המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עורך יומון איראני לנשיא טראמפ: משמרות המהפכה ינקמו בך על מעורבותך בחיסול סולימאני
8/10/2020

 

עורך כיהאן שריעתמדארי לנשיא טראמפ: משמרות המהפכה ינקמו בך אישית על מעורבותך בחיסול מפקד כוח קודס סולימאני

 

הקדמה

מקורבו של המנהיג העליון העליון, עלי ח'אמנאי, ועורך שופר המשטר, כיהאן, חוסין שריעתמדארי, התייחס במאמרו ב-19.9.20 להבטחת מפקד משמרות המהפכה, חוסין סלאמי, לנשיא ארה"ב טראמפ להיפרע ממנו אם ייפגע איראני אחד. הוא גם חזר על הנוסחה שקבע ח'אמנאי כי מי שהיה מעורב בחיסול מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני, בינואר השנה – ייפגע.

 

שריעתמדארי הזכיר בדבריו בכיהאן כי משה"מ תמיד עומד בהבטחותיו ומכיוון שנשיא ארה"ב טראמפ הודה שהוא הורה על חיסול סולימאני – משה"מ יבוא אתו חשבון בין אם בתקופת נשיאותו ובין אם אחריה.

 

ימים אחדים קודם לכן, ב-8.9.20, פרסם משה"מ בדף הטלגרם שלו "תמונה", בה נראה מפקד משה"מ, חוסין סלאמי, יושב בכסאו של טראמפ בלשכתו בבית הלבן בעוד הנשיא יושב מולו נזוף ושפל עיניים.

 

להלן עיקרי מאמרו של שריעתמדארי בכיהאן ב-19.9.20 והבטחתו לנשיא ארה"ב טראמפ בדבר נקמה אישית על חיסול סולימאני וכן האיור שפורסם בערוץ הטלגרם של משה"מ בו נראים סלאמי וטראמפ בחדר הסגלגל:

 

עורך כיהאן שריעתמדארי: "משה"מ לעולם לא יוותר על [נקמת] דמו של השהיד סולימאני"

"... לפני כמה ימים אמר דונלד טראמפ כי 'כל התקפה נגד ארצות הברית בכל צורה שהיא, תוביל לתקיפה קשה פי אלף נגד איראן!' ואתמול אמר מפקד משמרות המהפכה סלאמי בתגובה לנשיא ארצות הברית הנבל 'אתה מאיים עלינו בהתקפה של פי אלף; אנו מכירים אותך, כאשר פגענו בעין אל-אסד, הנחנו שתגיב, והכנו מאות טילים שיהרסו את רכושך אם תפגעו [בנו],' והוא [סלאמי] הזהיר כי 'האויב נתון תחת עינינו בכל מקום ותחת [מטר] כדורנו במידת הצורך. מר טראמפ, אם תיפול שערה משער ראשו של איראני, נפיץ לכל עבר את שערך. זה איום רציני ואנחנו נוכיח הכל במעשה.'


מפקד משה"מ סלאמי הדגיש את הנוסחה עליה הכריז המנהיג העליון של המהפכה [ח'אמנאי]: 'אתם חושבים שאנחנו נפגע בשגרירה [האמריקאית] בדרום אפריקה כגמול על דמו של אחינו השהיד [סולימאני]? אנו פוגעים באנשים שהיו מעורבים במישרין ובעקיפין בחיסולו של האיש הגדול הזה ועליכם לדעת שמי שהיה מעורב באירוע זה ייפגע, וזה מסר רציני.'


כעת השאלה היא, האם העלה משה"מ עד כה איום ואזהרה ולא פעל [לפיהם] אם לא תימצא דוגמה שתענה [בחיוב] על שאלה זו – ואכן אין כזו – מר טראמפ, כמתנקש במפקד השהיד שלנו, חאג' קאסם סולימאני, צריך להיות בטוח שעד סוף חייו המלוכלכים והמבזים, אחת ממטרותיו העיקריות של משה"מ [תהיה] הניסיון לנקום אישית במבצעי חיסול המפקד שבלבבות [סולימאני] בין אם הוא בנשיאות או לא! הוא מודה שהוא רוצח המפקד השהיד ויודע שמשה"מ לעולם לא יוותר על [נקמת] דמו של השהיד סולימאני."[1]

 

משה"מ מציג: סלאמי יושב על כס טראמפ בלשכתו

משה"מ פירסם ב-8.9.20 בדף הטלגרם שלו "תמונה" בה נראה חוסין סלאמי, מפקד משה"מיושב על כסאו של הנשיא  טראמפ בלשכתו בבית הלבן וטראמפ עצמו יושב במרחק מולו נזוף ושפל עיניים. מייסד משטר המהפכה האסלאמית, איתאללה רוחאללה ח'ומיני והמנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, נוכחים בחדר בתמונה על הקיר. שה"ח זריף וסגנו עבאס עראקצ'י, עומדים בצד ומשקיפים ובצד הרחוק נראים פקידים אמריקאיים. בתחתית התמונה ציטוט מדברי ח'ומייני: "אני אומר זאת בביטחון: האסלאם יקרקע את מעצמות העל [בצורה] משפילה."

מתחת לתמונה כתב משה"מ: "תמונה מעניינת שהופצה על ידי משתמשי המדיה החברתית."[2]

 


 [1]  כיהאן (איראן), 19.9.2020

[2]  ערוץ הטלגרם של משמרות המהפכה 8.9.2020