המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
גנרל ב'משמרות המהפכה': "איראן השיגה יכולות גרעיניות
5/1/2005

 

גנרל ב'משמרות המהפכה' של איראן: "השגנו יכולות גרעיניות; איראן היא המעצמה השלישית באזור בייצור טילים בליסטיים"

 

סוכנות הידיעות האיראנית הרשמית 'מהר' (MEHR) הביאה מדבריו של קצין בכיר ב'משמרות המהפכה' האיראניות, הגנרל שבאני, המפקד על מכללת הפיקוד והמטה של כוחות הביטחון של איראן, בטקס אזכרה לשהידים מקרב הסטודנטים של אוניברסיטת קום. להלן נוסח הידיעה:[1]

 

גנרל שבאני אמר: "איראן היא המעצמה השלישית באזור בתחום ייצור טילים בליסטיים לאחר סין ורוסיה."

 

לרגל יום השנה השמיני לאזכרת השהידים מקרב הסטודנטים של אוניברסיטת קום, שיבח גנרל שבאני את מעמדם הנעלה של השהידים של המהפכה האסלאמית ואמר: "כפי שאמר האמאם [איתאללה ח'מייני] 'השהידים הם התגלמות כוחנו'. על כן, עלינו לחנך ולאמן כוחות המוכנים לבצע שהאדה [פיגוע התאבדות] כדי לעמוד בפני האויב.

 

במקרה של מלחמה עם אמריקה עלינו להילחם בהם לחימה א-סימטרית. נכון לעכשיו ייצרנו מערכות נשק והשגנו יכולות גרעיניות. הדבר שגרם לדאגה הרבה של אמריקה הוא שהצעירים האיראנים השיגו את הטכנולוגיה הזו בכוחות עצמם."

 

גנרל שבאני הדגיש כי יש צורך להיות מוכנים תמיד אל מול צעדי האויב, ואמר: "באמצעות תוכניותיה מנסה אמריקה לגרום לשינוי בהתנהגות הגורמים הבכירים באיראן והיא מודעת לכך שלא תצליח [לעשות זאת] על ידי מתקפה צבאית. אם האויב ירצה לסכן את ביטחונה של איראן, לא נותיר לו ביטחון כלל."

 

מפקד מכללת הפיקוד והמטה של כוחות הביטחון של איראן ציין כי אמריקה גייסה את כל ציודה וכוחותיה באזור כדי להפעיל לחץ על איראן. הוא הוסיף: "אמריקה הציבה באזור המזה"ת ומסביב לאיראן את מטה הפיקוד שלה."[1]  סוכנות הידיעות הרשמית של איראן, מהר, 28.12.04: