המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מנהיג איראן ח'אמנאי: מחובתנו להגיב על המקרה של עזה; על חמאס "להמשיך בכול הכוח"
18/10/2023


מנהיג איראן ח'אמנאי על תקיפות ישראל על חמאס: "אנחנו חייבים להגיב. בואו נגיב. היום, במקרה של עזה, התגובה הזו היא על כולנו. אנחנו חייבים להגיב" וקרא לנשיא ביידן לרסן את ישראל בעוד יועצו ולאיתי קרא לחמאס "להמשיך בכל הכוח"


במפגש ב-17.10.2023 עם חוגי אליטות מדעיות בחוסינייה (סמינר לימודי דת שיעי) על שם איתאללה עלי ח'ומייני, מייסד משטר הרפובליקה האסלאמית, הנחה המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, את מפקדי הכוחות באיראן וראשי ארגוני ההתנגדות להגיב על תקיפות ישראל חמאס בעזה. ח'אמנאי גם קרא לנשיא ביידן לרסן את ישראל.


המנהיג העליון של איראן ח'אמנאי: "אם פשעי המשטר הציוני יימשכו, המוסלמים וכוחות ההתנגדות יאבדו סבלנות ואיש לא יוכל לעצור אותם"

בתגובה לדברי סנגוריה שהשמיעו נציגי כמה מדינות באוזני פקידים איראניים על זכותה של ישראל להגיב לפשעים שבוצעו נגדה, הצדיק ח'אמנאי את מעשי הטבח שעשו שלוחיו, החמאס, באזרחים ישראלים בטענה שבישראל אין אזרחים וכולם נושאי נשק. הוא המשיך והצדיק את מעשי הטבח בטענה שישראל "הורגת פי מאה יותר" פלסטינים בתקיפותיה בעזה ופוגעת במכוון באזרחים. הוא קרא להעמיד את ישראל לדין בגין רצח עם.

 

ח'אמנאי הזהיר את  ארה"ב ערב ביקורו של הנשיא ביידן בישראל ובאזור שתפעל לריסון ישראל בתגובתה כלפי חמאס.

 

לצידו של ח'אמנאי נראו תמונות של בכירי משמרות המהפכה בתחומי הגרעין והטילים שחוסלו או נהרגו כדוגמת אבי תוכנית הגרעין האיראנית, מוחסן פח'ריזאדה, אבי תוכנית הטילים האיראנית, חסן טהראני מוקדם, מדעני הגרעין מסעוד עלי מוחמדי, אחמדי רושאן, מג'יד שהריארי, מדען איראני שנהרג במלחמת איראן – עיראק, מוסטפא צ'מראן, ומהנדס חשמל איראני ששמו נקשר לתוכנית הגרעין דריוש רזאינז'אד. ח'אמנאי שיבח בדבריו את הישגי המדע של איראן, בדגש על הגרעין והטילים וקרא "לנצל את ההזדמנות באופן מכסימלי" ולהמשיך להתעצם.

 

המנהיג העליון עלי ח'אמנאי, לצידיו תמונות מדעני גרעין וטילים איראניים שחוסלו  [1]


 

להלן עיקרי נאומו של ח'אמנאי:

 

"אסור לחוקרים ולמדענים לסבול את תאוותו של המדכא [ישראל] ורעבם של המדוכאים [הפלסטינים]. אנחנו חייבים להגיב. בואו נגיב. היום, במקרה של עזה, התגובה הזו היא על כולנו. אנחנו חייבים להגיב. חלקם רעבים, חלקם  מופצצים, חלקם נרצחים במאות.

 

מלומד, בין אם הוא חוקר באוניברסיטה ובין אם הוא חוקר דת, צריך לנסות לדעת את האמת ולעמוד על האמת. אסור לחוקרים ולמדענים להסתכל באדישות... אמרתי פעמים רבות, "ידע הוא כוח". אם אנחנו רוצים להגן על המדינה מהנזקים של מדינות העולם, המשימה החשובה והקודמת היא ההתקדמות המדעית, אם נשאר מאחור, נהיה פגיעים... העתיד מזהיר ומלא תקווה. עלינו להשתמש במוטיבציה וביכולת הקיימים להתקדם. אומה מוכשרת יכולה לצמוח, אבל לא תמיד יש לה את ההזדמנות לצמוח. החוויות והעבר שלנו אומרים לנו שעלינו לנצל את ההזדמנות הזמינה בצורה מקסימלית... אם לא ננצל את ההזדמנות לרצות ולהיות מסוגלים להתקיים, עשינו טעות.

 

אם פשעי המשטר הציוני יימשכו, המוסלמים וכוחות ההתנגדות יהפכו חסרי סבלנות ואיש לא יוכל לעצור אותם. כמובן שלא משנה מה יעשה המשטר הציוני הוא לא יכול לפצות על הכישלון השערורייתי שספג באירוע זה.

