המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בכיר פלסטיני: הפתרון היחיד הוא להילחם נגד ישראל בנשק עד לשחרור פלסטין מהים ועד הנהר
31/3/2023


בכיר פלסטיני: הפתרון היחיד הוא להילחם נגד ישראל בנשק עד לשחרור פלסטין מהים ועד הנהר, מאילת ועד ראש הנקרה

 

חבר המועצה הלאומית הפלסטינית של אש"ף, פייצל אבו ח'דרא, פרסם בטורו ביומון הפלסטיני אל-קודס ב-25.2.23, מאמר בו תקף בחריפות את המנהיגים הפלסטינים וטען כי עליהם להתבייש על כך שלא השיגו דבר למען פתרון העניין הפלסטיני ועל כך שכל מה שיש באמתחתם זה הבטחות ונאומים מליציים. הוא הסביר כי הפלסטינים כמהים כיום למנהיג דוגמת צלאח אל-דין שיאחד את האומה האסלאמית וישחרר את פלסטין וקרא למדינות ערב להתעורר ולסייע ברצינות לעם הפלסטיני "בכסף, בנשק, במדיניות חוץ ובכל מה שצריך". לדבריו, הפתרון היחיד הוא להילחם בישראל באמצעות נשק עד לשחרור פלסטין "מהנהר ועד הים, מאום רשרש [אילת בדרום] ועד אל-נאקורה [ראש הנקרה בצפון]".

 

פייצל אבו ח'דרא[1]

 

להלן תרגום קטעים ממאמרו: 

 

"היכן הם ח'אלד בן אל-וליד,[2] טארק בן זיאד,[3] חמזה [אבן עבד אל-מטלב] ועמרו בן אל-עאץ?[4] היכן הם אבו עמאר [יאסר ערפאת], ח'ליל אל-וזיר ['אבו ג'יהאד'],[5] דלאל אל-מוגרבי[6] והשיח' אחמד יאסין? כן, דעתם של כל מנהיגי [העבר] שלנו אינה נוחה מהתנהלותם של מנהיגינו המכובדים [כיום], אשר כל מה שיש באמתחתם הוא הבטחות ונאומים נמלצים שאוזני העם הפלסטיני, ואוזניהם של האב הפצוע והאם השכולה... התחרשו מהם. כיום האנשים משתוקקים לצלאח אל-דין פלסטיני, שיאחד את האומה [האסלאמית] תחת דגל אחד וישחרר את פלסטין, ארצנו הנצחית...

 

בפסגה הערבית האחרונה באלג'יריה האמנּו שהמחלוקת [בין מדינות ערב] הסתלקה לבלי שוב ושהן התנערו מאבק הפחדנות ומהונאת העם הפלסטיני הנושא את סבלו באורך רוח, בתוך פלסטין הכבושה ומחוץ לה. [מנגד, גם] מנהיגי העם הפלסטיני צריכים להתבייש על כך שהם ממשיכים לבכות על נכבה שנמשכת 75 שנה ללא אופק מדיני לפתרון העניין הפלסטיני ושהם קיבלו [עד כה] רק 22% מפלסטין ההיסטורית ועדיין ממתינים ל[יישום] ההחלטות הבינלאומיות. הרי הוּכח [כבר] לכל העולם שההחלטות אלה לא יושמו ולא ייושמו, במטרה להיטיב עם הכיבוש העושק הנתמך בידי העולם המערבי האימפריאליסטי ובראשו ארה"ב הגזענית.   

 

היכן הערבים והערבִיוּת אשר מתכנסים ומקבלים החלטות ואינם מיישמים דבר מהחלטותיהם? ומדוע הם אינם מיישמים את עצתו של המלך עבד אל-עזיז[7] המנוח שאותה אמר בפה מלא: 'ספקו לעם הפלסטיני נשק וכסף שכן הוא מסוגל לנצח', בעוד שהכובש ומתנחליו רוצחים את בנינו בדם קר, מידי יום.

