המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאית שיעית לבנונית: אני מתנערת מהשיעה; חזבאללה "בלתי מוסרי ורוצח"
3/5/2016

 


עיתונאית שיעית לבנונית: אני מתנערת מהשיעה; חזבאללה "בלתי מוסרי ורוצח"

 

בעקבות ההפצצות המאסיביות של המשטר הסורי ובעלי בריתו על העיר חלב בימים האחרונים, אשר גרמו למותם של  למעלה ממאתיים איש, הצהירה חנאן אל-סבאר, עיתונאית שיעית לבנונית, כי היא מתנערת מחזבאללה ומהעדה השיעית, אותה כינתה "עיוורת", התומכת בארגון.

במאמר באתר החדשות newlebanon.info, טענה אל-סבאר, הידועה בביקורתה על חזבאללה במיוחד מאז כניסתו לסוריה, כי זהו ארגון "בלתי מוסרי ורוצח", אשר סטה מדרך האל ומדרכם של אבות העדה השיעית. אל-סבאר השוותה בין המתרחש בחלב לבין קרב כרבלאא' שהתרחש בשנת 680, בין תומכי חוסיין, נכדו של הנביא מוחמד ובנו של עלי, לבין תומכי הח'ליף האומיי יזיד הראשון, ונחשב לאירוע מכונן בהתפתחות האסלאם השיעי.  

 

להלן תרגום קטעים מהמאמר[1]:     

 

"אני שיעית מדרום [לבנון, מעוז] ההתנגדות [לישראל] והייתי גאה על כך. מעולם לא חשבתי שההתנגדות טעתה או תטעה. הגנתי בתוקף על האמונות של החברה והסביבה שלי.

לא ידעתי [שיגיע] היום בו אתנער מהחברה הזו, מעדתי העיוורת וממפלגה [חזבאללה]  שמאז התערבותה במשבר הסורי מתחתי עליו ביקורת.

היום שאלתי את עצמי, היכן המצפון של 'ההתנגדות' [חזבאללה] נוכח הילדים האלה [שנהרגים בחלב]? כיצד אנו יכולים להיות מפלגת האל [בערבית: חזבאללה] כשאנו לא מצייתים למעשי ודברי אללה?

עברתי מדי בוקר על התמונות [מחלב], בניסיון למצוא הוכחה אחת שתעניק לאסד את הזכות לפעול כפי שהוא פועל, אך מצאתי רק מילים מלאות כאב ועצב על מות קרובי משפחה שטילי המטוסים הרגום. מצאתי רק דמעה של אדם בא בימים שזועק לעזרת אומת מוחמד וצעיר שמתעקש על הכבוד ומדגיש 'אנו נישאר כאן. זו הארץ שלנו ולא של הרוסים או האמריקאים'.

 

הדבקות הזו באדמה למרות השבר ממנו סובלים תושבי חלב, העמידה אותי במבוכה וגרמה לי לתהות מהו הבסיס לאותה דבקות בעיר שכמעט הושמדה...

ולראשונה החלטתי באמת להתקומם ופשטתי את בגד השיעה המזויף. מאחר שגברתי זינב [נכדתו של הנביא מוחמד ובתו של עלי, שנפלה בשבי בקרב כרבלאא'] לא תסכים שנשות חלב תהפוכנה לזינב של העידן הזה והאמאמים שלי - עלי [בן אבו טאלב, הח'ליף הרביעי] ו[בנו] חוסין [שנהרג בקרב כרבלאא'] לא ירצו שילדי חלב, יהפכו לעבדאללה אל-רד'יע [התינוק][2] של התקופה.

 

אם [קרב] כרבלאא' של העבר מתרחש [היום] שוב על ידי מי שמסתתר מאחורי הגלימה של הדת [קרי, חזבאללה], הרי שהוא בלתי מוסרי ורוצח, ואיני יכולה אלא לומר 'חלב, אני חשה בושה וכלימה כלפייך ואני מתנערת מהשיעה וממפלגה שתומכת במי שהורס אותך [קרי חזבאללה]'."    [1] ו www.newlebanon.info, 30.4.2016

[2] עבדאללה בן אל-חוסין בן עלי בן אבי טאלב שנהרג כשהוא בן 6 חודשים בלבד, בקרב כרבלאא'.