המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מפקד משמרות המהפכה באיראן: לא נוותר על המהפכה בגלל הפסקות חשמל ומחסור במים
4/8/2021

 

מפקד משמרות המהפכה של איראן, חוסין סלאמי: "האומה האיראנית לא תוותר על האסלאם ועל המהפכה בגלל הפסקות חשמל או מחסור במים; שום עם לא יכול להשיג ברכה וכוח ללא ג'יהאד, מלחמה והתנגדות; להיות שהיד זו לא תאונה. זהו עקרון ובחירה אלוהית וזו עסקה [עם האל]"


הקדמה

על רקע המהומות במחוז ח'וזיסתאן בשל המחסור במים ובחשמל, הבהיר חוסין סלאמי, מפקד משמרות המהפכה (משה"מ), ב-26.7.2021, כי משה"מ לא יתירו לפגוע במשטר המהפכה האיראנית הגם שמצוקות הציבור גדולות.

 

בנאום בכרמאנשאה לזכר השהידים שנהרגו במבצע "מרצאד" בשלהי מלחמת איראן-עיראק ב-1988, נגד המוג'אהדין ח'לק – קבוצת אופוזיציה שפעלה באופן מזויין נגד בכירי המשטר האסלאמי – העלה סלאמי על נס את מורשת השהידים והשהאדה ותרומתם המכרעת ליכולת העמידה כיום של איראן בפני המערב. בטענו כי השהידים עושים עסקה עם האל בהקרבת חייהם, הוא קרא להנחיל לדורות הבאים את מסר ההקרבה שלהם והדגיש כי ניהול ג'יהאד, מלחמה והתנגדות נגד המערב וערכיו הם מחוללי הכבוד, הביטחון ובניין הכוח של החברה. בדבריו הדגיש סלאמי את הדיכוטומיה בין תומכי המהפכה ואנשי משה"מ שהם, לדבריו, כוחות האל הטובים המחזיקים באמונה שגורמת להם לנצח לבין אויבי המהפכה, מבית (המוג'אהדין ח'לק) ומחוץ – שהם כוחות הרשע שדינם תבוסה.

 

בדברו בשם העם האיראני, הכריז סלאמי כי זה לא יוותר על המהפכה ועל המשטר האסלאמיים. למרות הקשיים שהמערב וארה"ב בראשו מנחיתים על איראן במטרה להשניא את המשטר האסלאמי על העם, טען סלאמי, הסנקציות דווקא יובילו לניצחון המהפכה האסלאמית על המערב. הוא ציין כי אנשי משה"מ מוכנים להקריב את חייהם למען האזרחים וערכי המהפכה.

להלן עיקרי דבריו:

 

מפקד משה"מ סלאמי: "השהידים סללו את הדרך לשחרור המוסלמים מעבדות מודרנית. בזכותם כל עולם האסלאם הפך היום לשדה ג'יהאד, והיהירים [האמריקנים] בורחים"

"[...] המהפכה האסלאמית נאבקה במוג'אהדין ח'לק פעמים רבות בחייה המבורכים, ולאחר שהם לא השתלבו במסגרות הפוליטיות בשנים הראשונות למהפכה הם ביצעו חיסולים פחדניים [כנגד בכירי המשטר].

 

המבצע הגאה במרצאד גרם לחרפתם של המוג'אהדין ח'לק והוכיח לכל את צביעותם ועוינותם [למהפכה האסלאמית]. למרבה השמחה הם ספגו תבוסה כבדה במבצע זה הודות לאומץ [ליבם של] העם והלוחמים.

 

שום עם לא יכול להשיג ברכה וכוח ללא ג'יהאד, מלחמה והתנגדות, ואם אין התנגדות נגד האויבים, הכבוד, הביטחון והכוח בחברה יאבדו.


מפקד משה"מ חוסין סלאמי[1]


המוג'אהדין [ח'לק] היו אלה שבאותה תקופה [בתחילת המהפכה] תפסו מקלט אצל האויבים צמאי הדם של האומה האיראנית והתנגדו לנו כדי להפיל את המשטר האסלאמי, אך האומה הנעלה של איראן האסלאמית התנגדה וניצחה באמצעים המעטים [שעמדו לרשותה].

