המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי סעודי: הוושינגטון פוסט נותן במה לטרוריסטים שקוראים "מוות לאמריקה"
14/11/2018

 

 

עיתונאי סעודי תוקף את הוושינגטון פוסט על פרסום מאמר של בכיר חות'י:

הוושינגטון פוסט נותן במה לטרוריסטים שקוראים "מוות לאמריקה"

 

ב-9.11.2018 פרסם עיתון הוושינגטון פוסט מאמר של ראש "הוועדה המהפכנית העליונה" של החות'ים בתימן, מוחמד עלי אל-חות'י בו תקף אל-חות'י את סעודיה על פעולותיה במסגרת המלחמה בתימן. במאמרו תקף אל-חות'י גם את ארה"ב, וטען כי היא קראה להפסקת אש בתימן רק מתוך ניסיון לשמור על כבודה, לאחר שסעודיה ויורש העצר שלה, מוחמד בן סלמאן, התעלמו מבקשותיה לספק הבהרות בפרשת רצח העיתונאי, ג'מאל ח'אשוקג'י.

 

מאמרו של אל-חות'י עורר תגובות חריפות בתימן. שר החוץ התימני, ח'אלד אל-ימאני, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי פרסום המאמר הוא מביש, וכי מוחמד אל-חות'י הוא פושע מלחמה.[1] פרסום המאמר עורר ביקורת גם בסעודיה שם התפרסמו מאמרים בעיתונות הכתובה שטענו כי מדובר בשערורייה. החריף מבין מאמרים אלה היה מאמרו של העיתונאי הסעודי, האני אל-ט'אהרי, ביומון הסעודי עוכאט' תחת הכותרת "מדוע הוושינגטון פוסט תומך בסיסמה 'מוות לאמריקה'?!". במאמרו, טען אל-ט'אהרי כי שנאתו של השמאל האמריקאי, ושל הוושינגטון פוסט בפרט, לממשל טראמפ גרמה לו להפוך לכלי בידי אויבי העם האמריקאי ולשמש כר פורה להסתה נגדו מצד טרוריסטים כמו מוחמד עלי אל-חות'י, החבר בארגון הקורא "מוות לאמריקה". לדבריו, אל-חות'י כלל אינו שונה מאוסאמה בן לאדן ולו היה בן לאדן חי היום גם הוא היה מקבל טור קבוע בוושינגטון פוסט. אל-ט'אהרי אף טען כי לו מיליציה כמו החות'ים היתה משגרת טילים באופן קבוע לעבר ארה"ב, האמריקאים היו מוחקים אותה מעל המפה.

 

סמל החות'ים: אללה אכבר, מוות לאמריקה, מוות לישראל,

קללה על היהודים, הניצחון לאסלאם[2]להלן תרגום קטעים ממאמרו:

 

"ב- 9.11.2018, יום לאחר שפרסם ידיעה לפיה ממשל טראמפ מתכוון לסווג את החות'ים כארגון טרור, פרסם עיתון הוושינגטון פוסט מאמר של [אחד מבכירי החות'ים בתימן] מוחמד עלי אל-חות'י, שאינו מיטיב קרוא וכתוב. מדובר בשודד צאן מתימן שהפך לטרוריסט ושבן דודו, מנהיג המיליציה החות'ית, נתן לו את התואר 'יושב ראש הוועדה המהפכנית העליונה בתימן'. ואולם, העיתון לא פרסם את תמונת הכותב לצד המאמר, והסיבה לכך היא שהעיתון לא רוצה שהאמריקאים יידעו שהסמל הרשמי של הארגון החות'י... הוא למעשה חתיכת בד הכוללת את המשפטים הספציפיים 'מוות לאמריקה, מוות לישראל, קללה על היהודים'.

 

הבעיה של הוושינגטון פוסט, ושל תקשורת השמאל האמריקאית באופן כללי, היא שהם טיפשים בצורה שלא תיאמן. תאוותו המטורפת [של השמאל האמריקאי] להילחם במדיניות הבית הלבן גרמה לו להתדרדר לכדי עוינות כלפי העם האמריקאי כולו, ולהפוך לכלי נשק ביד אויבי ארה"ב, ואף אויבי האנושות כולה. הדבר מוכיח שהתיאור שהנשיא טראמפ נתן לחלק מאנשי התקשורת – 'אויבי העם' - הוא נכון.

