המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
טרור באמריקה (1): ביטאון החמאס מגיב בסיפוק
16/9/2001

טרור באמריקה (1)

ביטאון החמאסתפילותינו נענו; חרב הנקמה הגיעה לאמריקה

 

אל-רסאלה, ביטאון תנועת ה'חמאס, היוצא לאור בעזה, מפרסם מכתב "לאמריקה", פרי עטו של ד"ר עטאללה אבו אל-סבח, בעקבות הפיגועים בניו יורק ובוושינגטון:

 

"אני בטוח שאת תעמדי מול המראה של ההיסטוריה שלך עוד זמן רב!! כך תוכלי לראות עד כמה היית עושקת, עד כמה מושחתת, עד כמה חטאת!! כמה ישויות השמדת. כמה ממלכות הרסת! האם את זוכרת מה עשית בוויטנאם ובקוריאה? האם את זוכרת כיצד הפכת את הירושימה ונגסאקי לערמות של פחם רדיואקטיבי, האוצר בחובו מוות עבור שתי ההרים ההרוסות, בהווה ובעתיד. לא נותר בשתי הערים האלה אדם שהאש שלך לא עיוותה אותו; לא נותר בהן תינוק או נער שלא נקרע לגזרים; לא נותרה בהן ציפור שלא טיבעת אותו בים של להבות!!

 

אמריקה, הו חרב העושק, היוהרה, והחטא; האם את זוכרת כיצד ריסקת את אנושיותו של האדם? האם את זוכרת כיצד חיו השחורים תחת כנפיך? האם את מסוגלת לתאר בפנינו את מידת ההשפלה, שאט הנפש, והזלזול שגרמת לאותם מסכנים? כל חטאם היה שהם נולדו לשני הורים שחורים. בנך "הלבן" כבל את צוואריהם בשלשלאות העבדות, לאחר שצד אותם ביערות אפריקה וחופיה. הם נולדו בני-חורין, אך הובלו לשוקי העבדים, שהציפו את אדמתך הבתולית. לאחר מכן, עד כמה נוראים המעשים שעשית בהם!!

 

האם שאלת את עצמך בנוגע למה שביצעו ידיך נגד תושביך "המקוריים", האינדיאנים, ה"אפאצ'י". רגליך הלבנות מעכו אותם ואחר כך השתמשת בשמם, אפאצ'י, עבור המסוק הנושא מוות, הרס, והשמדה, לכל בעל זכות, במידה והוא לחש לאוזנו שלו עצמו את הזכות שיש לו. זוהי התנהגות מתועבת וממארת, מאחר שהיא גרמה לנו לשנוא את האפאצ'י האינדיאנים, מבלי שנביט לאחור ונראה כי, למעשה, הם היו קורבנות כמונו.

 

אמריקה, האם שאלת את עצמך מדוע קיפחת את חייהם של אברהם לינקולן, ג'ון קנדי, מרטין לות'ר קינג, ומלקולם אקס? איזה פשע יכול להיות גורע יותר מכל אותם פשעים? ומדוע?

 

האם שאלת את עצמך אי פעם מה חטאם של הילדים [במקלט] אל-עאמריה [בעראק] או בקאנא [בלבנון] ומה הסיבה לעושק המתמשך הזה שאת שופכת על ראשה של בגדאד, כמו גם על ראשה של ירושלים, ראשה של ג'נין, ועל כל ראש שיש בו שתי עיניים, שאינן רואות את מה שאת רואה ואינן הולכות בדרך-הישר שסללו ידיך החוטאות עבור כל סריס טיפש [הכוונה לשליטי מדינות ערב], אותו את הופכת להוד רוממותו או להוד מלכותו? אמריקה, האם שאלת את עצמך פעם מדוע את מייצרת פצצות מצרר, פצצות גרעין, פצצות מימן, נשק ביולוגי להשמדה המונית ואף16-? גם אם נקבל את הטענה כי "יש להתכונן", מדוע את נותנת את הנשק הזה בידי כל רוצח, פושע מלחמה, ואויב האנושות, כמו קראג'יץ', שמיר ושרון? מדוע?

 

אמריקה, האם טעמת את טעמם של האימה, הצער, והכאב? זה הטעם שהוא מנת חלקנו מזה זמן רב. טעם זה כבר מילא את הבטן שלנו, קרע את המעיים שלנו, ושרף את עורנו. זהו דבר שבשגרה עבורנו והוא מבוצע על ידי אהוביך "במקצועיות" רבה. הם הורסים את בקתותינו. מה שקרה הלילה בג'נין אינו שונה בהרבה ממה שקרה לך?

