המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
שופר המשטר האיראני: זמנה של ישראל אוזל, חורף קשה ממתין לה, לאמריקאים ולאירופים!
1/2/2024


שופר המשטר האיראני כיהאן: "בתחילת המלחמה בעזה אמרנו 'אל תפקפקו [בכך] שעזה מנצחת'! ואמרנו שהניצחון של עזה יושג על ידי יצירת 'מאזן אימה ופחד'... הזמן הולך ואוזל עבור ישראל וחורף קשה ממתין לציונים, לאמריקאים ולאירופים!"

 

מאת א. סביון


הקדמה:

בעוד דוברי המשטר באיראן חוזרים על הטענה כי החות'ים בתימן הם ישות עצמאית שאינה מקבלת הנחיות, בדומה ליתר תנועות ההתנגדות בציר האיראני, שופר המשטר האיראני, כיהאן, שעורכו מונה ישירות על ידי המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, מפרסם תדיר הנחיות פעולה ברורות לשלוחיו בציר ההתנגדות לתקוף את ישראל ואת כל מי שמשתף עימה פעולה, כדי להביא לאובדנה.

 

היומון כיהאן קבע כי ציר ההתנגדות פועל לפי מדיניות "מאזן האימה והפחד' של איראן נגד ישראל ותומכותיה (ראו דוח ממרי מה-15.12.23 שופר המשטר האיראני כיהאן: "האסטרטגיה החשובה ביותר של חזית ההתנגדות לאחר הגדלת הכוח הצבאי והשימוש בו צריכה להיות יצירת אימה בכל היחסים והסחר [של העולם] עם המשטר הציוני והגדלת עלויותיו וצריכה להיות באמצעות חיזוק והרחבת [התקפות] ההתנגדות בים, טילים, כטב"מים ובכל דרך אפשרית אחרת") וייחס למדיניות הזו של המשטר האיראני את ההצלחות של הפלסטינים נגד ישראל בטבח ה-7 באוקטובר ולאחריו, את פעולות החות'ים בתימן לעצירת כלי שיט שמקושרים לישראל ורתימת דעת הקהל בעולם נגדה ובעד הפלסטינים.

 

בשלב הבא בלחימה בישראל, קבע כיהאן, ציר ההתנגדות (החות'ים והמיליציות בעיראק ובסוריה) יפעל נגד נמלי הים והאוויר של ישראל במטרה למוטט את כלכלתה. (בימים האחרונים טענו מיליציות שיעיות בעיראק כי תקפו פעמיים את נמל אשדוד ואתרים אסטרטגיים נוספים בישראל). לטענת כיהאן, זהו קו הפעולה האיראני שעל פיו פועל ציר ההתנגדות נגד ישראל כדי להביא להשמדתה, ואין צורך בפעולה ישירה מצד איראן.

 

הלוגו של שופר המשטר האיראני, כיהאן


 

דוח זה יסקור כמה מאמרי מערכת של כיהאן בשבועות האחרונים בהם פירט שופר המשטר את הנחיות טהראן לשלוחים בציר ההתנגדות לגבי דרך הפעולה להשגת היעד של המשטר האיראני להביא להשמדת ישראל.

 

מאמר כיהאן 26.12.23: "כבר לא יכולים לטעון שהריסת ת"א וחיפה היא רק סיסמה כי סיסמא מציאותית זו של המנהיג [ח'אמנאי] הפכה להיות וודאית בשדה הקרב"

במאמרו מה-26.12.23 מנה שופר המשטר, כיהאן, את סימני תבוסת ישראל ואמריקה, לשיטתו, במלחמה בעזה וביתר זירות הלחימה במזה"ת שמנחילים להן שליחי איראן בציר ההתנגדות, זאת לצד התבוסה המדינית בזירות כמו האו"ם, דעת הקהל העולמית, האקדמיה האמריקאית, הפוליטיקה והתקשורת במדינות המערב.

 

הצלחת הפלסטינים בזירות אלה, גרס כיהאן, מעידה כי ישראל וארה"ב לא הצליחו למגר את החמאס ולמעשה היא מעידה שהעולם קיבל את האידיאולוגיה של ציר ההתנגדות.

