המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
סגן מפקד משה"מ סלאמי: אנו מייצרים עוצמה בלבנון כדי להילחם משם באויב במלוא הכוח
8/7/2018

 

סגן מפקד משה"מ סלאמי ב'יום ירושלים' 2018:  "אנו מייצרים עוצמה בלבנון כי אנו רוצים להילחם משם באויב במלוא הכוח"

 

לרגל יום ירושלים שחל השנה ב-8.6.2018, השתתף סגן מפקד משה"מ, חוסיין סלאמי, בתהלוכות 'יום ירושלים' בעיר משהד ונשא נאום בדרשת יום השישי, בו הסביר את הרציונל של השמדת מדינת ישראל בהגות המהפכה האסלאמית ובחזונם של איתאללה רוחאללה ח'ומיני – מייסד המשטר וממשיכו, המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי.

 

סלאמי התייחס לבעיית קיומה של מדינת ישראל מבחינת איראן והדרך לפתרונה: באמצעים צבאיים בעיקר באמצעות חזבאללה, יציר כפיו של המשטר האיראני, כדבריו, אותו הגדיר "מעצמה כבירה" בעל ארסנל של יותר ממאה אלף טילים המכוונים לישראל. סלאמי מנה גם את "הצבא האסלאמי בסוריה" המכוון לפעול מן הגולן נגד ישראל וממתין להוראה "למחוק את המשטר המרושע". לדבריו, גם הפלסטינים, מצוידים היום בטילים נגד ישראל, וכולם פועלים ברוח הג'יהאד שמשטר המהפכה האסלאמי מיסד ומוביל נגד ישראל, האמריקאים ובעלי בריתם.

 

סלאמי נקט גם לשון איומים כלפי מדינות המערב, כשטען כי איראן שולטת על נתיבי העברת האנרגיה ועל מקורותיה וכי השגשוג הכלכלי ממנו הן נהנות, הוא בזכות הביטחון שאיראן מאפשרת בנתיבי הסחר ולכן אל למדינות אירופאיות ללחוץ על איראן לנהל עימן מו"מ להגבלת כוחה הטילי והתפשטותה במזה"ת, בניגוד מוחלט לרצונה.


חוסיין סלאמי

 

להלן עיקרי תרגום דברי סלאמי ביום ירושלים:

 

"בעיות עולם האסלאם נובעות מקיום משטר מלאכותי מזויף, חסר שורשים וחסר זהות בשם ישראל"

"עברו שבעים שנה מאז שהמדיניות של אנגליה ואמריקה שתלה בעולם האסלאם עץ מקולל ונפשע [ישראל]. מזה שבעים שנה שהפגיון הרעיל הזה דוקר בגופה של האומה האסלאמית וכל בעיות עולם האסלאם נובעות מכך שיש קיום למשטר המלאכותי, המזויף, חסר השורשים בהיסטוריה וחסר הזהות בשם ישראל.

 

ישראל גרמה לאומה הפלסטינית להיות משוללת מולדת ולהיות נעה ונדה, ואלה שנותרו באדמותיהם, עצורים, מכותרים ומצויים תחת תוקפנות חמורה וילדיהם נקברים יומם וליל תחת ההריסות. הזכות לראות את אביהם ואת אימם נשללה לתמיד מהילדים. זהו פשע היסטורי מתמשך שמתבצע מול עיני העולם. זהו הסמל הגלוי ביותר לעין של פשעי אמריקה, ישראל ואנגליה בהיסטוריה האנושית.

 

בנוסף לאיום על קיומה של פלסטין, המשטר הציוני מהווה איום גם על כל עולם האסלאם. זוהי הפילוסופיה להקמת המשטר הזה: אמריקה הנמצאת במרחק אלפי מילין ומאחורי האוקיאנוסים, העבירה את שטחה הגאוגרפי המדיני והביטחוני לאדמה אסלאמית כדי ליצור גשר מדיני וצבאי בטוח וכן ליצור מחסן תחמושת [עבורה]. [ישראל] מקרבת את טווח טילי אמריקה נגד עולם האסלאם ב-12 אלף ק"מ והופכת לכלי עזר להשלטת מדיניותה של אמריקה נגד עולם האסלאם...