 

בכל פעם יוצאים עלינו דיק צ'ייני והחברה שלו קונדוליסה רייס, כשהם חורצים לנו את לשונותיהם, מוכיחים אותנו, שמחים לאידנו, מסיתים לעוד!! אנו עומדים בתור ומתחננים לאללה שישקה אותך מכוס ההשפלה והנה השמיים נענו. עליך לחשוב, אמריקה, האם את מסוגלת להשקיט את קיצוניותך, את חוצפתך, ואת גאוותנותך!!

 

אמריקה, במה חטאנו? מה עשינו לך?

 

האת את זוכרת שאיפשרנו לך להוביל אותנו בדרכי השלום!! הסכמנו שאת תהי נותנת החסות לשלום הזה!!  את בזבזת זמן והזנחת את העניין, דבר שנראה בעינינו כנטייה מוחלטת לטובת היהודים, בשעה שכל פשענו היה שאנו הסכמנו לקבל אותך כשופטת וכנותנת חסות! כך לא נוהגים נותני החסות, יא אמריקה, אלא אם המדובר בקאובויים?!!  [בערבית משחק מילים]. הלוואי והעניין היה מסתכם בנטיה הזו; ואולם, הוא הגיע לכדי כך שאת הידקת את החבל על הישות שלנו ופתחת את שערי הפנטגון כדי שכל יהודי יצטייד שם בסכין כדי לשחוט אותנו!! מדוע?

 

אמריקה, נטעת בלבותיהם של כל בני האדם והחיות את נטע השנאה כלפיך!!! לא לקחת בחשבון שיבוא יום והשתילים יגדלו ויגדלו עד שינקרו את עיניך, גם אם העיניים האלו היו ממוקמות בראש מרכז הסחר העולמי, בינות לעננים. אותם שתילים גדלו והתפשטו ופגעו בכבד של הפנטגון, האתר הגדול והמאובטח ביותר על פני כדור הארץ. האין את רואה שהקוצים הגיעו עד לעיניו של שר ההגנה החזק שלך, דונאלד רמספלד, שחשב שהוא חזק מכדי שיפגעו בו קוצי הנקמה על מה שביצע במו ידיו. אולי הבנת, לאחר שרמספלד ברח, שהוא בסך הכל בן אדם רגיל, שאינו מסוגל להבקיע את האדמה ואינו מגיע לגובהם של ההרים!!

 

אמריקה, מדוע פינית את הבנין הגדול בעולם, וכוונתי למגדל "סירז", כפי שאנו החלשים עושים מדי לילה כדי להישמר מפני טיליך בעלי עיני הלייזר! האם את פוחדת כמונו, יא אמריקה? האם הענקים פוחדים ונמלטים כפי שעושים המדוכאים, יא אמריקה?!

 

אמריקה, התברר שאת יותר חלשה מן החלשים וכי את מסכנה כמו כל פליט שכפית עליו ביום מן הימים לברוח עם ילדיו, אשתו, וקרעי בגדיו מכפר שהיה פעם על חופה של פלסטין. אמריקה, איפה עיניך המסוגלות לראות נמלים על סלעים וכוונתי ל-CIA? לא ראית את מה שלחשה נפשו של זה שהלם בך, למרות שתמיד טענת שאת יכולה לראות את מה שלא רואים האחרים. התברר שעין עיוורת רואה רק באמצעות עיני הבוגדים והמרגלים; לעומת זאת, לאנשי הכבוד, יש כובעי-היעלמות, שברגע שהם לובשים אותם, הם מלבישים אותך בבגדי האימה וההשפלה.

 

אמריקה, איפה העין השניה שלך, "המוסד", שתמיד השלת אותנו שהיא רואה, בשל ערנותה, דברים אותם רואה אדם לפני שהוא נרדם? כיצד לקח "המבצע" את העין הזו?

 

האם שאלת את עצמך: מיהו המבצע האמיתי? הרשי לי לענות לך: כן, זו את, אמריקה!... את סגרת על עצמך דלת שלא בצדק, כדי שלא יעברו דרכה אלא משמידיך. לאחר מכן, התחלת להבעיר מאחורי הדלת את אש הגורל, עד שאש זו אכלה אותך, יא אמריקה! אמרתי לך פעם שהיתוש מוצץ את דמו של האריה. האם הבנת שצדקתי בדברי? אם לא, הביטי אל העין שלך ותראי מה קרה לה בשלושה צירים: הציר הכלכלי (בנין מרכז הסחר העולמי), ציר הכוח (הפנטגון), והציר המדיני (הבית הלבן). האם דמיינת שיכול לקרות לך מה שקרה?

