המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מזכ"ל המיליציה העיראקית הפרו איראנית, אל-נוג'באא': נגיב לארה"ב לא רק במתקפת טילים
20/2/2019


מזכ"ל המיליציה העיראקית הפרו איראנית, אל-נוג'באא', שיח' אכרם אל-כעבי: "תשובתנו [לאמריקה] לא תהיה רק התקפת טילים ... נתקרב אליהם יותר ותשובתנו תהיה מפתיעה; אל-חשד אל-שעבי קשור ישירות לראש ממשלת עיראק"

 

הקדמה

ב-8 לינואר 2019 , התראיין שיח' אכרם אל-כעבי, מזכ"ל המיליציה השיעית-עיראקית הפרו-איראנית, חזבאללה אל-נוג'באא', ליומון האיראני אטלאעאת. אל-כעבי התייחס לחשיבות כוח קודס – הכוחות המיוחדים של משה"מ הפועלים מחוץ לאיראן – ותרומתו מבחינה אידיאולוגית ומעשית למיליציות העיראקיות.

עוד התייחס אל-כעבי לפעילות אל-נוג'באא' בסוריה ולצורך בחיזוק השת"פ של המיליציות העיראקיות עם תנועות ההתנגדות הפלסטיניות ונכונות המיליציה שלו לסייע לחות'ים בתימן.

 

לדבריו, אם אמריקה תפעל נגד המיליציות השיעיות בעיראק, תגובתן תהיה מכניעה ומפתיעה ולא תתמקד רק בהתקפת טילים. הוא הבהיר כי ציר ההתנגדות המונחה ע"י המשטר האיראני לא יאפשר שעיראק תהיה גרורה אמריקאית או שתפעל נגד איראן. ראו בהקשר זה דוח ממרי מיליציות שיעיות בעיראק הנתמכות על ידי איראן: נוציא מכאן את ארה"ב בכוח

 

ראו גם קליפ ממרי על דבריו לגבי קשרי משה"מ וחזבאללה עם המיליציה השיעית אל-נוג'באא':

Clip # 6961  AL-NUJABA MILITIA LEADER SHEIKH AKRAM AL-KAABI: IRGC AND LEBANESE HIZBULLAH OFFICERS HAVE GUIDED US IN FIGHTING THE AMERICAN FORCES SINCE 2004 AND HELPED US IMPROVE OUR IEDS January 01, 2019  

 

להלן עיקרי דבריו של אל-כעבי ליומון האיראני אטלאעאת: [1]

 

"הסעודים מנסים להנחיל כולרה תרבותית ומחשבתית בקרב הצעירים"

"סעודיה שינתה את שיטתה ופעולתה. בעבר הלא כל כך רחוק תמכה מדינה זו בדאעש כדי להרוס את עיראק. היא בקשה מפוליטיקאים אנשי דאעש ושכירי החרב שלו להתייחס ברצינות להרס עיראק ולא לאפשר ביטחון במדינה זו. כעת סעודיה בעלת אותו פרצוף מכוער ובעלת ההגות הג'אהלית רוצה להנהיג את המדינות הערביות והאסלאמיות. תפקידה השלילי של מדינה זו בעיראק הוא משום שהיא פוחדת מאתנו ורואה באיראן יריבה.

 

לאחר כישלון הקבוצות התכפיריות שמשימתן הייתה להפריע ליציבות עיראק בכל הרמות: ברמה הפיננסית, ברמת אמצעי הלחימה, ובאמונות השגויות [שלהן] שנתמכו על ידי ריאד – שינו הסעודים את השיטה שלהם וכעת הם מנסים להנחיל כולרה תרבותית ומחשבתית בקרב הצעירים על ידי הקמת מוסדות תרבות ושירותים שלמעשה הם מוסדות מודיעיניים בעלי כותרות מטעות והם עסוקים [גם] בהפצת זנות. אך שטן נשאר שטן אף על פי שהוא רוצה להוליך אותנו שולל באמצעות איפור ופנים יפות. משטר אאל-סעוד הוא קרן השטן. מאבקנו בהם ימשיך לפי התוכנית בכל הרמות, התרבותית והתקשורתית, עד לחשיפת מזימותיהם המטונפות.

 

כוח קודס – האליטה הג'יהאדית

אחינו בכוח קודס [של משה"מ האיראני] הם ללא ספק האליטה הג'יהאדית הייחודית והם בעלי ניסיון רב ומוסר גבוה וללא ספק צריך לקיים עמם אינטראקציה אידאולוגית ומוסרית. הם לא רק בבחינת יועצים צבאיים אלא היו לצדנו בכל התחומים. להתנהגות ולמוסר הייחודיים האלה היה תפקיד חשוב בהשגת הניצחונות, הגברת הרוחניות ופיתוח היכולות של הלוחמים העיראקים.

 

הקשר בין מיליצית אל-נוג'באא' לחשד אל-שעבי

אל-נוג'באא' היא תנועה עצמאית בעלת קיום נפרד ואוהדים מיוחדים משלה. אל-חשד אל-שעבי הורכב מכל קבוצות ההתנגדות בעיראק ול[מיליציית] אל-נוג'באא' יש תפקיד חשוב וברור בהקמתו, בתמיכתו, ובמאבק נגד דאעש (בפיקוד הבסיג' העממי) עד לסיום הפעולות המבצעיות.

 

היום אל-חשד אל-שעבי הוא ארגון ביטחון הקשור ישירות לראש ממשלת עיראק ואל-נוג'באא' כמו קבוצות התנגדות אחרות קיבלה ממנו [מהחשד] תמיכה רוחנית והיא מגנה על כוחו, אמונתו, ורוחניותו.

