המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
שר החינוך הפלסטיני: הרש"פ תספק ספרי לימוד לבתי"ס ביפו ומוכנה לספק לכלל ערביי ישראל
11/9/2017


שר החינוך הפלסטיני: הרש"פ תספק ספרי לימוד לתלמידי בית ספר ביפו ומוכנה לספק לכלל ערביי ישראל

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית ופא דיווחה כי שר החינוך הפלסטיני, סברי סידם, הודיע כי יספק ספרי לימוד פלסטינים לתלמידי בית הספר היווני-אורתודוכסי ביפו. הודעה זאת באה כהיענות לבקשתו של הכומר קונסטנטין נסאר, אב העדה היוונית האורתודוכסית בעיר יפו, ששיגר מכתב בקשה בנושא לשר החינוך של הרשות הפלסטינית.

 

על פי הכתבה, סידם אף הביע נכונות - כחלק ממחויבות משרדו, לתמוך בחינוך "בכל רחבי המולדת" - לספק ספרי לימוד פלסטינים בחינם עבור תלמידים נוספים מקרב ערביי ישראל ובכלל זה ספרי לימוד בנושא חינוך אסלאמי ונושאים אחרים.

 

סברי סידם[1]


שר החינוך של הרש"פ:  מחויבות לתמיכה בחינוך בכל רחבי המולדת

בכתבה בסוכנות הידיעות ופא, נאמר: "שר החינוך של הרש"פ, סברי סידם, נענה לבקשת הכומר קונסטנטין נסאר, אב העדה היוונית האורתודוכסית בעיר יפו, לספק ספרי לימוד נוצרים לבית הספר היווני-אורתודוכסי בעיר במהדורה מיוחדת של מדינת פלסטין.

 

השר סידם הודיע שמשרדו יספק את הספרים בחינם. בנוסף לספרי לימוד בנושא חינוך אסלאמי וכל יתר הספרים האחרים [שיסופקו]  לבתי הספר של ערביי ישראל בחינם, כדי לסייע להם ולתלמידיהם וכן כדי להדגיש את הקשרים הטובים והאמיצים בין בני העם האחד.

 

הוא הדגיש את מחויבות משרדו לתמוך במגזר החינוך בכל רחבי המולדת והסב את תשומת הלב לכך שסגל משרדו והצוות שלו, הפועל בכל המחוזות הפלסטיניים, שמח וגאה להשקיע כל מאמץ לטובת מגזר החינוך וכל העדות הפלסטיניות שבו.

 

בכתבה צוין כי "הכומר נסאר שלח מכתב לשר סידם ובו ביקש לספק ספרי לימוד בנושא הנצרות לבית הספר היווני אורתודוכסי ביפו, במהדורה מיוחדת של מדינת פלסטין. הכומר שיבח את תוכנית הלימוד הפלסטינית החדשה בהיותה מועילה לתלמידי בית הספר באמצעות העמקת הקשרים בין כל בני העם האחד והביע הערכה וגאווה בראשי מערכת החינוך, על תבונתם ורצינותם, והודה לכל העובדים במשרד החינוך שעסקו בכתיבה, באיסוף [החומר] ובהבאה לדפוס של ספרי הלימוד הנוגעים לחינוך הנוצרי."    

 

עוד נמסר, כי בתגובה "הביע סידם את הערכתו לתפקיד שממלא הכומר נסאר בהטמעת ערכי הסובלנות והאהבה... מה שמחזק את האחריות הלאומית כלפי הדורות הבאים שלנו. הוא הודה לכומר בשם מטה משרדו ומרכז תוכניות הלימוד על המלים הטובות במכתבו, המעידות על הערכה אובייקטיבית של תוכניות הלימוד החדשות."[2]

 

בכיר במשרד החינוך הפלסטיני: פועלים להנגשת תוכניות הלימוד שלנו לערביי ישראל

כמו כן, תחנת רדיו המשדרת משכם דיווח כי "מנהל מרכז תוכניות הלימוד במשרד החינוך הפלסטיני, ת'רות זיד, אמר כי הנגשת תוכניות הלימוד הפלסטיניות לתושבי הפנים של השטחים הכבושים [קרי, ערביי ישראל] מעבירה מסר לאומי ופוליטי מיוחד שתוכנית הלימוד נחשבת לראויה בכל עת ובכל מקום."[3]

תגיות