המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יום ירושלים 2016 באיראן: בסימן אנטישמיות
13/7/2016

 

יום ירושלים 2016 באיראן: בסימן אנטישמיות

 

כבכל שנה ציין המשטר האיראני את יום ירושלים, (רוז-י קודס) ביום השישי האחרון של חודש הרמדאן, שחל השנה ב-1.7.2016.  לצד המסרים הקבועים של המשטר האיראני בדבר הצורך להשמיד את מדינת ישראל, השנה בלטו במיוחד מסרים אנטישמיים בדברי בכירים איראניים, ביומונים דוגמת שופר המשטר, כיהאן, ובשלטים בתהלוכות שארגן המשטר.

 

 מסמך זה יתמקד במסרים אלה:

 

היומון כיהאן: טבע היהודים ואגדת השואה

מאמר המערכת של היומון כיהאן המקורב למנהיג איראן עלי ח'אמנאי, ערב יום ירושלים ב-30.6.16, דן בנסיבות שהובילו להקמת מדינת היהודים – ישראל, תוך תיאורם כרמאים, ערמומיים, חתרנים, גזענים, גזלנים ושטניים וכמי שעשו שימוש ב"אגדת השואה", על מנת לגזול את אדמות האסלאם. לדברי היומון, אויבי האסלאם המציאו ישות מערב רב של קבוצות אתניות תחת מעטה הדת היהודית, כדי שיתאפשר ליהודים לשעבד את העולם. המאמר טוען כי מדינות אירופה, בראשן אנגליה וארה"ב, הסכימו למזימת היהודים לא רק בגלל שרצו לסלקם מתחומן בהיותם גורם חתרני ומרגל, אלא מפני שרצו להשתמש בהם ככלי הרתעה תמידי מפני עליית האסלאם. להלן עיקרי מאמר המערכת "טלאי שלא שייך", פרי עטו של  מוחמד האדי סהראי:

 

"לפני כ-70 שנה חלק מהמדינות, בעיקר האירופאיות, בתמיכת אמריקה הצעירה דאז, דיברו וצידדו בהקמת מדינה [ליהודים], ואף אישרו זאת, כאשר הקהילה הבינלאומית לא ידעה אז מה עומד לקרות.

 

הקמת מדינה יהודית ליהודי העולם היתה אמנם כרוכה במסכת שקרים [רמיזת כיהאן לטענה כי השואה היא שקר], מה שהצליח לגנוב את דעתם [של המדינות שהצביעו באו"ם] ולהביא להקמת מדינה שתוביל [את היהודים] מחיים עלובים לחיים עלובים אף יותר. אך המציאות הייתה מסוכנת יותר ממה שהיה נראה ולא ניתן לשתוק על כך.

 

יתכן שאחת השאלות שהעסיקה את אמאם [איתאללה] ח'ומיני ושהיד [איתאללה] מוטהרי [משום] שהקדימו את מחשבת האחרים, הייתה כזאת: איך האירופאים שעד אז הקניטו והטרידו את היהודים והסתכלו עליהם כטפיל, חושבים כעת על הקמת מדינה עבורם ודואגים לקיומם?

 

מדינות שלאורך שנים עייפו מחתרנות היהודים ומפעולותיהם החשאיות ולעתים היו תוקפים אותם בתירוצים שונים, ואף כעת, מכנים אותם ומציגים אותם בסמליהם כעכברים בשל היותם ערמומיים ושטניים, ראו פתאום יתרון בלעזור להם. איך זה קרה?

 

אגדת השואה, על אף היותה פרי דמיונם של היסטוריונים יהודים, צמחה בחלקה על שורשים של מציאות חברתית. למרות שמשרפות אושוויץ והשאר הם פרי דמיונם של היהודים, השקר הגדול הזה נולד על בסיס שנאת האירופאים כלפי היהודים. לולא הייתה כזו מחשבה ודעה שלילית כלפי העם הזה, הדבר לא היה כלל מתקבל על הדעת ולא היה אפשרי לספר שקר מופלג שכזה.

