המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב ירדני לערפאת: הסכינים הננעצים בראשי הישראלים הם פרי זרעי המהפכה שלך
19/10/2015


כותב ירדני לערפאת: הסכינים הננעצים בראשי הישראלים הם פרי זרעי המהפכה שלך


על רקע אירועי ההתקוממות הפלסטיניים הנוכחיים בירושלים ובגדמ"ע פרסם הכותב הירדני עבד אל-האדי ראג'י אל-מג'אלי  ביומון הירדני הממסדי "אל-ראי",  מאמר געגועים ליאסר ערפאת בו טען כי השפעתו של ערפאת על הנעשה בפלסטין נמשכת גם היום, וכי גם מתוך קברו יש בכוחו להנהיג את האינתיפאדה השלישית ולהביס את ישראל. אל-מג'אלי בישר בדבריו לערפאת כי זרעי מהפכתו נשאו פרי שכן הצעירים  הפלסטינים הם אלו המובילים כיום את ההתקוממות הנוכחית ואת "מהפכת הסכינים".

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:[1]

 

"כאשר אתה רואה את המראות בפלסטין אתה נזכר בשהיד יאסר ערפאת. נראה שהוא עוקב מרמאללה אחר נהר הדם הפלסטיני ואחר הדור החדש של הצעירים שהמציאו את מהפכת הסכינים. עודני זוכר כל הצהרה שלו וכל מילה שלו, כיצד היה כועס ואוחז בידו הימנית את הכאפייה ושב ומסדרה ... אני זוכר את בגדי החאקי... את האותות, את דגל פלסטין ואת זיפי השיבה על פניו; את רעד שפתיו מכעס, כאשר מראיין היה מרגיז אותו.

 

אין מדובר במהפכה בלבד, אלא גם בדמו של ערפאת אשר [עדיין] מסעיר את דמו של הפלסטיני, וגם בקברו של ערפאת אשר ממריץ את הערביות של האדמה הפלסטינית... כאשר אני רואה בזירה הפלסטינית דור של צעירים שערפאת דיבר עליהם ארוכות וחלם על היום שבו יניפו את דגל פלסטין על חומות ירושלים, אני מדמיין שהאיש עודנו ברמאללה; שהוא מורה לדאוג למשפחות השהידים; שהוא עדיין מחליט ומוביל מאמץ דיפלומטי; שמלוויו מביאים לו את אקדחו; שהמסמכים נערמים במשרדו; שזה עתה הוא סיים לאכול את ארוחת הבוקר... ושזה עתה הוציא פקודה מהפכנית חשאית שהפלגים צריכים לבצע. הוא המומחה הראשי לטקטיקת המהפכה והוא יודע כיצד להטריד את מנוחתם [של הישראלים].

 

אדוני הנשיא, הטל עדיין מרטיב את עפר קברך והציפורים חגות מעליו ואולי אפילו מעבירות לך מסרים וחדשות; אבני החצץ [שעל קברך], אדוני, עזבו את מקומן זמנית, כדי לאפשר לנצנוץ של  אור השמש או לאוויר להסתנן פנימה.

 

הו אתה הנח [על משכבך] ברמאללה, היה סמוך ובטוח שאין במילון הפלסטיני אדם שמרוצה מהמצב הנוכחי.  אתה הוא זה שחיברת את המילון הזה וניסחת בו כל מילה וכל מהפכה מאז שהחלו הפלסטינים לכוון את הרובה. תנוח  דעתך, הפרחים וגורי האריות [קרי הצעירות והצעירים הפלסטינים] עליהם דיברת הם חיל החלוץ בזירה כעת, ו[הם המובילים] את דקירת ראשי  [הישראלים] שרק היא תשביע את רצונה של פלסטין.

אינני יכול לדמיין לעצמי מהפכה שאתה לא שותף לה... ואינני יכול  להעלות על דעתי תבוסה של  צבא הכיבוש שלא אתה תכננת את פרטיה.

 

הו אתה הנח ברמאללה, זכותך כעת לחייך מעט שכן זרעי המהפכה שזרית באדמת פלסטין מצמיחים כעת את הסכינים החדות שלנו והלהבים שלהם [ננעצים] בראש ובווריד [של הישראלים].

 

הו אתה הנח ברמאללה, אני שולח לך דרישת שלום מכרכ, ואני מבין שאפילו מתוך קברך הנך מסוגל להנהיג את האינתיפאדה השלישית. [הישראלים] מוזמנים להטיל מצור על קברך כפי שהטילו עליך מצור בבירות ובמקום מושבך ברמאללה, אולם באינתיפאדה הזו יחול מפנה חדש שעיקרו הוא שהקברים מנצחים. קברך יביס את ישראל, אדוני הנשיא."[1]  אל-ראי (ירדן), 15.10.15