 

האם יעלה על הדעת שתשקלי ולא תתקפי את מפעל התרופות בח'רטום פעם נוספת, או את לוב פעם נוספת? או שתיאבון הנקמה ישתלט עליך ויעוור אותך מלראות את האמת ואת תשפכי את חמתך על [מקלט] אל-עאמריה [בעראק] או על בית חאנון [בעזה]? האם תראי, אם מה שנותר מהעיניים שלך, את האמת ותיסוגי? אני מייעץ לך, יא אמריקה, לראות את האמת, ולא לנהוג בקלות דעת. את זקוקה לבחינה מחדש.

 

מה עזר לך הצי שלך? מה עזרו לך הטילים הבין יבשתיים שלך והכורים הגרעיניים שלך? מה עזרה העובדה שכבשת כמעט לחלוטין את החלל באמצעות לוויינים ומטוסי אויווקס? מה עזר לך נאט"ו והנהגת העולם הנתונה בידיך?

 

או שמא כל אלו נתקפו שיתוק, בשעה שחרב הנקמה הגיע לצוואר הכבוד שלך וביישה אותו!! אין ספק שזהו מעשה חסר תקדים בהיסטוריה העתיקה והמודרנית. אין זה נסתר מבינתך שמי שביצע אותו, יחזור ויבצע אותו שוב ושוב, אם תמשיכי בשחיתות שלך.

 

בנקודה זו אני מייעץ לך, כאדם השומע ורואה מה את עושה למין האנושי... אמריקה, בחני מחדש את הסיבות שבעטיין התקבלו מאות החלטות וטו במטרה להפריד בין האנושות לזכויותיה ולכבודה. הביטי על פניך שדבק בהם עפר ההשפלה. האם הוטו אינו אחת הסיבות לעפר הזה? הדבר מחייב אותך לעמוד לצד הצדק ובעליו, גם אם הם חלשים. יתכן והדבר יסייע להסיר מעט מן האבק מעל פניך העצובים."[1]

 

גישה דומה אפיינה גם את הטור השבועי של עורך  אל-רסאלה, ד"ר ע'אזי חמד, שכתב: "אינני בא לדון בנושא מנקודת מבט אמוציונלית, אלא על בסיס הכלל הקובע כי "העונש תואם את המעשה [הנפשע]".

 

ארה"ב, שהאמינה מתחילת המאה שעברה שהיא החזקה ביותר, לא השתמשה בכוחה ובעוצמתה כדי להגשים צדק ושוויון עבור העשוקים, אלא כדי להטיל מצור על העמים, לרוצחם, ולשפוך את דמם. היא לא התייחסה לשום חוק, אלא אם הוא חוקק במטרה לחזק את ההגמוניה שלה ואת עוצמתה. ארה"ב התומכת בישות הציוניות ומספקת לה את כל סוגי הנשק הקטלני, כגון אפאצ'י, פצצות נפלאם, ואף 16 שקיפחו את חייהם של אלפי פלסטינים; ארה"ב שעודדה את השאה האיראני לבצע מעשי טבח נגד עמו; ארה"ב שעמדה לצדם של שופך הדמים, הילאסילאסי, של  הרודן עידי אמין, ושל עשרות דיקטטורים ועריצים בדרום אמריקה, באפריקה, ובדרום מזרח אסיה; ארה"ב שזרעה מוות בהירושימה, מצוקה בוויטנאם, מרירות בעראק, רעב ומצור בסודאן ובלוב -  מה ציפתה ארה"ב בעלת הפנים המכוערות שהעמים המדוכאים והעשוקים יעשו?

 

כמה שנאה היא צברה וכמה אויבים היא הרוויחה? כמה מעונים שרפו את הדגלים האמריקאים בכל הזדמנות כביטוי לזעמם? ארה"ב, שיש בה "טנקי מחשבה" ומוסדות מחקר אדירים, צריכה היתה להתבייש קצת בשל התנהגותה העוינת כלפי האומות והעמים. האם לא הספיקו לה מחיקת חיילי המארינז שלה בלבנון, הרס המטה הצבאי שלה בח'ובר שבסעודיה, הרס המשחתת 'קול' בתימן, פיצוץ השגרירויות שלה בזמביה [כך במקור] ובקניה, וההתקפות על חייליה במפרץ וביפן? היה על ארה"ב ללמוד את לקחי ההיסטוריה, אבל, למרבה הצער, ארה"ב מקשיבה רק לעצמה והנה היום היא שומעת את עצמה היטב...

 

היום טעמה ארה"ב את הקציר המר שהיא זרעה בלבם של מיליונים. כעת אנו שואלים: האם ארה"ב תחשוב אחרי זה שהיא מעל לחוק ותשוב לנהוג בדיכוי ובעריצות, או שהיא תבחן מחדש את מה שעשתה ואת מה שתעשה?"[2][1] אל-רסאלה (רש"פ), 13.9.2001

[2] אל-רסאלה (רש"פ), 13.9.2001