המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותבת סעודית: עלינו להעניק להורים ולאנשי החינוך כלים כדי לתת מענה לתופעת הלהט"ב
23/9/2022


כותבת סעודית: עלינו להעניק להורים ולאנשי החינוך כלים כדי לתת מענה לתופעת הלהט"ב

 

הכותבת הסעודית, עביר אל-עלי, פרסמה ב-28.06 מאמר ביומון "אל-וטן" הסעודי תחת הכותרת "אלזה וההאשמות בלהט"ביות". במאמרה מתחה אל-עלי ביקורת על המערב אשר מקדם לדבריה את תופעת הלהט"ב באמצעות המוזיקה, הקולנוע והרשתות החברתיות. היא טענה כי מי שנותן כיום הכשר לתופעת הלהט"ב, ייתן בעתיד הכשר לתופעות כמו פדופיליה, גם כן בשם הנטייה האישית. הכותבת קוראת לצייד את ההורים ואנשי החינוך בכלים באמצעותם יוכלו לשוחח עם בני הנוער על התופעה במקום להסתירה או להתכחש לה ובכך לפעול לעקירתה מן השורש. כך, למשל, יוכל הורה להעניק הסברים לבתו הקטנה שתאמר לו כי אלזה, כוכבת הסרט "פרוזן", היא לסבית.

 

[1]עביר אל-עלי


 

להלן קטעים מהמאמר:

אפשר שאחת המגרעות שטומנים בחובם הפתיחות התרבותית, ההתקדמות המתמשכת בתחומי התקשורת והמידע וההשפעה התרבותית הגוברת בין העמים בעידן הפוסט-גלובליזציה, היא הטלטלה העצומה שאנו עדים לה בערכים הטבעיים של האדם.

הערכים הללו נוגעים לרוב לעקרונות המוסר והדת שלו, בפרט לאלו הקשורים לנטייה הטבעית הנורמלית של האדם וליצריו המיניים, שהשיח החדש גורם להם להתגלות ברבים, ולזכות בהסכמה חברתית ומשפטית בעולם.

 

תופעת הלהט"ב קיימת מקדמת דנא, ומאז ומתמיד נחשבה לעניין אישי, אלא אם היא יוצאת אל [המרחב] הציבורי ואז היא הופכת לסוגיה חברתית ומשפטית... כל בעלי השכל הישר תמימי דעים שיש להגדיר תופעה זו כפשע, או פשוט לגנותה ולסלוד ממנה. אלא שכיום, [תופעת הלהט"ב] הפכה לגלויה בעולם [וקיבלה] תמיכה מממשלות של מעצמות עולמיות... הכרזה על שורה של זכויות [לבני קהילת הלהט"ב]  כמוה כהכרה בקיומם [בהיבט] המשפטי והאזרחי.

הדבר הגרוע ביותר הוא, שארגונים רשמיים בינ"ל שעוסקים בזכויות האדם, מכריזים על תמיכתם בקהילת הלהט"ב, וקוראים לבטל כל פעולות דיכוי נגדם, בשעה שהם מתעלמים מאוכלוסיות באזורים שונים בעולם שסובלות מרעב, חולי, בורות וגירוש.  

הברית הזו להפצת תופעת הלהט"ב ולקידומה ברמה הרשמית, מתקיימת במקביל לקמפיין תקשורתי שקט דרך אמצעים שונים [מתחום] האומנות שמשלבים את נושא הלהט"ב ללא הצדקה בעלילה של סדרות הדרמה והסרטים, במילות שירים ובקליפים, או באמצעים המצויים באפליקציות בתשלום סמלי במכשירי הסלולר של מרבית הנערים המתבגרים בעולם. כשמתרגלים לראות את פלישות [התוכן] הסוטות הללו הן הופכות למעשה מוסכם, שאפשר שביום מן הימים יגבר על הנטייה הנורמלית, או לפחות יזכה להצדקה בשם החירות אישית, השוויון, והתמיכה במיעוטים נרדפים הסובלים מאפליה גזעית...

במקביל לפתיחות הזו [בעולם] למתן לגיטימציה ללהט"ב, ניתן להבחין בהבנה שגויה של הרעיון בקרב חלק מהמתבגרים, לפיה מדובר גם במתן לגיטימציה לתקיפה מינית של ילדים, אשר  נוכח גל החירויות הדמוקרטיות המערביות, לא ניתן לשלול את האפשרות שגם היא [קרי תקיפה מינית של ילדים] תוצדק בטענה של נטיות אישיות.  

כיום, נוכח התרופפות מערכת הערכים, המוסר והנטייה הנורמלית וחוסר היציבות שלהם בקרב הדורות המתבגרים במקרה הטוב, הגיעה העת שנדבר על מה שלא מדברים אודותיו עם הדור הזה שאנו חוששים לו, ובו זמנית חוששים מפניו, על הנושאים המושתקים. [יש] להסביר את התופעות שאנו יודעים עליהן, מסתירים אותן מאחורי הדלת ומתכחשים לקיומן, מפני שאנו רוצים להיות חברה מכובדת, ואיננו מכירים בקוצים הקיימים בנתיבינו, גם אם פצעו את רגלינו עד זוב דם.

על כל מוסדות התרבות, החינוך והמחקר שמתעניינים ועוסקים [בנושא זה] להבהיר את עניין תופעות הלהט"ב על סוגיהן ושמותיהן ועל כל מצביהן, ולהתחיל לייצר פתרונות לאחר הכרת הסיבות [להן]... יש להכשיר את ההורים והמחנכים בדרכים הטובות ביותר להתמודד עם הקמפיינים העולמיים הללו למען חיים בצוותא עם הלהט"ב, ולעקור את שורשי התופעה שקיימים אצלנו. זאת, כדי שההורה יוכל לתת הסברים, אם למשל, ביתו בגיל היסודי שנהנית לשחק בבובה בדמותה המפורסמת של אלזה, שהוצגה בסרט האוסקר
Frozen תבוא אליו עם הבובה בצחוק תמים...ותודיע לו כי [אלזה] היא לסבית כפי שהוצג בסרט[2]."[3]

 

 [1] https://mobile.twitter.com/abeeralali

[2] כנראה שאמירה זו היא בתגובה לקמפיין ברשתות החברתיות להוציא את אלזה מהארון, ולהפוך אותה ללהט"בית בעקבות הקרנת הסרט "לשבור את הקרח".

[3] 'אלוטן' (סעודיה) 28.06.2022