקחים על הוצאתם להורג של היהודים הנידונים? או על צילום אחר שמראה קבוצת יהודים מוקפת בכמה טנקים ושהציונים טענו לגביו [שהוא אותנטי] – [פוריסון] מראה שהטנקים בתמונה זו הם בריטים ולא גרמנים וכו' על ידי מתן מסמכים וראיות קריאים ובלתי ניתנים לערעור.

 

עם העלאת השאלה הנ"ל, תוך הכרזה על הגיחוך שבטענה בדבר חופש הביטוי מצד ממשלת צרפת וממשלות אירופה אחרות, מזמין המנהיג [ח'אמנאי] את דעת הקהל של העם האירופי ובמיוחד של בני הנוער לחקור את מה שמכונה סיפור השואה והתוצאה הסופית תהיה גילוי זיוף מיתוס השואה. שאלה זו של המנהיג אינה עוצרת בכך שהשואה מזויפת אלא גם מטילה ספק בעצמאות הפוליטית של ממשלת צרפת ושל ממשלות אירופיות אחרות בהן אפילו ספקנות לגבי השואה היא פשע.

 

בימים אלה התחזקו הרגשות האנטי-ציוניים בקרב אזרחי אירופה והואצו ההפגנות נגד נוכחותם של יהודים ציונים במרכזים רגישים ובמרכזי קביעת מדיניות וקבלת החלטות של ממשלות אירופה. למשל, אחת המטרות שהוכרזה רשמית מצד תנועת האפודים הצהובים בצרפת היא לנתק את ידיהם של הציונים מהמרכזים הכלכליים של ארצם. או בגרמניה, הבונדסטאג, הפרלמנט של מדינה זו, מורכב מ-598 נציגים. בעוד האוכלוסייה היהודית בגרמניה מונה 150,000, למעלה מ-100 מושבים בפרלמנט של המדינה הזו מוחזקים בידי היהודים שרובם אינם ממוצא גרמני! או רק אתמול [30.10.2020] מפלגת הלייבור הבריטית שהיא אחת המפלגות הבולטות במדינה הזו גירשה את ג'רמי קורבין, חבר בולט ומזכ"ל לשעבר של מפלגה זו, שזכה לאהדת רבים בגלל מחאה נגד המשטר הציוני. עתה התגבשה המחאה הזו והיא כנראה תתפשט, האם ניהול העניינים הבריטיים נמצאים בידי ישראל ?!

 

המסר של המנהיג מכיל גם נקודה חשובה נוספת שיש להתייחס אליה כ'מסכמת' והיא מראה בבירור שהבעיה של נשיא צרפת אינה הגנה על חופש הביטוי כפי שהוא טוען, שכן מדוע לא רק חקירת השואה נחשבת פשע אלא אף הטלת הספק במספר המזויף  [ששה מיליון] הנטען על ידי הציונים נחשבת לפשע?! בהודעתו הקצרה, חושף ח'אמנאי את המציאות המרה, שמה שהדאיג והפחיד את נשיא צרפת וממשלות מערביות אחרות הוא ההתפשטות ההולכת וגוברת של האסלאם הטהור של מוחמד אשר ב-41 השנים האחרונות צמצם את הזירה לכוחות יהירים [כינוי למערב בראשות ארה"ב] ולציונים צמאי הדם והבוזזים וכי הוא [האסלאם] הולך לשבור את השמיים ולהכין תוכנית חדשה..."[5]

 

שריעתמדארי: "אם קיים חופש ביטוי בצרפת, מדוע הטלת ספק באגדת השואה ואפילו הבעת ספקות לגבי מספר הקורבנות המדומים לפי הודעת הציונים לא רק אסור אלא שאם נאמרת או נכתבת מילה בהקשר זה ייגזרו על הדובר והכותב עונשי מאסר ותשלום קנסות כבדים!"

