המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יועץ אחמדי-נז'אד: מיתוס השואה הומצא על ידי המערב
4/6/2006

 יועץ הנשיא אחמדי-נז'אד: מיתוס השואה הומצא על ידי המערב לצרכיו

יומון האינטרנט הרפורמיסטי רוז (www.roozonline.com) פרסם קטעים מנאום שנשא מוחמד עלי ראמין, יועצו של נשיא איראן מחמוד אחמדי-נז'אד, בפני סטודנטים באוניברסיטת גילאן ב-30.5.06. ראמין טען כי אין הוכחה לקיומה של השואה וכי מיתוס השואה הומצא על ידי המערב כדי לשרת אינטרסים שלו.

 

לטענתו, נפלו היהודים קורבן למזימה המערבית ולפיכך יש להגן עליהם ואף להשיב את זכויותיהם האבודות. ראמין ציין כי פתרון סוגיית השואה יביא להיעלמותה של מדינת ישראל כיוון שזו קמה רק בעקבות המצאת השואה. בנוסף, טען כי אחמדי-נז'אד היה הראשון להפוך את המוסלמים בדיון על השואה מנאשמים לתובעים.

 

להלן עיקרי דבריו כפי שצוטטו ביומון  רוז:[1]

 

"שאלה חשובה שמועלית בנוגע לשואה היא איזו הוכחה קיימת בכלל לרצח ששה מליון יהודים

במלחמת העולם השנייה? מה יכולים להיות המניע וההוכחה לטבח מספר כזה של יהודים? ...

 

אנחנו האיראנים בשום פנים ואופן איננו ולא היינו לאומנים ו[אין לנו גישות] אנטי אתניות. בשום פנים ואופן איננו סוגדים לגזע או מתנגדים לגזע ואף פעם לא בצענו רצח עם. מאותה סיבה, לאסלאם, שהופיע והעלה את [רעיון] השוויון בין האומות והלאומים, היתה משיכה רבה עבורנו האיראנים. אנו קבלנו את [עקרון] השוויון בין הגזעים מאז ראשית תקופת האכימנים.[2] לאנטישמיות, אם כך, אין מקום בקרבנו, האיראנים. אני עצמי, בכנות, נאבק כדי לנהוג בצדק עם היהדות. לפני עשר שנים העליתי לראשונה את הדיון [בנושא] השואה באיראן והשקפתי היתה להגן על היהודים... "

 

עם זאת לדבריו, מציאת תשובה לשאלת קיום השואה תביא לפתרון רוב הבעיות והשאלות בחברה העולמית. זאת מכיוון ש"בקרב הלאום היהודי תמיד התקיימו יסודות משחיתים ומרושעים, וכך [למשל] הם הרגו את נביאי האל וניצבו נגד הצדק והאמת. הלאום הזה [קרי: היהודים] יזם את רוב האסונות לאורך ההיסטוריה של החברה האנושית. [בנוסף לזאת] קבוצה אחרת של יהודים דחפה למזימות, רדיפות ופגיעות נוספות בלאומים ואומות [אחרים]."

 

ראמין ציין כי מזימות הרשע של היהודים נמשכות מאז שחר ההיסטוריה ועד ימינו. "היהודים צלבו את ישו... התנכלו לחסידיו... הסיתו את הקיסר הרומי כנגד הנצרות והביאו לרצח המוני של נוצרים... הם הפיצו מגפות ונגעים כגון טיפוס ברחבי העולם כיוון שהם מזוהמים ונאמר עליהם שהם הרעילו את מימיהם של הנוצרים, ובכך גרמו למותם." הוא רמז כי פועלם של היהודים נמשך עד ימינו ואמר: "לאחר אסון ה-11 בספטמבר הופצו בעולם מגפות קטלניות... מחלת הסארס התקיימה בעולם לפני המתקפה הצבאית על עיראק ולאחר כיבושה [על ידי אמריקה] היא הודברה."

 

ראמין נמנע מלהאשים את היהודים באופן ישיר מביצוע אסון 11 בספטמבר "והתפשטות שפעת העופות בעולם" אך רמז כי "אני רק יודע שהיהודים הואשמו לאורך ההיסטוריה במזימות ומעשי הרס מסוג זה".

