המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מסרים של טרור והסתה ב-!YAHOO
25/12/2005

 

מסרים של טרור והסתה ב-!YAHOO

                                                     

 

אחד האמצעים העיקריים להפצת התפיסות הקיצוניות של ארגוני הטרור הוא השימוש באתרי האינטרנט. כחלק מן המאמצים להפיץ מסרים אלה באתרים שונים, נעזרים הגורמים הקיצוניים גם בשירות של אתר יאהו כאתר המארח אתרים אחרים http://geocities.yahoo.com/   לצורך בנית אתר. כך למשל מארח אתר יאהו את האתר http://www.geocities.com/esknas/index.html המכיל את נאומיו של מנהיג אל-קאעדה בעיראק, אבו מוצעב אל-זרקאוי ומאפשר צפייה בסרטי הרציחות של בני הערובה בעיראק.

 

בראש אתר זה נכתב: "הו המאמינים, אל תיקחו את היהודים והנוצרים לבני בריתכם, הם בני ברית אחד של השני. מי מביניכם שעושה אותם לבני בריתו הרי שהוא מהם, אללה לא ינחה את קבוצת העושקים [קוראן 5;51]. לוחמי הג'יהאד מיישמים את עונשו של אללה יתעלה על הכופרים האמריקאי[ם], היהודי[ם] והמורתדון [מי שחזרו בהם מדת האסלאם]."  

 

סרטי הרציחות של בני הערובה בעיראק הניתנים לצפייה באתר מוגדרים כ"סרטי השחיטה של הסוכנים הכופרים הצלבנים והיהודים, של המרגלים המורתדון הבוגדים והמושחתים, של [שחיטת אנשי] המשמר הלאומי המורתד על ידי לוחמי הג'יהאד, ושל [שחיטת] אויבי האסלאם והמוסלמים והשיעים הכופרים."

 

באתר מופיעה רשימת הסרטים שלהלן:  

"ההוצאה להורג של ניק ברג

שחיטת ג'ק הנסלי

הוצאה להורג של מרגל אמריקאי

שחיטת [יוג'ין] ארמסטרונג

ההוצאה להורג של שוסאי קודה

שחיטת פול ג'ונסון

שחיטת קים סון [איל]  

שחיטת מורתד

שחיטת אמריקי מה-CIA

שחיטת היהודי דניאל פרל

שחיטת נפאלי

שחיטת קנת' ביגלי

שחיטת מורתד...

שחיטת מהנדס מורתד

שחיטת 11 [אנשי] המשמר הלאומי..

 

אתר קיצוני נוסף המתארח ביאהו, ונראה כי יש לו זיקה לאתר שלעיל, הוא האתר http://www.geocities.com/mojahedoon35/. אתר זה מכיל נאומים של אוסאמה בן לאדן ואבו מוצעב אל-זרקאוי, לצד מדריך להכנה ותפעול של כלי נשק[1] וקישורים לאתרים אסלאמיסטיים[2].  

 

שיטת אירוח האתרים של יאהו אינה השיטה היחידה בה עושים הגורמים הקיצוניים שימוש בשירותיו של אתר יאהו לצורך הפצת מסריהם. גורמים אלו גם משתמשים בקבוצות הדיון של יאהו ומקימים קבוצת דיון בה הם מעבירים את מסריהם. דוגמא לכך היא קבוצת"modjahede" : http://groups.yahoo.com/group/modjahede/ בה מתפרסמים קישורים לאתרים אסלאמיסטיים, קישורים לסרטים של ארגוני טרור[3] וקישורים למדריכים להכנה ותפעול של נשק קונבנציונאלי ונשק גרעיני[4].

 


 


תגיות