המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב ירדני: באינקוויזיציה הספרדית נרצחו מאות אלפי ערבים, בשואה - אולי אלפי יהודים
12/10/2018


כותב ירדני: באינקוויזיציה הספרדית נרצחו מאות אלפי ערבים

בעוד בשואה נרצחו אולי אלפי יהודים

 

תחסין אל-תל, כותב ירדני באתר החדשות המקומי של העיר ג'רש, פרסם ב-29.4.18 מאמר אנטישמי תחת הכותרת "האינקוויזיציה או השואה", שבו השווה את עינוי ורצח המוסלמים על ידי האינקוויזיציה בספרד במאה ה-15 לשואת היהודים בגרמניה.

 

אל-תל טען כי אין תיעוד לזוועות השואה זולת כמה תמונות וכי יש הפרזה במספר הקורבנות היהודים שמנו רק כמה אלפים. לדבריו, היהודים מנכסים את השואה לטובת מדינתם ואת האנטישמיות כדי להצדיק את הברבריות שלהם כלפי הפלסטינים וכלפי מוסלמים ונוצרים בכלל. לדבריו, היהודים ביצעו מעשי טבח שפלים במדינות שבהן חיו, "רצחו ילדים ונזירים ומצצו את דמם כמו עטלפים".

 

בהמשך מאמרו התייחס אל-תל באריכות לרדיפות המוסלמים ודת האסלאם בספרד בתקופת האינקוויזיציה במאה החמש-עשרה במהלכם נהרגו לדבריו מאות אלפי ערבים ופירט כמה משיטות העינויים של האינקוויזיציה הספרדית.

אל-תל גם מתח ביקורת על ספרד שמעניקה כיום אזרחות לצאצאי היהודים הספרדים אך סוגרת דלתותיה בפני המוסלמים שבנו אותה. כמו כן הוא מתח ביקורת על הצעירים הערבים שמעודדים את נבחרות ספרד בכדורגל, חרף כל מה שעשו הספרדים למוסלמים בעת ההיא.

 

תחסין אל-תל[1]להלן תרגום קטעים ממאמרו הנ"ל:


"למי שאוהבים את הספרדים ואוהדים את מועדוני [הכדורגל] של ברצלונה וריאל מדריד, להלן עובדות מכריעות על הספרדים ומה שעשו למוסלמים לפני כחמש מאות שנים. התקופה הזו כונתה האינקוויזיציה, האם תוכלו בכלל להבין מהי האינקוויזיציה הספרדית?

 

היהודים האשכנזים טוענים שגרמניה ומנהיגה ההיסטורי [אדולף] היטלר ביצעו נגדם את הטבח האנושי הנפשע ביותר, כשכוחותיו שרפו אותם באמצעות חומרים כימיים וגזים בתוך תנורים שיועדו לשם כך, וכי רצחו במהלך מלחמת העולם השנייה כשישה מיליון יהודים בערך. זאת, מבלי שיהיה כל תיעוד לטענות היהודים, פרט לכמה תמונות שפורסמו בעיתוניהם, באתרי החדשות שלהם ובתחנות הטלוויזיה ברחבי העולם. איננו יודעים באמת אם הגופות שצולמו כקורבנות השואה הן אכן של יהודים, או שמא גופות של קורבנות הקרבות הקשים במלחמת העולם השנייה - מי יכול לאשר או להכחיש כי הן של יהודים? אם נניח כי הקורבנות והגופות המצולמות הן של יהודים, אזי מה כבר היה יכול להיות מספרם בזמנו? בהתחשב בכך שמספרם כיום, במילניום השלישי, לא עובר כנראה את החמישה עשר מיליון יהודים - לו נהרגו מקרבם שישה מיליון אז, זה אומר שהיטלר השמיד אותם כליל, או שלא נותרו מהם אלא מעטים, והמעטים הללו לא הולידו מיליוני יהודים לאחר מלחמת העולם השנייה.

