המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור כוויתי לועג לפרויקט המכונית האסלאמית
26/11/2007

בעל טור כוויתי לועג לפרויקט המכונית האסלאמית

 

בעקבות ידיעות שהתפרסמו אודות כוונתה של חברת "פרוטון" המלזית להשיק פרויקט משותף למלזיה, תורכיה ואיראן לייצור מכונית אסלאמית, כתב בעל הטור מט'פר עבדאללה ביומון הכוויתי  "אל-ג'רידה" מאמר סאטירי ובו הצעות לשיפור המכונית האסלאמית ולהשלמת תהליך האסלאמיזציה של חברת פרוטון.[1] להלן קטעים מן המאמר:

 

"חברת המכוניות המלזית 'פרוטון' החליטה לאסלם את מכוניותיה, בפרויקט משותף לשלוש מדינות: מלזיה, תורכיה ואיראן, שתהיה בעלת הפטנט. בל נשכח שזה מכבר נכשלה איראן בשיווקה של בובת הילדים 'סארה' שנועדה להוות מתחרה ל'ברבי'. לדעתי, סארה נכשלה בגלל גבותיה העבות.

 

באשר לנושא האסלאמיזציה של חברת פרוטון: בידיעה שפרסמו סוכנויות הידיעות, נאמר כי על פי המתוכנן, יהיה במכונית מצפן אשר יצביע עבור הנהג על כיוון התפילה [מכה], וכן יהיה בה מקום מיוחד  להניח בו קוראן. היות שאני בעל טעם טוב במכוניות, הריני ממנה את עצמי כחבר בוועדה העליונה להשלמת ביצוע אסלאמיזציית פרוטון. להלן הצעותי:

 

  • יש להוסיף למכונית מכשיר לזיהוי נוסעות השייכות למין היפה, אשר אינן אחיותיו או אמו של הנהג ...

 

  • יש להשתמש ברדיאטור של המכונית אך ורק במי זמזם[2], במקום הנוזלים הירוקים והאדומים הרגילים.

 

  • מומלץ להעניק לקונים ... כיסוי שחור למכונית שיגן עליה ממבטי השמש.

 

  • יש לצייד את המכונית במכשיר עבור אוהבי הנסיעות [לחו"ל עם רכבם], אשר יזהה עבורם במדויק מי היא מדינה נוצרית ומי היא מדינה מוסלמית ומה אסכולת ההלכה השלטת בה ...

 

  • לא יזיק שיהיה במכונית גם מכשיר שיזהיר את הנהג ובני לווייתו מפני מקומות של שחיתות ופריצות הנקרים בדרכם, כגון מועדוני ריקודים ומסבאות.

 

  • [מומלץ] לצייד את המכונית בשירות 'תמרים וחלב'[3] עבור הצמים בחודש רמדאן ...

 

אני מקווה שהפרויקט המלזי-תורכי-איראני יכעיס את יפן ואת המערב מפני שהם יפסידו את השוק הערבי והמוסלמי. החלק השני של הפרויקט המשולש עוד עתיד לבוא ויתרכז בנוצרים וביהודים אשר במזרח. שתהיה לכל  דת המכונית שלה!"[1] אל-ג'רידה (כווית), 21.11.2007

[2] מי זמזם, הנמצאים בבאר הזמזם במכה, נחשבים בעיני המוסלמים לקדושים ובעלי סגולות מיוחדות. לפי האמונה המוסלמית, באר זו נגלתה להגר על ידי אללה כאשר תעתה במדבר עם בנה ישמעאל.

[3] מאכל מזין ובריא המשמש כמאכל לשבירת צום.

תגיות