המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר ביומון ירדני: ארה"ב וישראל עושות שימוש צבאי בגז שממס בני אדם ומעלימם
21/7/2016


מאמר ביומון ירדני: ארה"ב וישראל עושות שימוש צבאי בגז שממס בני אדם ומעלימם

 

ב-15.6.2016 פרסם עו"ד סופיאן אל-שוא מאמר ביומון הירדני אל-דוסתור, בו טען כי ארה"ב פיתחה גז מיוחד שממס בני אדם והשתמשה בו בפיגועי ה-11 בספטמבר ובמלחמה בעיראק ב-2003. לדבריו, ארה"ב העבירה גז זה לידי ישראל וזו עשתה בו שימוש נגד הפלסטינים במחנה הפליטים בג'נין. אל-שוא הסביר שהשימוש בגז זה הוא שגרם להיעלמם של חלקי המטוסים שפגעו במגדלי התאומים, להיעלמן של גופות לוחמים עיראקים בעיראק וכן של גופות 3000 לוחמים פלסטינים במחנה ג'נין. הכותב גם מסביר את מספר ההרוגים הרב בהתרסקות מטוס אל-על באמסטרדם בשנת 1992 ואת היעלמם של נוסעי המטוס בכך שהוא נשא במטענו גז שממס בני אדם.

 

סופיאן אל-שוא[1]


 

להלן תרגום קטעים מן המאמר[2]:

 

"אין סוף למחקר המדעי. אולם, ישנן מדינות כמו ארה"ב, שמחפשות להמיט חורבן על האנושות במקום להטיל על מדעניהן לחקור נושאים שיסייעו לעולם. נראה כי הגנים של הקאובוי נמצאים עדיין בגופם ובמוחם של האמריקנים... אם לא היה די בפצצת האטום, שהטילה על הירושימה ביפן במהלך מלחמת העולם השנייה, שהרגה עשרות אלפי יפנים, כדי שארה"ב תשים קץ למחקרים ולניסויים הנוראים [שלה], הרי שלאחרונה היא גילתה גז הרסני חדש, שממס בני אדם, ברזל, אבנים ובקיצור ממס כל דבר.

 

העולם החל לשמוע על הגז הזה לאחר התמוטטות מגדלי [התאומים] המפורסמים בניו יורק ב-11.9.2001, פשע שהערבים הואשמו בביצועו... העולם כולו ראה מטוסים אזרחיים קטנים שנחטפו ממספר נמלי תעופה בארה"ב במקביל. המטוסים פגעו במגדלי [התאומים] הגבוהים בניו יורק ובפנטגון בוושינגטון. אלא שהכבאים לא מצאו את גופי המטוסים, שתקפו את המגדלים. כמו כן, הם לא מצאו שום שריד של נוסעי המטוסים. השאלה שנשאלה היתה היכן גופי המטוסים הפוגעים? לא מצאו את המטוסים ולא את גופות הטייסים. אם כן, לאן הם נעלמו? האמת היא שארה"ב יודעת את התשובה, אך היא לא אמרה מהי וזו נותרה חלק מהסודות הצבאיים.

 

בפלישה האמריקנית לעיראק בשנת 2003, במהלך הקרב על נמל התעופה של בגדאד, ציין קצין עיראקי רם דרג, שסירב לחשוף את זהותו, כי ארה"ב הפציצה את נמל התעופה ב-3-4.4.2003 בפצצות אטום טקטיות שהמסו את גופיהם של החיילים העיראקים ואת טנקיהם ולא נשאר מהם דבר זולת עמוד השדרה שלהם. בכירי הצבא [העיראקי] השתכנעו בדבר קיומו של סוג כזה של פצצות ב-5.4.2003, דבר שאילץ את מפקד משמר הרפובליקה, סיף אל-דין אל-תכריתי, להורות לחלק מחטיבות משמר הרפובליקה לסגת מעמדותיהם בתקווה לארגונן מחדש מחשש מפני הפצצות האמריקניות שמסוגלות להמס את גופם. הוא אמר בתדהמה: 'ארה"ב נלחמת בנו באמצעות נשק הרסני, שלא שמענו עליו לפני כן [בהיסטוריה של] המלחמות והוא גז, שממס בני אדם, אבנים וברזל'. הקרב על בגדאד הסתיים, הצבא האמריקני השתלט יחד עם בעלי בריתו על עיראק [המדינה] האחות ופצצות הגז שממסות כל דבר נשכחו ואיש לא דיבר עליהן ולא שאל את ארה"ב על הנשק הנורא הזה והאם הוא אסור לשימוש מבחינת [החוק] הבינ"ל או לא וכיצד ניצחה את הכוחות העיראקיים.

