המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור כוויתי: האויבת האמיתית של מדינות המפרץ – איראן ולא ישראל
14/8/2015

 

בעל טור כוויתי: האויבת האמיתית של מדינות המפרץ – איראן ולא ישראל

 

עבדאללה אל-הדלק, בעל טור ביומון הכוויתי הממסדי אל-וטן, פרסם מאמר שכותרתו "אויב נבון עדיף על פני אויב שאינו שקול בדעתו", בו טען כי האויב האמיתי של מדינות המפרץ היא איראן, ולא ישראל אותה כינה "מדינה ידידה". לדבריו, שלטון חכם ההלכה הנהוג באיראן הוא משטר פשיסטי, שאם יהיה ברשותו נשק גרעיני הוא לא יהסס להשתמש בו נגד מדינות המפרץ, זאת בעוד ישראל המחזיקה בנשק גרעיני לא חשבה להשתמש בו במלחמותיה עם הערבים. אל-הדלק אף קרא למדינות המפרץ לנתק לחלוטין את יחסיהן עם איראן, לכונן ברית ידידות עם ישראל ולחזק את הקשרים עמה במישור המדיני, המסחרי ואף הצבאי.

 

יצוין כי אין זו הפעם הראשונה בה מביע אל-הדלק חשש מפני איראן מחד ותמיכה בישראל מנגד. מסיבה זו  הופיע שמו ב"רשימה השחורה" של כותבים ערבים התומכים בישראל ומתנגדים לציר ההתנגדות שפרסמו עיתונים ואתרים ערבים התומכים בציר ההתנגדות בשנת 2009.[1]

 

להלן תרגום עיקרי המאמר[2]: 

 

עבדאללה אל-הדלק


 

"לכל אלה הסבורים שמדינת פרס (איראן) ומשטר שלטון חסרי התבונה[3] הפרסי הפשיסטי הדיקטטורי השולט בה, היא מדינה ידידה וחושבים שמדינת ישראל היא מדינת אויב, אני אומר שאויב נבון עדיף על פני אויב שאינו שקול בדעתו. מדינת ישראל וממשלותיה השונות ניהלו יותר מחמש מלחמות עם הערבים אך מעולם במהלך מלחמות אלה ישראל לא חשבה להשתמש בפצצות האטום שברשותה נגד אויביה הערבים. אבל אם מדינת פרס (איראן) על משטרה הפשיסטי, קל הדעת, הטיפש, הפזיז, המסתתר מאחורי כסות הדת, תוכל לפתח ולייצר נשק גרעיני, היא כלל לא תהסס להשתמש בפצצות אטום נגד מדינות המפרץ הערבי בעימות הראשון שלה איתן.

 

מדינת ישראל היא מדינה ידידה שאינה מסכנת אותנו באזור המפרץ הערבי ואין לנו מה לחשוש מפניה. מי שמאיים עלינו, מבצע פעולות טרור והרס נגדנו ושואף לכבוש אותנו הוא האויב הפרסי היהיר שנציגו הוא המשטר השולט במדינת פרס (איראן) - החממה והסביבה התומכת בטרור העולמי.

 

לכן, אני חוזר על קריאתי להקים אגודת ידידות מפרצית-ישראלית כצעד ראשון לקראת פיתוח וחיזוק הקשרים המדיניים והדיפלומטיים וקשרי המסחר, החינוך, ושתה"פ הצבאי והאזרחי עם מדינת ישראל הידידה. במקביל להתקרבות בין ישראל למפרץ, יש להתחיל בהדרגה בהתרחקות ובניתוק כל הקשרים עם מדינת פרס (איראן) ומשטרה הפרסי הפשיסטי לאחר שהוכח ללא כל ספק שהפרסים האיראנים מעורבים בפעולות טרור והרס ופיצוצים בסעודיה, בחריין, תימן, כווית ואיחוד האמירויות, ולאחר שהוכח שהם מסיתים ותומכים במורדים החות'ים השיעים בתימן, ושהמליציות הפרסיות האיראניות השיעיות מעורבות בכל מוקדי הטרור ואזורי הסכסוך במפרץ הערבי ובמזה"ת, כפי שקורה בעיראק, בסוריה, בלבנון ובעולם כולו.

 

אינני מוציא מכלל אפשרות, ואני אף צופה, שמשרתיה של איראן וסוכניה באזור, שבעורקיהם זורם הדם הפרסי... יאשימו אותי ב'ציונות, שיתוף פעולה עם ישראל, שנאת האסלאם והערביות, בגידה בעניין הפלסטיני ועוינות כלפי האומה הערבית'.

 

[אולם] העולם הפך לכפר קטן בזכות אמצעי התקשורת והרטייה מעל עיני העמים הערבים והאסלאמים הוסרה והם הבינו... שהאויב המר והיחיד שלהם הם הפרסים האיראנים ולא מדינת ישראל הידידה..."  [2] אל-וטן (כווית), 1.8.2015

[3] על משקל שלטון חכם ההלכה

תגיות