המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
פעיל אופוזיציה סורי: המערב רואה באנשי המהפכה הסורית - קורבנות הטרור - טרוריסטים
22/12/2015

פעיל אופוזיציה סורי: המערב רואה באנשי המהפכה הסורית טרוריסטים, בעוד הם קורבנות הטרור של דאעש ושל אסד

 

על רקע פיגועי הטרור בפריז והפיצוץ במטוס הרוסי מעל שמי סיני, פרסם פעיל האופוזיציה הסורי פואז תללו, המתגורר כעת בברלין, מאמר  באתר האופוזיציה הסורית all4syria.info,  בו חזר והדגיש שהוא מגנה את הטרור הפוגע במערב ובכל מקום בעולם, אך מנגד תקף את המערב שאינו מפגין סולידריות עם נפגעי הטרור בסוריה. תללו תיאר במאמרו כיצד אנשי המערב מאשימים אותם בתמיכה בטרור רק בשל היותם סורים התומכים במהפכה נגד משטר אסד, וכן בשל היותם ערבים ומוסלמים. לדבריו, אנשי המערב אינם מבינים שהסורים עצמם הם קורבנות הטרור של דאעש בדיוק כמוהם, ובמקביל הם גם קורבנות של הטרור שמפעיל משטר אסד. תללו הדגיש כי הוא מצפה שהמערב יבין זאת ויחוש סולידריות עם הסורים.

 

פואז תללו


 

להלן תרגום קטעים מהמאמר[1]:

 

"בימים אלו, כאשר אדם, במיוחד מערבי, דן בנושא סוריה, הוא פותח ב[שיחה] מעמדה המאשימה במרומז את בן שיחו הסורי שתומך במהפכה [הסורית], בתמיכה בטרור, מתוך הנחה שהמהפכה עברה דאעשיזציה [כלומר שתומכי המהפכה הם תומכי דאעש], או שהוא עושה זאת אך ורק בשל היות בן שיחו מוסלמי.

 

ההאשמה המרומזת הזאת בדאעשיזציה של המהפכה הסורית והאשמת [דת] האסלאם באופן כללי בטרור והצבתה בעמדת הנאשם הקבוע... עד שתוכח חפותה, היא [תוצר של] הגיון מעוות שעולה אל פני השטח פעמים רבות בימים אלו אחרי שהיה סמוי בעבר. אולם, [האדם] המערבי המפנה את ההאשמה הזאת מתעלם מעובדות ברורות הקשורות אליו ומרשיעות [גם] אותו על פי ההיגיון הזה, שכן, ממשלותיו, ההיסטוריה שלו וכנסייתו עמוסות לעייפה בפשעים העונים בדיוק להגדרת המושג 'טרור', ולמרות זאת, אנו לא מאשימים אותו כ'נוצרי מערבי' בתמיכה בטרור. עלינו לזכור שבמהלך ההיסטוריה, שמונים אחוז מראשי הכנסיות הרגו, הפרו את חירות האדם וכבודו, נלחמו בידע, במדענים, בפילוסופים ובחירות ותמכו בעריצות במערב. הם אלה שגייסו או תמכו במסעות הצלב נגד המזרח שהרגו מיליוני חפים מפשע והם אלה שנתנו את ברכתם לבתי הדין של האינקוויזיציה לפגוע במוסלמים וביהודים בספרד. הממשלות המודרניות האלה הן אלה שהרגו מיליוני אנשים מהעמים עליהם השתלטו ברשעות ובפראות והן אלה שהרגו מיליוני בני אדם מערביים בשתי מלחמות עולם... אבל כל זה לא דחף אותנו מעולם להאשים דת שלמה [כלומר את הנצרות] ומאמיניה בטרור...

 

כן, אני, המוסלמי בכלל והסורי בפרט, וכאדם פרטי, חשתי סולידריות כנה [עם קורבנות הטרור] ולא מתוך צביעות מדינית. כמוסלמי, כסורי, כערבי וככורדי, חשתי סימפטיה לקורבנות החפים מפשע של הטרור בצרפת ולקורבנות המטוס האזרחי הרוסי [שהתרסק בשמי סיני], לקורבנות החפים מפשע בניו יורק ולקורבנות כל [פיגועי] הטרור ברחבי העולם... חשתי סולידריות עם היזידים, עם הכורדים, עם [תושבי] עין אל-ערב/ כובאני, עם הכורדים שגורשו מאדמתם הסורית, עם הנוצרים, עם האשורים והסריאנים שדאעש רדף בסוריה ובעיראק, עם הקורבנות מקרב בני הערובה המערביים של דאעש בכל מקום ולבסוף, עם הקורבנות בפריז...