 

נניח שהיטלר רצח כמה אלפי יהודים כפי שרצח מיליוני בני אדם במלחמת העולם השנייה. שכן שבמלחמות מתים מיליוני בני אדם משום שנשק להשמדה [המונית] לא מבחין בין חייל לילד או בין אישה לגבר, או בין מי שנושא נשק למי שנושא ענף זית – כולם שווים. אך אשר ליהודים, הרי שבעייתם הכרונית עם גרמניה טמונה ביכולתם לנכס את מה שהם מכנים השואה לשירות מדינתם בפלסטין. בכנות, יש להם [ליהודים] היכולת להתמקח, להתנהג באופן דו פרצופי, לשנות את העמדות בהתאם לאינטרסים שלהם ולזחול כמו [נחש] אֶפְעֶה לעתים רבות, כדי להשיג את רצונם. יש להם יכולת אדירה להפוך את העובדות ולשנותן באמצעות התקשורת על כל סוגיה, ולהשיג את מטרותיהם בדרכים הקצרות ביותר...

 

היהודים התבססו על השואה בתקשורת שלהם וניצלו אותה לטובתם מאז מחצית המאה העשרים ועד כה, וייתכן כי ימשיכו היהודים לנצל את עניין הרצח והשריפה של כמה אלפים מהם עד תחיית המתים. למרות שהיטלר רצח מיליוני בני אדם באירופה, נראה שהיהודים סבורים כי הגזע שלהם טהור וכי אין טובים מהם על פני האדמה. לכן, [לשיטתם], על גרמניה ומדינות נוספות באירופה ובאמריקה לשלם להם את מחיר מעשי האיוולת שביצע היטלר. לא זאת בלבד, אלא שעל המערב להכניע את הערבים והמוסלמים ולגזול את נכסיהם, כדי להעמידם בשירות ישראל והתנועה הציונית.

היהודים השתמשו בשמיות ובאנטישמיות כדי להצדיק את מעשיהם ואת הברבריות שלהם וביצעו מעשי טבח שפלים ביותר לא רק בפלסטין אלא במדינות ערב ו[במדינות] זרות, אותן מדינות שבהן הם חיו והתערבבו עם הנוצרים ועם המוסלמים. הם רצחו ילדים ונזירים ומצצו את דמם כמו עטלפים. הם האשימו ועודם מאשימים באנטישמיות את כל מי שעמד בדרכם ודרש מהם דין וחשבון, ואת כל מי שתמך בהם ועמד לצידם הם מכנים בני דודים. [זאת] למרות שהמוסלמים בספרד פעלו כדי להגן עליהם, ויתרה מכך העניקו להם משרות רמות במדינה האסלאמית.

 

האינקוויזיציה הספרדית הידועה לשמצה רצחה מאות אלפי ערבים במהלך המאה החמש-עשרה... הספרדים התעללו בגופות המוסלמים וביצעו בהם את העינויים הנתעבים ביותר, לסוגיהם, שהרי האינקוויזיציה יצרה אמצעי עינויים מיוחדים שעליהם אפרט בהמשך.

 

לאחר נפילת גרנדה, מעוז המוסלמים האחרון בספרד, ב-1492 וכתוצאה מכך קריסת האומה הערבית והאסלאמית באנדלוסיה, הטרגדיה של המוסלמים שם נחשבה לאחת הטרגדיות האיומות ביותר בהיסטוריה, שכן באותה תקופה ביצעו מוסדות החקירות של האינקוויזיציה פעולות ברבריות למען טיהור ספרד מכל שריד של האסלאם והמוסלמים ולמען השמדת מורשתם ששגשגה בארץ זו במשך כמעט שמונה מאות שנים. אלפי מוסלמים מאנדלוסיה היגרו לאפריקה לאחר שממלכתם נפלה ונמלטו כדי להציל את דתם ואת חירותם מרדיפת הספרדים. המוסלמים שנותרו [בספרד] אולצו להתנצר ורוח הקנאות הזו הובילה לרדיפתם, לעשיקתם ולהפחדתם של המוסלמים חסרי הנשק. הדבר הסתיים בביצוע גזר דין מוות נגד אומת הערבים ודתם בספרד.

