המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
סטיריקנים איראנים מגיבים להזמנת קסטרו להתאסלם
28/11/2005

 

אנשי דת איראניים מזמינים את פידל קסטרו להתאסלם:

תגובת סאטיריקנים איראניים  

 

בעקבות הדיווחים לאחרונה כי מנהיג קובה פידל קסטרו קיבל הזמנה מאנשי דת איראניים להתאסלם,[1] ולאחר הצהרת מזכיר 'מועצת המפקחים' איתאללה אחמד גַ'נַתִי כי "הלא-מוסלמים הם חיות המעלות גירה ומפיצות שחיתות עלי-אדמות",[2]  פורסמו בתגובה שני מאמרים סאטיריים בשני אתרים איראניים הפועלים מחוץ לאיראן.

 

מאמר הסאטירה הראשון, פרי עטו של הסאטיריקן הידוע אבראהים נַבַּוי, פורסם בטורו באתר ROOZ תחת הכותרות 'מחמד עבד אל-פידל מתאסלם' ו- 'על חיות ועל מוסלמים'. המאמר השני פורסם באתר ETTELAAT.NET מאת אדם המזהה עצמו כעבד אל-קאדר בלוצ', תחת הכותרת 'הרפובליקה האסלאמית והבולבול של קסטרו'. להלן נוסח המאמרים:

 

נבוי:  'מחמד עבד אל-פידל מתאסלם'

"הפלא ופלא! אין אח ורע להשפעת האסלאם. על פי הידיעות שהתקבלו מגורמים איראניים בכירים, הוזמן קסטרו מנהיג מהפכת קובה לקבל על עצמו את דת האסלאם. לדעתי, בחירה זו היא אחת הבחירות הטובות ביותר להתאסלמות האנשים ובכלל יש לקסטרו התנאים הדרושים להתאסלמות וזאת מהסיבות המובאות להלן:

 

ראשית: מזה שנים, קסטרו לא גילח את זקנו, בעוד שרבים מאחינו אנשי חזבאללה שסטו [מהדרך הנכונה] גילחו את זקנם לאחר זמן מה. לדוגמא, ניתן למנות את [סעיד] חג'אריאן,[3] [עטאאללה] מוהאג'ראני,[4] ועבאס עבדי.[5]

 

שנית: מזה שנים שקסטרו חוזר על מנטרה אחת ואינו מוכן לקבל שהעולם השתנה. לפיכך, הוא מתאים לנו לחלוטין.

 

שלישית: לאור העובדה שההכנסה העיקרית של קובה היא מן הזונות של המדינה הזו, קסטרו יוכל לנתב ולהנחות את מעשי הפריצות האלה לאחר שיתאסלם. הוא יוכל לבצע בקובה את תוכנית 'בתי הצניעות' [בתי זונות שהוקמו באישור המשטר באיראן] בהיקפים נרחבים.

 

רביעית: לאור העובדה שמזה שנים מונע קסטרו את חופש הדיבור בקובה, נראה שמזה זמן רב אמונותיו דומות לאלה של השמרנים הדתיים [באיראן]. על כן, הכל מתאים.

 

חמישית: לאור העובדה שמזה שנים קסטרו לובש מדי צבא, מתברר שהוא לוחם ג'האד למען אללה מלידה והוא נמנה על אחינו אנשי הבסיג'.

 

שישית: לאור העובדה שקסטרו חולה פרקינסון מזה זמן מה וכנראה יחלה עוד מעט באלצהיימר, הוא יוכל בעצמו לשמש מרג'ע תקליד של קובה [מקור החיקוי- כינוי לאיש ההלכה הבכיר שמשמש מקור לחיקוי עבור מאמיניו השיעים].

 

הצעה: להשלמת פרויקט ההתאסלמות של קסטרו מוצע בזאת כי חגיגת ברית המילה של קסטרו תיערך בנוכחות [הוגו] צ'אווז [נשיא וונצואלה] ואחמדי-נז'אד [נשיא איראן] וכי תמונתו של קסטרו בחצאית לבנה, לאחר המילה, תפורסם במימדים נרחבים כדי שיונחת אגרוף חזק על מבושי 'היהירות העולמית' [שם קוד לארה"ב ולמערב]."

