המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יומון ממסדי סורי: ישראל אחראית לשפעת העופות
4/2/2006

 

יומון ממסדי סורי רומז כי ישראל ייצרה והפיצה את וירוס שפעת העופות

 

היומון הממסדי הסורי אל-ת'ורה פרסם מאמר בו טען כי ייתכן וישראל היא שהמציאה את וירוס שפעת העופות על מנת לפגוע בגנים של הערבים. כותב המאמר מעלה את האפשרות שישראל הטמינה את הווירוס באזור מזרח אסיה על מנת להטעות את העולם, ולכן זו הסיבה שהמחלה הופיעה לראשונה באזור מזרח אסיה.

להלן תרגום חלקים מן המאמר[1]:

 

"העיתון הבריטי  Sunday Timesפרסם ב- 16 בנובמבר 1998 פרטים על מה שזכה לכינוי "פצצת הגזע הישראלית". לדברי העיתון, המומחים הציונים מנסים לזהות גנים מיוחדים שנושאים הערבים כדי להשתמש בהם על מנת ליצור באמצעות הנדסה גנטית וירוסים ובקטריה מסוכנת שיתקפו רק את הגנים האלה. העיתון ציין כי תכנית פצצת הגזע מתנהלת במכון 'נס ציונה' הסודי, הקרוב לתל אביב, ומתמחה ביצירת נשק כימי וביולוגי. העיתון Sunday Times חזר והדגיש באוקטובר 1999 כי הישות הציונית מגבירה את צעדיה המדעיים [בפיתוח] פצצת הגזע. 

 

באותה תקופה לא הוגדרה מהותו של הווירוס אותו נעשה ניסיון ליצור בדרך גנטית בצורה שתתאים למטרה של הציונים לפגוע בערבים. כמו כן, לא הוגדר מיהו המתווך שישתמשו בו בעתיד כדי להעביר את הווירוס הזה. המילה 'פצצה' בהקשר זה היא כינוי יותר משהיא אמת, שכן הפצצה עשויה לבוא לידי ביטוי בעכברים, בחולדות, בציפורים או בכל מתווך אחר שאפשר להשתמש בו להעברת המחלה. לכן, כאשר נשק זה יהיה מוכן, השימוש בו יעשה ללא הכרזת מלחמה וללא תזוזה של כוחות. זה יראה [לכולם] כאילו [המחלה] פרצה בצורה טבעית ולא ע"י גורם [מלאכותי] וכאילו היא עברה ע"י גורמים טבעיים ולא ע"י מזימה נפסדת וערמומית.

 

השאלה הנשאלת היום היא האם הווירוס שהציונים בחרו בו להיות 'פצצת הגזע הישראלית' הוא וירוס שפעת העופות? יתכן שיהיה מי שימהר ויאמר: 'אבל הווירוס הזה [שפעת העופות] הופיע לראשונה רק במזרח ובדרום-מזרח אסיה החל משנת 2003, ועבר לאסיה הקטנה (תורכיה) רק בשנת 2006!'. זוהי הערה נכונה, אך אין היא שוללת את הרעיון שלהתחלת [הפצת הווירוס ע"י ישראל] באזור המרוחק הזה [דווקא] היו כמה מניעים ובהם בין השאר:

 

1. לבחון את השפעת הווירוס על הגנים המיוחדים של הגזע הצהוב האסיאתי, וזהו גזע בעל רמה גבוהה של ייחוד. כמו כן הגזע הצהוב, במיוחד בסין ובויאטנם, מהווה את הכוח העולה העתידי מול ההגמוניה הבלעדית האמריקאית על העולם. אי אפשר שלא להזכיר שווירוס האיידס הומצא כדי שיהיה 'פצצת גזע' נגד השחורים, אך לאחר שהוא פרץ הוא פגע גם בחלק מהאנשים הלבנים גם אם בשיעור נמוך יותר.

 

2. החברה באינדונזיה במיוחד מהווה שדה מבחן מתאים לבחון את השפעת הווירוס על הגזעים וביניהם אלה ממוצא ערבי. זאת, משום שחלק גדול מהעם האינדונזי הוא ממוצא ערבי תימני או הפך להיות מעורב, ע"י נישואים, עם ערבים.

 

3. יתכן שהמטרה בבחירת האזור האסייתי הרחוק כאזור שבו הופיע הווירוס [לראשונה] היתה לסלף את האמת ע"י הפניית המבט [של העולם] אל המקום הרחוק בו נוצר [הווירוס] ולגרום לכך שהעברתו ע"י הציפורים תיראה משהו טבעי.