במאמרו ב-7.1.2023 ביומון כיהאן חזר העורך, חוסין שריעתמדארי, על הכחשת השואה וזאת לאחר פרסום קריקטורות בשבועון שארלי הבדו שהציגו את המנהיג העליון של  איראן ח'אמנאי כמיזוגן וכמדכא זכויות הנשים על רקע הוראתו לדכא את מחאת החג'אב באיראן. להלן קטע מן המאמר:

 

"המגזין הצרפתי 'שארלי הבדו' אשר העליב את הנביא הקדוש [מוחמד] לפני כמה שנים, נקט לאחרונה פעולה חדשה וחסרת בושה. בעוד שאמריקה ואירופה קיבלו סטירת לחי חזקה מהעם האיראני על תמיכתן הגורפת במתפרעים ובטרוריסטים השכירים, העיתון שוב עלב באופן מרושע בקדושה הדתית והלאומית של העם האיראני המוסלמי [בהציגו את ח'אמנאי באופן נלעג ובוטה].

 

בעקבות העלבון חסר הבושה של המגזין הזה, זימן משרד החוץ את שגריר צרפת והזהיר גם את ממשלתה. בתגובה לכך ממשלת צרפת קראה לחופש הביטוי! ולא הסבירה אם קיים חופש ביטוי בצרפת, מדוע הטלת ספק באגדת השואה ואפילו הבעת ספקות לגבי מספר הקורבנות המדומים לפי הודעת הציונים לא רק אסור אלא שאם נאמרת או נכתבת מילה בהקשר זה ייגזרו על הדובר והכותב עונשי מאסר ותשלום קנסות כבדים!..."[6]

 

קריקטורה בסו"י תסנים: "יש מעין חופש ביטוי באירופה שבו איש לא מעז למתוח ביקורת על השואה בעוד שמדינות כאלה מעליבות את אמונתם של מיליונים בשם חופש הביטוי"

על רקע דברים אלו, פרסמה סוכנות הידיעות תסנים, המקורבת למשמרות המהפכה, ב-9.1.2023, קריקטורה שכותרתה: "העלבון של שארלי הבדו כלפי הסמכות הדתית [ח'אמנאי] היא התרחיש הריאקציוני של השטן."[7]

 

תחת דמות השטן היושב על כתפי כתב המגזין שארלי הבדו ומורה לו להעליב כל מדינה או דת זולת ישראל נכתב: "חופש הביטוי במערב הוא שקר. יש מעין חופש ביטוי באירופה שבו איש לא מעז למתוח ביקורת על השואה בעוד שמדינות כאלה מעליבות את אמונתם של מיליונים בשם חופש הביטוי."[8]

 ינואר 2023: ערוץ 4 האיראני מציג סדרת ראיונות באנגלית עם מכחישי שואה ומפיצי תיאוריות קונספירציה מן המערב

באחד בינואר, 2023, ערוץ 4 האיראני המשדר בפרסית, החל לשדר סדרת ראיונות בשפה האנגלית עם מכחישי שואה ומפיצי תאוריות קונספירציה ממדינות המערב, ארצות הברית, בריטניה, ובהמשך גם צרפת. הראיונות מלווים בכתוביות בפרסית. התכנית משודרת ארבע פעמים בשבוע וכל ראיון משודר בשניים או שלושה חלקים.

 

בהקדמה לתכנית המשודרת בשפה הפרסית, נאמר כי "המנחה, אראש דריא-בנדארי, הוא סופר, מתרגם, וחוקר בתחום הפילוסופיה, והוא, כאביו, נג'ף דריא-בנדרי, הקדיש את מרבית חייו המקצועיים לעבודת התרגום. הוא בוגר אוניברסיטת ברקלי [כך במקור] ובילה שנים רבות כאקדמאי באוניברסיטאות במערב." אראש דריא-בנדארי מוכר גם בשם בלייק ארצ'ר וויליאמס. על פי מקורות אינטרנטיים, וויליאמס גדל בארצות הברית בבית של מהגרים איראניים-נוצריים, למד היסטוריה באוניברסיטת קליפורניה בברקלי, המיר את דתו לאסלאם שיעי, ולאחר מכן היגר לאיראן. הוא כתב ותירגם מעל 50 ספרים בנושא האסלאם, ובייחוד האסלאם השיעי. על פי הביוגרפיה שלו הנמצאת באתר Amazon.com, הוא עובד כעת על ספר בנושא "הפילוסופיה הפוליטית של איתאללה סיד עלי ח'אמנאי, המנהיג העליון הנוכחי של הרפובליקה האסלאמית של איראן." באיראן, הוא היה אחד ממארגני הכנס "אופק חדש" בשנת 2014, (ראוMEMRI Special Dispatch No. 5859 , The Second International 'New Horizon' Conference in Tehran Draws Leading Holocaust Deniers, Conspiracy Theorists, And BDS Activists From Around The World – And Is Backed And Supported By Iranian Regime) וכן פאנליסט בכנס "אופק חדש" שנערך בשנת 2018.[9]

