המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אתר משה"מ מציג סרטון מעקב אחר נושאת מטוסים אמריקאית במצרי הורמוז
4/9/2015


אתר משה"מ מפרסם סרטון מעקב אחר נושאת מטוסים אמריקאית במצרי הורמוז


סו"י תסנים המזוהה עם משמרות המהפכה של איראן פרסמה בימים האחרונים סרטון שצולם ע"י מטוס חה"י של משה"מ במשימת זיהוי של נושאת מטוסים אמריקאית במצרי הורמוז.

 

הסרטון, שפורסם ב-29.8.2015  והמלווה מוזיקה דרמטית, מגלה כי המטוס האיראני התקרב אל נושאת המטוסים האמריקאית עד כדי צילום מקרוב של צוותה אשר מביט במטוס. חלק מן התמונות צולמו מגובה רב, ככל הנראה ע"י מטוס הארבין שתמונותיו מוצגות בדיווח וחלק אחר מזווית קרובה יותר, ככל הנראה ע"י כלי טיס בלתי מאויש בשימוש משה"מ.

 

לצפייה הסרטון:


 

 להלן דברי ההסבר של סו"י תסנים על הסרטון ואופן צילומו בידי משה"מ:

"זה זמן רב שבידי משה"מ מצויה טכנולוגית כטב"מים [כלי טיס בלתי מאויש] מודרניים והוא מבצע משימות זיהוי של ספינות השייכות למדינות זרות הנוכחות במפרץ הפרסי ובמצרי הורמוז.

 

הדוגמא המפורסמת ביותר היא משימת זיהוי של נושאת מטוסים אמריקאית במצרי הורמוז על ידי כטב"מ של משה"מ שתמונותיו הוצגו בשידור חי בכנס מפקדי משה"מ במחוז משהד.

 

כטב"מי משה"מ ביצעו משימות כאלה פעמים רבות ולמרות שהייתו הממושכת של הכטב"מ מעל ראשי [האמריקאים], הם לא הבחינו בו. בחלק מהמקרים, הבחין [צוות נושאת המטוסים] בכטב"מ משה"מ זמן מה לאחר הצילום  וניסה להרחיקו באמצעות שיגור מסוק או מטוס קרב.

 

הפעולה האחרונה של משה"מ היא משימת זיהוי של נושאת מטוסים אמריקאית שעברה באזור, על ידי מטוס מעקב של חיל הים בשם Harbin Y-2."