 

בהתייחסו להצלחת הטבח של חמאס ב-7 באוקטובר ובניסיון להסוות את ההוראות מטהראן לארגוני ההתנגדות, הסביר כיהאן כי קבוצות ההתנגדות הפלסטיניות הבינו כראוי את דברי המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, שקבע ב-2015 כי ישראל תושמד בתוך עשרים וחמש שנים, ולכן הקבוצות הפלסטיניות לא הסתפקו רק בסיסמאות אלא נקטו מעשים. כיהאן ממשיך ופורט את מדיניות 'משוואת הפחד והאימה' של טהראן כלפי ישראל באמצעות ארגוני ציר ההתנגדות והטלת מצור ימי על כלכלת ישראל ופגיעה בתדמיתה בדעת הקהל העולמית, ומבטיח לקוראים שישראל תיעלם מעל פני האדמה. להלן תרגום המאמר:

 

"​'הסימנים לניצחון חזית האמת [איראן וציר ההתנגדות] ולתבוסת הפושעים [ארה"ב, ישראל ותומכותיהן] מופיעים אחד אחרי השני'. זו המציאות של שדה הקרב [בעזה וביתר זירות המזה"ת] שהמנהיג העליון [של איראן, עלי ח'אמנאי] הזכיר. כמה נקודות חשובות בהקשר זה:

 

כאשר אמר המנהיג העליון [ח'אמנאי] 'אם ישראל תעשה טעויות נשטח את תל אביב וחיפה', במקום להבין את עומק ההצהרה הזו, כמה רפורמיסטים ומערביים אתאיסטיים הטילו ספק ב'אסטרטגיה החכמה' [של המנהיג] במוחם החולה ובניתוחים הפוליטיים שלהם בעלי האוריינטציה העסקית בפאזל של האמריקאים.

 

בעודם [הרפורמיסטים והמערביים האתאיסטיים באיראן] מיישרים קו עם הציונים פעמים רבות בפיתנות [מרידות נגד המשטר האיראני] ומאחורי הקלעים, ומביאים את הביטחון הלאומי של איראן לקצה התהום, הם הקריבו את האינטרסים של הסיעה שלהם, העמידו פנים שהם רחמנים יותר ממנהיג המהפכה [ח'אמנאי] למען הביטחון הלאומי של המדינה ומתוך פחד מהכוח המזויף של אמריקה וישראל הם אמרו 'מדוע אתם כותבים מוות לישראל על הטילים, זה מנוגד לביטחון הלאומי [של איראן]!  

 

אבל עכשיו כשהביטחון של איראן נמצא ברמה הגבוהה ביותר וביטחון אויביה ברמה הנמוכה ביותר וכשהאזעקות נשמעות בת"א ובחיפה ובערים ציוניות אחרות ואפילו על נושאת המטוסים האמריקאית, הם [הרפורמיסטים] כבר לא יכולים לטעון שהריסת ת"א וחיפה היא רק סיסמה, כי סיסמא מציאותית זו של המנהיג [ח'אמנאי] הפכה להיות וודאית בשדה הקרב.

 

ברצוננו לציין שזו עדיין תחילת המלאכה ואין צורך שאיראן תיכנס ישירות למשוואת המלחמה. כי מקנזי, המפקד לשעבר של כוחות אמריקה במזרח התיכון, כגנרל ותיק בעל הבנה צבאית שמבין היטב את השלכות משוואת הפחד והאימה אמר 'אני באופן אישי רוחש כבוד רב לתוכנית הכטב"מים, טילי השיוט והטילים הבליסטיים שנבנו בעשור האחרון בהקרבה גדולה והם כתכשיטים יקרי ערך של האוצר הצבאי של איראן וחשיבותם אינה פחותה מפצצה גרעינית'!

