המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE

MEMRI TV

מנהיג חמאס בעזה: ביכולתנו להפגיז את ת"א במשך חצי שנה. ערי ישראל יהיו לערי רפאים
מפקד צבא איראן: אמריקה היא כמו עקרב מהגיהינום. אנחנו נמחץ אותו
שר ירדני לשעבר: כמובן שהערבים תמכו בהיטלר, בשל שנאתו ליהודים
קמפיין בעזה נגד אלימות כלפי נשים, כדי ליצר מודעות לתופעה
מטיף במסגד אל-אקצא: כדי להציל את האנושות, יש להקים מדינה אסלאמית
חסן נצראללה מודה בקשר הישיר של חזבאללה עם איראן (ארכיון)
ראש הכנסיה הקתולית בעיראק: הנוצרים בעיראק נדחקו לשוליים ומופלים לרעה
פרשן ירדני: על ירדן לזנוח את בריתותיה הישנות ולפתור בעיותיה בעזרת איראן
פרופסור ירדני: היהדות היא דת בזויה; היהודים שולטים בבנקאות העולמית
חבר פרלמנט מרוקאי: יש להתיר קיום יחסים הומוסקסואליים במרחב הפרטימפקד מיליציה שיעית: ננקום בארה"ב וישראל מות אנשינו בהפגנות בעיראקפוליטיקאי חות'י מאיים לפגוע במטרות אסטרטגיות בסעודיה ובאמירויותמפגינים בלבנון דורכים על דגל ישראל: היא אויבנו האמיתימשפטן לבנוני: יש להקים ממשלה עצמאית בלבנון ולהעמיד לדין את מנהיגי המדינה


 

בני משפחתה של המחבלת שביצעה את הפיגוע במסעדת מקסים, משבחים את פעולתה


נשיא תוניסיה, בעימות ערב בחירתו: ניהול מו"מ עם הישות הציונית הוא בגידה במולדתמרצה כוויתי: בעקבות ההתקפה על ארמקו אנו חיים בפחדפרופסור ירדני: הערבים חלשים, שפלים ומעטים מכדי להביס את איראןסוציולוג קטרי: צפון קוריאה ואיראן, מכות את טראמפ "עם נעל בראש" וזוכות לכבוד ממנושר החוץ הלבנוני: שותפותנו עם חזבאללה מונעת מלבנון להפוך למוקד טרור שעשוי לחלחל לאירופה

"


יועץ לשעבר לפרלמנט העיראקי: ישראל אינה אויב של עיראק


מרוקו הורסת אנדרטה לזכר השואה שהקים ארגון אזרחי גרמנימגישת טלוויזיה לבנונית, במונולוג נגד הגזענות בעולם הערבישגריר עיראק בצרפת לשעבר: המשטר האיראני יוביל לאסון, כמו זה שגרמו הנאציםחוקר עיראקי: צבא עיראק והמיליציות השיעיות לא יוכלו לעמוד מול ישראלמפקד מיליציה שיעית בעיראק: אם תפרוץ מלחמה בין ארה"ב לאיראן, נישבה את הכוחות האמריקאים בעיראקחבר פרלמנט לבנוני: לבנון לא תשגשג כל עוד יש בה חמושים [זבאללה] הפועלים מחוץ לחוקפרשן סעודי מצדיק את התקפותיה של ישראל נגד גרורותיה של איראן

.


