המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יומון סעודי: אסד – רב-טבחים בדומה להיטלר; אדישות הקהילה הבינ"ל למעשיו - מזעזעת
17/4/2016


יומון סעודי: אסד – רב-טבחים בדומה להיטלר; הפסיביות של הקהילה הבינ"ל ובפרט ארה"ב נוכח מעשי הטבח של משטר אסד - מזעזעת

 

כמה שבועות טרם כניסתו של המשבר בסוריה לשנתו השישית, פרסם היומון הסעודי הממסדי אל-אקתצאדיה, מאמר מערכת חריף ביותר נגד המשטר הסורי, בו השווה את בשאר אל-אסד לאדולף היטלר, ואף רמז כי אסד גרוע ממנו היות והיטלר יצא למלחמתו הטיפשית מתוך מחשבה שהעם הגרמני הוא מיוחד במינו ונעלה, בעוד אסד טובח בבני עמו. המאמר תקף גם את חוסר המעש של הקהילה הבינ"ל ובמיוחד של ארה"ב, נגד משטר אסד, גם לאחר שהפעיל נשק כימי נגד אזרחיו, וטען כי "הפסיביות של הנשיא אובמה מזעזעת" וכי אסד הפך לאות קלון המוטבע על מצחה של הקהילה הבינ"ל.

 

להלן תרגום קטעים מתוך המאמר[1]:

 

"לא קל להחליט מהו העונש הצודק והראוי לרב-הטבחים של סוריה, בשאר אסד, על הפשעים שביצע נגד עמו ונגד הקהילה הבינ"ל. יש אף מי שדורש דין וחשבון מהקהילה הבינ"ל עצמה על הימנעותה הנוראה מהתמודדות עם רב-טבחים, שלא היה כדוגמתו מאז התמוטטות גרמניה הנאצית בהנהגת אדולף היטלר. זה לא מפתיע, כאשר האו"ם עצמו מאשר כי מספר ההרוגים במלחמתו של אסד נגד הסורים לא היה כדוגמתו מאז מלחמת העולם השנייה, וכי מספר העקורים והפליטים במסגרת מלחמה זו, הוא [המספר הגדול בהיסטוריה] למעט מלחמת העולם השנייה. יש לציין שפושע כמו היטלר לא רצח את הגרמנים, גירש אותם או הפך אותם לעקורים, אלא בדיוק להיפך, הוא פתח במלחמתו הטיפשית מפני שחשב כי העם הגרמני הוא מיוחד במינו ונעלה.

 

אסד הפך לאות קלון [שהוטבע על מצח] העולם כולו מאז יומה הראשון של המהפכה העממית הגורפת נגדו. למה? מפני שהעולם הזה ובפרט המעצמות עזבו את העם הסורי חסר המגן לגורלו מול משטר שבז לאנושיות ושהוכיח שהוא מוכן לכרות ברית עם השטן כדי להישאר ולו יום אחד בשלטון שאין הוא ראוי לו. העולם, מרצונו, הפך לחסר יכולת לעשות דבר שיגן על חיי מי שנשאר מקרב העם הסורי. הגם שבמהלך המהפכה הסורית היו [לעולם] כמה הזדמנויות להתערב כדי להכריע את גורלו של המשטר הרצחני, העדתי והברברי הזה, מיהרה ארה"ב במיוחד להחמיצן, למשל כשהוכח ש[המשטר] השתמש בנשק כימי נגד אזרחים, ילדים ונשים, באזור הר'וטה בדמשק [באוגוסט 2013].

 

אסד מצא את הדרך פתוחה בפניו, במיוחד נוכח הסיוע מכל הסוגים [שקיבל] מתחילת האירועים בסוריה ועד עכשיו, מהמשטר האיראני, החולם להשתלט על מדינה ערבית נוספת, לאחר שהצליח להשתלט בעיראק ובלבנון על עמדת קבלת ההחלטות 'הלאומית'.[2] לאחר מכן, הצטרפה רוסיה, שמצאה את הזירה [הסורית] פנויה בפניה, וריקה מכל מעצמה בינ"ל שהיא. היא ניצלה את הפסיביות המזעזעת של הנשיא האמריקאי ברק אובמה כלפי הנושא הזה. אף אחד לא רוצה להסתבך במלחמה, תהא אשר תהא, אולם הדבר אינו נתון לבחירה, מפני שהפשעים המבוצעים ע"י אסד ובעלי בריתו, מחייבים את הקהילה הבינ"ל להתערב, לא רק כדי להגן על העם הסורי אלא גם כדי לשמור על האנושות. הסוגיה [הסורית] מראשיתה לא הייתה סוגיה מקומית [בלבד], וכולם יודעים זאת.

 

רב-הטבחים של סוריה לא הותיר נשק אחד שלא השתמש בו נגד הסורים, ביבשה, בים ובאוויר. הוא השתמש בנשק כימי, בחביות נפץ, בהרעבה, במצור, בהוצאות להורג, בעינויים, בגירוש ובטיהור עדתי. הוא הפך חצי מהעם הסורי לקבוצות עצומות של פליטים ועקורים ורבע ממנו להרוגים, פצועים ונכים. הוא גרם לנזקים בשווי מאות מיליארדי דולרים, לא רק בסוריה, אלא גם במדינות השכנות, ואף ברוב מדינות אירופה. הפליטים הסורים הגיעו עד מלזיה, סין וסודאן! לנוכח הפשעים האלה, מהו העונש [הראוי לאסד]? הוצאה להורג - שבוודאי מגיעה לו - אינה מספיקה, לדעתו של כל סורי שעונה, גורש, נעקר, הורעב, הוטל עליו מצור ונעצר.

 

למרות זאת, הפתרון היחיד שנשאר [למשבר הסורי] הוא לשים קץ למשטר העדתי, העלווי והברברי הזה, שנתמך ע"י ממשלות של מדינות כופרות וכנופיות של שכירי חרב...".[1] אל-אקתצאדיה (סעודיה), 24.2.2016

[2] הכוונה לעמדותיהן של לבנון ועיראק בפורומים בין-ערביים, שלא הצטרפו הן להחלטות תמיכה בסעודיה וגינוי לאיראן, ובפרט גינוי תקיפת השגרירות הסעודית בטהראן, והן להחלטת שרי הפנים הערבים לסווג את חזבאללה כארגון טרור, וראו דוח ממרי