המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
תכנית ללוחם ג'יהאד: כך תהרוג אדם מערבי בחצי האי ערב
10/8/2006

   

 תכנית פעולה ללוחם ג'יהאד - כיצד להרוג אדם מערבי בחצי האי ערב

 

אתר "אל-חסבה" האסלאמיסטי פרסם ב- 4.8.06 מסמך תחת הכותרת "כיצד להרוג צלבני בחצי האי ערב". על המסמך חתום עאמר אל-נג'די והוא מתוארך ל- 15.6.06.

אלנג'די מפרט כמה דרכי פעולה אפשריות להריגה, החל מבחירת הקורבן דרך המעקב אחריו ועד הריגתו. להלן תרגום קטעים מן המסמך:

"אסביר את אופן הפעולה הג'יהאדי וצעדי הביטחון שעל לוחם הג'יהאד לנקוט [בבואו להרוג מערבי]:

ראשית, טרם ביצוע הפעולה התפלל [לאללה] שינחה אותך בדרך הטובה.

המראה החיצוני - נסה ככל האפשר להיראות כאדם שאינו דתי, למשל לבש [כפיה עם]  עקאל [ולא מצנפת] והרכב משקפיים שחורים זולים ביום ומשקפיים רגילים בלילה. הבגד צריך להיות ארוך ונסה ככל האפשר שיגיע עד העקב ואף מעבר לו  ואל תחשוש מכך. לבש חליפת ספורט או חליפה רגילה. כמו כן אם אתה אדם גלוח [פנים] זה עדיף בהרבה.

 

החפצים או הבגדים שבמכונית – היפטר לאלתר מכל דבר במכונית שמצביע על כך שאתה דתי, כמו קלטות של ג'יהאד, ניירות קטנים כמו דפי תזכורת... הדבר החשוב ביותר הוא שלא יהיה במכונית שום דבר המצביע על כך שבעליה הוא אדם דתי... כך שאם הכלבים של [מנגנוני] החקירות, או החירום, או אחרים עוצרים אותך במקום חשוד ועורכים חיפוש במכונית, הם לא ימצאו דבר המוכיח שאתה אדם דתי וישחררו אותך מיד.

 

בזמן שאתה מבצע את הפעולה היזהר שלא לקחת את הטלפון הנייד שלך עמך, במיוחד אם הוא עם מצלמה, כדי שהדבר לא יגרום לך - או לחבריך שמספרי הטלפון שלהם רשומים אצלך - בעיות שאין לדעת את תוצאותיהן.

 

כמה דרכים לחיפוש צלבני [מערבי] או כלב מ[מנגנון] החקירות:

כדי לבצע את הפעולה בבוא העת, חייב להיות ברשותך נשק (אקדח או תת-מקלע) או סכין טובה, אם אתה מעוניין לשחוט את הכופר, או את הכלב [הסעודי] הזה...

 

דרך החיפוש הראשונה – ביישובים הצלבניים הנמצאים בכל מקום:

בערך בשעה שבע בבוקר עבור ליד היישוב ובדוק רק כיצד הצלבנים הללו יוצאים מהיישוב ובאיזו דרך הם הולכים; היזהר אחי לוחם הג'יהאד, עבור פעם אחת בלבד, משום שכלבי הצבא אשר בשערי [היישוב] עלולים לחשוד בך ולעצור אותך; כעבור יומיים-שלושה עבור ליד אותו יישוב אך אל תתקרב אליו כפי שהתקרבת בפעם הקודמת, כלומר גש ישר אל הדרך שבה [תושבי היישוב] הולכים והמתן להם בצד הכביש, וכאשר תראה אחד מהצלבנים הללו עקוב אחריו. רצוי שתחליף את הרכב בכל פעם, אם אתה יכול; במהלך המעקב אחר הצלבני היזהר מאוד שלא להיחשף. לרוב – בפרט בימים אלו – הם חשים בטוחים יותר משום שהפעולות נגדם מועטות, אבל הגל הג'יהאדי קרב ובא ואללה יסתיר מהם את העניין הזה...;

 

 כאשר הוא עוצר ברמזור נסה להיות מאחוריו, באותה שורה, כאשר בינך לבינו לפחות שתי מכוניות, או שתעמוד לצדו, אך לא ממש לצדו; במהלך עצירתך ברמזור הימנע מהפניית מבטים אקראיים ונסה להעסיק את עצמך בכל דבר (כמו סידור העקאל...); כאשר אתם פונים לכביש מהיר נסה לעקוף את הכופר מימין או משמאל ואח"כ האט את המהירות כדי שהוא יעקוף אותך כדי להסיר חשד בפעם הבאה; כאשר אתה והכופר עוברים בכביש משני ואתה נוסע אחריו ואין איש בכביש מלבדכם - קודם כל האט את המהירות והעמד פנים שאתה מחפש חנות, מקום או אדם וזאת על ידי הפניות רבות של הראש ימינה ושמאלה, כאילו שאתה מחפש דבר מה ושהכופר הזה לא מעניין אותך בכלל.

  

דרך חיפוש שניה:

לפעמים אין צורך לעקוב אחר הכופר השכם בבוקר, לעיתים קרובות אנו רואים אותם ליד כמה רמזורים או בשווקים הגדולים (כמו קארפור, אקסטרה וכדו'), הרבה פעמים הם עושים שם קניות ובמיוחד בבוקר, בין השעות 12:00-09:30. כאשר אתה רואה [כופר באחד המקומות הללו] עקוב אחריו היטב ו[עד מהרה] תבחין בכך שלרוב הוא הולך אל יישוב או אל בית באחת השכונות...