אייתוללה איראני: אם גבולה של איראן יוסג, ישראל תהפוך לאבק תוך חצי יוםעיתונאי בריטי-פלסטיני: המתקפה על מתקני הנפט הסעודים טלטלה את יוקרת ארה"בסגן שר החוץ האיראני לשעבר: 150 אלף טילינו במזה"ת מרתיעים את אמריקה וישראל

מנהיג מיליציה שיעית בעיראק: היהודים - אויבי האנושות, שתמיד ניסו לפגוע באסלאםאיומים בירי טילים על ישראל, בקליפ שמשדר ערוץ חות'י
ערוץ אל-מסירה, המזוהה עם החות'ים בתימן, שידר בשבועות האחרונים קליפ עם כתוביות בעברית (המופיעות במקור) שכותרתו "והבא הרבה יותר", ובו איומים לשגר טילים מתימן על ישראל

השר לענייני דת בסודאן, בקריאה ליהודים שעזבו: שובו לסודאן וקבלו אזרחות

נצר אל-דין מופרח, השר החדש לענייני דת בסודאן, קרא בריאיון לערוץ על-ערביה (סעודיה), ליהודים שעזבו את סודאן לשוב אליה ולבקש אזרחות. העיתונאי הסודאני חידר אל-מכאשפי שהגיב לקריאה בערוץ אל-סודאניה, הצביע על הוכחות לקיומה של קהילה יהודית עתיקה בצפון סודאן, אך אמר כי "אין ליהודים סיבה לחזור אליה בלא שהתנאים בה ישתפרו"

פרשן מדיני עיראקי: איראן מציבה טילים בעיראק מתוך דאגה לאינטרסים שלה בלבד

הפרשן המדיני העיראקי ראפע אל-פאלחי, יצא נגד הצבת טילים ע"י המשטר האיראני במחנות צבאיים של המיליציות השיעיות הפועלות בעיראק. לערוץ ראפדין (ערוץ עיראקי סוני), הוא אמר: "..עיראק מדינה הרוסה שעייפה ממלחמות, מדוע עליה לסבול את כל זה? האם איראן מעוניינת על ידי [הצבת הטילים] להבטיח את ביטחונה וכבודה הלאומי של עיראק?"


חבר פרלמנט רוסי לערוץ איראני: אם תהיה מלחמה באזור, אלחם כמתנדב לצד איראן

חבר הפרלמנט הרוסי וסגן יו"ר הפדרציה הרוסית איליאס אומאחאנוב, הביע בריאיון לערוץ 5 האיראני, תמיכה בהחלטת איראן לחדש את העשרת האורניום ובתוכנית הגרעין שלה למטרות שלום. לדבריו, "אף מדינה ערבית אינה רוצה מלחמה והיא תנהג בטיפשות אם תקשיב למדינות מהצד השני של האוקינוס ותיגרר לכך. אם תהיה מלחמה כזו, אתנדב להילחם לצד איראן."


נשיא תורכיה: האיסור על תורכיה להחזיק בנשק גרעיני – איננו מקובל עלי

נשיא תורכיה רג'פ טאיפ ארדואן אמר בנאום ששודר בסוכנות הידיעות התורכית אנאדולו, כי הוא אינו מקבל מצב שבו יש מדינות שלהן טילים בעלי ראש נפץ גרעיני, ואילו על תורכיה נאסר להחזיק בטילים כאלו: "המעצמות מתחרות זו עם זו במספר ראשי הנפץ הגרעיניים שבידיהן, אך לנו הן אומרות בשום פנים ואופן אל תעשו את זה!"


שחקן תורכי: ישראל חושפת ילדים פלסטיניים לקרינה הגורמת להם לעקרות. זהו רצח עם
השחקן התורכי, באהאדיר ינישהירליוגלו ששיחק בסדרה האנטישמית "הסולטן האחרון", בריאיון לערוץ חואר: הדברים הכתובים בתורה שאנו מכירים, הם סילוף של רבנים ואינם דברי אללה; ישראל שולחת ילדים פלסטיניים למאסר, שם הם נחשפים לקרינה מרוכזת, הגורמת להם לעקרות, "זהו רצח עם מוחלט"

פוליטיקאי לבנוני: מנהיגי המדינה מחכים למוצא פיו של נצראללה כדי לדעת האם תיפתח מלחמה

אלי מחפוד, יו"ר התנועה הלבנונית לשינוי דמוקרטי, מתח ביקורת, בריאיון לערוץ אל-ערביה, על הרפיסות של מנהיגי לבנון לנוכח איומיו של חסן נצראללה  - המקבל הוראות מאיראן -  על ישראל: "ראשי המדינה ... ממתינים לשמוע אם נצראללה יכריז על מלחמה או לא. מה הסמכות שלו? הוא מדבר על דברים שקורים מחוץ לגבולות לבנון, אבל אותי לא מעניין מה קורה בעיראק, אני כאזרח לבנוני דואג למה שקורה בלבנון."  