 

יש לשפוט את הממשלה הציונית הגזלנית. בנושא הפלסטיני, מה שעומד לנגד עיני העולם כולו הוא פשע רצח העם מצד המשטר הגזלני, כל העולם רואה זאת. בימים האחרונים נהרגו אלפי פלסטינים. זה פשע שמבוצע לנגד עיני כל אנשי העולם. יש לשפוט את המשטר הציוני הגזלני על כך.

 

פקידים מכמה מדינות ששוחחו עם פקידי ארצנו הגנו על המשטר הציוני הגזלני בטענה שהפלסטינים הרגו אזרחים. קודם כל, אמירה זו אינה נכונה ומנוגדת למציאות. כלומר, אלו שנמצאים בהתנחלויות הם לא אזרחים שכן כולם חמושים. בהנחה שהם אזרחים, כמה אזרחים נהרגו? המשטר הגזלני הזה הורג פי מאה, נשים וילדים, זקנים וצעירים ואזרחים כולל בניינים בעזה שבהם כלל לא נמצאים חיילים. החיילים [של חמאס] נמצאים במקומות שלהם והם [ישראל] יודעים שמדובר באזרחים והם גם בוחרים מקומות בהם נמצאות אוכלוסיות צפופות ותוקפים אותם.

 

לפי המידע הרב שלנו, המדיניות הנוכחית של המשטר הציוני בימים אלו ובשבוע שעבר מוסדרת על ידי האמריקאים. הם קובעים את המדיניות. האמריקאים צריכים לשים לב לאחריותם. ההפצצות חייבות להיפסק לאלתר. מדינות מוסלמיות כועסות מאוד, ניתן לראות את ההתכנסויות [של המוסלמים] לא רק במדינות האסלאם, אלא בלוס אנג'לס, בהולנד, בצרפת, במדינות אירופה. במדינות המערב מתאספים אנשים, מוסלמים ולא מוסלמים. אנשים כועסים."[2]עלי אכבר ולאיתי, יועצו של מנהיג איראן לנציג חמאס בטהראן קדומי: "המנהיג העליון רציני מאוד בנושא הפלסטיני וכדאי לכם להמשיך בכל הכוח"

עלי אכבר ולאיתי, יועצו של מנהיג איראן ח'אמנאי, קרא בפגישתו ב-16.10.2023 עם נציג חמאס בטהראן, ח'אלד קדומי, להתנגדות הפלסטינית להמשיך "בכל הכוח", והבטיח כי עולם האסלאם מאוחד מאחורי הפלסטינים. הוא חזר על היעד האיראני-חמאסי כשהבטיח לקדומי שישראל "עומדת בפני כיליון ואתה והעם הפלסטיני תישארו גאים ומנצחים". להלן עיקרי הדברים:

 

"העמידה האיתנה היא הדרך הנכונה להשגת הניצחון הסופי [על ישראל]. המהירות שבה בוצעה הפעולה ראויה להערצה. זו היתה פעולה גדולה שהפתיעה את האויבים. איראן עומדת לצד העם המדוכא של פלסטין ונמשיך בתמיכתנו המורלית. המנהיג העליון רציני מאוד בנושא הפלסטיני וכדאי לכם להמשיך בכל הכוח, אנחנו יודעים שהמהלך הזה יגרום למדינות אסלמיות וערביות אחרות לנטות לכיוונכם ולתמוך בכם, כפי שאתם יכולים לראות, היום העולם האסלאמי מאוחד בתמיכה בכם.

 

המשטר הישראלי נידון לכיליון ואתה והעם הפלסטיני תישארו גאים ומנצחים. אני מברך את כל מנהיגי ולוחמי חזית ההתנגדות בפלסטין. אנו רואים בפלסטין את מרכז המאבק נגד המדכאים, מי שאיתן בפלסטין פירושו איתן בדרכו של האסלאם."

 

קדומי השיב לולאיתי:

"אני מביע את הערכתי על תמיכתה של איראן בשאיפות האומה הפלסטינית. בנוסף לכל הניצחונות שהושגו, ההצלחה והניצחון האחרונים של האומה הפלסטינית נדירים ואנשינו הוכיחו שהמשטר הציוני נמצא בדעיכה. אנו נממש את הניצחון הזה ונשחרר את ירושלים הקדושה ואת האומה הפלסטינית.

 

הדרך לחירות קשה ועלינו לצעוד בה על כל קשייה ועל פי דברי המנהיג העליון [ח'אמנאי] "אי אפשר לתקן את התבוסה שספג המשטר הציוני", היום יש להתאחד על פי דבריו והנחיותיו היקרים של הוד קדושתו כדי להשיג את מטרתנו שהיא ניצחון על הדיכוי ועל המשטר הציוני הנפשע".[3]

 

עלי אכבר ולאיתי, יועצו של מנהיג איראן לעניינים בינלאומיים [4]
[2] אירנא (איראן), 17.10.2023                   

[3]  תסנים (איראן), 16.10.2023                            

[4] סו"י תסנים, 16.10.2023