 

ישראל השיגה את הגז הזה מבעלת בריתה הגדולה ביותר – ארה"ב ... בשנת 1999 לאחר פרוץ אינתיפאדת אל-אקצא תקפו הכוחות הישראליים את מחנה הפליטים בג'נין[3], יונות השלום [בדמות מסוקי] האפאצ'י שהקדישו את טיליהם לעם הפלסטיני וטנקי מרכבה שיגרו את פגזיהם כמתנה מישראל לעם הפלסטיני חסר המגן במחנה הגבורה, מחנה הפליטים ג'נין. הקרב נמשך עשרה ימים ובני המחנה הגנו עליו בנשק שהיה ברשותם, בחזה חשוף ואף על פי כן, הכוחות הישראליים החמושים בנשק לא הצליחו להיכנס למחנה. הרמטכ"ל הישראלי דאז, שאול מופז, זעם והורה להדיח את מפקד הכוח שתקף את המחנה ולקח על עצמו את הפיקוד על תקיפת המחנה. זאת, מבלי שהתבייש בעצמו, שכן ישראל טוענת שצבאה הוא החזק במזרח התיכון וחרף זאת, הרמטכ"ל פיקד על תקיפת מחנה פליטים, שהוא רק מחנה פליטים ולא מבצר. לאחר 15 ימי לחימה קשה נכנסו הכוחות הישראליים למחנה והתוצאה היתה רעידת אדמה שהכתה במחנה. ישראל ביצעה טבח נתעב, שעלה על כל מעשי הטבח הקודמים שלה.

 

במחנה הפליטים ג'נין היו שלושת אלפים צעירים שהגנו על בתיהם מפני הכוחות הישראליים. כשנכנסו הכוחות הללו למחנה החל הטבח הנורא. הצבא הישראלי רדף אחרי הצעירים והרגם מיד. התקיפה הסתיימה בתום הטבח. ישראל הרגה שלושת אלפים צעירים פלסטינים, אך מה שמדהים הוא שגופות ההרוגים לא נמצאו. מספר החמושים היה שלושת אלפים צעירים, שישראל הרגה את כולם, אולם היכן גופות השהידים? במיוחד [לאחר] שנמנעה הגעת האמבולנסים לפצועים, עד שדמם שתת והם מתו כשהידים. זהו מוסר הגזענות היהודית.

 

המשלחת הפלסטינית למועצת הביטחון ביקשה לשגר ועדת חקירה כדי לדעת מה עלה בגורל גופות השהידים. ואכן, התקבלה החלטה של מועצת הביטחון המורה לשלוח ועדה לחקירת טבח ג'נין, אלא שישראל סירבה לשתף פעולה עמה ואף לא הרשתה לה להיכנס לישראל. השאלה הגדולה... היא האם יש משהו שישראל חוששת ממנו? האמת דלפה לאחר מכן והיא שישראל עשתה שימוש בגז רעיל, שממס את גופות השהידים. הגופות התפחמו ואז התפוררו ונמסו תחת ההריסות.

 

אין זה סוד כי ישנה ברית בין ארה"ב לבין ישראל, אך זוהי ברית מלוכלכת. הגז הרעיל הזה, שאינו מוכר בקרב מדינות העולם הקטנות והגדולות, החל להתגלות ב-4.10.1992 כשמטוס ישראלי אזרחי, של חברת התעופה אל- על, היה בטיסה מניו יורק לתל אביב בישראל, ובשל תקלה טכנית נפל מעל העיר אמסטרדם בהולנד.[4]  כשמגדל הפיקוח שאל מה נושא המטוס, התשובה של קברניט המטוס היתה שהוא נושא אריגים ושהוא בדרכו לתל אביב. לאחר שהמטוס נפל באמסטרדם על בתים על יושביהם,  פרצה אש במטוס והרגה 250 אזרחים הולנדיים. אולם, הדבר המוזר היה שהמשטרה ההולנדית והכבאים לא מצאו את גוף המטוס ואת גופות הנוסעים. התברר שהמטוס נשא גז רעיל שהמס את המטוס ואת גופות הנוסעים ומחלת הסרטן התפשטה באותו אזור.

 

זו היתה הסיבה לחשש הישראלי מוועדת החקירה, שמועצת הביטחון אישרה [להקים] כדי לחקור את היעלמות גופות השהידים במחנה הגבורה – מחנה ג'נין. זה מסביר לנו את נחישותן של ארה"ב ובת טיפוחיה ישראל להטיל אימה ולהחריב את העולם. הללו הם ניבי השטן, ניבי דרקולה הערפד החדש."

 [2] אל-דוסתור (ירדן), 15.6.2016; יצוין כי המאמר פורסם יום למחרת גם ביומון המקוון http://www.raialyoum.com, 16.6.2016

[3] כך במקור - אינתיפאדת אל-אקצא פרצה בשנת 2001. הכותב מתייחס לקרב במחנה הפליטים ג'נין במבצע חומת מגן בשנת 2002.

[4] מתייחס לאסון ביילמר, בו התרסק מטוס אל על על שני בנייני מגורים בשכונת ביילמר בדרום-מזרח אמסטרדם. באסון נהרגו 43 אנשים.