מנהיג חמאס יחיא סנואר: נשמיד את אשקלון, ונמטיר על ערים נוספות מאות טילים במטח אחד

מנהיג חמאס יחיא סנואר, קיים בשבוע שבו חל חג הקורבן, סבב מפגשים עם ראשי שבטים ומשפחות בעזה, במהלכם שיבח את התגייסותם וגיוס ילדיהם לטובת הג'יהאד וההתנגדות ואיים על ישראל: "לא נוותר על הטילים והמנהרות הרבות שלנו... אני מבטיח שביום קרב נחריב את אשקלון ונשגר מאות טילים במטח אחד"


שני חוקרים ערבים-אמריקאים: ישראל היא המדינה המצליחה ביותר באזור ועל הערבים לקבלה

עמאר עבד אל-חמיד, פעיל זכויות אדם סורי-אמריקאי וסמואל תיאודרוס, חוקר מצרי-אמריקאי, הציגו בתוכניתם המשודרת בערוץ אל-חורה (ארה"ב) את הישגי הציונות, בהם החייאת שפה מתה והקמת מדינה משגשגת ופסלו תיאוריות קונספירציה הרווחות בעולם הערבי, לפיהן ישראל חותרת להקים מדינה מהנילוס ועד הפרת. לדבריהם, "ישראל היא עובדה קיימת, והיא המדינה המצליחה ביותר באזור ועלינו לקבלה" 

יו"ר הפרלמנט התורכי: ניסיון של ארה"ב למנוע מתורכיה רכישת מטוסי F-35, יפגע אנושות ביחסי המדינות

מוסטפא שנטוב, יו"ר הפרלמנט התורכי, בריאיון לערוץ רוסיה היום: "בניגוד לרצונה, תורכיה פנתה לרכישת מערכת טילי S-400 [רוסית], מכיוון שלא הצליחה לרכוש את מערכת הפטריוט [האמריקאית]. הטלת סנקציות, שיאסרו על תורכיה, לרכוש מטוסי הF-35, אינה מקובלת ובעלת השלכות עתידיות משמעותיות על חוזים והסכמים בינ"ל"


פוליטיקאי לבנוני: חזבאללה כופה עצמו על לבנון בכוח הנשק

נופל דאו, פוליטיקאי ועיתונאי לבנוני החבר בקואליציית ה-14 במרץ, מתח ביקורת על איראן וארגון חזבאללה, בריאיון לערוץ LDC (לבנון): "חזבאללה ואיראן שולטים בהליך קבלת ההחלטות המדיניות בלבנון בכוח הנשק"


פוליטיקאי ברזילאי ממוצא פלסטיני, משבח את פיגועי הדקירה וקורא להמשך הג'יהאד עד לשחרור פלסטין

פרופסור ג'מאל חרפוש, פוליטיקאי ברזילאי ממוצא פלסטיני, המתמודד בבחירות לפרלמנט, קרא לפלסטינים, בסדרת סרטונים בערוץ היוטיוב שלו, להחריף את המאבק המזוין נגד ישראל, באמרו: "אומתנו חייבת להקריב יותר קורבנות ... כדי שנחזיר לעם הפלסטיני את אדמתו, זכויותיו וחירותו וכדי שיוכל להקים מדינה עצמאית. עלינו לכוון את הרובה הפלסטיני לעבר חזם של הציונים ואל משתפי הפעולה עימם"


