המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי סעודי: לחוקק חוקים נגד התעללות בבעלי חיים
4/3/2015

 

עיתונאי סעודי קורא לחוקק חוקים נגד התעללות בבעלי חיים:

"מי שהורג בעלי חיים – סופו שיהרוג אנשים"

 

מנכ"ל ערוץ אל-ערביה, העיתונאי הסעודי תורכי אל- דח'יל, פרסם מאמר ביומון הסעודי עוכאט' ב-5 בינואר 2015 בו קרא לשלטונות סעודיה לחוקק חוקים מרתיעים נגד מי שפוגעים בטבע ובבעלי החיים. אל-דח'יל, שפרסם את מאמרו בעקבות סרטון וידיאו מזעזע שהופץ בסעודיה, ובו נראה בחור צעיר דורס כלב במכוון עד מוות, השווה את תרבות המתעללים לתרבות דאעש והצר על כך שהחברה הסעודית אינה נלחמת באלימות הפושה בתוכה. לדבריו, מי שהורג בעלי חיים סופו להרוג בני אדם.

 

תורכי אל-דח'יל[1]


 

להלן תרגום קטעים מן המאמר[2]:

 

"מבחיל לראות צעיר נהנה משריפת שועל, מקיצוץ זנב חתול,  מעינוי חמור, מהריגה איטית של סוס, או מ'הצעקה האחרונה' – דריסת כלב, כפי שקרה [לאחרונה] באירוע המצער, אשר גונה בכל תוקף, ואשר אנשים רחמנים דיווחו על לוחית הזיהוי של הדורס ועל סוג מכוניתו וגורמי הביטחון עצרו אותו, ואני מקווה שיועמד לדין.

 

על מועצת השורא וגופי החקיקה לגבש תקנות עונשין מסודרות הקובעות את עונשיהם של מי שמתעלל בחיות, כורת עצים, פוגע בטבע או עוסק בציד אכזרי. על תקנות אלו להיות קשות ומרתיעות, כדי למנוע מקרים של תוקפנות ברברית מעין אלה. מדובר בתרבות של אלימות הטמונה [בתוך צעירים אלה], והם מבטאים אותה  באמצעות [אלימות] נגד חיות. אין כל הבדל בין תרבות 'דאעס' [בערבית: דורס] אשר הורגת כלבים וחיות, לבין תרבות "דאעש" אשר שוחטת בני אדם כפי ששוחטים כבשים!

 

התרבות האלימה, אשר לא נלחמנו נגדה בתוכנו, היא-היא הבסיס למעשים כגון אלה, שכן מי שהורג בעל חיים סופו שיהרוג אנשים. יש זלזול בחייהם של בעלי חיים, ומה שאנו רואים בסרטי הווידיאו אינו אלא חלק מעשרות מקרים שמתרחשים... והאלימות היא הבסיס להתנהגות נפשעת זו. חינוכו של אדם והרמה שלו ניכרים מתוך התייחסותו לטבע ולבעלי החיים. [הסופר העיראקי, מוחמד] אבן אל-מרזבאן (נפטר בשנת 309 להיג'רה) [921 לספירה] כתב ספר שלם תחת הכותרת: "יתרון הכלבים על רבים מלובשי הבגדים", בו כתב: "דע לך שהכלב חרד לשלום בעליו יותר מאשר אב לבנו ואח לאחיו, שכן הוא שומר על בעליו ומגן על כל מה שיקר לו בנוכחותו ובהיעדרו, בעודו ישן או ער, ואינו מתרשל בכך גם  אם לא השקו אותו ואינו נוטש אותם גם אם נטשו אותו".

יש כלבים אנושיים יותר מחלק מבני האדם. חשבו על כך!"     [2] עוכאט' (סעודיה), 5.1.2015

תגיות