 

עד כה, אורחי התכנית כללו את מכחיש השואה הבריטי ניקולאס קולרסטרום, מכחיש השואה האמריקאי רון אונץ, הבישוף הבריטי ריצ'ארד נלסון וויליאמסון, מפיץ תיאוריות הקונספירציה האמריקאי אי. מייקל ג'ונס, הפעילה האנטי-ישראלית האמריקאית אליסון וויר, והאקדמאי ומפיץ תיאוריות הקונספירציה האמריקאי, ד"ר קווין בארט.

 

מכחיש השואה הבריטי ניקולאס קולרסטרום אמר בתוכנית כי הגיע הזמן "להרדים" את "נרטיב ההזיה הסיוטית" של השואה; שמטרת אגדת ה"הולו-הוקס" (תרמית השואה) היא למחוץ את הרוח של גרמניה; וכי מטרת ה"פתרון הסופי" היתה רק גירוש יהודים עשירים ובעלי השפעה כיוון שהגרמנים לא רצו שהיהודים ישלטו בתקשורת ובפוליטיקה במדינה. הוא הוסיף כי תאי הגזים היו "המצאה דמיונית" וכי הגז ציקלון-B שימש רק להשמדת חרקים באופן "נורמלי." בנוסף, הוא טען שרק כ-40,000 יהודים מתו באושוויץ, כ-200,000 יהודים מתו במחנות עבודה, וכי טרבלינקה היה רק "מחנה מעבר" בו יהודים עברו ניקיון יסודי ו"מקלחות" לפני שהמשיכו בדרכם. ראו סרטון ממרי טי וי:אורח נוסף בתכנית, מכחיש השואה האמריקאי רון אונץ, טען כי הוליווד הנשלטת בידי יהודים, הציגה את רעיון השואה לארצות הברית וש"הסגידה לשואה" החליפה את הדת המסורתית במדינה. ראו סרטון ממרי טי וי:


 

הבישוף ריצ'ארד נלסון וויליאמסון, אורח נוסף, קרא לשואה "מיתוס," ואמר שהיהודים החליפו את ההיסטוריה ה"אובייקטיבית" ב"תסריט רגשי" בנוגע לשואה, והוסיף כי רק כמאה אלף יהודים אכן נהרגו. הוא לעג לניצולי השואה, ואמר כשהם אומרים: "הייתי שם, ראיתי את זה, כאשר [היהודים] ההונגרים נשרפו, העשן היה ירוק וכאשר [היהודים] הצ'כים נשרפו העשן היה אדום…"


בחודש ינואר 2019, הבישוף הבריטי ריצ'ארד וויליאמסון, אשר נודה פעמיים ע"י הכנסיה הקתולית, הפסיד בערעורו לפני בית הדין האירופי לזכויות אדם בנוגע להרשעתו בהסתה לשנאה בשנת 2010. הוא הורשע על סמך אמירותיו המכחישות את השואה בראיון ששודר בטלוויזיה השוודית בינואר 2009, שם הכחיש כי מיליוני יהודים נרצחו על ידי המשטר הנאצי וקבע כי "העדות ההיסטורית מנוגדת לכך ברוב תוקף, מנוגדת לכך ששישה מיליון יהודים הומתו בגז באופן מכוון בתאי גזים כחלק ממדיניות מכוונת של אדולף היטלר." לאחר מכן נודע כי לוויליאמסון יש גם היסטוריה של אמירות אנטישמיות, כולל הבעת אמונתו כי השואה זויפה על ידי היהודים כחלק ממאמציהם להשתלט על העולם ולהחליף את הנצרות.[10] ראו סרטון ממרי טי. וי:אורח התוכנית, אי. מייקל ג'ונס, מפיץ תיאוריות קונספירציה אמריקאי, קרא לשואה "המיתוס המייסד של האימפריה האמריקאית." ראו סרטון ממרי טי. וי:


