המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מדריך להכנת נשק גרעיני באתרים האסלאמיסטיים
13/10/2005


מדריך להכנת נשק גרעיני באתרים האסלאמיסטיים

 

לצד המסמכים הרבים המתפרסמים באתרי האינטרנט האסלאמיסטיים המלמדים כיצד להכין חומרי נפץ מסוגים שונים התפרסמה לאחרונה גם "אנציקלופדיה להכנת נשק גרעיני".  

 

ה"אנציקלופדיה" התפרסמה ב-6.10.2006 בפורום האסלאמיסטי "אל-פירדוס" [גן העדן] על ידי אדם שכינויו לית' אל-אסלאם [אריה האסלאם] http://alfirdaws.org/forums/forumdisplay.php?f=5[1] לינק לגרסה מעט שונה של "האנציקלופדיה" הופיע ב-9 באוקטובר בקבוצת דיון באתר יאהו הנקראת " mujahedon": http://groups.yahoo.com/group/mojahedon/[2]

 

"האנציקלופדיה", שכללה תשעה שיעורים והיתה בהיקף של כ-80 עמודים בערבית, פורסמה תחת הכותרת "הפצצה הגרעינית של הג'יהאד והדרך להעשרת אורניום" כ"מתנה למפקד לוחמי הג'יהאד השיח' אוסאמה בן לאדן עבור הג''יהאד למען אללה."  

 

"האנציקלופדיה" פורסמה כ"מחקר מדעי של לוחם הג'יהאד מספר 1" שכתב: "מזה שנתיים אני לומד פיזיקה גרעינית באמצעות הפורומים המדעיים והפורומים הג'יהאדיים השונים. כמו כן, אני לומד טכנולוגית טילים וסוגים שונים של חומרי נפץ ומטענים. אני מאמין כי המאזן האסטרטגי של לוחמי הג'יהאד במישור הצבאי לא ישתנה ללא התקדמות מדעית נכונה. אלא שההתקדמות הזו ועמה הניסויים [הדרושים] מצריכים את קיומן של מעבדות. לכן, השתדלתי, אחי לוחם הג'יהאד, שהניסויים יהיו פשוטים ובהישג ידך או [שניתן יהיה לבצעם] - כפי שנהוג לומר - במטבח."

 

בהקדמה ל"אנציקלופדיה" נכתב:

 

"יתכן והנשק הגרעיני הוא טכנולוגיה של שנות הארבעים של המאה שעברה אלא שאנשי הצלב, בעלי הברית של השטן – קללת אללה עליהם – מתעקשים למנוע מלוחמי הג'יהאד את הזכות הזו של [השגת] הנשק הזה. אולם כעת, לוחמי הג'יהאד רכשו מיומנויות טכנולוגית המאפשרת להם, בעזרת אללה, להבין את הטכנולוגיה הזו. בכך, יש באפשרותם לרשום קפיצת מדרגה בהכנת סוג כזה של נשק אסטרטגי אפילו במטבחים בבתיהם.

 

מה שחשוב כעת הוא שהנשק הגרעיני הוא פצצה בעלת תכונות מיוחדות הזקוקה לאמצעי שיעביר אותה אל מחוז חפצה האחרון בין אם היא תונח במטוס או בטיל. לכן, יש חשיבות רבה לידע בנוגע לטילים כאמצעי להעברה וירי.

 

אני אתחיל, בעזרת אללה, בקבוצה של שיעורים שיתחילו בהבהרת הרעיון, עד שנגיע לניסוי ולביצוע בעזרת אללה."   

 

לאחר ההקדמה, מופיעים תשעת השיעורים הכוללים סקירה היסטורית על התפתחות הגרעין, הסברים על רדיואקטיביות טבעית, תכונות גרעיניות של חומרים מסוימים, מסה קריטית, הכנת הנשק הגרעיני והפקת ראדיום.

 

האנציקלופדיה פותחת בפסוק הקוראני "הילחמו בהם וכך אללה יעניש אותם בידכם, ימיט קלון עליהם, יושיט לכם עזרה כנגדם, יביא מרפא לליבם של אנשים מאמינים ויסיר את מפח הנפש מליבם. אללה יסלח לכל מי שיחפוץ, כי אלוהים יודע חכם." [קוראן 9; 14-15].[2]  http://groups.yahoo.com/group/mojahedon/message/45 התרגום נלקח מן הגרסה שהופיעה בקישור בקבוצת הדיון של יאהו.