 

הכותב סבור שבכל עם יש טוב ורע, אך עדיין מאמין שישנם עמים בקרבם בולטים מאפיינים מסוימים. סימוכין לכך ניתן למצוא גם בקוראן, בו כתוב על מידת הזעם של הערבים בני החג'אז טרם הופעת האסלאם, כסימן לכך שתכונה זו קיימת אצל רובם. או למשל, קשיות עורפם של היהודים. [ואכן] בקוראן כתוב כמה פעמים שאות קלון מלווה אותם וזעם האל שורה עליהם.

 

השאלה היא האם הדת היהודית השתנתה, או האם השתנה טבע היהודים שהאירופאים החלו לחשוב [על טובת]  אויביהם? מצד שני, לא יכול להיות שמדיניות מעצמות העולם השתנתה. אז מהו הסיפור שמצביעים בעד הקמת מדינה יהודית זאת בזמן בריטניה נמנעה בהצבעה על הקמת הישות הזאת [ישראל]? למעשה זוהי מדיניות 'השועל הזקן' [כינוי לבריטניה] שתמיד נוקט במדיניות מפיצת מחלוקת [כדי להכשיר את הקרקע להמשך שליטתו] ...

 

הקמת המשטר הציוני שלוש שנים [בלבד] לאחר הצלחת הפעולות של הטילים הגרעיניים של אמריקה ולאחר התקיפה הגרעינית של מדינה זו בהירושימה ונגסקי, היא עוד נקודה שיש להתייחס אליה, שכן יתכן שהקלף המנצח והכוח של אמריקה שהכריח מדינות להצביע בעד ישראל טמון בזה. [זהו] הכוח שאפשר לפגיון  [ששמו] ישראל לחדור לעולם האסלאם והביא לכאב בן 70 שנה בגופו.

 

מדינה [זו] הורכבה מקבוצה מצומצמת של יהודים מקומיים וותיקים מהאדמות הכבושות, יחד עם מהגרים רבים מאנגליה, אמריקה, ברית המועצות, פולין וכו', שחתרו להציג מולדת, מתוך חמדנות למדינה עברית גדולה ומתוך רצון לברוח מאומללות ומסכנות, ובשל היותם מושפלים תחת שלטון אחרים, והיגרו לפאטה מורגנה של ארץ הזו. הגירה זו הובילה לגזלת ארץ הפלסטינים ולביסוס מדינת טרור גלויה של בני ישראל. הפשע בסברה ושתילה, קאנא ודיר-יאסין, מלחמת ה-22 ימים [בעזה 2008-2009] ומלחמת ה-33 ימים [מלחמת לבנון 2006], כל אלה הם פרקים בספר הפשעים של העם [היהודי] מחרחר המדון והפושע.

 

אויבי האסלאם משכו את היהודים מכל מקום בעולם אל פלסטין, חיברו בסיכות בין קבוצות אתניות שונות בעלות שפות שונות ומנהגים שונים, שעלו בקנה אחד רק מבחינת דת היהודים, כדי שאולי יתמזגו וכך יוכל עם זה להעביד את העולם יותר מבעבר.

 

הם יצרו עבור העם הנודד הזה היסטוריה ויצרו גיבורים. את המציאות שלא יכלו למחוק הם עיוותו וזייפו, זו מומחיותם. את כל מעשי הרמייה האלה פרסמו [אויבי האסלאם] באמצעות ערוצים כמו הוליווד, ערוצי לווין ומגזינים וכו' והזינו את הציבור. הם סיפרו את השקר בכזו התלהבות, עד שגם מי שהשקר הזה היה נגדו האמין בו. הם יצרו את אגדת השואה כדי למשוך השקעות כלכליות וכבשו את האדמות האסלאמיות באותם השקרים שהם מספרים על אירופאים נוצרים ועד היום הם סוחטים קצבה ממדינות אירופאיות כמו גרמניה, אנגליה, פולין וכו' תמורת הדבר, וכל שנה דורשים מהן פיצויים.

 

למרות שהסיבה העיקרית לתמיכתן של אירופה ואמריקה בהקמת ישראל טמונה בכך שהם רצו להיפטר מפעילותם החתרנית [של היהודים] בתחומי המסחר, הריגול, סחר עתיקות, שיבוש נהלים וריביות, הסיבה החשובה יותר היתה [הרצון] ליצור בסיס דוגמטי, חסר רחמים, גזעני, חמדן וערמומי באדמות האסלאם בשם ישראל, שיהווה גורם הרתעה בעולם נוכח האסלאם ההולך וצומח, וכדי שיוכלו לגרום למוסלמים לפחד לנצח מהכלב השטני הזה.

