המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בכיר במשרד ההקדשים הכוויתי: הקתרינה היא עונש מאללה לאמריקה
4/9/2005


בכיר במשרד ההקדשים הכוויתי: הקתרינה היא עונש מאללה לאמריקה

 

מחמד יוסף אל-מליפי, ראש המרכז למחקרים במשרד ההקדשים הכוויתי, פרסם ב-31 באוגוסט 2005 מאמר ביומון הכוויתי אל-סיאסה תחת הכותרת "הטרוריסטית קתרינה היא אחת מחיילי אללה, אולם היא אינה מחסידי אל-קאעדה." לדבריו, הסופה היא הדרך בה בחר אללה להעניש את אמריקה.

 

להלן קטעים ממאמרו.[1]   

 

"...כאשר צפיתי במראות האימה של הסופה הפלאית הזו נזכרתי בחדית' של שליח אללה שנמסר מפי [מוסרי החדית'] אל-בוח'ארי ואבו דאוד. בחדית' נאמר: 'הרוח היא מרוחו של אללה, היא מגיעה מתוך רחמים או לשם ייסורים. כאשר אתם רואים אותה אל תקללו אותה [אלא] בקשו מאללה את הטוב שבה ובקשו מאללה מחסה מן הרוע שלה'. אח"כ נזכרתי [גם] בדברי הנביא מחמד 'אל תקללו את הרוח, שהרי היא פרי תכנונו של אללה. מי שקילל דבר שאינו ראוי לקללה - הקללה תחזור אליו.'

 

כאשר דיווחו ערוצי הלוויין על היקף ההרס המבעית באמריקה [שגרמה] הרוח הזו, נזכרתי בדברו של [מחמד] 'הרוח שולחת ייסורים לקבוצת אנשים ושולחת רחמים לאחרים' אינני חושב – ורק אללה הוא [שבאמת] יודע - שהרוח הזו, שמחקה כליל ערים אמריקאיות בימים אלה, היא רוח של רחמים וברכה. קרוב לוודאי שזוהי רוח של ייסורים ורוע שאללה שלח לאימפריה האמריקאית הזאת. מתוך אמונתי המוחלטת באמיתות כל דברי הנביא מחמד, הרי שהרוח הזו היא פרי תכנונו [של אללה] כפי שהיה בטקסט של החדית' של הנביא.

 

אולם אני התחלתי לשאול את עצמי: האין מדינה זו טוענת שהיא שואפת לכונן צדק, חירות ושוויון בקרב האנשים? האין מדינה זו טוענת שכל מה שעשתה באפגניסטן ובעיראק היה למען הגשמת האמת והפצת הצדק? כיצד יכול להיות שהטענות האמריקאיות הללו לא נכונות, כשאנו רואים כיצד הטוב שורר ברחבי אפגניסטן ואיך היא הפכה להיות נוה מדבר של ביטחון עם כניסתה אמריקה לשם. כיצד הטענות האמריקאיות הללו בעניין עיראק לא יהיו נכונות כשאנו רואים שעיראק הפכה להיות המדינה השלווה והבטוחה ביותר בעולם? אולם כמה מוזר הדבר. האם לאחר כל ההישגים האמריקאים העצומים למען האנושות, באות הרוחות העזות הללו וקורעות ברוע לגזרים את עריה [של אמריקה]? האם הסופות הצטרפו לארגון אל-קאעדה הטרוריסטי?

 

כמה אני עצוב בשביל אמריקה. הנה היא, המסכנה, מנסה בכל כוחותיה להוריד את מחירי הנפט שהגיעו לשיאים חסרי התקדים בהיסטוריה כולה. במקביל למאמציה הכבירים של אמריקה להוריד את מחיר הנפט כדי להציל את הכלכלה המדרדרת שלה ו[להציל] את המטבע שלה שעדיין יורד בשל המדיניות 'החכמה' בה נוקטת אמריקה בעולם - באה הסופה הזו פרי תכנונו של אללה כדי שחבית הנפט תרשום עלייה נוספת. חי אללה, אין זו שמחה לאיד. 

 

הו האדונים הנכבדים, התחלתי לקרוא על הסופות הללו והופתעתי לגלות שהאתרים האמריקאים המתורגמים [לערבית] מדברים על כך שהסופה קתרינה היא הסופה המשוונית החמישית שמכה את פלורידה בשנה הזו... וכי חלק גדול של ארה"ב נתון כל שנה לסופות רבות הגובות הרוגים והורסות כליל את הרכוש. אמרתי השבח לאללה. עד מתי יפגעו בהם האסונות הרצופים הללו? אולם לפני שהלכתי לישון פתחתי את הקוראן והתחלתי לקרוא בסורת אל-רעד [הרעם] ועצרתי בדברו [של אללה] 'הפורענות תמשיך לפגוע בכופרים על אשר עוללו, או שהיא תתרחש סמוך לטריטוריה שלהם, עד אשר תתקיים הבטחת אלוהים. אללה אינו מפר את ההבטחה." [קוראן: 13;31]" 

 

 

 [1] אל-סיאסה (כווית), 31.8.2005.