 

האמת היא שהמדור לעניינים בינלאומיים בוושינגטון פוסט בניהולה של קארן עטיה ידוע בכך שהוא מבקש מטרוריסטים ופונדמנטליסטים העוינים את העם האמריקאי לכתוב בעמודי הדעה שלו.[3] אילו היה אוסאמה בן לאדן חי היום, [גם] הוא היה בעל טור שבועי בעיתון זה. הוא היה שולח את מאמריו בדואר אלקטרוני ממערות אפגניסטן ומסית להרוג אמריקאים חפים מפשע שעוברים כל בוקר ליד בניין העיתון בדרכם לקחת את ילדיהם לבתי ספר. זו הוכחה לכך שהטיפשות של השמאל האמריקאי היא [מקור] ההזנה ומקור התמיכה הגדול ביותר של הטרור בעולם, כשהיא מסתתרת בסיסמאות של דמוקרטיה. העם האמריקאי שבחר בטראמפ כנשיא גילה את האמת הזו מוקדם והנחיל לתקשורת תבוסה קשה וגרם לה לשערורייה [בקנה מידה] היסטורי, כשחשף את השקר של סקרי דעת הקהל, שהתקשורת הזו פרסמה במהלך מסע הבחירות של טראמפ.

 

מוחמד אל-חות'י, בעל הטור החדש של הוושינגטון פוסט ובעל הסיסמה 'מוות לאמריקה', אינו שונה מבן לאדן. מזה שלוש שנים הוא משגר טילים בליסטיים מתוצרת איראן לעבר בתי ספר, אוניברסיטאות ושדות תעופה סעודיים. לפי ההודעות הפומביות, מספר הטילים הבליסטיים ששיגרו המיליציה של אל-חות'י לעבר הערים בסעודיה הוא למעלה מ-205, בנוסף לאלפי פגזים שגרמו למותם של 112 אזרחים ולפציעת מאות ילדים ונשים. לו היתה המיליציה הזו מקימה את בסיסיה במקסיקו, סמוך לגבול עם ארה"ב, ומשגרת טילים לעבר אוניברסיטת טקסס באל-פאסו או לעבר שדה התעופה ג'ורג' בוש ביוסטון, האמריקאים לא היו מהססים למחוק את הבסיסים האלה מעל המפה בכול הכוח האפשרי. אולם הסעודים לא עשו זאת במלחמתם עם החות'ים משום שהם דואגים לשלום האזרחים בתימן.

 

מי שקרא את השקרים של אל-חות'י שהוושינגטון פוסט פרסם אותם בצורת מאמר ומכיר קצת את האישיות של הפושע הזה, מבין שהוא אינו הכותב האמיתי של המאמר הזה, ובמיוחד של החלק האחרון שלו שמדבר על שלום. הדבר מזכיר לי ראיון שקיים [המגיש] אנדרסון קופר בערוץ CNN עם [עורכת מדור הדעות של הוושינגטון פוסט] קארן עטיה באמצע אוקטובר האחרון, שבמהלכו הייתה לה פליטת פה, בה היא חשפה שהיא אישית כותבת מאמרים או חלקים מהם המתפרסמים בעיתון תחת שמותיהם של כותבים מהמזרח התיכון. העם האמריקאי צריך לדעת את זה על אויביו האמיתיים, אשר יושבים במשרדיהם בתוך מבנים יפים בלב וושינגטון."[4]

 

 [3] נראה כי אל-ט'אהרי רומז לעיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י שנרצח בתחילת אוקטובר 2018 בקונסוליה הסעודית באיסטנבול, ואשר בעצמו כתב דרך קבע בוושינגטון פוסט במהלך השנה שקדמה למותו. על השינוי ביחסה של התקשורת הסעודית לג'מאל ח'אשוקג'י לפני ולאחר היוודע הירצחו בקונסוליה הסעודית באיסטנבול, ראו דוח ממרי.

[4]  עוכאט' (סעודיה), 11.11.2018