 

צעד זה על אף שנעשה למראית עין וממרחק של כמה עשורים לאחר הסכם סייקס-פיקו, בו הם פירקו את כוח עולם האסלאם, עדיין מעיד על הקשר בין המאורעות וזאת מכוח השחקנים הקבועים הפועלים מאז.

 

הפוליטיקה הזו הידועה כמלוכלכת היא הפוליטיקה האנגלית, שאת משאביה היא משיגה מדמם של החפים מפשע והנדכאים.. ומבוססת על הגות השטן. אותה פוליטיקה העוקרת אנשים כדי ליישב מדיניות מסוימת ... מבזה אנשים כדי להמליך עם [יהודי] רודן; מוציאה להורג ילדים לאין ספור ולוקחת בשבי נשים רבות, כדי להסיר מטרד  לעם פולש. פשעי ישראל, אמריקה ואנגליה הם רבים מספור. מעטים המקרים בעולם האסלאם עליהם אין טביעת אצבע של שלושת [מוקדי] ציר הרשע [הזה]. ציר רשע זה קשור גם למעצר שיח' זכראכי... השיעי בניגריה, להוצאה להורג של שיח' נמר [ע"י השלטונות] בסעודיה, מעצר השיח' עלי סלמאן ואח"כ שלילת אזרחותו של איתאללה עיסא קאסם [ע"י שלטונות בחריין].  

 

וכמה יפה שהאמאם ח'ומיני, לפני 37 שנים, קרא ליום השישי האחרון בחודש רמדאן – יום ירושלים [רוז-י קודס] כדי שאמיצים מרחבי העולם יגיעו ובהיותם בצום יבקשו מהאל את מותם של שלושת השטנים האלה, ויצעקו וידרשו להסיר את  הטלאי הלא שייך הזה אשר מהווה גידול סרטני ווריד החיות של השטן– ישראל – כדי לגאול את האנושות ממנו."[1]

 

בכיר איראני: "האל לקח את הברכה מהיהודים וכיום יש רק עשרות מיליונים מהם"
שר משה"מ בתקופת מלחמת איראן-עיראק, מוחסן רפיקדוסת, העומד בראש קרן נור, נשא דברים לרגל יום ירושלים ב-30.6.2016 והסביר כיצד "היהודים העשירים" ניסו לממש את חלום המדינה היהודית הגדולה מן הפרת ועד החידקל וחלום בזיזת אוצרת הטבע של המקום. למרות שטען שאינו נגד יהודים, הוא התייחס לתכונות אופי שייחס להם כמו גזל ובזיזה, או שדבריו היו רצופים אנכרוניזם, כאשר טען למשל, כי "לאחר 300 שנות פעולה של הציונים, הם הצליחו לכבוש מדינה אסלאמית." להלן עיקרי דבריו:

 

"האל לקח את הברכה מהיהודים וכעת יש בעולם רק עשרות מיליוני יהודים. אזכיר שאיננו מתנגדים ליהודים, אלא מתנגדים לחלק הציוני שבהם.

 

לאחר 300 שנות פעולה של הציונים, בסופו של דבר, לפני 70 שנה, הם כבשו מדינה אסלאמית והרכיבו משטר מזויף בשם ישראל. אז נוצרה אווירה שיצרה אטרקציה ליהודים העשירים בכל העולם להגיע לישראל כדי להגשים שני חלומות. הראשון: נאמר להם שהמדינה היהודית תהיה גדולה, מהנילוס ועד הפרת, והחלום השני היה בזיזת אוצרות הטבע באזור זה במזרח התיכון, הנהנה משפע מקורות טבעיים.

 

עניין זה התפתח עם המלחמות בשנת '67 [ששת הימים] ו-'73 [מלחמת יום כיפור] על ידי תנועות ציוניות חופשיות, אך המהפכה האסלאמית [באיראן ב-1979] המירה את שגרירות ישראל בטהראן בשגרירות פלסטין ובכך השמיעה את אקורד הסיום להתקדמות זו...

