המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר ביומון קטרי: מתקפת חמאס – העתק של מתקפת הנביא מוחמד נגד יהודי ח'יבר ב-629
9/10/2023


מאמר ביומון קטרי: מתקפת חמאס – העתק של מתקפת הנביא מוחמד נגד יהודי ח'יבר ב-629

 

סמיר אל-ברגותי, עיתונאי פלסטיני בעל טור ביומון הקטרי אל-וטן, פרסם מאמר בו שיבח את  מתקפת הטרור של חמאס ב-7.10.23 והסביר כי הינה "פעולה צבאית איכותית ממדרגה ראשונה" והעתק של מתקפת הנביא מוחמד נגד יהודי ח'יבר בשנת 628[1].

 

פוסטר בחשבון טלגרם המזוהה עם הג'יהאד האסלאמי "מבול אל-אקצא"[2]


 

להלן קטעים מן המאמר:

 

"כמו הנביא [מוחמד] כאשר החליט לתקוף את [היהודים בני שבטי] ח'יבר, הרים את האצבע המורה שלו ואמר: 'אללה אכבר, אללה אכבר, אללה אכבר. אם נבוא לשטחם, רע ומר יהא יומם'.

 

[כך] בשעה שש בערב [ב-6.10.23] התפללו הגברים [לוחמי ההתנגדות הפלסטינית] את תפילת בין הערביים והחלו להתכונן במשך כל הלילה, ובשעה שש בבוקר [7.10.23] תקפו את ח'יבר של עזה [קרי יישובי עוטף עזה].

 

טילים כתשו את האויב הציוני מירושלים ועד תל אביב ומצפון פלסטין הכבושה עד דרומה. למעלה מ-500 ישראלים נפצעו, למעלה מ-20 נהרגו ועשרות נחטפו. [הלוחמים] הגיעו לאדמה שנכבשה בשנת 1948, המתנחלים ברחו דרך המדבריות, חיילים ומתנחלים ציונים נלקחו בשבי.

 

זוהי פעולה צבאית איכותית ממדרגה ראשונה והיא שולחת מסר לכובש ולכל מי שמושיט את ידו לביטול המשתנה החשוב ביותר בסוגית השלום במזה"ת, שהוא לוחם ההתנגדות הפלסטינית. המפלצת הזו הפכה להיות מבועתת ממהפכה של ענקים שגיבשה תכנית לטאטוא כל הציונים מפלסטין וכן כל מי [מהערבים] שהפכו לציונים.

 

מסר לכולם: אל תחששו, אנחנו נהיה אלו שיביסו את מי שמטיל פחד. הו מוחמד דף, כמה יפה אתה כאשר אתה ברור ומפורש, כאשר הצהרת על המסר שלך לציונים, לפיו כל תוקפנות נגד אימהותנו באל-אקצא [קרי המוראביטאת[3]] תעלה ביוקר וכי על גרירתה [על האדמה] של מוראביטה [שהשמיעה] קריאות 'אללה אכבר אללה אכבר', בידי הצבא הישראל, תבוא תגובה קשה. וזו הייתה התגובה.

 

אנו העוקבים אחר הניצחון הזה דרך מסכי הטלוויזיה צריכים לצאת [לרחובות] - ברבת עמון, בקהיר, בבגדאד ובכל הבירות הערביות - כדי לתמוך בהתנגדות הזו, שב-7 באוקטובר רשמה ניצחון שכמותו לא הושג מאז אוקטובר 1973.

'אם תושיטו עזרה לאללה יושיט גם הוא עזרה לכם' [קוראן 47 : 7]

דבר אללה הוא אמת."[4]

 

 [1] ח'יבר הוא שמו של נווה מדבר בחצי האי ערב בו ישבו יהודים. שם נערך קרב שניהל מוחמד נגד יהודי ח'יבר ב-629 לספירה, במהלכו טבח בכמאה יהודים שסירבו להתאסלם. הנותרים הסכימו להיכנע ולשלם באופן קבוע למוחמד ולאנשיו מחצית מיבוליהם כמס. פעמים רבות נשמעת הסיסמא "ח'יבר, ח'יבר יא יהוד, גי'ש מוחמד סופ יעוד" שמשמעה יהודים, [זכרו] את ח'יבר, צבא מוחמד יחזור. 

[2] חשבון הטלגרם MithaqMedia , 8.10.2023  

[3] מוראביטון ומוראביטאת הם לוחמים ולוחמות המוצבים בחזית וערוכים לקרב. הפלסטינים מכנים כך בדרך כלל קבוצות של פעילים הנמצאים ברחבת מסגד אל-אקצא במטרה למנוע עליית יהודים לאזור.

[4] אל-וטן (קטר), 8.10.2023