 

"המהפכה האסלאמית ייצרה מעצמה כבירה בשם חזבאללה... שיכול לשבור את המשטר הציוני"

ב-1948, 1956, 1973 ו-1982, אמריקה תמכה במשטר זה נגד הערבים והם לא הצליחו לנצח וייאוש פשה בעולם הערבי, עד שגאוות האור התרחשה בעולם והאמאם [ח'ומיני מייסד משטר המהפכה האסלאמית] הפך את לבה של איראן על ידי המהפכה [האסלאמית] הגדולה [והציבה] כמעצמה חדשה נגד הרשע של היהירים [כינוי לארה"ב] נגד תומכי המשטר הציוני ונגד המשטר הציוני עצמו.

 

אמאם [ח'ומיני] הפיץ את רציונל מחיקת ישראל [מן העולם] כמשמעות חדשה בשיח הפוליטי של העולם. בכך חידשה פלסטין את נשימתה וקיבלה חיות. מאז נמצא המשטר הציוני בפחד, הזיה ודאגה. אחרי [ח'ומיני], איגד המנהיג ח'אמנאי את עולם האסלאם, תמך בקבוצות ג'יהאד ובכך שילח את הפחד אל האדמות הכבושות. מאז, לא הצליחו הציונים לנצח את המוסלמים בשום מלחמה.

 

איראן לא אפשרה למשטר הציוני להתפשט פוליטית בעולם האסלאם ועמדה נגד הסכנות של המשטר הזה ובכך, נחלה אמריקה תבוסה גדולה  במזימת המזרח התיכון. המהפכה האסלאמית ייצרה מעצמה כבירה בשם חזבאללה שהיום, על פי הודאת המשטר הציוני עצמו, יש לו מעל למאה אלף טילים המוכנים לשיגור. לחזבאללה יש היום עוצמה קרקעית אדירה שבאמצעותה בלבד הוא יכול לשבור את המשטר הציוני. למשטר הציוני אין עומק אסטרטגי-הגנתי ובחלק מהמקומות, הרוחב של המשטר הזה מגיע בקושי ל-34 ק"מ וכדי להשמידו, המשטר הזה נצרך רק ל'מבצע ירושלים' אחד [במהלך מלחמת איראן - עיראק, איראן נתנה את השם ירושלים למבצעים שביצעה נגד עיראק] כדי להישמד.

 

היום בסוריה הורכב צבא אסלאמי בינ"ל וקולות המוסלמים נשמעים בקרבת הגולן. יש ... המתנה להוראה, כדי שמנהג האל לגבי מחיקת המשטר המרושע [ישראל] יונחת ויושם קץ לחיי המשטר הזה בוווידוא הריגה.  מעולם לא היו חיי המשטר הציוני בסכנה כמו עכשיו. 

 

פעם, הפלסטינים לחמו באבן וברוגטקה, אך היום הם מצוידים בטילים. כל אתרי המשטר הזה נמצאים היום תחת אש המפציצים ומשגרי הטילים. ככל שמרחיקים ומעמיקים את [המבט] רואים שקיים בעולם משטר חזק מדינית וצבאית, שמעלה על נס את דגל הלחימה ברשע. המשטר הזה הוא איראן.

 

"איראן מזמינה את המוסלמים לג'יהאד"

הודות למנהיג הנבון והחכם [ח'אמנאי], המנהל את עולם האסלאם והעוסק בג'יהאד לפי הגיון הקוראן, כשמטרתו הפוליטית היא לגבור על הכופרים והרשעים – איראן מזמינה את המוסלמים לג'יהאד ורוח הג'יהאד היום נושבת בגוף האומות המוסלמיות. צעירי האסלאם האכפתיים מתגאים בלחימה בציונים, באמריקאים ובבעלי בריתם וההפיכה לשהיד מהווה עבורם כבוד. זו העוצמה העיקרית שלנו.

 

ככל שעובר הזמן המשטר הזה ובעלות בריתו נחלשים יותר. הסתכלו על מלחמת לבנון השנייה, עופרת יצוקה ועמוד ענן. אויבי המשטר הציוני התחזקו יותר והרכיבו את מבנה העוצמה. הם מצוידים וחמושים ויש להם מטרה. נגדם, הציונים משותקים ומפחדים ממוות. לכל ה[ציונים] יש תאוות חיים והם אוהבים לחיות אלף שנים. אפילו אם יחיו אלף שנים, הם לא יינצלו מעונש האל. זה מנהג האל וגורלם החתום.