 

כמה שנים לאחר ניצחון המהפכה, נוצר חזבאללה ובשתי מלחמות [1982-2000; 2006]  נחלה ישראל תבוסה מידיו עד שנגוזו כל אשליותיהם בעניין 'ישראל הגדולה' מן הנילוס ועד הפרת. בהתחלה הם החליטו לבנות חומה סביב עצמם, אך אחרי מלחמת 33 ימים [מלחמת לבנון השנייה 2006] – על פי המידע שמגיע אלינו – הופסקה ההגירה לישראל ואף החלה הגירה הפוכה [ממנה].

 

ישראל רצתה שגם חלק מהיהודים העשירים יגיעו אליה וגם יהודים ממדינות אחרות, כמו אתיופיה, כדי שאוכלוסייתה תגדל. אחרי תבוסת ישראל מידי חזבאללה שהייתה אירוע גדול, ישראל נחלה תבוסה [גם] בעזה, למרות שהיא אזור קטן והצפוף ביותר בעולם.

 

אחרי סדרת תבוסות, ההגירה התהפכה לגמרי ולכן המשטר הציוני הטיל מיסים על הגירה [מישראל]. בסופו של דבר, הם אמרו: כל מי שרוצה להגר מישראל, עליו לנטוש את כל רכושו ו[רק] אז ללכת. למרות זאת, יש גם מתנדבים לעניין זה.

 

מר [ח'אמנאי] אמר נכון: אם מדינת [ישראל] לא תצליח ליצור הרתעה בדומה למלחמת ששת הימים [1967] היא לא תצליח להתקיים באזור ... אנו לוחמים היום בסוריה באומץ נגד דאעש, [אך] למעשה איננו נלחמים בדאעש בסוריה, [אלא] אנו נלחמים נגד ישראל ואמריקה.

 

דאעש הוא תופעה מכוערת בדומה לטליבאן ואל-קאעדה שנוצרו על ידי אמריקה. אך קבוצות טרור אלה יהפכו להיות צרה עבורם [עבור אמריקה וישראל], כפי שהתרחש עד כה. אם היום אנו לוחמים בסוריה ומגנים על תנועה מסוימת, זה בגלל ש[הם] רוצים שלא נגיע ל-25 שנה [שח'אמנאי קבע כקו מקסימלי לקיומה של ישראל], וישראל תושמד."[2]


יועץ המנהיג במשה"מ: "יום ירושלים - ראשית הספירה לאחור לקץ חיי המשטר הציוני המזויף"

יועץ המנהיג במשה"מ, הגנרל ידאללה ג'ואני אמר ב-29.6.2016: "מחר הוא יום ירושלים, יום בו קוראים בקול רם נגד המפרים העיקריים של זכויות האדם; יום בו קוראים מוות לרשעים; יום בו צועקים מקרב לב על רוצחי ילדים שכבשו את אדמות פלסטין ואת ירושלים...

 

לפני 37 שנה, אמאם ח'ומיני קרא את יום השישי האחרון בחודש רמדאן 'יום ירושלים'... ובכך קבר בהיסטוריה אחת לתמיד את החלום הילדותי של הציונים בעניין הקמת משטר מהנילוס עד הפרת בלב אדמות האסלאם. מהלך אסטרטגי זה הפך להיות מפת דרכים לחיזוק הולך וגובר של 'חזית ההתנגדות' ודעיכת 'הזרם המתפשר' [עם המערב]. מפת דרכים זו הכשירה את הקרקע לאחד את כל הפוטנציאל בעולם האסלאם לשחרור ירושלים... יום ירושלים הוא תחילת הספירה לאחור לקץ חיי המשטר הציוני המזויף והכובש.

 

במשך 37 שנים האחרונות, יום ירושלים העולמי קיבץ את האנרגיות המפוזרות בעולם האסלאם ובכך הציב את המשטר הישראלי הרוצח הילדים והכובש, ואת תומכיו במערב ובאזור, במצור אסטרטגי... כעת, זרם התנגדות האנטי ציוני באזור הפך לבלתי מובס... בצל ההנחיות והאסטרטגיות של המנהיג [ח'אמנאי] ובאופק כבר נראים הסימנים לשחרור ירושלים וקריסת המשטר הציוני...