 

בתחילת המלחמה בעזה אמרנו 'אל תפקפקו [בכך] שעזה מנצחת'! ואמרנו שהניצחון של עזה יושג על ידי יצירת 'מאזן אימה ופחד'. שוב, כמה אנשים מתוך [איראן] ומחוצה לה ניסו להטיל ספק באשר לאמיתות אותם ניתוחים והמציאות בשדה הקרב על ידי הסתה של רגשות האזרחים בתעמולה ופנייה לסטטיסטיקה של [מספרי] השהידים של עזה.

 

אבל כעת, כל ההוכחות הברורות, לא בניתוחים פוליטיים ותקשורתיים, אלא ביבשה, באוויר, בים ובזירת הקרב מול עיני העולם, מראות שמדיניות משוואת הפחד והאימה עבדה היטב והפכה את עזה למנצחת. מהיום זה כבר לא [בבחינת] ניתוח אלא 'חדשות' שכל העולם ראה ושמע במהירות ורואה ושומע בכל יום!

 

"ללא מעשה ורק בסיסמאות 'מוות לישראל' המשטר הזה [ישראל] לא יושמד, וכדי שישראל לא תזכה לראות את 25 שנים הבאות [כדברי ח'אמנאי] יש צורך לזוז ולפעול וכל מהלך ופעולה חייבים להיות מבוססים על [תרבות] העשורא [של איראן] ותנועת האמאם חוסין"

כשהמנהיג העליון [ח'אמנאי] אמר 'המשטר הציוני לא יזכה לראות את 25 שנים הבאות' הקבוצות הפלסטיניות, בניגוד למנגנוני המודיעין והביטחון בעולם, הבינו בראש ובראשונה את עומקן של מילים אלו ואת מילות המפתח והקוד החבוי בהן שללא מעשה ורק בסיסמאות 'מוות לישראל' המשטר הזה לא יושמד, וכדי שישראל לא תזכה לראות את 25 שנים הבאות יש צורך לזוז ולפעול וכל מהלך ופעולה חייבים להיות מבוססים על [תרבות] העשורא ותנועת האמאם חוסין [של איראן המהפכנית].[1] לכן, רק עם הניתוח והפרספקטיבה של העשורא נוכל להבין אל נכון את הסיבה לביצוע מבצע 'מבול אל-אקצא' [טבח ה-7.10] וההתפתחויות לאחריו. כל ניתוח ודיבור מבלי להתייחס ל[הבנת] בסיס השהאדה של האמאם חוסין ביום העשורא והשלכותיו הוא סטרילי וסטייה ויש להשאיר את ניתוחו למועד מאוחר יותר.

 

בעבר היה צורך שהאנליסטים והמומחים יצרפו לניתוחים שלהם את ההצהרות וההודאות של הציונים ותומכיהם לכך שלא ניתן להשמיד את חמאס ושאמריקה וישראל לא יכולות להשמיד את חמאס, אך כעת ספינות של ישראל ותומכיה או עשרות בסיסים של אמריקה בעיראק, סוריה, המפרץ הפרסי ואפילו ספינת המלחמה האמריקנית בים סוף ובסיס עין אל-אסד מותקפים בטילים ובכטב"מים במקביל לביקור מפקד סנטקו"ם בבסיס זה, ואזעקות נשמעות בחיפה, בת"א ובשאר השטחים הכבושים ולא ניתן לצנזר אותן. המשמעות היא שאחרי כ-80 יום הם [ישראל] לא הצליחו להשמיד את החמאס ולא יהיו מסוגלים להשמיד אותו עוד מאה שנים וההתנגדות תחיה יותר מבעבר.

 

זה הפך את [ניסיון] הדיקטטורה התקשורתית של הרשת העולמית הציונית למנוע את תבוסת המשטר הציוני ליותר ברור וכמובן שהיא נכשלה. מעצמה כמו סין שהופכת למעצמת על לעולם לא תהמר על 'סוס מפסיד' [כמאמר ח'אמנאי בהתייחסו לישראל]. העובדה שסין, לאחר בקשת אמריקה מבייג'ין להצטרף לקואליציה הימית לכאורה של [נשיא ארה"ב] ביידן, מצהירה רשמית כי 'אנו מוכנים לשתף פעולה עם מדינות האסלאם כדי להחיות את שאיפותיה של פלסטין' מראה שלא רק שחמאס לא הושמד ולא יושמד אלא שעם הופעת סימני ניצחון בעזה מעצמות גדולות סומכות על כוח ההתנגדות!

