המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב סעודי: מנהיגי חזבאללה וחמאס הם טרוריסטים בני מוות
5/9/2021


כותב סעודי: מנהיגי חזבאללה וחמאס הם טרוריסטים בני מוות

 

הכותב הסעודי ח'אלד אל-עויג'אן פרסם ב-14.7.21 ביומון הסעודי אל-וטן מאמר בו מתח ביקורת חריפה על הארגונים שמכנים את עצמם "ציר ההתנגדות" ובפרט ארגון חזבאללה ותנועת החמאס. לטענתו, ארגונים אלה מניפים לשווא את הסיסמה "שחרור ירושלים" וסיסמאות מזויפות נוספות, אך למעשה פועלים בשירות איראן והאג'נדה שלה ובכך דוחקים את הסוגייה הפלסטינית ממעמדה המרכזי באומה האסלאמית ומזיקים לה.

 

לדבריו, ארגוני טרור אלו רק מביאים אסונות על מדינותיהם, עמיהם ואומתם. כך למשל, בלבנון הוביל חזבאללה למלחמה בלתי מוצדקת עם ישראל שהמיטה על לבנון הרס והרג של אלפים, ובפלסטין אימצה תנועת חמאס את שיטת פיגועי ההתאבדות מבלי לייחס כל ערך לחיי אדם ונכנסה למלחמה פזיזה וחסרת סיכוי מול ישראל.

 

לפיכך, קרא אל-עויג'אן לפעול ללא היסוס להעמיד לדין ואף להוציא להורג את כל מנהיגי ציר ההתנגדות "הטרוריסטים" כדוגמת מנהיג חזבאללה חסן נאסרללה, מנהיגי חמאס אסמאעיל הניה ומנהיג החות'ים, עבד אל-מאלכ החות'י.

 

ח'אלד אל-עויג'אן[1]


להלן תרגום חלקים מן המאמר:

 

"לא ניתן להכניס את מנהיגי הכנופייה שמכנה את עצמה 'קואליציית שחרור ירושלים' לדפים המפוארים של ההיסטוריה... [כנופיה זו] השתלטה על הסיסמה הזו במטרה לשלול מהאומה [האסלאמית] את סוגייתה המרכזית - סוגיית פלסטין. קשה לקבל את המצב [הקיים כאשר גורמים אלה] מתגרים מעת לעת בישראל החזקה מאוד אך ורק כדי לתרום להעצמת הסיסמה המזויפת [שלהם]  אותה מאמצות ישויות פוליטיות עדתיות, הזוכות לתמיכה עממית מצד אנשים בּוּרים ופשוטים...

במשך עשרות שנים נטל ציר ההתנגדות חלק בפתיחת מלחמות רבות עם הצד הישראלי וגרם להרס של מדינות ערביות כמו לבנון, פלסטין וסוריה ושל כמה אזורים בעיראק... חזבאללה יצר משבר מלאכותי בלבנון מול הצד הישראלי וחולל את 'מלחמת יולי 2006', לאחר שחטף שני חיילים ישראלים. [מלחמה זו] גבתה את חייהם של 1000 לבנונים וגרמה להרס התשתיות בכמה אזורים בלבנון. מדובר במלחמה בלתי מוצדקת שביטאה את יהירותו של מה שמכונה 'ציר ההתנגדות' ואת הטרור שממנו ניזון [מנהיג חזבאללה] חסן נאסרללה. נאסרללה הפך את הטרור הזה למנוף למיצוב עצמו כמנהיג פוליטי שמקבל החלטות לא רק בלבנון, אלא שהשפעתו ושליטתו הגיעו עד רצועת עזה שנמצאת מחוץ לשליטת השלטון הרשמי הפלסטיני [קרי, הרש"פ].