 

כעת, חרב האומה האסלאמית נמצאת בידיים החזקות של ההתנגדות ובקרוב היא תחתוך את הווריד המביש של כובשי פלסטין וירושלים. אין שום ספק שיום זה קרוב... לא רחוק היום בו יתגשמו המדיניות והאסטרטגיה של השמדת ישראל מהעולם והעם הפלסטיני הנודד והנדכא יחזור למולדתו העיקרית".[3]

 

הודעת משה"מ: "לאור הנחיות ... ח'אמנאי ותמיכתו נראים סימני שחרור י-ם וקריסת המשטר הציוני"

ב-30.6.16 פרסם משה"מ הודעה לרגל יום ירושלים בה קבע כי "הסימנים לשחרור פלסטין והתמוטטות המשטר הציוני [כבר] מופיעים ובעוד 25 שנה ישראל תיעלם ממפה האזורית".

 

37 שנים לאחר שהאמאם [איתאללה רוחאללה] ח'ומיני קבע את יום ירושלים, היכולת והאנרגיה הפנימית של עולם האסלאם חזקות יותר מתמיד עד כדי דחיקת המשטר הציוני רוצח הילדים, למצר אסטרטגי בו כל מאמצי המשטר השליט והציוני למנוע את הגל הגדול העולמי והאנטי-ציוני לא נושאים פרי.

 

אידיאל שחרור ירושלים ושחרור האומה הפלסטינית המדוכאת מידי הציונים הגזלנים לאור דברי המהפכה האסלאמית והנחיותיה, הפכו היום את חזית ההתנגדות האנטי ציונית לבלתי מובסת ולאגרוף ברזל של האומה האסלאמית מול הזרם המתפשר [עם המערב] ועם המשטר הציוני המזויף והרוצח...

ההתנגדות והאינתיפאדה השלישית הפכו את האדמות הכבושות עבור כובשי ירושלים [קרי ישראל] למקום לא בטוח ומפחיד וגרמו לחרדתם [של הציונים]...

 

נושא פלסטין ממשיך לעמוד בראש סדר עדיפויות של עולם האסלאם. ישראל היא האויב מספר אחד לביטחון האזור והעולם והחלומות השטניים של המשטר הציוני בדבר מימוש 'מזרח תיכון גדול'. כיבוי להבות ההתנגדות והאינתיפאדה הפלסטינית מתמוססים. לאור הנחיות  מנהיג המוסלמים, האמאם עלי ח'אמנאי ותמיכתו, נראים הסימנים לשחרור ירושלים ולהתמוטטות המשטר הציוני ובחסד האל תוך 25 שנה עץ הרוע והגידול הסרטני הזה [קרי ישראל] ייעלם ויעוקר ממפת האזור."[4] 

 

תמונות מתהלוכת "יום ירושלים" באיראן:


הנשיא רוחאני צועד בתהלוכת יום ירושלים בטהראן. מאחוריו שלט עם צלב קרס בשמה של ישראל [5]


 

שריפת פסל החירות ולראשו מגן דוד[6]


 

 דמויות מלך סעודיה סלמאן, מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדדי, נשיא ארה"ב

אובמה ור"מ ישראל נתניהו במדי אסירי דאעש וכלא גוונטנמו,  תלויות בכיכר בעיר[7]


 

שריפת דגלי ארה"ב, ישראל ותצלומי הנשיא אובמה,  המלך הסעודי סלמאן, רה"מ נתניהו[8]

 


ארון קבורה בוער בצבעי דגל ישראל עם תמונות מלך סעודיה סלמאן ור"מ ישראל נתניהו [9][1]  כיהאן (איראן), 30.6.2016

[2]  עצר איראן, איראן, 29.6.2016

[3]  ג'ואן אונליין, איראן, 30,6.2016

[4] מהר (איראן), 30.6.2016

[5] פארס (איראן) 1.7.2016

[6] תסנים (איראן), 1.7.2016

[7] אירנא (איראן), 1.7.2016

[8] איסנא (איראן), 1.7.2016;  תסנים (איראן), 1.7.2016

[9] תסנים (איראן), 1.7.2016