המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור סעודי: אסד, פוטין וח'אמנאי מבצעים פשע השמדת עם בסוריה
6/5/2016


בעל טור סעודי בעקבות ההפצצות בחלב: בשאר אל-אסד הוא הטרוריסט מספר 1;

מה ההבדל בין פוטין לאבו בכר אל-בגדאדי?; האם ח'אמנאי הומני יותר מאל-ט'ואהרי?

 

על רקע ההפצצות האוויריות על העיר חלב ע"י המשטר הסורי ורוסיה, שכללו פגיעה בבית חולים בעיר, פרסם העיתונאי הסעודי הליברל, ח'לף אל-חרבי, הכותב ביומון הסעודי הממסדי עוכאט', מאמר בו תקף בחריפות את משטר אסד, ומנהיגי רוסיה, איראן וחזבאללה וטען כי הם מבצעים פשעי "השמדת עם" נגד העם הסורי, להם שותפה הקהילה הבינ"ל בשתיקה ובמעשה. אל-חרבי השווה פשעים אלה לפשעים שמבצעים ארגוני דאעש ואל-קאעדה ואף טען כי פעולות אלה של משטר אסד ותומכיו חמורות יותר מאלו של ארגוני הטרור.

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:[1]

 

בחלב מוכת האסון, מטוס [של הצבא הסורי] שנשא חביות נפץ הפציץ בית חולים בו טופלו הקורבנות של המטוסים הקודמים. הפצועים, הרופאים והחולים בו נהרגו, בזמן שמטוס נוסף הפציץ את צוותי ההצלה ו[כוחות] ההגנה האזרחית. כל זה כמובן [מתבצע] תחת הסיסמא של רדיפת הטרוריסטים!

 

אילו מעשים יכולים הטרוריסטים כבר לעשות שיהיו חמורים יותר מהמעשה של החרבת בית חולים[?]. תחזרו לכל הסרטים המפחידים של דאעש ולכל ההודעות הברבריות של אל-קאעדה ותמצאו [בהם] את אותם [מעשים] ואולי אף פחות גרועים לעיתים. אם דאעש שולח [מחבל] מתאבד כדי לפוצץ שוק ירקות, [הרי] המטוסים של בשאר [אל-אסד] ופוטין, ביחד עם איראן וחזבאללה, מחקו כבר עיר שלמה וחתרו בכל כוחם להשמיד את תושביה השלווים.

 

מה ההבדל בין פוטין לאבו בכר אל-בגדאדי? האם ח'אמנאי יכול להיות הומאני יותר מאל-ט'ואהרי? [האם יש] פשעים שאל-זרקאווי ביצע בעבר, שחסן נסראללה סירב לעשות? לגבי בשאר אל-אסד – לא ניתן בכלל לערוך השוואה בינו לבין כל השטנים, מקרב האנשים והשדים, מפני שהוא רב הטבחים הטרוריסט הראשון אשר זוכה לברכת הקהילה הבינ"ל שבמרבית המקרים אף קשרה עמו קשר.

 

יתרה מכך, ניתן לומר שהמקרה של אל-בגדאדי, אל-ט'ואהרי ומנהיגים אחרים של ארגוני טרור, פשוט יותר מאשר זה של פוטין, ח'אמנאי, נאסרללה ובשאר [אל-אסד], שכן, המנהיגים של [ארגוני] הטרור מבוקשים בכל העולם, בעוד שמנהיגי חביות הנפץ הם נשיאי מדינות, והמדינות שלהם חברות באו"ם. השתיקה על פשעיהם [של מנהיגים אלה] מעניקה לגיטימיות מסוימת להשמדת העם השיטתית [שהם מבצעים בסוריה], ואשר ההנחה הייתה שזהו דבר שכבר מזמן חלף מן העולם.

 

אם ניתן לסווג את הפשעים הנוראיים המתרחשים היום בחלב תחת ההגדרה של מלחמה בטרור, אז אנו אומרים לתומכי חביות הנפץ – אתם תפסידו במערכה בוודאות, מפני שהילד, שמשפחתו הטובה מושמדת לנגד עיניו, לא יהפוך להיות פעיל שלום או פעיל זכויות אדם, אלא יחפש ארגון עוד יותר ברברי מדאעש כדי [להצטרף אליו] ולנקום על משפחתו, שנמחתה מעל פני האדמה. החרפה תמשיך לרדוף את כל מי שתמכו ב[הפלת] חביות הנפץ מסיבות פוליטיות או עדתיות...".

 

 

 [1]  עוכאט' (סעודיה), 2.5.2016