 

האו"ם, שנמצא בשליטת אמריקה ובהשפעתה, לעולם אינו מאשים את המנצח במלחמה, שנתמכת על ידי אמריקה, ברצח עם ופשעי מלחמה ולא מאיים להעמידו לדין. כך, סגן מזכ"ל האו"ם הודיע כי 'יש להקים בית משפט מיוחד לפשעי מלחמה בעזה כדי שהאחראים לא יימלטו מעונש' המשמעות היא שהוא הכריז על תבוסת ישראל וניצחון עזה במלחמה.

 

אם אתם זוכרים, עד לפני שישה חודשים בלבד סעודיה היתה הרגל היציבה של ההצהרות המשותפות עם אמריקה בכל קואליציה באזור. העובדה שריאד מתרחקת מכל ברית עם אמריקה, חותמת על הצהרה משותפת עם איראן וסין המכנה את פשעי ישראל בעזה איום על הביטחון והשלום של האזור וקוראת להפסיק לאלתר את פשעי ישראל, אומרת שמשוואת הפחד והאימה עבדה. פוליטיקאים במיוחד במדינות שתומכות בצד אחד של המלחמה לעולם לא מהמרים על הצד המפסיד. ברני סנדרס, הסנאטור האמריקאי בסנאט, קורא רשמית לישראל 'המפסידה של המלחמה' וקורא ללחוץ עליה לעצור את הפשעים הנוראים והאסון ההומניטרי בעזה.

 

בפרלמנט האירופי נציג אירלנד אומר לנציג השוודי הפרו-ישראלי 'תפסיקו לשקר' ונציג בלגיה אומר 'בגלל שותפות עם ישראל בטבח של יותר מ-7700 ילדים פלסטינים אנחנו לא יכולים להסתכל על עצמנו במראה מבלי להתבייש ונגד רצח העם בעזה', וצועק לתומכי ישראל 'מדוע אתם מעמידים פנים שאינכם מקשיבים?' נציג צרפת קורא להעמיד לדין חיילים צרפתים בעלי אזרחות כפולה המשתתפים במלחמה בעזה בגין ביצוע פשעי מלחמה.

 

הרמת קול התמיכה בעזה בפרלמנטים האמריקאי והאירופי מקום שבו הוטל חוק האיומים והענישה המקפח על מכחישי השואה מראה שלא ניתן להשמיד את החמאס ומבחינת מחוקקים אלו ההתנגדות היא נשק לגיטימי עבור הפלסטינים.

 

העובדה שהחל באמריקה גל של גירוש והשעיית סטודנטים ומרצים באוניברסיטאות, שלילת השכלה ותפקידי עבודה בגלל תמיכתם בפלסטין, התפטרות נשיאות האוניברסיטאות האמריקאיות הבולטות למרות שהנשיא האמריקני יישם בדאגה את 'האסטרטגיה הלאומית למלחמה באנטישמיות בבתי ספר ואוניברסיטאות אמריקאיות' – הם [האקדמאים] לא מפסיקים לתמוך בפלסטין, זה מראה שהעולם תומך בעזה, חמאס וההתנגדות ולא בהשמדתם.

 

לפי סקר של אוניברסיטת הרווארד שהיה בלתי צפוי עבור כלי תקשורת וגורמים אמריקאים רבים, יותר מ-50% מבני הנוער האמריקאים רוצים ב'סוף קיומה של ישראל' ו'מסירת השליטה בכל השטחים הכבושים לחמאס'. מה זה אומר?! האם אין זה אומר ש'תבוסת המשטר הציוני במלחמה בעזה היא תבוסת אמריקה'?!