בתי הדין של האינקוויזיציה ביצעו מעשי זוועה נגד המוסלמים, ופרסמה עשרות החלטות שחצצו בינם לבין דתם, שפתם, מנהגיהם ותרבויותיהם. הם שרפו עשרות אלפי ספרי דת והלכה אסלאמית והוצא צו מלכותי המחייב את כל התושבים שהתנצרו לאחרונה לוותר על הספרים הערבים שברשותם; נאסר [עליהם] לשוחח בערבית וההטבלה לנצרות נכפתה על המוסלמים. האהבה לארץ והחשש מן העוני היו הסיבה לקבלת ההתנצרות... בקרב הערבים היו גם מי שסברו כי המוות טוב פי אלף מזניחת האסלאם – [אלו] ברחו או נרצחו בחדרי העינויים.

 

אמצעיים נוראיים יוצרו כדי לענות את הערבים והמוסלמים, ובהם כלים לשבירת עצמות ולכתישת הגוף – הם היו מתחילים בכתישת עצמות הרגליים, אחר כך עצמות החזה והידיים ולבסוף הראש, בהדרגה עד שרוסק הגוף כולו ומצדו האחר יצא גוש עצמות כתושות ובשר קצוץ ומגואל בדם.

 

בין מכשירי העינויים היו גם תיבות בגודל אדם ממש שבהן הונח המוסלמי שרצו לענות לאחר שקשרו את ידיו ואת רגליו בשרשראות ואזיקים על מנת שלא יוכל לזוז. ב[דופן] העליון של התיבה היה נקב שדרכו שפכו מים קרים על ראשו כדי שישתגע וימות מעוצמת הייסורים.

 

מכשיר עינויים נוסף היה בצורת ארון מתים שבו קובעו מסמרים חדים. היו מניחים את הצעיר בתוך הארון וסוגרים את הדלת וכך היה גופו של המעונה נקרע לגזרים  לאחר שהמסמרים ננעצו בגופו וחתכו בבשרו, עד שמת לאיטו. היו אנקולים שננעצו בלשון המעונה ולאחר מכן נמשכו כך שהלשון יצאה עימם, וכן אנקולים שננעצו בשדי הנשים והוצאו באלימות כך שהשד נקרע לגזרים או בותר בסכינים...

 

[מכשיר נוסף היה] שריפה לעיני המוני העם, שכן מלך ספרד העדיף לצפות בשריפת הערבים מולו ואף קרא לבתי הדין [של האינקוויזיציה] להרבות בעונשים של שריפה וצליית גופות של נשים וילדים; גם אם התנצרו ונשאו צלב היו העונשים מוטלים עליהם, כאילו שהספרדים רצו להיפטר מן הערבים והמוסלמים בכל דרך. היום מפרסם שר המשפטים הספרדי החלטה הקוראת לצאצאי היהודים הספרדים לשוב ולקבל אזרחות ספרדית... אך בפני הערבים והמוסלמים הדלתות סגורות, למרות שהם אלו שבנו את ספרד שהפכה לנקייה לחלוטין מן האסלאם... ולמרות שההיסטוריה של המוסלמים עדה כי הם לא פגעו בשום דת או פולחן ונהגו בכולם באופן שמשביע את רצון אללה...

 

היום אנו רואים את טובי צעירינו מעודדים את נבחרת ספרד ומועדוני [הספורט שלה], כאילו שדמם של הערבים והמוסלמים יָבַש כבר. זאת, למרות שצרחות הכאב עדיין מחרישות אוזניים כאילו שהמחזה המבהיל התרחש רק לפני כמה חודשים ולא פני חמש מאות שנה כשקרסה המדינה האסלאמית באנדלוסיה לאחר שלטון שנמשך כשמונה מאות, אז הייתה ספרד מגדלור של ידע, כוח ופוליטיקה לעולם הודות לערבים ולמוסלמים"[2].