שר איראני לשעבר: הסנקציות שמוטלות על איראן חושפות את הבעיות בכלכלה שלנו

מהדי ע'זנפארי, השר לשעבר לענייני תעשיה, כריה ומסחר באיראן, התייחס בריאיון לערוץ הממלכתי אופוק, לסנקציות המוטלות על איראן באמרו, כי הן "חושפות את הבעיות הכלכליות שלנו ואת ההתנהלות השגויה... בזכות הסנקציות אנו למדים עד כמה התנהלותנו הייתה גרועה... התהליכים האלו עדיין קיימים, ואיש אינו פועל לתיקונם"


בכיר חות'י: ביכולתנו להשבית נמלי תעופה, תחנות כוח ומתקני התפלה במדינות המפרץ
שיח' סלטאן אל-סאמעי, חבר המועצה העליונה של החות'ים בתימן, איים בריאיון לערוץ אל-ת'קליין (לבנון) לפגוע במטרות חיוניות במדינות המפרץ: "יש לנו רשימה של יותר מ-300 מטרות, ובימים הקרובים נשתמש בנשק חדיש שטרם שמעתם עליו. ביכולתנו להשבית נמלי תעופה, תחנות כוח ומתקנים להתפלת מים."
אינטלקטואל סודאני: באסלאם ישנו זרם דתי מסרטן, שיוביל לעריפת ראשים

אל-חאג' וראק, אינטלקטואל סודאני, בדיון בערוץ אל-ר'ד (אנגליה) על ההקצנה הדתית: "[באסלאם] הולך ומתפתח 'זרם דתי מסרטן' החודר לכל התחומים, פוגע בחיוניותם ומחריבם. אנשי הדת לקחו מונופול על האמת הדתית והשיח הציבורי וזה יוביל לעריפת ראשים"


איאתאללה איראני: עשינו מהפכה לא כדי להביא דמוקרטיה אלא למען הופעתו מחדש של האימאם הנעלם

איאתוללה מחמד מהדי מירבאקרי, חבר מועצת המומחים האיראנית, בריאיון לערוץ אופוק על רקע המתיחות במפרץ הפרסי: "לא עשינו מהפיכה כדי להצטרף לקהילייה הבינלאומית ולקבל את הדמוקרטיה הליברלית אלא כדי להביא להופעתו מחדש של האמאם הנעלם ...מדוע מעשי המערב במזה"ת נחשבים למוסריים, אך כשנתעמת מולו כדי שהאמאם הנעלם יופיע, זה ייחשב ללא מוסרי?" 

איגיפטולוג מצרי: היטלר שנא את היהודים כי הם הפילו את גרמניה במלחמת העולם הראשונה

ואסים אל-סיסי, אגיפטולוג ואורולוג מצרי, בריאיון לערוץ המצרי אל-חדת' אל-יום: חיים וייצמן והלורד בלפור סיכמו כי בתמורה לפעילות הבריטים למען הקמת מדינת ישראל, יעצרו היהודים את הזרמת הכספים לגרמניה, לח'ליפות העותומנית ולרוסיה הצארית ויפילו אותן. לדבריו, "היטלר שנא את היהודים, משום שהפילו את גרמניה וגרמו להפסדה במלחמת העולם הראשונה"

מרצה לשריעה בירדן: ארצה לשבור את ראשו של יהודי שאומר כי ירושלים שייכת לו

אחמד שחרורי, מרצה לשריעה באוניברסיטת אל-זיתון בירדן, אמר בשיעור מצולם בערוץ ירמוך (ירדן) על הסכסוך בין המוסלמים ליהודים כי "זה אנחנו או הם, פלסטין אינה רחבה מספיק עבור שני עמים". הוא הדגיש כי איננו רודף שום דת, אך "אם מישהו יאמר שהוא יהודי וכי ירושלים והכותל שייכים לו, ארצה לשבור את ראשו"