המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מחמד דיף מאיים להפוך את כל פלסטין לגיהינום
8/9/2005

 

מחמד דיף מאיים להפוך את כל פלסטין לגיהינום

 

ב-27 באוגוסט 2005 פרסמה לשכת ההסברה של "גדודי עז-אלדין אל-קסאם", הזרוע הצבאית של החמאס, קלטת שמע של מחמד דיף המפקד הצבאי של הגדודים. דיף מאיים "להפוך את כל פלסטין לגיהינום עבור ישראל", מזהיר את הרש"פ שלא תיגע ב"נשק ששחרר את עזה", מבטיח להמשיך "להביס את הכיבוש בירושלים ובגדה המערבית" ומבקש שהאל יסייע לפלסטינים לשחרר ערים בישראל.

 

להלן תרגום קטעים מן הקלטת.[1]

 

"נשים הניעו את בניהן למסור את נפשם"

"בני עמנו הסבלן, המתמיד והמנצח בעזרת האל. אני מודה לאל יינשא ויתעלה על תמיכתו בג'יהאד של בני עמנו ועל שחרור רצועת עזה האהובה ומבקש ממנו לסייע לנו לשחרר את ירושלים ואת הגדה המערבית, את עכו, חיפה, יפו, צפת, נצרת אשקלון וכל פלסטין. יש לו יכולת לכך... אני גאה בכם ובג'יהאד שלכם. אנו זוכרים את השהידים, את הפצועים ואת האסירים

האמיצים. הודות לחסדו של אללה יתעלה ולהקרבתכם עזה שוחררה....

מי ישכח את הנפש, המשפחה, הכסף והילדים שהקרבתם מיום שגדודי אל-קסאם ביקשו את תמיכתכם. ראינו שציפיותינו [מומשו], ואף למעלה מכך, עד שנשים הניעו את בניהן למסור נפשם למען האל והאבות קיבלו את הידיעה על מסירת נפש בניהם בדברי הלל ובקריאות 'אללה אכבר'.

 

אחינו לוחמי הג'יהאד ב'גדודי אל-קסאם', תבורכו על הג'יהאד ועל דמכם, על הזעה, נדודי השינה והסבל... הכול יודעים כי פעולותיכם האיכותיות והמנצחות לא היו מצליחות אלמלא עזרתו של האל יינשא ויתעלה ואלמלא נחישותכם, עמידתכם האיתנה, התמדתכם ואהבתכם את מסירות הנפש עד שהפכתם מופת לחיקוי לדרך ההתנגדות... ".

 

לאחר שחרור עזה ישוחררו ירושלים, הגדה המערבית וכל פלסטין

"אחינו בירושלים ובגדה המערבית, אני בטוח שעזה היא רק תחילת המהלך... בשלב הבא נביס את הכיבוש [הנמצא] אצלכם... תושבי פלסטין הכבושה בשנת 1948, בשמי ובשם תושבי רצועת עזה אני מודה על סיועכם לנו ולג'יהאד שלנו.. לא ננוח עד שתשוחרר כל אדמתנו הקדושה...

 

אנשינו ויקירינו בפזורה, סבלנות תביא את הניצחון. לא נשקוט ולא ננוח עד שישובו כל בני עמנו ונזכה לאיחוד משפחותינו...

 

אל הציונים שגזלו את אדמתנו, אלה מתיימרים לייצג את היכל שלמה ומגן דוד, לנו זכות גדולה יותר לגבי שלמה ודוד, עליהם השלום... כבשתם את אדמתנו והנה אתם יוצאים ממנה בבושת פנים. הרי במילון של שפתכם המסולפת [יש ביטוי] 'לך לעזה' שפירושו אצלכם לך לגיהינום. היום אתם יוצאים מן הגיהינום אך אנו מבטיחים לכם מחר שכל פלסטין תהיה גיהינום עבורכם בעזרת אללה... ". 

 

אזהרה לרש"פ שלא לאסוף נשק 

"אל אחינו ברשות הפלסטינית, שחרור עזה הוא לקח חשוב לכולנו. הנה [לפנינו] חלק ממולדתנו משתחרר הודות לאללה יתעלה והודות למכות של לוחמי הג'יהאד הנאמנים מקרב כל בני עמנו הפלסטיני. הבה נבין כולנו את הלקח הזה ונשאיר את נשק ההתנגדות כנשק חוקי לצד הפעילות הפוליטית. אנו מזהירים מפני כל נגיעה בנשק הזה ששחרר את עזה. נותיר אותו גורם יעיל שישחרר את שאר המולדת".

 

מסר לתושבי עיראק

"אל תושבינו היקרים בעיראק... שחרור עזה הוא לקח לנו, לכם ולכל שוחרי החופש בעולם. אל תנטשו את נשקכם, התנגדו לאויביכם עד שיתפלש חוטמם בעפר... ".   [1] הקלטת הופיעה באתר של "גדודי עז אל-דין אל-קסאם" ב-27.8.2005 www.alqassam.ws/risala.htm