 

בשנת 1988 רשמו לוחמינו אפוס מתמשך וכבוד גדול, הם הותירו דף מוזהב נוסף בתולדות המהפכה עבור [הדורות] הבאים. לכן, אל לנו לחסוך כל מאמץ בשמירה על כבודם של השהידים האלו. ללא אהובים אלה, לא נהיה חזקים ועצמאיים. השהידים סללו את הדרך לשחרור המוסלמים מהעבדות המודרנית. בזכות השהידים כל עולם האסלאם הפך היום לשדה ג'יהאד, והיהירים [האמריקנים] בורחים. השהידים מאירים ומראים לנו את הדרך כמו אורות בחשיכה.

 

לבנון וחזבאללה עומדים כיום מסוגלים וחזקים כנגד הציונים, ובכל פעם שהאויב רוצה לבצע תנועה כלשהי חזבאללה חונק אותם בעודם באיבם. אמריקה לא עשתה דבר למען אומות העולם זולת עוני, נחשלות ובזיזת עושרן. אמריקה איבדה את אמינותה באיראן ואנו מקריבים את חיינו עבור האומה האיראנית.

 

השהידים הם גם בין הנכסים החיים והנצחיים של האומה והמשטר. יש לכבד את ההקרבה העצמית, המסירות ואומץ [ליבם] כדי לשמר את רוח ההקרבה, הנאמנות וההקרבה העצמית כבעלי ערך וכדי שיישארו בחברה האיראנית האסלאמית.

 

ביסוס הגבורה, האומץ וההקרבה של השהידים והלוחמים של תקופת מלחמת איראן-עיראק והנחלתם לדורות הבאים אפשרי על ידי עריכת אזכרה לשהידים, שהם בני אלמוות והם חיים.[2] קיום כינוס מסוג זה הוא הצלחה אלוהית מכיוון שהשהידים תמיד חיים. להיות שהיד זו לא תאונה. זהו עקרון ובחירה אלוהית וזו עסקה [עם האל],[3] וללא ספק השהידים האלה מוכרים יותר אצל דרי השמים מאשר עלי אדמות.

 

סלאמי: "כל אויבי האסלאם שילבו ידיים כדי לכבות את השמש העולה של האסלאם אך הם לא יכלו משום שהאל היה איתנו; איננו יכולים להביס את אויבינו אלא באמצעות השהאדה; הלוחמים והשליט חכם ההלכה שלנו [ח'ומיני] הציגו מושג חדש של כוח שלא היה ידוע לאויב – והוא האמונה"

כעת, לאחר שהאויבים הבינו כי הם אינם יכולים להביס את האומה האיראנית במלחמה קשה, הם נקטו קונספירציות אחרות כגון סנקציות כלכליות והם רוצים ליצור חיץ בין האומה [האיראנית] לבין המשטר באמצעות הטלת סנקציות ולחצים כלכליים. אולם עליהם לדעת כי הגם שהסנקציות הכלכליות עשויות להפעיל לחץ על האומה, הן יובילו לניצחון איראן האסלאמית.

 

מיומה הראשון של המהפכה [האסלאמית ב-1979] היו אויבינו, ובראשם אמריקה, עוינים כלפינו עם כל מיני קונספירציות והתנקשויות, סנקציות ואיומים נגדנו, אך האומה שלנו מעולם לא עצרה ו[אף] האיצה את תנועתה.

 

המוג'אהדין ח'לק ערלי הלב גם נכנסו לשטח מדינתנו בתמיכת האויבים, וגבורתם של הכוחות העממיים, הלוחמים ויד האל הנעלמה מחו אותם מההיסטוריה לנצח בנקיק צ'האר זבר [וואדי במערב כרמאנשאה שבו התנהל "מבצע מרצאד"]. איננו יכולים להביס את אויבינו אלא באמצעות השהאדה. הם נראו הרבה יותר חזקים אך השהידים, [לוחמי] החופש, הלוחמים והשליט חכם ההלכה שלנו [ח'ומיני] הציגו מושג חדש של כוח שלא היה ידוע לאויב – והוא האמונה.