 

זו עמדתם של הרוב הגדול של הסורים התומכים במהפכה, ובהם כמעט כל המוסלמים הסונים בסוריה, עמדה שאותה הם ניסו לבטא בהזדמנויות רבות. אך, זה לא הספיק כדי שהאחרים יחושו סולידריות כנה עמנו, ולו פעם אחת, באשר למה שקורה לנו בארצנו הפצועה והאצילה סוריה על ידי משטר המיעוט העדתי שמכר אותה לבעל בריתו האיראני, העדתי עוד יותר, ו[לבעל בריתו] הרוסי שהצטרף לאחרונה לתלם של הטבח. אדרבא, חלק מאלה שגילינו בעבר סולידריות עמם, הם אלו שעוסקים כעת בהריגתנו ומחלקים דברי מתיקה עם כל טבח שטובחים בנו. באשר למערב ולקהילה הבינלאומית, הסולידריות שלהם התבטאה בהתעקשותם להטיל עלינו מצור כדי למנוע מאתנו להיפטר ממשטר [אסד], כדי שאנו הקורבנות, נשב סביב שולחן אחד יחד עם הרוצחים הטרוריסטים ונעניק להם לגיטימיות, שלא הייתה להם ולו ליום אחד מזה חצי מאה, ונאשר את כיבוש סוריה בידיהם, ולאחר מכן את מכירתה לאיראנים ולרוסים שהיו לשותפי המערב במלחמתו הכוזב נגד הטרור.

 

נכון, דאעש הוא אויבנו כמוסלמים [בכלל] וכסורים בפרט, ואויב של כל העולם, ואנו כ[אנשי] המהפכה הסורית תמיד מכריזים על כך ומלחמתנו, נגד דאעש, היא האצילה ביותר. אנו נלחמים נגד דאעש לבדנו ואיננו הורגים אזרחים בתירוץ שאנו מפציצים את דאעש. מספרם של קורבנותינו מידי דאעש בסוריה עולה מאות מונים על מספרם של קורבנות הצרפתים או האמריקנים או המערביים שנהרגו בידי דאעש, אך מספר קורבנותינו כתוצאה מהטרור של שופכי הדמים האסדי, האיראני והרוסי עולה מאות מונים על [קורבנותינו כתוצאה] מהטרור של דאעש נגדנו ועולים באלפי מונים על קורבנות המערב של דאעש נגדנו.

 

לכן, אינני סבור שאני חייב בכל פעם להכריז על הסולידריות שלי עם קורבנות הטרור ב[רחבי] העולם על מנת לפטור את עצמי מהאשמה מוקדמת שלי כסורי וכמוסלמי [בתמיכה] בטרור – שהרי אנו, הסורים, הקורבנות הכי גדולים של הטרור במאה העשרים ואפשר שגם לאורך ההיסטוריה... זאת, באמצעות תמיכתו או שתיקתו [של חלק גדול מהעולם] נוכח הפשעים שמבצעים נגדנו בסוריה משטרים כמו המשטר של אסד, [המשטר] האיראני ו[המשטר] הרוסי – שהם הצד השני של דאעש, ובאמצעות ההגנה שהם מספקים לְטרור חסר תקדים מבחינה היסטורית בהגינם בפועל על משטר המיעוט העדתי של אסד. זוהי 'הומניות סלקטיבית'...              

 

בשום פנים ואופן לא אגן על עצמי ולא אענה להאשמות המוקדמות שמופנות כלפיי כמוסלמי, סורי וערבי בתמיכה בטרור בשעה שאני [עצמי כסורי] מתייצב נגדו ומשלם את המחיר הגדול ביותר בצורת  הרג, גירוש, הרס, מעצר, עינויים וסבל ידי הטרור מזה חמישים שנה. לאור כל זה ועד שתסתיים הטרגדיה הסורית, אחוש סולידריות עם קורבנות הטרור העולמי בדרך הכנה ביותר היחידה באמצעות הכרזתי הקבועה "אני סוריה" [Je_suis_Syria”], מתוך ציפייה שהאחר, במיוחד המערבי, יגיב לה ויביע סולידריות עמי.      [1] ו www.all4syria.info, 19.11.2015.