 

כאשר הציונים הפציצו את הבסיס 4-T בסוריה והרגו כמה צעירים, הם חשבו שלא יקבלו תגובה. הם חשבו שתמיכת אמריקה ואנגליה יכולה להפחיד את חזית ההתנגדות. הם חשבו שאף אחד לא יגיב. כולם עדים שהם אמרו 'אם תגיבו נשים קץ למשטר הסורי'. אך התגובה הייתה בגולן ועשרות טילים שוגרו לצד המסר 'אם תגיבו, נשטח את לב תל אביב עד עפר', הם שתקו ויותר לא עשו דבר...

 

אני אומר לציונים שהגעת האמריקאים להצלתכם זה כמו אמבולנס המגיע לאחר שהחולה כבר מת. עליכם להיכנע לגורל[כם] החתום. הם בונים היום קירות בטון בגובה כמה מטרים סביב גבולותיהם הכבושים ובכך מייצרים חומה ובסיס צבאי. הם מציבים גדרות תיל, מצלמה, שומרים וקירות בטון אך עדיין אין להם שקט.

 

חצינו את סף הדאגה ובשל היות עוצמת האויב [נמוכה], האויב [מייצר] נפח גדול של לוחמה פסיכולוגית. במחי מחט אחת יתרוקן האוויר של האויב וגופו יצטמצם. כאשר אמריקה רצתה לתקוף את סוריה, העולם חשב שהיא תושמד, אך חצי מהטילים ששוגרו סטו מהדרך ורק טיל אחד הצליח לפצוע שלושה פועלים.

 

האויב הציג בפנינו את כל עוצמתו ואין לו דבר חבוי. מזה ארבעים שנה אנו לוחמים בכל מוסדות העוצמה של אמריקה, המערב ובעלות בריתם. חווינו את מלחמת [איראן-עיראק] במשך שמונה שנים, למרות שאז לא הייתה לנו עוצמה רבה. במלחמה הפכנו לחזקים, העם הגיע [לזירה] ואמאם [ח'ומיני] החיה בעם את רוח הג'יהאד וההפיכה לשהיד היתה לאידאל עבור העם. ניצחנו במלחמה ואמריקה, ברית המועצות, סדאם [חוסיין נשיא עיראק לשעבר], אנגליה, גרמניה וכל בעלות בריתם נחלו תבוסה.

 

אף אחת מהמזימות הנוכחיות של אמריקה ובעלות בריתה לא חזקה יותר מהמזימות הישנות. הם נחלשו ואנו התחזקנו. הייתה להם התערבות צבאית ישירה באיראן, אך הם נתקלו בסערת חול ולא נשאר דבר לנשיא אמריקה [אובמה, מתייחס לתקרית הפלת הכטב"מ האמריקאי 170- RQ בדצמבר 2011], זולת אפר וכבודו המושפל. עצרנו את האקדוחנים שלהם [חיילי המרינס בינואר 2016] והם הפכו לחסרי אונים ואז שחררנו אותם בעצמנו. הם כיתרו אותנו והטילו עלינו סנקציות, אך שוב איראן התקדמה, הגיעה לחלל וייצרה את צרכיה. יצרנו תחנת כוח, בית זיקוק ותרופות והם ראו זאת. הם תקפו אותנו מבחינה תרבותית, אך הצעירים שלנו מצאו מקלט במסגדים והעם עמד איתן...

 

"וריד החיים שלהם נמצא בידינו. ביטחון האינטרסים שלהם נמצא בידינו"

המנוע שלנו עדיין לא פועל בצורה מלאה. האם העולם של היום יודע שהאנרגיה מצויה תחת השלטון הביטחוני של איראן? עליהם לדעת שאם התעשייה שלהם משגשגת הודות לאנרגיה של המפרץ הפרסי, הם חבים זאת לאיראן ואל להם להציק לאיראן. וריד החיים שלהם נמצא בידינו. ביטחון האינטרסים שלהם נמצא בידינו. עד כה היינו צנועים כי לא רצינו להיות מקור ליצירת הבעיות בעולם. אנו רוצים להיות אלה שפותרים את הבעיות. אך יש גבול לסבלנותה של איראן.