 

בשמונה שנות מלחמת איראן-עיראק התרחש המבחן הגדול ביותר עבור האומה האיראנית מכיוון שכל אויבי האסלאם שילבו ידיים כדי לכבות את השמש העולה של האסלאם, אך הם לא יכלו משום שהאל היה איתנו. הג'האד והשהאדה הם בגדי כבודנו. אילולא נלחמנו ומשפחות השהידים לא היו מתאזרות בסבלנות, היינו מובסים על ידי האויב עשרות פעמים, אך האל חסם את דרכם ולא אפשר לכופרים להתגבר על המאמינים.

 

במהלך המלחמה [מלחמת איראן-עיראק] אחד הגורמים לסיבולת האומה האיראנית היה לציית לפקודות האמאם ח'ומייני, וכיום כולנו חייבים למלא אחר פקודותיו של המנהיג העליון [ח'אמנאי] כדי שהמדינה לא תיפגע.

 

על האויבים לדעת כי האומה האיראנית לא תוותר על האסלאם ועל המהפכה בגלל הפסקות חשמל או מחסור במים. האויבים עדיין טועים כיום ביחס לאומה האיראנית וחושבים שאם יש הפסקת חשמל לשעה או אם אנו מתמודדים עם מחסור במים בגלל בצורת, העם האיראני יוותר על האסלאם ועל המהפכה. זו פשוט אשליה.

 

תושבי איראן הראו בימים אלה שהם נאמנים לאידיאלים של האסלאם והמהפכה, ומחשבות השווא וחלומות העוועים של האויב לעולם לא יתעתעו בהם בגלל הפסקת חשמל של שעה או בגלל הפסקת מים.

 

סלאמי: "היום אנו מציבים תנאים לחזרתה של מעצמה כמו אמריקה להסכם הגרעין; כל עוד אנו, אנשי משה"מ, חיים לא נאפשר לאיש אפילו להסתכל לכיוונה של איראן"

העובדה היא שהיום אנו מציבים תנאים לחזרתה של מעצמה כמו אמריקה להסכם הגרעין, זה סימן לסמכותה הנוכחית של איראן האסלאמית, וסמכות זו הושגה בזכות אומץ לבם של לוחמי האסלאם בתקופה שלאחר ניצחון המהפכה האסלאמית וברגעים קריטיים כמו ב"מבצע מרצאד".

 

אם האסטרטגיות המסוכנות והמדיניות המורכבת שמנהלים האויבים נגדנו היו מוחלות על אמריקה [עצמה] היא הייתה מתרסקת. כיום אנו רואים את אמריקה נכשלת במדיניותה נגד איראן האסלאמית ומטרותיה לא מתקדמות...

 

איראן האסלאמית בונה את עצמה לצד הבעיות על אף ש[הסנקציות האמריקאיות] נועדו לשתק את איראן האסלאמית. יתר על כן, ההתקדמות נובעת מתוך הסנקציות ואנו רואים שבכל זירה בה הוטלו עלינו סנקציות אזיקי התלות שלנו בזרים נקרעים...

 

כיום אמריקה כבר לא יכולה לתמוך באיש והיא לא קובעת בשום נקודה [בתחום] המדיניות. האזרחים האיראנים מכירים היטב את האויבים שלהם, והם לא יולכו שולל.

 

אנו אנשי משה"מ מקריבים את חיינו למען העם האיראני וכל עוד אנו חיים לא נאפשר לאיש אפילו להסתכל לכיוונה של איראן. אנחנו נהפוך את איראן ליפה יותר בתמיכת האומה האיראנית."[4]

 

 



[1] איסנא (איראן), 26.7.2021

[2] מתייחס לפסוק הקוראני (3:169): "אל תיראו את אלו שנהרגו למען אללה כמתים כי חיים המה, אצל ריבונם מתכלכלים."

[3] מתייחס לפסוק הקוראני (9:111): "אללה קנה מן המאמינים את נפשותיהם ואת רכושם, כי המה יירשו גן עדן; יילחמו למען אללה ויהרגו וייהרגו; זוהי הבטחת אמת (המופיעה) בתורה, בקוראן ובאבנגליון (ספרי השליחים הנוצריים)."

[4] איסנא (איראן), 26.7.2021

תגיות