המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יו"ר סיעה במג'לס האיראני: חיסול המשטר הציוני - מטרה מרכזית של המהפכה האסלאמית
17/2/2022

 

יו"ר הסיעה 'התומכת בציר ההתנגדות ושחרור ירושלים' במג'לס האיראני, פלאחי: "אחת המטרות המרכזיות של המהפכה האסלאמית היא השמדת המשטר הציוני. כל מי שמאמין במהפכה האסלאמית ובהופעת [המהדי] חושב על כך בוודאות"

 

ב-9.2.2022, ערב יום השנה הארבעים ושלושה לניצחון המהפכה האסלאמית באיראן, השתתף יו"ר הסיעה 'התומכת בציר ההתנגדות ושחרור ירושלים' במג'לס האיראני, אחמד חוסין פלאחי, במפגש תקשורתי בנושא 'המהפכה האסלאמית וגיבוש סדר אזורי חדש' שנערך על ידי האגודה להגנה על האומה הפלסטינית. פלאחי הדגיש כי המהפכה האסלאמית הנהוגה באיראן היא מודל שלטוני אוניברסלי, וכי היא, על עקרונותיה, התפשטה בארבעים ושלוש שנות קיומה והתבססה באזור. פלאחי הרחיב בעניין החזון של המהפכה האסלאמית – השמדת מדינת ישראל שהינה גם תנאי מקדים לבוא המהדי, המשיח בשיעה, ולכינון המשטר האסלאמי האוניברסלי.

 

פלאחי הדגיש כי איראן והאידיאלים המהפכניים שלה היא האורים ותומים עבור הפלסטינים להשיג שחרור (תוך שהוא מבטל את חשיבות מאבקה של התנועה הלאומית הפלסטינית בשנות הששים והשבעים של המאה הקודמת נגד ישראל) וכי למהפכה האיראנית יש "תפקיד חשוב בפיתוח קבוצות ההתנגדות ורוח הג'האד באזור."  

להלן עיקרי דבריו:

 

"למהפכה האסלאמית יש אופי גלובלי והיא אינה מוגבלת למדינה אחת [איראן]. המהפכה האסלאמית והגותה הציפו את הגבולות והאומות קיבלו שהן יכולות לקיים חיים בכבוד עם המהפכה האסלאמית והחשיבה שוחרת החופש. ייצוא המהפכה האסלאמית פירושו שהגות המהפכה האסלאמית מתפרשת אל זירות שונות ואל מדינות שונות והזהות של האומות [באזור] מבוססת על רעיונות המהפכה האסלאמית.

 

יו"ר הסיעה 'התומכת בציר ההתנגדות ושחרור ירושלים' במג'לס, אחמד חוסין פלאחי [1]


 

אחד המקומות שקיבל השראה מהמהפכה האסלאמית [של איראן] היה העם הפלסטיני – אומה שנמצאת תחת כיבוש המשטר הציוני שנים רבות. תנועת השחרור של העם הפלסטיני נוצרה במהלך השנים שאחרי נצחון המהפכה האסלאמית [1979] בהשראת הרעיונות והאידיאלים שלה. למעשה, המהפכה האסלאמית מילאה תפקיד חשוב בפיתוח קבוצות התנגדות ורוח ג'יהאד באזור. כבר בימיה הראשונים של המהפכה האסלאמית, סגרה איראן את שגרירות המשטר הציוני בטהראן ופתחה [במקומה] את שגרירות פלסטין. עוד כמה מדינות קיבלו השראה מתנועה זו של המהפכה האסלאמית ויישמו אותה. כיום יש הרבה אומות ואפילו ממשלות שמתנגדות למשטר הציוני.

 

אחת המטרות המרכזיות של המהפכה האסלאמית היתה תמיד השמדת המשטר הציוני ומיגורו. כיום, כל מי שמאמין במהפכה האסלאמית ובהופעת [המהדי – משיח בשיעה] חושב בוודאות על השמדתו של המשטר הציוני ומחיקתו, ולמעשה, איש לא יכול לדבר על המהדיזם והופעת המהדי מבלי לחשוב על נושא זה [השמדת ישראל] מכיוון ש[בראיית המהפכה] השמדת המשטר הציוני היא אחד התנאים המוקדמים למימוש ביאת המשיח.

 

ההתנגדות והעמידה האיתנה המבוססות על רעיונות המהפכה האסלאמית נטועות עמוק בנפש האומות והאויבים אינם יכולים לחסל את התנועה שנוצרה באזור בתחום זה על ידי דיכוי האומות.

 

העם הפלסטיני מייצר כיום על אדמתו נשק נגד המשטר הציוני והוא עומד איתן נגד התוקפנות של המשטר הזה. כיום משטר זה [ישראל] אינו יכול להמשיך בשאיפת ההתפשטות שלו כבעבר וגורמי המשטר הציוני איבדו את השלווה שלהם בשל תנועת ההתנגדות [האסלאמית בהנהגת איראן] והעמידה האיתנה של העם הפלסטיני, שכן חלקם [חלק מגורמי המשטר הציוני] נאלצים לקיים פגישות במקלטים וכל אלו הן אזהרות למי שתמך וממשיך לתמוך במשטר הזה.

 

על המשטר הזה [ישראל] וגורמיו שמאיימים מדי פעם [על איראן] לדעת שההתנגדות והעמים התומכים בהתנגדות ממתינים לתירוץ כדי למחוק את המשטר הזה מדברי הימים ולהציל את האומות באזור מהגידול הסרטני הזה לנצח."[2]

 

 [1]  איסנא (איראן), 9.2.2022

[2] איסנא (איראן), 9.2.2022

תגיות