 

תנועת חמאס טרוריסטית לא פחות מחזבאללה. זוהי תנועה פונדמנטליסטית שיצאה מרחמה של תנועת האחים המוסלמים הטרוריסטית ואשר באחד הימים אימצה את שיטת המתאבדים מבלי לייחס ערך מינימלי לחיי אדם. זוהי תנועה שמדברת גבוהה גבוהה על שחרור אדמתה מאחיזת הכיבוש ואשר פעלה לאחרונה [קרי, במבצע שומר החומות] בפזיזות, כאשר קידמה את טילי 'הקרטון' שלה באמצעות קבוצת אמצעי תקשורת שניזונים מקנאות עדתית, מהפצת ריב ומדון ומפגיעה במרקם הפַּן-עֲרָבִי. [טילים אלו] שייבאה חמאס מהרפובליקה האיראנית, אינם עומדים ולו בסטנדרטים המינימליים של מלחמות או של עימותים שאינם אסטרטגיים ואפילו לא [בסטנדרטים של קטטות] רחוב או [של מריבות] ילדים.

 

המלחמה האחרונה אותה כינתה [חמאס] 'מערכת חרב ירושלים' היא  הוכחה למצב פשיטת הרגל [של חמאס], המבוסס על העצמת התוכנית האיראנית ושיווקה, בהתעלם מכך שתוכנית זו חותרת לבידוד העם הפלסטיני המובס מסביבתו הערבית...

 

מה שגרמו מנהיגי הפלגים הקיצוניים, העלובים וחסרי הערך הללו מחייב לבחון מחדש את מגמותיהם הקבועות, להפסיק לתמוך בהם, וחשוב מכך לקדם תכנית להעמדה לדין של הכנופייה הזו בפני בתי הדין הבינלאומיים הידועים בהגינותם. זאת, משום שאלפי אנשים קיפחו את חייהם כתוצאה מפעילויותיהם ומקיצוניותם, עובדה המגובה  ב[ראיות] היסטוריות...

 

אנושיות אמיתית מחייבת שהגיליוטינה של ההיסטוריה וחבלי התליה יהיו התחנה האחרונה של המנהיגים הללו, אשר במשך שנים ניזונו מדמם של אנשים חפים מפשע ובלתי חמושים והפכו רבים לפצועים, יתומים ושכולים. זאת, תוך שימוש בסיסמאות מזויפות שנועדו בראש ובראשונה לזכות בכמה שיותר פופולריות וב[תמיכת] ההמונים... ובהבטחות כוזבות שלעולם לא יעלה בידם לממש.

 

המציאות מוכיחה כי... חסן נאסרללה בלבנון, [מנהיגי חמאס] אסמאעיל הניה וח'אלד משעל ברצועת עזה החטופה, העכברוש [עבד אל-מאלכ] אל-חות'י [מנהיג החות'ים] המסתתר בהרי תימן ואי אלו פושעים בעיראק - אינם רחוקים ממאפייני הרוע אותם ייצג אוסאמה בן לאדן מנהיג ארגון אל-קאעדה שחתר לפגוע בעולם ונהרג בידי חוליית מרינס אמריקאית... [הוא הדין לגבי]: סדאם חוסיין שראה עצמו כמנהיג האומה ונמצא בבור מתחת לאדמה; [מועמר] קד'אפי שנהג לכנות את עצמו מלך מלכי אפריקה והתגלה במנהרת ביוב ו[נשיא תימן לשעבר] עלי עבדאאלה צאלח שסיים את חייו כשהוא מושפל בתא המטען של רכב הובלה, לאחר שהגדיר את עצמו כמי שרוקד על ראשי נחשים. למרות כל העוצמה, הסמכות, ההשפעה הדיכוי והאכזריות שגילמו אנשים אלה, גזרת האל גברה עליהם והפילה אותם בשל רוע מעשיהם... סופם [של דומיהם] - גם אם יתמהמה - בוא יבוא ללא ספק.

 

לכן, על מי שאולי רואים את עצמם כנכבדים, לפעול למען העמדת הטרוריסטים [הללו] לדין מבלי להסס...  עליהם לדבוק בדרך הצדק למען דמם של החפים מפשע [שנרצחו]  ולהעמיד את הטרוריסטים האלה לדין...

סופם להגיע אל הגיליוטינה ואל פח האשפה של ההיסטוריה".[2]

 [1]  www.alwatan.com.sa, 14.7.2021

[2]  www.alwatan.com.sa, 14.7.2021