 

ראמין העלה מספר השערות לצורך בהוכחת השואה:

  1. "אנגליה ואמריקה לא הניחו לגרמניה לצבור כוח באירופה [ולכן] הציגו אותה כאומה רוצחת ושורפת אדם."
  2. "אמריקה ואנגליה, בהסכמת הציונים, העלו את נושא השואה כדי שהן תוכלנה להקים את ישראל באמצע העולם האסלאמי ולשלוט בו באמצעות אמתלה זו. בתוך כך הן העבירו את היהודים מאירופה ואמריקה לישראל ונחלצו מרשעותם [של היהודים]."
  3. "בשל השנאה שרוחשים הנוצרים בליבם, כלפי היהודים, אמריקה ואנגליה, הם הפחידו הפעם, בשיתוף פעולה עם צרפת, רוסיה וגרמניה, את היהודים באמצעות העלאת נושא השואה, על מנת לטהר את אירופה ואמריקה ולשלוח אותם אל מקומם הנוכחי, ישראל."
  4. "אמריקה ואנגליה ביקשו להסיט את דעת העולם מפשעיהן העצומים. לכן הציגו את השואה בתור הטבח הכי גדול [בהיסטוריה], בעוד שלפי הסטטיסטיקה וידיעות קיימות, גרמו האנגלים במהלך 300 שנה לטבח של קרוב למאה מליון אדומי עור, והאמריקאים מחקו את הירושימה מעל פני האדמה לאחר מלחמת העולם השנייה, למעשה אלה הן השואות האמיתיות."

 

לטענתו של ראמין, מטרתה של מזימת השואה היתה לגרום לכך שהמוסלמים יתקוממו בגלל הקמת מדינת ישראל, יתעמתו עם היהודים ויטבחו בהם, ואחר-כך, "פעולות אלו יבוצעו על ידי אירופה ואמריקה, ולבסוף ייהרגו כל יהודי העולם". בשל כך טוען ראמין כי "כאיראני מוסלמי, שמאמין בשוויון בין הלאומים השונים, עליו להתריע  על כך שישראל קמה כתוצאה ממזימה כנגד היהדות."

 

באשר להכחשת נשיא איראן אחמדי-נז'אד את השואה אמר ראמין כי "יחסו [של אחמדי-נז'אד] לנושא הזה יכול [לנבוע מכך] שבפועל, דיון אודות השואה הוא הוכחה יסודית לכיבוש אדמות פלסטין. ישראל היא הגורם העיקרי למשברים ולמהומות במזה"ת. כל זמן שישראל קיימת באזור, לא ישררו בשום אופן שקט וביטחון במזה"ת, מכיוון שהיא מהווה איום צבאי עלינו... לפיכך, פתרון בעיית השואה יביא להיעלמותה של ישראל.

 

בזמן שאחמדי-נז'אד העלה את נושא השואה, אני הבעתי ביקורת כלפיו, כיוון שאיננו יודעים אם שואה כלשהי התקיימה או לא. בה בעת, צריך שנדע מה [בדיוק] ארע. אם [יתברר] שכתוצאה מכך נגרעה זכות כלשהי מאחד הצדדים, צריך להביא לידי מימושה. [לכן] הצעתי ל[נשיא] אחמדי-נז'אד  להקים וועדה לחקר האמת שתפעל לאיסוף מסמכים וראיות."

 

עוד הוסיף כי "לפני שאחמדי-נז'אד העלה את נושא השואה [לסדר היום], תמיד הם [המערב] היו התובעים ואנחנו [המוסלמים] הנאשמים. אולם כעת לראשונה אחמדי-נז'אד הביא לכך שאנחנו [ניצבים] כתובעים. העמדנו אתגר בפני המערב".

 

לדעת ראמין "עדיין רבים אינם יודעים כי לאיראן הזדמנות חסרת תקדים ויוצאת דופן. העלאת דיון השואה יעמיד לרשותנו הזדמנות בינ"ל בכך שנגן על זכויות אומה עשוקה – גרמנים או יהודים – והלוואי שמרצים, אנשי רוח, סטודנטים וכל אזרחי איראן יבינו הזדמנות זו לשינוי. "

 [2]  השושלת האכימנית שלטה בפרס בין השנים 538 ו- 331 לפנה"ס.