המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב באל-אהראם המצרי: השואה – תרמית שהציונות ניצלה כדי להשתלט על העולם
24/2/2019


כותב באל-אהראם המצרי: השואה – תרמית שהציונות ניצלה כדי להשתלט על העולם

 

העיתונאי המצרי, אוסאמה אל-אלפי, בעבר סגן עורך היומון הממסדי המצרי אל-אהראם, פרסם ב-1.2.19 בטורו ביומון, מאמר לרגל יום השואה הבינ"ל שכותרתו "האמת על השואה". הוא טען, בהסתמכו על היסטוריונים מכחישי שואה, כי השואה היתה תרמית אותה ניצלה התנועה הציונית כדי להשתלט על פלסטין, כנקודת מוצא להשתלטותה על משאבי העולם ועל הפוליטיקה העולמית. לדבריו, "הציונים הצליחו להפחיד את כל דוברי האמת", שפקפקו בקיום השואה באמצעות רדיפה משפטית.

 

אוסאמה אל-אלפי[1]

 

להלן קטעים מתורגמים ממאמרו:

 

"העולם ציין ב-27.1 את היום הבינ"ל לזכר מה שמכונה קורבנות השואה. התנועה הציונית העולמית ניצלה בעורמה את השואה כדי לממש את מטרותיה ואת תוכניותיה להפוך את היהדות מדת מונותיאיסטית לאידיאולוגיה גזענית, שהפכה את פלסטין לנקודת מוצא ליישום תוכניות השתלטות של אנשים [קרי יהודים] על משאבי העולם ועל הפוליטיקה העולמית.

 

מדובר בתרמית, שאותה הבהיר הפילוסוף וההוגה הצרפתי, רוז'ה גארודי[2], בספרו המפורסם ביותר 'המיתוסים המכוננים של מדיניות ישראל'. גארודי מבסס את חשיפת השקר [של ישראל] על הרקורד שלו במאבק בכיבוש הנאצי של ארצו במהלך שנות מלחמת [העולם השנייה] ומאשים את ממשלת הישות הציונית בפלסטין הכבושה בניצול מה שנודע בשם שואה וניפוח ממדיה, להצדקת מעשי הטבח הברבריים שלה נגד הפלסטינים. הוא מדגיש שיש עובדות מדעיות והיסטוריות שמוכיחות, שהמספר שישה מיליון [של קורבנות השואה] מוגזם ביותר...

 

ההיסטוריון הצרפתי, פול רסינייה[3], חשף את השקרים [הנוגעים לשואה] והכחיש את עצם קיומה בספרו 'הדרמה של יהודי אירופה'. חשיבותו של הספר נובעת מהיות רסינייה עצמו עצור באחד ממחנות העינויים הנאציים, שעליהם נאמר כי שימשו כמשרפות לשריפת היהודים, אלא שהוא בעדותו הכחיש את קיומה של השואה וטען כי מה שקרה במחנות אלה לא חורג משיטות העינויים הנאציות הדומות לאלה, בהם השתמש הצבא הצרפתי לעינוי אלה שהתנגדו לכיבוש במרוקו ובאלג'יריה. הוא הרחיק לכת, כשאמר כי היטלר תכנן ליישב את היהודים באי מדגסקר כפתרון סופי לבעיה היהודית, דבר שמייתר את הצורך לשרפם.

 

גם ההיסטוריון הידוע, אלמר בארנס[4], שהיה איש אקדמיה בכיר באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, נמנה עם אלה שפקפקו בשואה והכחישו אותה... גם הוא נרדף משפטית כמו [רוז'ה] גארודי... כמו ההיסטוריון הבריטי, דיוויד ארווינג[5], שבית משפט באוסטריה גזר עליו שלוש שנות מאסר בשנת 2006, כשהכחיש שואה בספרו 'מלחמתו של היטלר'. כך, באמצעות [הנפת] חרב בתי הכלא והרדיפה המשפטית הצליחו הציונים להפחיד את כל דוברי האמת."[6][2]  רוז'ה גארודי (1913-2012) היה פילוסוף וסופר צרפתי קומוניסטי, שהתאסלם ב-1982. באחרית ימיו עסק בהכחשת השואה היהודית ופרסם ספרים בנושא, בראשם הספר השנוי במחלוקת "המיתוסים המכוננים של מדיניות ישראל" שפורסם ב-1996. ב-1998 הועמד לדין בצרפת על הכחשת שואה.

[3] פול רסינייה (1906-1967) היה פוליטיקאי צרפתי, שנחשב לאבי מכחישי השואה. בספרו 'הדרמה של יהודי אירופה' (1964) הוא הכחיש את קיומם של תאי הגזים במחנות ההשמדה ואת מותם של ששה מיליון יהודים בשואה.

[4]  הארי אלמר בארנס (1889-1968) - היסטוריון אמריקני, שנודע  בגישת הרוויזיוניזם ההיסטורי ובהכחשת שואה.

[5]  סופר בריטי ומכחיש שואה, שכתב על ההיסטוריה הפוליטית והצבאית של מלחמת העולם השנייה בדגש על גרמניה הנאצית, וטען כי היטלר לא ידע על השמדת היהודים, ואם ידע – התנגד לכך.

[6]  אל-אהראם (מצרים), 1.2.2019