דרך החיפוש השלישית:

לפעמים, כאשר אתה, לוחם הג'יהאד, יושב עם עמיתיך או עם קרוביך, בא אדם ואומר: 'יש אצלנו אמריקאי העובד בחברה ומקבל סכום של  150 אלף...' כאשר אתה שומע את זה עליך לדעת את הדברים הבאים:

  1. אם אתה יודע היכן עובד עמיתך - טוב. אך אם אינך יודע היכן הוא עובד ואיפה החברה שלו, פנה מיד לעמיתך ואמור לו: 'זה לא נכון, הסכום הזה מוגזם'. הוא יגיד לך מיד: 'אתה לא צודק ויש לי הוכחות לכך', תגיד לו: 'אני מכיר מישהו שעובד בחברה פלונית (תגיד שם כלשהו) ויש אצלם אמריקאי שמקבל סכום של 40 אלף והחברה שלהם נמצאת במקום פלוני (תגיד שם מקום כלשהו)' ואז תגיד לו: החברה שלכם נמצאת בוודאי באזור (הצפון למשל)? והוא ישיב לך: 'לא החברה שלנו נמצאת במקום פלוני' ואם התיאור עד כה לא היה ברור לך אמור לו: 'אהה.. [המקום] אשר סמוך ל(תגיד שם של מקום)?' והוא ישיב לך: 'לא, החברה שלנו נמצאת במקום פלוני' בדיוק. אח"כ אמור לו: 'האמריקאי הזה שאצלכם הוא בודאי  מנהל אם הוא מקבל סכום כזה', ואז הוא יגיד לך מהו מקצועו של הכופר הזה. אח"כ אמור: 'בטח יש לו מכונית מפוארת אם הוא מקבל כזה סכום?' אז הוא יאמר לך את סוג הרכב, וכך קיבלת את המידע שיועיל לך בעתיד מבלי שידידך או האנשים סביבו ירגישו בכך ואז העמד פנים שהנושא אינו מעניין אותך ונסה להחליף נושא מיד. 
  2. אם אתה יודע היכן עובד ידידך אבל אתה מעוניין במידע אודות הכופר הזה  - [נהג] כפי שהסברתי קודם לגבי אופן [הצגת] השאלות והיזהר שלא יבחינו בכך שאתה מחפש את הכופר הזה. 

אופן הריגת הכופר וצעדי ביטחון שיש לנקוט בפעולה זו  

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לזייף תעודת זהות וכרטיס עבודה כדי לשכור רכב, ואם אין באפשרותך לעשות זאת, פעל כדלהלן:

  1. קח לוחית רישוי מרכב כלשהו מאותו דגם של הרכב שלך. הקפד על כך שהאזור ממנו לקחת את הלוחית יהיה מרוחק מהאזור בו אתה גר. למשל, אם הרכב שלך הוא מסוג קאמרי לבן חפש רכב קאמרי לבן הרחק מאזור [מגוריך] וקח את לוחית הרישוי שלו.
  2. קח רכב של אחד האנשים הרגילים, בדרך קלה כלשהי, ובצע את הפעולה באמצעותו באותו יום. אח"כ השאר את [הרכב] במקום ציבורי, כדי שהכופרים ימצאו אותו ויחזירו אותו לבעליו...
  3. לאחר השגת רכב מתאים יש להרוג את הצלבני, בהתאם למצב – אם הצלבני עובד בחברה שבה אתה עובד או בחברה בה עובד אחד האנשים שאתה מכיר, יש לפגוע בו ביום החופשה שלו או במקום רחוק מ[המקום בו ממוקמת] החברה...; אם הצלבני גר בשכנות אליך או קרוב אליך ואתה רוצה להרוג אותו, הדבר הטוב ביותר [לעשותו] הוא להרוג אותו כשהוא מחוץ לחברה שלו, כדי להרחיק אותך מחשד...
  4. הקפד שזגוגיות הרכב בו תשתמש לביצוע פעולת [הרצח] יהיו כהות במידת מה, הדבר יועיל לך כאשר תעצור ברמזורים.  
  5. כאשר אתה מבצע את פעולת [ההריגה] ובורח - סע במסלול שתכננת מראש, רצוי בכביש מהיר, במשך 5 דקות, ואח"כ עבור לכבישים משניים ולשכונות כדי להתרחק ממקום הפעולה... [ולחמוק ממעקב] הסתכל אחורה (ובדוק) אם מישהו עוקב אחריך. 
  6. לאחר... [שחמקת ממעקב] החנה את הרכב במקום כלשהו, [שם] יעמוד לרשותך רכב נוסף, נקי ביותר, שישמש אותך לחזור הביתה בשלום.
  7. היזהר שלא לספר דבר. הלשון היא שתוביל אותך לבתי הכלא של הכופרים. רבים מהאחים נעצרו משום שדיברו ליד אנשים.

רצוי לצלם את הפעולה כדי להציגה בכלי התקשורת ושיהיה לה הד רחב יותר.

לאחר הצלחת הפעולה תבין שהדבר פשוט ביותר ושאין צורך בחוליה שלמה [כדי לבצע זאת] אלא די באדם אחד, שניים או שלושה...

אפשר לעיין בפרסום של "מועסכר אל-בתאר" או "צות אל-ג'יהאד" כדי [ללמוד מהם] דברים חשובים שאולי לא הבהרתי כאן...

אחיכם עאמר אל-נג'די

חצי האי ערב,

 יום חמישי, 19.5.1427 [15.6.2006]"[1]