 

"כעת מאיימת ההתנגדות התימנית [החות'ים] בשלב השלישי – כלומר, פגיעה בנמלי אשדוד, חיפה ואשקלון ואמורה להמתין לשלב הרביעי כלומר פגיעה ישירה בת"א! אולי השלב החמישי יהיה מצור אווירי על ישראל!"

'החות'ים תקפו עד כה עשרות מטרות ציוניות בים אבל העולם שותק לחלוטין'. זו ההקדמה לדיווח של סוכנות ידיעות בשפה העברית שמדווחת על בידוד ת"א מול ההתנגדות ולא על השמדת חמאס! משוואת הפחד והאימה הפכה כעת את ים סוף לסיוט הסחר החופשי עבור המשטר הציוני והוא רחוק רק צעד אחד מלהפוך לבית קברות עבור ישראל ותומכיה.

 

תשעים אחוז מהסחר של ישראל הוא דרך הים. הפסקת משלוחי הסחורות לישראל וממנה, שיבושים במעבר היומי של 8.8 מיליון חביות נפט וכ-380 מיליון טון סחורות דרך ים סוף, עלייה של 40% בעלויות עקיפת יבשת אפריקה דרך כף התקווה הטובה, עצירת ספינות מסחריות ומכליות נפט ענקיות של בריטיש פטרוליום וחברות הספנות הגדולות בעולם כולל CMA CGM הצרפתית שהיא חברת הספנות השלישית בגודלה בעולם, [חברת] Maersk International אשר מובילה יותר מ-30% ממטעני אנרגיה כגון נפט וסחר דרך הים האדום ותעלת סואץ, [חברת הנפט הסינית] OOCL, [חברת הנפט] של שוויץ MSC וכו', ירידה של 23% בשווי חברות הספנות הישראליות והפסד נכון לעכשיו של 3 מיליארד דולר למשק הישראלי, [כל אלה] מראים שהדאגה של אמריקה מהאות לחסימת תעלת סואץ ואולי [גם] מיצרי הורמוז היא מעבר לסוגייה ביטחונית, מסחרית וכלכלית של ישראל [בלבד]. האמריקאים מודאגים מאוד משינוי גיאוגרפיית הסחר של האזור בצל משוואת הפחד והאימה של ההתנגדות עד כדי כך שהשלכות 'האיום הבלתי נסבל' הזה אינן מוגבלות רק לציונים. האקונומיסט דיווח 'שמתוך עשרות החברות שהפסיקו את פעילותן בים סוף ארבע בלבד מתוכן מהוות 53% מהסחר העולמי'.

 

משוואת הפחד והאימה כל כך יעילה שהיא אפילו גרמה לתבוסת תוכנית בניית הקונצנזוס האמריקאית [שכללה] את הניצול לרעה של מועבי"ט, הטלת הווטו ותביעת הברית הימית האמריקאית. אמריקה לא הצליחה להפוך לבינלאומית את הטענה שיש להתמודד עם ההתקפות הימיות של ההתנגדות על ידי ניצול לרעה של עצירת ענקיות הספנות העולמיות בים סוף והגברת הלחץ הכלכלי על המערב [ולא הצליחה] לגבש קואליציה ימית ולקבל החלטה במועבי"ט נגד החמאס.

 

תיעוד חות'י: חות'ים משתלטים על ספינה


 

משוואה זו אף גרמה לאמריקה לא לנקוט בפעולה ישירה למרות התעמולה שהשיקה לגבי מעמד ופעילות ספינותיה בים סוף ובים התיכון והיא מראה את שיא דעיכת כוחה עם יציאתה המחפירה של נושאת המטוסים שלה אייזנהאואר מהמפרץ הפרסי לאחר המעקב והאיומים מצד חיל הים של צבא איראן. הצד השני של תצוגת דעיכת אמריקה הוא שהטענה על [גיבוש] הקואליציה הימית כשלעצמה פירושה שאמריקה למרות טענתה שהיא מעצמה כבר לא יכולה אפילו להילחם לבדה מול צבא כמו הצבא התימני [החות'ים] הנצור ומוכה המלחמה [מול סעודיה והאמירויות]!

