המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
סטודנטים ופעילים איראניים נגד מדיניות איראן בסוריה
13/1/2017

 

סטודנטים ופעילים איראניים נגד מדיניות איראן בסוריה

 

299 סטודנטים, פעילים פוליטיים וחברתיים ועיתונאים איראנים, בתוך ומחוץ לאיראן, פרסמו ב-31.12.2016, גילוי דעת בו התנצלו בפני העם הסורי על התפקיד שמילאה ממשלת איראן במעשי הטבח שבוצעו בהם. הפעילים האיראנים הודיעו כי הם מגנים ודוחים את תפקיד המשטר האיראני במלחמה נגד העם הסורי והדגישו כי לעם האיראני אין שום חלק בכך.

 

יצוין כי מרבית החותמים על המכתב הינם אנשי אקדמיה ופעילים איראנים החיים באיראן. בין הבולטים בחתומים הם הסטודנט האיראני, אחמד באטבי, שנדון למוות בתלייה, לאחר פרסום תמונתו אוחז בחולצה מגואלת בדם של סטודנט במהלך מהומות הסטודנטים בטהראן ב-1999, אך הוא הצליח להימלט מאיראן לאחר עשור בכלא האיראני; סגן שה"ח והדיפלומט לשעבר פרופ' עבאס מלכי, העיתונאי והפעיל הפוליטי הגולה, בהזאד מהראני, והסופר והמשורר מוחמד רזא שאפעי.

שמות 299 החותמים שמורים בממרי.

 

להלן נוסח ההודעה שפורסמה באתר www.tribunezamaneh.com:

 

"בשם האל של הנפש והשכל,

 

אנו החתומים על מכתב זה, מתביישים נוכח הפצעים הנגרמים לעם הסורי מזה כמה שנים. כבר כמה שנים שהממשלות הצמאות להתפשטות, הן במזרח והן במערב, תוקפות את העם הסורי הנדכא. אנו רואים חובה לעצמנו להתנער מהחלק שיש לממשלתנו במלחמה כפויה זו על העם הסורי. לעם האיראני אין ואף פעם לא היה חלק בקביעת מדיניותה של ממשלת איראן בעניין סוריה.

 

החתומים על תוכן מכתב זה, מגנים בחריפות את העמדות הרשמיות של ממשלת איראן בעניין סוריה, כי יש לה חלק ברשע גדול ועולמי זה, ובקול רם מבקשים להתנצל  בפני העם הסורי הסובל מכאובים".[1]

 

 

תגיות