המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
חבר באיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים: הקורונה - עונש מאללה על דיכוי המוסלמים
31/5/2020


חבר באיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים, הנתמך על ידי קטר:

מגפת הקורונה היא עונש מאללה על דיכוי המוסלמים בסין ובמקומות נוספים בעולם

 

ב-9.3.2020 פורסם באתר האיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים, הנתמך על ידי המשטר הקטרי, מאמר מאת חבר האיחוד ויו"ר אגודת חכמי הדת המוסלמים באלג'יריה, השיח' עבד אל-רזאק קסום, בו טען כי מגפת הקורונה היא אות מאללה המבשר על יום הדין ועונש שאללה הנחית בשל דיכוי המוסלמים בסין ובמקומות נוספים בעולם, ובשל הפגיעה בזכויות הפלסטינים. הוא הביע פליאה על שתיקת המוסלמים ושליטיהם נוכח רדיפת אחיהם בעולם ואף מתח ביקורת על הסיוע והעידוד של שליטים אלה להמשך דיכוי מוסלמים בעולם.

 

השיח' עבד אל-רזאק קסום[1]להלן תרגום קטעים מהמאמר:

 

"בימים אלה העולם מזועזע וכמוהו גם האנשים...  בשל מגפת הקורונה הקטלנית, שהרגה אלפי סינים והתפשטה כאש בשדה קוצים בכל רחבי העולם. המגפה העמידה את הרופאים בבתי החולים במבוכה, עוררה את עובדי המעבדות והדירה שינה מעיניהם. האפשרויות שיש לסין, יכולותיה הכלכליות והטכנולוגיות כמו גם האידיאולוגיות שלה לא הועילו לה. באוויר, בלבלה המגפה הזו את צי המטוסים, וביבשה את הנמלים ואת שדות התעופה. היא גזרה על בני האדם לחבוש מסכות, על הבאים מסין גזרה בידוד ודחקה לשוליים את אתרי הנופש...

 

אם כן, העולם הזדעזע מהופעת וירוס המגפה הסינית, והבהלה התפשטה בכל המדינות והמעבדות הרפואיות בבתי החולים ובבתי המרפא התגייסו לבלום אותה. אולם, סין האידיאולוגית, הוכתה במגפה נוספת – מגפת  רעיונית. זו באה לידי ביטוי ברדיפה דתית, שהכתה בשקט עשרות מיליוני סינים מוסלמים על לא עוול בכפם, זולת היותם מוסלמים.

 

ישתבח שמך, אללה, הראית אותות המבשרים את יום הדין בגופו של הענק הסיני, חשפת את אוזלת ידו אל מול יכולתך העצומה ונקמת את נקמתם של הסינים המוסלמים המדוכאים. בימינו אלה לסין שני פנים – הצד של המגפה הסינית שפשטה בגופה והצד של הרדיפה הדתית, שגזרה על המוסלמים הסינים בידוד, ודיכוי עד לַמעצר. אם כן, מדוע העולם על כל האמונות והאידיאולוגיות שלו יצא מכליו מהופעת המגפה והתגייס באוויר וביבשה כדי [לבלום אותה] אך לא הניד עפעף נוכח המעונים המוסלמים החלשים [בסין]?

 

זהו עולם מלא בסתירות, שמאזני הכוח, המשוואות והקריטריונים שלו פגומים. הוא עסוק בהמצאת 'עסקת המאה' במקום ב'מבחן המאה'. עסקת המאה הזו כופרת בזכויות הפלסטינים המדוכאים, משום שהיא גוזלת מידיהם את אדמתם וקורעת אותה לגזרים... בשעה שהיא גורמת הנאה לציונים התוקפנים והכובשים, מברכת על הדיכוי שהם מבצעים, מחזקת את כוחם ומעצימה את כרסומם [באדמה הפלסטינית]. בנוסף, 'העולם החופשי' 'המתורבת' מתעלם מכל סוגי השחיתות, העריצות והדיכוי המתבצעים פה ושם, ביותר מארץ אחת.

 

האם יהירי העולם בשם הפוליטיקה, הכלכלה והטכנולוגיה, לא חשבו שהמגפה הסינית הזו, שנוצרה בסין, היא סוג של היענות [של אללה לשוועתם של] המדוכאים? האם הם לא הבינו שאללה [רק] נותן ארכה לאדם העושק, אך הוא לא מתעלם ממנו, ואז כאשר הוא תופס אותו הוא לא משחררו [מעונש]?

 

זוהי אנחתם של המעונים בבתי הכלא של הציונים התוקפנים ובמחנות הריכוז הסינים המתנשאים וזוהי הקריאה [שלהם] שאללה נעתר לה בהכרח...

 

הופתעתי מהשתיקה הנוראה של השליטים והעמים המוסלמים נוכח מה שקורה לאחיהם הנרדפים. הופתעתי עוד יותר מאלה הקושרים קשר עם העושקים, כשהם מושיטים להם סיוע כלכלי ומעודדים אותם להמשיך... הדבר חמור והחברה האסלאמית סובלת מכל סוגי הליקויים, בגלל שליטיה...

 

אללה כבר הראה סימנים והתראות באמצעות הופעת המגפה בסין וזעזוע שלטונם של העריצים בארה"ב ובפלסטין. לשליטינו נותר ללמוד את הלקח מהיהירים הללו. ההיסטוריה כבר לימדה אותנו כי מובטח [משמיים] שהרעיון הנכון, בין אם הוא לאומי או דתי, ינצח בסופו של דבר, יהיו אשר יהיו הקורבנות בהתחלה. כפי ש[המאמינים] ניצחו את מעניהם בעלי התעלה[2] וכפי שילדי נובמבר [כינוי לצעירים מהפכנים אלג'יראים][3] גברו על כובשיהם הקולוניאליסטים [הצרפתים], כך המוסלמים הסינים ינצחו את מעניהם, המדוכאים הפלסטינים [ינצחו] את תלייניהם וכל בעלי הזכויות [ינצחו] את עושקיהם. כך נהג אללה עם האנשים שחלפו מן העולם וכך ינהג כלפי [העושקים] בני זמננו. לעולם לא נמצא חלופה לדרכו של אללה.

 

אין עריץ שלא יסבול [בסופו של דבר] מעריץ גדול יותר ואין עשוק, שאללה לא ינחיל לו ניצחון במוקדם או במאוחר. אנו חוששים שלמגפה... ולעונש...יהיו השלכות וקורבנות מקרב המוסלמים. אולם, הבריאות תגיע בסופו של דבר והיא תהיה מנת חלקם של דוברי האמת המאמינים בזכויותיהם...."[4][2] הקוראן, 9-4:85 לפי פסוקים אלה שליט עריץ, שהתנגד לאמונתם החדשה של בני עמו באללה, חפר תעלה, שאליה השליך את המאמינים והבעירם באש.

[3] כינוי לצעירים מהפכנים אלג'יראים, שלחמו בקולוניאליזם הצרפתי במדינה על שם סרטו של הבמאי האלג'יראי, מוסא חדאד, שעסק בנושא.

תגיות