 

העם הפלסטיני עָייָף מכינוסי הפסגה הערבית שפילגו את האומה הערבית. הגיע הזמן שהמנהיגים הללו יתעוררו ויבינו שהציונות, החברה במסדר הבונים החופשיים, היא הסכנה הגדולה ביותר למדינות ערב ולכן הפתרון היחיד הוא... הפסקת ההתנצחויות [הפנימיות ביניהן] ושמדינות ערב יפעלו ברצינות לסייע לעם הפלסטיני בכסף, בנשק, במדיניות חוץ ממשית ובכל מה שצריך. העם הפלסטיני הוכיח כי הוא עם הנושא את סבלו באורך רוח, [עם] לוחם שאינו פוחד מהמוות ולא מהמעצרים הפשיסטיים. הגיע הזמן להתעוררות אמיתית של מנהיגינו. עליהם לסייע לעם הזה הלוחם בחזה חשוף, כשהוא שומר על כבוד האומה הערבית ועל כבודן של האומות החופשיות הרבּות.  

 

השבח לאללה על כך שפלסטין שוכנת גיאוגרפית בין מדינות הטבעת [כינוי למדינות הסובבות את ישראל מצרים, ירדן, סוריה ולבנון], קרי ארבע מדינות ערביות המסוגלות לסייע לעם הפלסטיני ובין מדינות ערביות עשירות בַּלאומיוּת של עמיהן ושל מנהיגיהן מחוץ למדינות הטבעת, שרובן תומכות בעם הפלסטיני משום שהוא ראוי לחירות, לעצמאות ולגירוש הכובש... אין לנו כעת אלא לסמוך על עצמנו, בעזרת סיוע ממדינות ערב. יש לנו רק פתרון אחד והוא להילחם באויב הציוני הגזעני באמצעות נשק מול נשק – ולא דם [פלסטיני] מול גינוי, כפי שקורה היום. זאת, עד שפלסטין תשוב אלינו ואנו נשוב לפלסטין כולה: מהנהר עד הים ומאום-רשרש [אילת] עד אל-נאקורה [ראש הנקרה], משום שהכובש הזה אינו מתחשב בהחלטות הבינלאומיות שעליהן הוא חתום יחד עם ארה"ב הגזענית. מה שחמור מכך הוא שהטירון [שר האוצר הישראלי בצלאל] סמוטריץ' טוען שלא קיים עם פלסטיני, בעוד ש[העם הזה] הוא המשך של הכנענים שהם [התושבים] האותנטיים של הארץ. כל היתר הם פולשים בני חלוף שההיסטוריה תפלוט אותם במוקדם או במאוחר."[8]

[1] אל-קודס (מזרח ירושלים), 25.2.2023

[2] ח'אלד בן אל-וליד (642-584) - היה מצביא מוסלמי ערבי ואחד מבני לווייתו של הנביא מוחמד (ה"צחאבה"). 

[3] טארק בן זיאד - היה מוסלמי ברברי ומנהיג צבאי מבית אומיה, אשר הוביל את כיבוש היספניה הויזיגותית בשנת 711 לסה"נ, תחת הוראתו של הח'ליף וליד הראשון, מבית אומיה.

[4] חמזה אבן עבד אל-מטלב ועמרו בן אל-עאץ נמנים עם בני לווייתו של הנביא מוחמד.

[5] ח'ליל אל-וזיר - היה ממייסדי תנועת פת"ח ומנהיג הזרוע הצבאית של אש"ף.

[6] דלאל מוגרבי הייתה מחבלת פלסטינית חברת ארגון הטרור פת"ח, שהנהיגה את חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע כביש החוף ב-1978.

[7] המלך עבד אל-עזיז בן עבד אל-רחמן בן פייסל אאל-סעוד (1953-1876) – היה מייסד הממלכה הסעודית ומלכה הראשון.

[8] אל-קודס (מזרח ירושלים), 25.2.2023

תגיות