המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
סופר סעודי: ישראל מדינה שוחרת שלום; איראן ותורכיה הן אויבות הערבים
28/5/2020


סופר סעודי: ישראל מדינה שוחרת שלום; איראן ותורכיה הן אויבות הערבים

 

הכותב והסופר הסעודי ח'אלד תורכי אאל תורכי, פרסם באתר הערבי הליברלי elaph.com מאמר ובו דברי שבח רבים לישראל על היותה, לדבריו, מדינה שוחרת שלום "לפי כל קנה מידה", מפותחת מבחינה מדעית ומסייעת למדינות אחרות ולפלסטינים בתחום הבריאות. מנגד, הוא טען, כי תורכיה ואיראן, המפיצות את רעיונותיהן הקיצוניים במדינות ערב, ותומכות במליציות שבתוכן, הן-הן אויבות הערבים. הוא סיכם את מאמרו באומרו, כי על פי ההיגיון ונוכח המציאות, האינטרס של הערבים הוא לכונן שלום עם ישראל ויחד עמה להילחם באויבים המשותפים לשניהם, שאותם הוא מכנה "כוחות הרשע והטרור".

 

ח'אלד תורכי אאל תורכי[1]

 

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:

 

"אם להיות כנים עם עצמנו, לפני הכול, אז הבה ניתן להיגיון לומר את דברו ולא לרגשות הנוהים מעצם טיבעם אחר כל צעקה תקשורתית נכונה או שקרית. ישראל היא מדינה שוחרת שלום לפי כל קנה מידה. מאז קום מדינת ישראל ועד היום לא שמענו, קראנו או ראינו שישראל פעלה למען הפצת אידיאולוגיה, אמונה או תמיכה במיליציות במדינות אחרות, כפי שעושות איראן ותורכיה. אם תשאל את האדם הפשוט ברחוב במדינה ערבית, מי עומד מאחורי כל הרס וקיצוניות במזה"ת הוא ישיב לך מיד: איראן ותורכיה.

 

במאמר זה לא אדון בנושא הנורמליזציה כן או לא, שכן העיתונים והאתרים מלאים בו, אלא אשפוך אור רק על הישגי מדינת ישראל ושירותיה העצומים למדע ולאנושות ולאחר מכן אניח לאזרח הערבי לשפוט.

 

ישראל שולחת רופאים לטפל בחולים במדינות אפריקה העניות ובמדינות נוספות, ללא תמורה. היא גם מטפלת בפלסטינים רבים שחלקם ניסו לבצע פעולת טרור כדי לרצוח ישראלים חפים מפשע!; ישראל חתרה ועודה חותרת לשלום עם כל מדינות ערב; ישראל היא מדינה שמכבדת את זכויות האדם ואת ריבונותן של מדינות; במישור המדעי ישראל מצטיינת ברמה העולמית ובתחום המחקר המדעי יש לה מעמד מוביל; האוניברסיטאות הישראליות תופסות מקום גבוה בין אוניברסיטאות העולם; ישראל נחשבת בין המדינות המייצרות נשק צבאי והיא מסייעת למדינות אחרות, כמו הודו למשל, בתעשייה הצבאית שלהן; ישראל הצליחה באמצעות חברת ווטר ג'ן לייצר מכשיר המאפשר להפיק מים מהאוויר; הרפואה והמחקרים הרפואיים בישראל מתנהלים במלוא המרץ, יתרה מזו, ישראל הפכה למקום מועדף לטיפול רפואי עבור רבים, עד כי הבכירים הפלסטינים אינם מוצאים מקום טוב מישראל לקבל בו טיפול רפואי טוב והשגחה רפואית טובה.

 

זוהי רק טיפה בים, ואחרי כל זה, אני סבור כי על פי ההיגיון ונוכח המציאות האינטרס של המולדת הערבית הוא אצל ישראל וגם האינטרס של ישראל הוא אצל המולדת הערבית, שכן הנסיבות והגיאוגרפיה גזרו על כולנו לשלב ידיים יחדיו כדי למגר את כוחות הרשע והטרור ולהתוות דרך לשלום, שגם אנו וגם הדורות הבאים ניהנה ממנו."[2][1] elaph.com   

[2] elaph.com , 21.5.20