 

שיח' אכרם אל-כעבי, מזכ"ל חזבאללה אל-נוג'באא'[2]

 

פעילות אל-נוג'באא' העיראקית בסוריה

לגבי פעילות  אל-נוג'באא' בסוריה אני צריך לומר שסייענו לאומה הסורית במאבק נגד הקבוצות התכפיריות. אומה זו היתה ראויה לעזרתנו כי היא אומה גדולה שהיתה תחת עושק ולא שכחה את  הג'יהאד, המאמץ, הדם, ואת העמידה האיתנה שלנו לצידה.

 

אנו עדים עד היום לאינטראקציה הטובה מאוד בין האומה הסורית וכוחות אל-נוג'באא' [העיראקיים] והם עדיין מעריכים את מאמצינו. בחסד האל, סוריה בעלת עוצמה הודות לתמיכת העם שלה והיא ניצחה במלחמה זו בעזרת האל וגם בעתיד תנצח.

 

"נתאמץ ביחד [עם הצבא הסורי] לשחרר את השטחים הכבושים [הפלסטיניים]"

האומה הסורית חזקה ויש לה צבא שהרים את דגל ההגנה על ירושלים ושחרור השטחים [הפלסטיניים] הכבושים ולכן נשאר איתו ונתאמץ ביחד לשחרר את השטחים הכבושים.

 

המשטר הציוני חלש כרגע והיוזמה לא נמצאת בידו. הם [הציונים] לא יכולים להתחיל מלחמה כי מבחינת נפשית הם כל כך חלשים ושברירים שהם לא יכולים לעמוד מול ההתנגדות [האסלאמית]. משום כך [אנו] מאמינים שלהתחלת מלחמה [ישראלית] נגד חזבאללה אין תוצאה זולת תבוסה עבור האויב.

 

צבא (המשטר הציוני) הזה נכשל מבחינה נפשית ואמונתית ולא דבק במולדת כי אין לו מולדת. לאחרונה ראינו שלא החזיק מעמד מול כוחות התנגדות בעזה יותר מיומיים ואם תתרחש מלחמה בין המשטר הציוני וחזבאללה תוצאתה תועיל בוודאי לציר ההתנגדות.

חשוב מאוד שיהיה תיאום מלא בין קבוצות [התנגדות] אלו אף על פי שכעת הוא קיים בצורה ראויה, אך אנו זקוקים לחזק את שיתוף הפעולה בין קבוצות ההתנגדות העיראקיות והפלסטיניות.

 

המשטר הציוני ניסה לגרום לפילוג בין העם העיראקי לבין העם הפלסטיני באמצעות מלחמה רכה ושימוש בקבוצות תכפיריות שנלחמות למענו. הפרויקט הזה הוא תכנית רעה ישנה שהחלה בזמן סדאם [חוסין נשיא עיראק לשעבר] ולאחר נפילתו אמריקה המשיכה אותה. אני סבור שלחיזוק הקשרים בין קבוצות ההתנגדות העיראקיות והפלסטיניות יהיה השפעה חשובה באזור. בשלב זה מספיק שנביס את התכנית ההיסטורית של הציונים להפרדת עיראק מציר ההתנגדות והסוגיה הפלסטינית...

 

נשיב לאמריקה תשובה מכניעה ומפתיעה

בעיקר אמריקה והמשטרים הסעודי והציוני מתעקשים למוטט את אל -חשד אל- שעבי. ברמה הפנימית גם לשכירי החרב שלהם ולעושי דברם, כולל דאעש ופוליטיקאים אנשי דאעש, יש [מטרות]  כאלו. אם אמריקה תציב כיעד את הכוחות העיראקים [דוגמת] אל-חשד אל-שעבי או [ארגון] אחר ניתן לה תשובה מכניעה ולא מנומסת. תשובתנו לא תהיה רק התקפת טילים כמו שהם חושבים אלא נתקרב אליהם יותר ותשובתנו תהיה מפתיעה ומתאימה, והאל יעזור לנו.

 

הממשלה העיראקית החדשה לא תתעלם מבריונות אמריקה ולא תאפשר לחץ על העם האיראני כי לעם האיראני היתה עמדה מכובדת כלפי עיראק. [ציר] ההתנגדות בוודאי לא יאפשר שעיראק תהיה חלק מפאזל אמריקאי כפי שהם רצו בעבר.

 

"הודענו לאחינו באנצאראללה [תימן] ש[אנו] מוכנים לעמוד לצדם בכל הרמות"

מלחמת תימן היא מלחמה אכזרית ופראית והאויב (סעודיה) לא מצייתת לאמות מידה מוסריות ואמיצות. זה מפתיע שכל המדינות היהירות על שכירי חרבן הערבים מתאחדות כדי להשמיד עם חסר ישע אחד, להפציץ חפים מפשע ולהרעיבם.

 

גם שתיקת האו"ם ודעת הקהל העולמית בעניין זה מבישה מאוד. לגבי האפשרות לסיוע צבאי, אנו מאמינים שבתימן קיימים גברים (אנצאראללה)  שאאל- סעוד, אמריקה, הציונים והאחרים לא יכולים להביסם, אך אף על פי כן הודענו לאחינו באנצאראללה ש[אנו] מוכנים לעמוד לצדם בכל הרמות, ההומניטארית והצבאית וכו'."

 

 [1] אטלאעאת (איראן), 8.1.2019  

[2]  אטלאעאת (איראן), 8.1.19