 

נַבַּוי: על חיות ועל מוסלמים

"בעקבות ההצהרה האנושית, האסלאמית, הנבונה, העמוקה ומעוררת המחשבה של מר ג'נתי ביחס  לחמישה מיליארד בני אנוש ובכללם פידל קסטרו, הוגו צ'אווז, ולדימיר פוטין, קופי ענאן כי "הלא-מוסלמים הם חיות שמעלות גרה עלי אדמות ומפיצות שחיתות... עולות השאלות הבאות:

 

ראשית: האם האפיפיור, ישו, מרים, משה, ושאר נביאי האל שלא היו מוסלמים, נכללים גם בחלוקה הזו?

 

שנית: האם המדענים והפילוסופים הגדולים של העולם הם כולם חיות או רובם חיות?

 

שלישית: האם אנשים כמו בִּיגֶ'ה – האח המוסלמי האנס, שאנס ורצח 21 ילדים ובני נוער בעיר פַּאכְּדַאשְתְ – אינם עוסקים בשחיתות? ולעומתם האם אמא תרזה נכללת עם החיות ומפיצה שחיתות?

 

רביעית: האם אין בעיה בכך שדברי [ג'נתי] יתורגמו עוד היום ויופיעו בכותרת הראשית של העיתונים TIME, LE MONDE, ו- NEWSWEEK ויגרמו לכך שכל המאמינים של שאר הדתות ומנהיגי העולם יתבטאו נגד איראן?"[6]

 

בלוצ': 'הרפובליקה האסלאמית והבולבול של קסטרו'

"מנהיגי המשטר [האיראני] הזמינו את קסטרו לקבל עליו את האסלאם. לאור דבריו האחרונים של איתאללה ג'נתי, שאמר שהלא-מוסלמים הם חיות המעלות גרה עלי אדמות ומפיצות שחיתות, ניתן לשער שתוכן המכתב שנשלח למנהיג קובה הוא כדלהלן:

 

חיה יקרה! [הדגשה במקור] כבוד האח פידל קסטרו שיזכה לחיים מכובדים וארוכים,

 

בהתאם לחובתנו ההלכתית אנו מבקשים מהחיה המפורסמת לחדול מלהעלות גרה על פני כדור הארץ ולקבל עליו את כבודו של האסלאם. למרבה המזל, היות ואין לנו בעיה עם כבודו מבחינת הזקן, התכבדותך [באסלאם] תהיה חלקה יותר משל שאר החיות. במקום הכובע, מדי הצבא והמגפיים שאתה לובש כבר 70 שנה, די בכך שתלבש את הגלימה, הטורבאן והקבקבים המצורפים בזאת.

 

היות והצורה שלך תהיה דומה לזו של האיתאללות הבכירים, ניתן יהיה לפעול באמצעות המדרשות הדתיות של קום ולהעניק לך את תואר הכבוד איתאללה פידל קסטרו.[7]  אל תדאג לגבי הבולבול וברית המילה שלך. נשאיר זאת לטיפולם של הרפורמיסטים במשטר. [הדגשה במקור]

 

הוא [אללה] המנחה אנד יו ויל בי מהדי [הוא [אללה] המנחה ואתה תהיה המונחה [המשיח] – במקור]."[8]

 


[1]  היומון האיראני, איראן, 23.11.2005. בדיווח צוטטו דבריו של קסטרו שהובאו על ידי פרדא ניוז [FARDA NEWS]: "אנו חשים שחסר לנו בחברה משהו דומה לדת ואנו מרגישים את הריק." ראה http://fardanews.com/shownews.php?id=14580    מה-22.11.2005.

[2]  איסנא, 20.11.05. 'מועצת המפקחים' היא גוף פיקוח בכיר המפקח על המג'לס ובעל סמכויות לפסילת חוקי המג'לס בעילה שהם מנוגדים לשריעה. כמו-כן המועצה בעלת סמכות לפסול מועמדים בבחירות למג'לס, לנשיאות ול'מועצת המומחים'.

[3]  נחשב לתיאורטיקן התנועה הרפורמיסטית ומתומכי הנשיא לשעבר מוחמד ח'אתמי.

[4]  שר התרבות המודח בממשלת ח'אתמי.

[5]  בהיותו סטודנט היה מעורב בהשתלטות על השגרירות האמריקאית, לאחר זמן הפך לרפורמיסט, והואשם בשנים האחרונות במעורבות בריגול לטובת ארה"ב, על ידי השמרנים. לאחר שהביע תמיכה פומבית בחידוש היחסים עם ארה"ב.

[7]  מנהיג איראן עלי ח'אמנאי הוקפץ למעלת איתאללה כדי שיוכל להתאים לדרישות המנהיג.

תגיות