 

נספח: פרסומי ממרי – המשטר האיראני מכחיש שואה

להלן כמה מפרסומי ממרי וסרטונים של MEMRITV מן השנים האחרונות בנושא הכחשת שואה ע"י המשטר האיראני:

נובמבר 2018 - בכיר במשרד הנשיאות באיראן בכנס הכחשת שואה בטהראן: התנהגות אנטישמית היא חלק מתרבותנו

מאי 2016 - עיתונאים איראניים: שה"ח זריף משקר באמרו שלמשטר האיראני אין כל קשר לתחרות הקריקטורות להכחשת השואה באיראן

יוני 2016 – טהראן מציגה: זוכי תחרות קריקטורות השואה 2016 באיראן

 

Special Dispatch No. 5948, IRGC-Affiliated News Agency: The Holocaust Lie Is Gradually Being Exposed; Those Who Claim It Happened Will Be Shamed, January 29, 2015

ינואר 2014 - בסתירה לדברי שה"ח האיראני זריף בארה"ב, המנהיג ח'אמנאי מכחיש שואה: ח'אמנאי  שב ומוקיר את פועלו של מכחיש השואה גארודי

דצמבר 2013 – אתר איראני טוען כי תמונות מוכרות מן השואה הן זיוף

ספטמבר 2013 - איראן: ביקורת על שה"ח זריף ש"צייץ": "איראן מעולם לא הכחישה את השואה"

אוקטובר 2011 - ספר מקוון באיראן: "השואה – השקר הגדול של היהודים"

 

Special Dispatch No. 3538, In Advance of International Holocaust Remembrance Day, Iranian 'Adolf Hitler Research Society' Website Shows How Holocaust Photos Were 'Doctored' By the Jews, and Iranian Website Publishes Series by French Holocaust Denier, January 26, 2011

ינואר 2007  - עורך 'כיהאן' תוקף את החלטת או"ם לגנות את הכחשת השואה     

MEMRI TV Clips

MEMRI TV Clip No. 6826, Iranian Researcher Shams Al-Din Rahmani Denies The Holocaust, Says The Jews Control the Oil Industry, October 6, 2018

MEMRI TV Clip No. 5503, TV Report on Iran's Holocaust Cartoon Contest: Its Goal Is to Spotlight the "Holocaust" Perpetrated by Israel, May 31, 2016

MEMRI TV Clip No. 2903, Iranian Website Displays Antisemitic Cartoons about the Holocaust, August 1, 2010

MEMRI TV Clip No. 2247, Iranian President Ahmadinejad Denies the Holocaust and Warns Europeans of the Zionists: They Cling Like Ticks, September 18, 2009

 

 
[1] אתר המנהיג (איראן), 7.2.2006

[2] טוויטר, ח'אמנאי, 21.3.2014

[3] נשיא צרפת מקרון אמר באוקטובר 2020 בעקבות רצח המורה סמואל פאטי משום שהראה לתלמידיו קריקטורות של הנביא מוחמד, שצרפת "לא תוותר על הקריקטורות" ושפאטי "נרצח בגלל שהאסלאמיסטים רוצים לקחת לנו את העתיד שלנו". בתחילת אוקטובר אמר מקרון שיילחם ב"בדלנות האסלאמיסטית", שמתפשטת בחלק מהקהילות המוסלמיות בצרפת וכינה את האסלאם "דת במשבר". רויטרס, 27.10.2020

[4] אתר המנהיג (איראן), 28.10.2020

[5] כיהאן (איראן), 31.10.2020

[6] כיהאן (איראן), 7.1.2023

[7] תסנים (איראן), 9.1.2023

[8] תסנים (איראן), 9.1.2023

[9] Veteranstoday.com/2018/05/17/jerusalem-al-quds-eternal-capital-of-palestine-conference-in-mashhad-iran, May 17, 2018.

[10] Catholicnewsagency.com/news/twice-excommunicated-bishop-loses-appeal-of-hate-speech-conviction-37268 Strasbourg, France, February 1, 2019; Adl.org/blog/bishop-richard-williamson-reiterates-Holocaust-denial-and-anti-semitism, November 19, 2018