 

נקודה חשובה נוספת היא שלמול הטענה [שיש] לכרות ברית ימית בינלאומית על ידי אמריקה שררה שתיקת מוות מצד האירופים והערבים, ובניגוד לעבר, הם אפילו לא יישרו קו עם האמריקנים בעמדותיהם בתעמולה התקשורתית וזה מראה ש[האמריקנים] הרגישו היטב את הפגיון התימני מתחת לגרונם. מסיבה זו הצטמצמה הטענה להקמת קואליציה בת 60 מדינות למדינה אחת [ארה"ב] ומדינה אחת זו חייבת להמתין להשלכות משוואת הפחד והאימה בעתיד! ראש ממשלת בריטניה שעד לפני מספר ימים התנגד לכל הפסקת אש, קרא כעת יחד עם הנשיא ושר החוץ הצרפתי להפסקת אש יציבה (כלומר קבועה). שינוי זה של 180 מעלות בעמדת האירופים מראה על הבנתם העמוקה של השלכות 'משוואת הפחד והאימה'.

 

בעוד שהמוניטין של אמריקה אבד בתקרית זו וזו ההצלחה הגדולה והניצחון הגדול ביותר, [הנשיא] ביידן חושב על המוניטין שלו ואחרי שטען 'אני ציוני ואנחנו עומדים לצד ישראל עד להשמדת חמאס, ו[אף] ניתן לה נשק', כעת חשף ה'ניו יורק טיימס' כי 'בשל אובדן המוניטין של ביידן ערב הבחירות הקרבות באמריקה, הוא ביקש מישראל לסיים את המלחמה בעזה עד סוף השנה בעוד שבועיים'. זה מראה שהקואליציה הימית היתה רק מס שפתיים של תעמולה והפחדה. כפי שמדגיש ערוץ 12 הישראלי 'שום קואליציה אמריקאית לא יכולה לנטרל את האיומים הימיים של צבא תימן החזק'.

 

עם תבוסת ישראל ואמריקה וחוסר יכולתן להשמיד את חמאס, די בכך שאלה שטענו להקמת הקואליציה הימית הגדולה ביותר ושמאיימים כעת על תימן, מתחננים לאחרונה לנהל מו"מ כדי להפסיק את תקיפת הספינות שלהם! [הם הפכו את] המטרה שלהם מ'השמדת חמאס ב-2023' לטענה של 'החלשת חמאס ב-2024'!

 

כדי להצדיק [ניהול מו"מ עם ההתנגדות] הודה מנהל המשא ומתן של המשטר הציוני כי 'עלינו להיכנע לאידיאולוגיה של יחיא סנוואר שהיא שחרור כל האסירים הפלסטינים והפסקת אש קבועה כי איננו יכולים לעצור אותו'! ומצד שני, CNN חשף כי 'הממשל האמריקני לא הגיע ליעד של השמדת חמאס אך הגיע למסקנה שת"א לא תצליח עד סוף השנה הנוכחית למנוע מחמאס לחזור על מבצע דומה למבול אל-אקצא'.

 

תיעוד חות'י: טילי חוף-ים מדגם נור של איראן


 

העולם שהתעורר כעת לתמיכה בפלסטין מאזין לקריאות המהפכניות הללו של התימנים [החות'ים] שגם ניתנות להשגה: 'נהפוך את ים סוף לבית הקברות שלכם!', 'נטביע ספינות וצוללות אמריקאיות'!, 'נשרוף את כל האזור!', 'כל התקפה על תימן תהפוך למלחמה בינלאומית' ו'כולם בטוחים מלבד הישראלים!'

 

בהיררכיה הפוליטית של משוואת הפחד והאימה לאחר השלב הראשון, שמשמעותו פגיעה בנמל אילת והפסקת כל פעילותו והשלב השני שמשמעותו פגיעה בכל ספינה ומטען ימי לעבר ישראל, מאיימת כעת ההתנגדות התימנית [החות'ים] בשלב השלישי – כלומר, פגיעה בנמלי אשדוד, חיפה ואשקלון ואמורה להמתין לשלב הרביעי כלומר פגיעה ישירה בת"א! אולי השלב החמישי יהיה מצור אווירי על ישראל! המשמעות היא ש'הזמן הולך ואוזל' עבור ישראל וחורף קשה ממתין לציונים, לאמריקאים ולאירופים! הרבה יותר קשה מהחורף הקשה בשנה שעברה כאשר רוסיה סגרה את ברזי הנפט והגז בפני אמריקה ואירופה!