 

אך, המעבר הישיר של הווירוס ממזרח אסיה למערב אסיה (אסיה הקטנה) עורר סימני שאלה רבים. ראשית משום שהציפורים אינן נודדות ממזרח אסיה למערב אסיה, אלא הן נודדות מצפון כדור הארץ אל דרומו. אם נניח שהמחלה עברה בצורה אופקית משום שהציפורים של כל אזור באו במגע זו עם זו, אזי היינו חייבים לצפות להופעה של המחלה בשטחים של סין, טיבט, אפגניסטן, הודו, פקיסטן, איראן והקווקאז עוד לפני שהווירוס הגיע לתורכיה. אלה אזורים נרחבים המשתרעים למרחקים, לכן כיצד יתכן שהווירוס עשה קפיצה [גדולה] כזו?

 

לכן, אין לנו מנוס אלא לחשוב על מוקד צפוני של המחלה שמשם הגיע הווירוס או ששם הטמינו את הווירוס בזמן התואם את נדידת הציפורים מהצפון לדרום. יתכן שהמוקד הזה הוא צפון הים השחור או מזרח תורכיה[...]

 

מה שמכפיל את החשדות ביחס לקשר בין שפעת העופות לבין 'פצצת הגזע של ישראל' הוא [הידיעה] שדיווחה הרשות הפלסטינית הנוגעת לקבירתן של כ-85 אלף תרנגולות טובות באדמות החקלאיות של הגדה המערבית [ע"י ישראל], וכן העובדה שלא התירו לרשות הפלסטינית לקחת מהן דגימות ולבחון אותן. כמו גם מה שבא בעקבות זאת- מקרה של צעיר ערבי באחד הכפרים של ירושלים [שחלה במחלה]. משמעות הדבר היא שהופיע מוקד חדש של המחלה, הפעם בגדה המערבית, בו זמנית עם הופעת מקרה [של המחלה] בצפון עיראק.

 

העיתון האמריקאי Herald Tribune פרסם ידיעה המציבה אותנו ברצינות בפני אימת 'פצצת הגזע של ישראל'[...] העיתון דיווח כי אחרי שנים של מחקרים רציניים ואינטנסיביים הצליחו מומחים מאוניברסיטאות להגיע [ליכולת] יצירת וירוס השפעת.

 

העיתון האשים את 'המחלקה לשירותי בריאות ולשירותי אנוש בארה"ב' [משרד הבריאות האמריקאי] שהיא עשתה מעשה 'טיפשי מאוד ואווילי' כשפרסמה באינטרנט פרטים הנוגעים לאופן יצירת הווירוס הזה שהוא מסוכן יותר מפצצה גרעינית. העיתון הביע חשש שמא מידע זה ייפול לידי חלק מה'טרוריסטים', כאילו שטרוריסט חסר מומחיות שאין לו מעבדה יכול להפיק תועלת מהמידע הזה- המצוי כעת בידי מכון 'נס ציונה'- וכאילו לא המכון הוא זה שהגיע [ליכולת] יצירת הווירוס הזה ומי [ששכנע] את המועצה האמריקאית לנקוט במעשה הטיפשי של פרסום המידע המדויק. זאת, כדי להטיל את האחריות להטמנת המגיפה הזו על הטרוריסטיים ולא על הטרוריסטיים הציונים[...]

 

אם הווירוס הזה מתוכנן לפעול על גנים ספציפיים של הערבים, הרי שהנזקים שלו לא יישארו רק באזור הערבי. הנזקים האלה יגיעו גם למדינות רבות שאנו חושבים שהן רחוקות, [אולם] הן ימצאו את עצמן בלב הבעיה כאשר [המחלה] תהפוך ממוקדים קטנים של סכנה למגיפה מתפשטת.

 

ההתעסקות עם גנים ערביים במנותק מהגזע הלבן היא דבר קשה מאוד. למרות זאת, הציונים עשויים לבצע את ההרפתקה הזו אם קיים [בידם] טיפול מונע או [טיפול לאחר ההידבקות במחלה]. נזכיר שההתנקשות ביאסר ערפאת נעשתה ע"י נשק ביולוגי וכן הניסיון להתנקש בלוחם ח'אלד משעל נעשה ע"י נשק ביולוגי שרק הציונים החזיקו [בחומר] הסודי [המאפשר] טיפול [נגדי, המבטל את השפעתו]."

 

 


[1] אל-ת'ורה (סוריה) 31.1.2006