 

הם רוצים שנחליש את יסודות העוצמה שלנו [בין היתר, תכנית הטילים הבליסטיים וההתפשטות האזורית במרחב המזה"ת]. הם אומרים לנו 'צאו מהאזור'. זו התחזית של האינטרסים שלהם. אך לא נפרק עצמנו מנשקנו. אומרים לנו 'הפסיקו לתמוך בפלסטין ובתימן', למרות שהן יסודות עולם האסלאם. אומרים לנו 'וותרו על הטילים', למרות שזו עוצמת ההרתעה שלנו. אומרים לנו 'התפרקו מנשקכם' וחושבים שנתפשר נוכח דרישות אלה. אנו חזקים ונוסיף על עוצמתנו. שינינו היום את מאזן העוצמה, אך לא נסתפק בכך. צריך שתהיה לנו כל כך הרבה עוצמה עד שהאויב לא יאיים עלינו. זה ההיגיון שלנו. אם יש לנו היום ראש מורם וביטחון זה הודות לעוצמה שלנו. בסדר העולמי של היום או שיש לך עוצמה ואז גם כבוד או שצריך להיכנע.

 

"מחובתנו להגן על תנועת פלסטין; עלינו ללחוץ על גרונם של האויבים מרחוק [ולמנוע] מהם להתקרב אלינו"

העם האיראני, המנהיג הנבון של איראן [ח'אמנאי] והאומה האיראנית הכבירה החליטו להמשיך את הדרך בצורה עוצמתית ומכובדת. מוטלת עלינו החובה להגן על תנועת פלסטין שמצויה כעת בלחימה. זה מהווה גם תמיכה במדוכאים [דבר] הנכלל במדיניות הביטחון הלאומי שלנו.

 

עלינו ללחוץ על גרונם של האויבים מרחוק. אל לנו לתת להם הזדמנות להתקרב אלינו או להתרכז בנו. אנו עוקבים אחריהם ממרחקים ותופסים בגרונם במקומות אחרים. אנו ועולם האסלאם יושבים באותה אוניה והביטחון שלנו קשורה אחד בשני. אנו מגנים על סוריה כי זה הגנה על המדוכא והגנה על ביטחונה של איראן.

 

אנו מייצרים עוצמה בלבנון כי אנו רוצים להילחם משם באויב במלוא הכוח. האויב נפוץ בעולם האסלאם ומדי הג'יהאד מהווים כבוד למוסלמים. אתם יודעים למה היום אנו נהנים מיוקרה ומביטחון ומחליטים בעצמנו? כי עשינו ג'יהאד. עברנו את הרגעים הקשים של ההיסטוריה. האויב היום חושב על 'לייאש'. אם אכן אתם חושבים כך, מדוע אתם מתחננים שנשים בצד את הטילים, נצא מן האזור ונוותר על עוצמת הסייבר שלנו? אם אתם חשים התרופפות באומה האיראנית, אז למה אתם מטילים סנקציות? איראן חזקה וזו לוחמה פסיכולוגית המנסה להראות התרופפות. מזה ארבעים שנה אנו נמצאים בלב הסכנות ואף פעם לא היה לנו ביטחון ויציבות כמו עכשיו...

 

אותם אלה שצועקים יחד עם [שגרירת ארה"ב לאו"ם] ניקי היילי 'לא עזה ולא לבנון' [מתייחס לקריאת הציבור בהפגנות נגד המשטר בסוף 2017], עליהם לדעת שהם השופר של אמריקה וישראל ואינם נכללים בקרב העם האיראני. אותם אלה המתעלמים מילדי עזה ואומרים 'סייעו לילדי איראן', הם גם לא מסייעים לילדי איראן. הם לא יעמדו נגד האויב אפילו שעה, אפילו שנייה. רק אלה שאתמול היו בחזית הלחימה הקדושה [מלחמת איראן - עיראק], רק הם יעמדו איתן. זו לא קריאת העם האיראני. העם האיראני רודף אחרי האויב בכל נקודה בעולם ולא מאפשר שמדינה זו תהיה תחת סכנה."[1]

 

 

 

 

 [1]  תסנים (איראן), 8.6.2018