המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עורכי עיתונים איראניים המקורבים למשמרות המהפכה: איראן מאחורי הפיגועים במפרץ עומאן
14/5/2019

 

עורכי עיתונים איראניים המקורבים למשמרות המהפכה: איראן מאחורי הפיגועים בפוג'יירה וינבוע; אפשרות לפיגועים נוספים בים האדום ובגולן

 

לאחר היוודע דבר הפיגועים במכליות הנפט בנמל פוג'יירה של מדינת האמירויות בחוף מפרץ עומאן ב-12.5.2019, צייצו שני עיתונאים איראניים בכירים המזוהים עם משמרות המהפכה של איראן (להלן משה"מ) כי איראן היא שביצעה אותם. השניים הם חאמד רחים-פור, עורך המחלקה הבינלאומית של היומון ח'וראסאן, המזוהה עם משה"מ ואמין ערבשאהי, מנכ"ל סוכנות הידיעות (סו"י) תסנים, המזוהה עם משה"מ, במחוז ח'וראסאן הצפונית. רחים-פור  טען שהיה פיגוע נוסף בנמל ינבוע הסעודי בים האדום, מידע שאושר ע"י הסעודים רק היום, ב-14.5.19. רחים-פור הזהיר גם מפני פיגועים נוספים בנמלים אלה, פוג'ירה וינבוע, ואף בגולן.

להלן תרגום הציוצים:

 

ב-12.5.2019 צייץ חאמד רחים-פור, עורך המח' הבינ"ל של היומון ח'וראסאן, המזוהה עם משה"מ:

"כל האופציות שלנו נמצאות על השולחן, הותקפו גם נמל #ינבוע [הסעודי בים האדום] וגם נמל #פוג'יירה [של האמירויות במפרץ עומאן]. [אלה] שני הנמלים שאמורים [לספק את הנפט] במקום הנפט של איראן! הם חטפו מכה כזו שלא הבינו מאיפה חטפו אותה!"

 

למחרת, ב-13.5 צייץ רחים-פור:

"אין להגדיר את טווח המלחמה של [ארה"ב] עם איראן רק ב[אמצעות] נושאות מטוסים ענקיות אמריקאיות או במפציצים האסטרטגיים המוצבים בקטר או במטוסי הקרב F-35. ניתן להגדיר את ממדי המלחמה האפשרית נגד איראן וטווחיה באמצעות חדירות שקטות ב#פוג'יירה, #ינבוע ו#בגולן, ועשרות נקודות אחרות באזור."

 

אמין ערבשאהי, מנכ"ל סו"י תסנים במחוז ח'וראסאן הצפונית, צייץ ב-12.5.19:

"נמל אל-פוג'יירה שהוא ​עורק החיים היחידי לייצוא הנפט של איחוד האמירויות וסעודיה, הועלה באש.  אנשי ההתנגדות האסלאמית העלו באש [את האתר הזה שנמצא]  מעט לפני #מיצרי הורמוז. #סוחרי הפחד [הכוונה לממשל טראמפ] צריכים לדעת שהמלחמה החלה כבר לפני שנים. אנו בדקותיה האחרונות."

 

יצוין כי הציוץ הורד ע"י ערבשאהי, אך הובא באתר האיראני דידאר ניוז ב-13.5.19.