המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר ביומון סעודי: קנדה מנהלת מסע צלב חדש נגד סעודיה במסווה של הגנה על זכויות אדם
10/8/2018


מאמר ביומון סעודי: קנדה מנהלת מסע צלב חדש נגד סעודיה במסווה של הגנה על זכויות אדם

 

על רקע המתיחות בין קנדה לסעודיה עקב מעצרם בסעודיה של פעילי זכויות אדם[1], פרסם מוחמד אל-סאעד, כותב ביומון הסעודי עוכאט', מאמר חריף בגנותה של קנדה. אל-סאעד טען כי חוגי השמאל מצאו מפלט בממשלת קנדה כחלופה לוושינגטון בעקבות ההפסד של הילארי קלינטון לדונלד טראמפ וכי כעת הפכה קנדה לחלק מציר רשע - הכולל את חוגי השמאל, האח"ס ואיראן.

 

לדבריו, קנדה פועלת להרוס את המזרח התיכון ואת הממלכה הסעודית בפרט כחלק ממתקפה קולונאליסטית ובמקום להשתמש בטנקים, מטוסים וחילים היא עושה זאת באמצעות הפצת ערכי השמאל "הבלתי שפויים" במסווה של הגנה על זכויות אדם. לדברי אל-סאעד, סעודיה עומדת איתן מול "מלחמת הצלב" החדשה הזו ומונעת כל פגיעה בריבונותה.

 

להלן תרגום קטעים ממאמרו:

 

"העמדה הקנדית גסת הרוח כלפי נושאים חברתיים בממלכה אינה חדשה אלא עניין שנמשך כבר שנים, למרות כל הניסיונות הדיפלומטיים של סעודיה לנהוג כלפיה בגמישות. המעשה של קנדה אינו אלא תוקפנות שיטתית ומתוכננת שכבר חורגת מענין התמיכה בזכויות אדם או בחירויות ומהווה ניסיון להשתלט ולכפות את ערכי השמאל הקנדיים. 

 

בשעה שהממשלה הגזענית בקנדה מזילה את הדמעות המזויפות של השמאל על החירויות, היא מעלימה עין מן הדיכוי האמיתי שהיא [עצמה] מפעילה על התושבים המקוריים של קנדה.

 

[יתרה מכך], תורכיה למשל עוצרת מאות אלפים מתושביה עקב מחלוקת אידיאולוגית עם אנשי [האופוזציונר פתהוללה] גולן. הגבלת החירויות ותקיפת כלי התקשורת [בה] הן עניין יום-יומי הפוגע באלפים; [כמו כן,] איראן היא המקור הגדול ביותר לאלימות, לטרור ולרצח בני עמה ועמי האזור; זכויות האדם אינן ניצבות [גם] בשעריה של קטר וזו אינה מכירה אותן ולא התנסתה בהן מעולם, ולמרות זאת הקנדים אינם מנידים עפעף.

 

מה שקנדה עושה, הוא גדול יותר ממה שהיא מנסה לתאר ולשווק לעולם. אין מדובר ב[פעילה הסעודית] סמר בדוי [שנעצרה לאחרונה], גם לא מדובר בפעילים ובפעילות שהועברו לבית המשפט הסעודי ושמספרם אינו עולה על עשרה אנשים לעומת 80,000 בתורכיה. מה שקנדה רוקמת כבר שנים הוא בעצם חלק מאמפריאליזם וניסיון קולניאליזם תרבותי חדש. היא עושה זאת במסווה של גילוי חיבה לאנשי זכויות האדם במקום להשתמש בטנקים, מטוסים וחיילים. [קנדה מנהלת] מלחמה נגד ערכי דת, מנהגים חברתיים ומסורות ערביות שורשיות, [מלחמה] שהממלכה מתנגדת לה וכך גם מדינות ערביות ומוסלמיות רבות.  

 

מה הקשר בין הכרה בהומוסקסואלים לבין זכויות אדם? מה הקשר בין מתן היתר [להקמת] מועדונים להומוסקסואלים ומימוש רצונותיהם ותאוותיהם לבין צדק חברתי? מה [הקשר] בין מתן [זכות להומוסקסואלים] להינשא, לאמץ, ולהוריש לבין עקרונות משפטיים?

 

כל הדברים הללו הם זכויות מוזרות [שהומצאו על ידי ] חוגי השמאל והליבראלים הקיצוניים, אותם הם כפו על המערב וכעת הם מנסים לכפותם על הממלכה[ הסעודית]. מדוע? זאת מסיבה טובה והיא שסעודיה היתה ועודנה בבחינת חומה בצורה העומדת בפני הפצת ערכים בלתי שפויים אלה, אותם החלו לשווק מאז תחילת פרויקט המזרח התיכון החדש. משמעות נפילתה של ריאד הינה התפשטותם של ערכים אלה בעולם המוסלמי והערבי באופן מלא.      

 

הבעיה שלנו אינה רק עם קנדה, אלא היא עם ברית השמאל, האח"ס והאיראנים בעולם. למשולש הרשע הזה יש מאות ארגונים מזויפים של זכויות אדם ומאות אמצעי תקשורת שיש להם מונופול על הנושאים [שמעניינים] אותם. [משולש הרשע]  מתנגד לממלכה מאז שנות השישים: הוא החליף את הקומוניסטים באיראנים, לאחר נפילת האיחוד הסובייטי והוא מאמין כי שליטתו במזרח התיכון תושלם רק לאחר השליטה על הממלכה [הסעודית]. 

 

ברית הרוע מאמינה לגמרי כי היא הזניחה את המערכה שלה מול סעודיה במהלך תקופת נשיא [ארה"ב] הקודם, ברק אובמה ומתייסרת על כך שלא הפיקה תועלת מממשל השמאל הקיצוני ההוא כדי לחסל את ריאד. ציר 'השמאל' מיצב עצמו מחדש ומצא מפלט בממשלת קנדה כחלופה לוושינגטון בעקבות ההפסד של הילארי קלינטון [לדונלד טראמפ] .

 

סעודיה פשוט היכתה את קנדה - ראש הברית הזו ושברה את גבה, לא רק מבחינה דיפלומטית אלא גם באמצעות חרם כלכלי ותרבותי מהדהד...  מזה שנים רבות שהקנדים חושבים שהם נביאי זכויות האדם בעולם ומאמינים שהם קיבלו יפוי כוח מישו כדי להפיץ את ערכי הנצרות במובן השמאלני החדש שלהם.

זו מלחמת צלב חדשה שלובשת צורה ופנים אחרות, מלחמה הנושאת את ערכי הדמוקרטיה אך מסתירה את הצלב תחת הבגדים המבריקים ומשמיעה סיסמאות בנוגע לזכויות בעודה משאירה את סכין השחיטה מאחורי הגב. 

 

ריבונות כפי שריאד מבינה אותה, איננה סיסמאות כלפי חוץ וויתורים בחשאי, אלא עמידה נחרצת על הגבולות של יחסי כבוד ואי התערבות. לכן במידה ויש פגיעה בריבונות, באות תגובות סעודיות שונות. אין זה מפני שריאד מתעוררת בוקר אחד ומחפשת בתיקי המדינות ואומרת נחרים מדינה פלונית ונחזיר את שגרירנו ממדינה אחרת... האם אתם זוכרים את חרם הנפט על המערב? את גירוש השגרירים האמריקאי, האיראני והשוודי ואת החזרת השגרירים [הסעודים] מכמה מדינות כמו גרמניה לפני כמה חודשים ולאחרונה קנדה, זוהי מדיניותו של הסבלן כאשר הוא כועס." [2]