המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
סו"י איראנית: שקר השואה מתגלה; קלון יומט על הטוענים לקיומה
3/2/2015

 

סו"י איראנית המקורבת למשה"מ: שקר השואה הולך ונחשף; קלון יומט על הטוענים לקיומה

 

הקדמה

המשטר האיראני מכחיש בעקביות את השואה ורואה בכך כמכשיר להצדקת עמדתו, השוללת את הלגיטימיות של מדינת ישראל. לעמדה זו שותפים בכירי המשטר ובראשם המנהיג עלי ח'אמנאי, על שופריהם בתקשורת.[1]

 

ב-28 בינואר 2015 פרסמה סו"י פארס, המקורבת למשה"מ, מאמר בשם "השואה – דוגמא לשכתוב ההיסטוריה ע"י מערב על בסיס האינטרסים של המעצמות", שבו טענה כי שקר השואה הולך ונחשף בעולם בזכות זרימת המידע המהירה המאפשרת את הפצת עמדתם של מכחישיה. עוד נכתב, כי הטוענים לקיום השואה נשענים על תעודות מזויפות ובלתי מבוססות, שאין בהן הוכחה להשמדה המונית של היהודים, או להחלטה כזו של הנאצים וכי כמות הכבשנים שהיתה הספיקה בקושי לשריפת גופותיהם של המתים ממחלות, בוודאי לא לשריפת מיליוני יהודים. לדברי פארס, מייסדי כת הציונות מצאו באנטישמיות של היטלר הזדמנות להמצאת מיתוס השואה, כדי לקדם הקמת מדינה ליהודים וכי במשפטי נירנברג הסתמכו השופטים בפסיקותיהם על מסמכים בלא שבחנו את אמיתותם.

 

 

להלן עיקרי המאמר:[2]

 

"השואה היא כיום דוגמא חיה שבאה להזכיר לנו כי את ההיסטוריה כותבים המנצחים והיא מזכירה לנו כמה מיתוסים שקריים שאין עוד כל הצדקה לעיכוב בהבנת שקריותם...

 

נושא השואה הוא מבין הסוגיות שהמערב הציג לדעת הקהל את הנרטיב שלו כראות עיניו ולמרבה הצער עמי  המערב הכירו במידה משמעותית בנרטיב הזה. בשים לב לתמורות הבינ"ל אולי בעתיד הרחוק או  הקרוב ההיסטוריונים והחוקרים המערביים יכירו בכך שכתיבת ההיסטוריה באופן כזה היא בלתי מציאותית [ואף] יתביישו בכך [שהכירו בקיום השואה]. כבר עתה יש הוגים מערביים רבים כגון רוז'ה גארודי, דיוויד אירווינג, פרדריק תובן ואחרים שמטילים ספק מדעי רציני לגבי הנרטיב הזה.

 

האנטישמיות היא המניע הראשי שיכול היה לגרור את היהודים מרוסיה, אוסטריה, גרמניה ויתר המדינות בהן התגוררו אל פלסטין. הסיסמא של סיום הכאב והסבל של האומה היהודית שהעלו מייסדי כת הציונות ובכללם תיאודור הרצל, מצאה באנטישמיות של היטלר הזדמנות ראויה ועל  בסיסה הם המציאו את מיתוס השואה.    

 

ההגזמה ביחס לעומק הפשעים של היטלר נגד היהודים הובילה להצגת מספרים ונתונים סותרים – חלקם טענו אף ל-9 מיליון הרוגים. לעיתים ההגזמה היתה כזו עד שגם היסטוריונים ציונים דחו אותה מאחר ולא יכלו לקבל שקרים מובהקים כאלה. הנקודה המשמעותית כאן היא העדר חופש מחקר וביטוי בנוגע לחקר השואה במדינות המערב. ישנם היסטוריונים שנקנסו ונכלאו כיוון שפקפקו באמיתות השואה, פקפקו בקיום מה שמכונה תאי גזים, פקפקו בהיקף ההרוגים, והודיעו שכל התעודות שכמה היסטוריונים מערביים מציגים מזויפות.

 

הסיבות להכחשת השואה

  1. לא קיים שום מסמך או תעודה או דיווח מטעם המפלגה [הנאצית] או ראשי גרמניה הנאצית או המפקדים והקצינים בנוגע למתן פקודה לבצע טבח נרחב ביהודים.

 

  1. טבח של שני שליש מיהודי אירופה, קרי יותר משישה מיליון יהודים, מצריך ציוד תעשייתי בהיקף נרחב, אלא  שכמות הכבשנים שנועדו לשריפת גופות, לא הספיקה אפילו עבור שריפת גופות  של אנשים שמתו ממחלות ויראליות. אף אחד גם לא ראה ולו משאית אחת מתוך אלפי המשאיות שנטען שהופעלו לטובת שריפת הגופות. אף משאית לא הוצגה לדוגמא לבית המשפט.

 

  1. לא קיים שום דיווח מצד ארגון ביון מערבי או אחר לפני תום מלחה"ע השנייה על טבח נרחב ביהודים. כל הטענות האלה הועלו רק לאחר המלחמה, וע"י הצד המנצח.

 

  1. משפט נירנברג נהג לקבל כל מסמך או טענה ובתקנון שלו אף צוין המשפט לפיו 'בית המשפט לא רואה עצמו מחויב לשום כללים טכניים ומקבל כל תעודה שהיא.' לכן, הזיוף של התעודות האלה בבית המשפט לא נבחן מעולם...

 

סתירות והגזמות לגבי כמות ההרוגים

רק בנוגע למחנה ההשמדה אושוויץ הועלו מספרים החל מ-356 אלף ועד ל-8 מיליון איש, כאשר למעלה מ-22 מקורת שונים הציגו כל אחד בנפרד את מספריו. גם בנוגע למחנה המעצר דכאו הוצג המספר 9 מיליון איש... כעת יש לבחון האם יש אפשרות לרכז 9 מיליון איש במחנה אחד ולשרוף את כולם?

 

הפקפוק במיתוס בשואה ילך ויתפשט

העצרת הכללית של האו"ם החליטה בשנת 2005 להטיל איסור על הכחשת השואה. כיום, ב-16 מדינות בעולם פקפוק בשואה מהווה עבירה על החוק: כך באוסטריה, בלגיה, קנדה, צ'כיה, צרפת, גרמניה, הונגריה, ליכטנשטיין, לטביה, לוקסמבורג, הולנד, פולין, פורטוגל, רומניה, סלובקיה ושוויץ.

 

לפי חוקי האיחוד האירופי הכחשת השואה היא עבירה ולכן מדינות אחרות שלא רואות בהכחשת השואה עבירה, אבל הן חברות באיחוד, חייבות [בעל כורחן] להעניש את מכחישי המיתוס הזה. בנוסף למדינות האלה גם המשטר הציוני רואה בפקפוק בשואה - עבירה...

 

בעולם המוצף בדיווחים כבר אין משמעות לצנזור האמת. בקרוב יתפשט הדיון על פקפוק במיתוס השואה בזכות רשת האינטרנט והתחלופה המהירה של הידיעות."[1] ראו דוח ממרי על הכחשת השואה בידי ח'אמנאי: באנגלית ובעברית  

[2] פארס (איראן), 28.1.2015