 

עלינו להיות בטוחים ש'פלסטין היא [פנויה מישראלים] מהנהר ועד הים וירושלים היא בהחלט בירתה'! ו'אל תפקפקו בכך שהמשטר הציוני הגזלן ימוגר מעל פני האדמה'..."[2]

 

מאמר כיהאן 16.1.24: "על המערב להבין שתמיכה במשטר הישראלי הגזלן אינה עולה בקנה אחד עם ביטחון המיצרים ונתיבי המים... המערב צריך לדעת שבהמשך לתמיכה [שלו] במשטר הישראלי הגזלן לא יהיו מיצרים בטוחים עבורו"

ב- 16.1.24 דברר כיהאן במאמרו "המערב בצרות המיצרים" את ארגוני חזית ההתנגדות והסביר כי הם אינם יכולים לשבת בחיבוק ידיים ופועלים לעצור את המערב ואת ישראל. לשם כך, קבע שופר המשטר האיראני, כיהאן, כי על מדינות המערב להיכנע לתפישת העולם של החות'ים בתימן ושל שולחיהם בטהראן, לעצור את המלחמה בעזה, להסיג את ישראל לאחור ולמעשה לקבל את הדרישה האיראנית של השמדת ישראל. בניסיון נוסף ללחוץ על המערב, הרחיב כיהאן את איומיו על מדינות המערב וגרס כי עליהן לקבל את המצב שלא ייהנו מביטחון גם בנתיבי מים ובמיצרים הבינלאומיים אחרים שנשלטים בידי מדינות אסלאמיות, דוגמת הורמוז, באב אל-מנדב, גיברלטר, הדרדנלים והבוספורוס, כל עוד יתמכו בישראל. להלן תרגום עיקרי המאמר:

 

"חזית ההתנגדות הראתה שהיא אינה מעוניינת בהרחבת המלחמה אך כשהיא ניצבת מול מדיניות הרחבת המלחמה [של ארה"ב] היא אינה יכולה לעמוד בחיבוק ידיים כשבכוחה לעצור את רשעות אמריקה, ישראל ואנגליה. המשך המלחמה יהפוך, ללא ספק, את מעמדו של המשטר [הציוני] הגזלן ליותר בלתי יציב.

 

רבים מסכימים על ההכרח באבטחת נתיבי המים והמיצרים ויודעים כי אבטחת מיצר באב אל-מנדב הרגיש ונתיב המים של ים סוף תלויה בקבלת דעתו של [ארגון] אנצאראללה. כאשר התימנים משתמשים בנשק המיצרים ובנתיבי המים לתמיכה נחרצת בהתנגדות הפלסטינית, אין דרך אחרת אלא לעצור את המלחמה בעזה, להסיג את צבא המשטר הגזלן מעזה ולהסיר את הסגר הימי על תושביה.

 

על המערב להבין שתמיכה במשטר הישראלי הגזלן אינה עולה בקנה אחד עם ביטחון המיצרים ונתיבי המים. המערב חייב להאמין [שלנוכח העובדה] שישראל אינה מסוגלת להמשיך בחייה המחפירים ואינה מסוגלת לנהל מלחמה באזור כה צר, כיצד הוא יצליח לנוע בשלווה באזור שבו תושביו לא מסוגלים לסבול את הפשעים נגד פלסטין. ביטחון נתיבי המים באזור הוא לא משהו שנקבע בהנחיות מדינות המערב והחלטות האו"ם לטובת המערב. ניתן להשיג את הביטחון הזה רק על ידי הבטחת האינטרסים של המדינות הסובבות. המערב צריך לדעת שבהמשך לתמיכה [שלו] במשטר הישראלי הגזלן לא יהיו מיצרים בטוחים עבורו והוא יודע היטב שהמיצרים החשובים בעולם (הורמוז, באב אל-מנדב, גיברלטר, הדרדנלים והבוספורוס) ממוקמים בעולם האסלאמי. אם המערב לא יפסיק לתמוך במשטר הגוזל את פלסטין, לא יחלוף זמן רב עד שיאבד גם את האפשרות להיכנס למיצרים אסלאמיים אחרים."[3]

 

מאמר כיהאן 22.1.24: "יש להטיל את המכות הכואבות ביותר על כלכלת ישראל ועל ביטחונה, וכך גם מדינות אחרות, שבאופן גלוי או סמוי משתתפות בפשעים ובהתנקשויות או מעניקות הנשמה מלאכותית לכלכלת ישראל, צריכות לשלם את המחיר"

ימים אחדים לאחר מכן, ב-22.1.24 חזר כיהאן על כך שיש לתקוף את כלכלת ישראל ולהשבית את נמליה וגם לגבות מחיר ממדינות אחרות שתומכות בה. כיהאן גם קרא לערער את בטחונה של ישראל ולתקוף בעומק יישוביה כדי שמשקיעים לא ישקיעו בכלכלתה. להלן עיקרי המאמר:

 

"הפעולות המשולבות של ציר ההתנגדות בשלושת החודשים האחרונים הדהימו את המשקיפים הצבאיים בעולם. אך חשובות לא פחות הן פעולות המודיעין המתקדמות של חזית ההתנגדות שהצליחה לבצע הכנות מפורטות לביצוע עשרות מבצעים גדולים ומורכבים מעזה ועד צפון פלסטין, מעיראק וסוריה ועד האוקיינוס ​​ההודי וים סוף (כולל זיהוי ותפיסת ספינות ישראליות ואמריקאיות בין שלל הספינות החולפות). יש להטיל את המכות הכואבות ביותר על כלכלת ישראל ועל ביטחונה, וכך גם מדינות אחרות, שבאופן גלוי או סמוי משתתפות בפשעים והתנקשויות או מעניקות הנשמה מלאכותית לכלכלת ישראל, צריכות לשלם את המחיר. 

 

לאחר השבתת נמל אילת החשוב הגיע התור של שני נמלים נוספים בחיפה ואשדוד והשבתת כלכלת המשטר הציוני. פעולה זו אינה דורשת בהכרח [מכת] אש כבדה [על ידי שימוש בטילים] וכנראה ניתן להשיגה בפגיעה נקודתית לסירוגין ואפקטיבית. מגמה נוספת אפשר למצוא בניתוח של [תום] פרידמן ואחרים. [יש] לפגוע בעומק ישראל ובאזורים כמו תל אביב, חיפה, עכו, אשקלון, הרצליה, ירושלים, נהריה, באר שבע, בית שמש, נתניה, רעננה, שדרות וטבריה כדי שאוכלוסיית היבוא והמשקיעים יהיו בטוחים שלישראל אין עתיד.

 

כמו כן, השלטונות, המתקנים והאינטרסים של המשטר הציוני כבר אינם בטוחים בשום מקום והם נכללים ברשימת מטרות חזית ההתנגדות. מכות אלו אינן מצריכות בהכרח [שימוש ב]ירי טילים והפעולות המשולבות הנוכחיות יכולות להתרחב ולהיות מגוונות יותר כדי לשתק את המשטר הציוני, למרות שהעדיפות היא [למלחמה] בתוך השטחים הכבושים [ישראל]."[4]

 [1] יום העשורא, ה-10 בחודש מוחרם, הוא יום אבל באסלאם השיעי ומציין את השהאדה של חוסין בן עלי, נכד הנביא מוחמד, בקרב כרבלא בעיראק בשנת 680 לספירה.

[2] כיהאן (איראן), 26.12.2023

[3] איראן (כיהאן), 16.1.2024

[4] כיהאן (איראן), 22.1.2024