המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר באתר האח"ס: רוב המוסלמים העולם רוצים בח'ליפות אסלאמית
11/12/2014

 

בעל טור באתר האחים המוסלמים במצרים:

רוב מוסלמי העולם מייחלים לח'ליפות אסלאמית

 

במאמר שפרסם באתר האחים המוסלמים (להלן, האח"ס), www.ikhwanonline.com ב-24.11.14, שיבח בעל הטור, ד"ר חלמי אל-קאעוד, את רעיון הח'ליפות האסלאמית ויצא נגד ה"דמוניזציה" שעושים למושג משטרים בעולם הערבי והמוסלמי, בראשם המשטר המצרי, בעקבות הכרזת החליפות האסלאמית של מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדאדי. אל-קאעוד דחה את הקמפיין שמנהלים משטרים אלה באמצעות אנשי דת וחינוך המציג את כינון הח'ליפות כחטא המקביל לרצח, עריצות ופיגור, וטען כי מטרתו של קמפיין זה לשרת את המערב ואת היהודים על ידי שלילת אחדותם וכוחם של המוסלמים.

 

הוא טען כי גם האיחוד האירופי, לטענתו, הוא סוג של ח'ליפות אירופית, צלבנית ואימפריאליסטית, אך איש אינו יוצא נגדה או לועג לה וציין כי רוב המוסלמים מייחלים לח'ליפות אסלאמית גדולה, כמו  האירופית, כדי שזו תגן עליהם מפני המזימה הצלבנית-יהודית. לדבריו, כיום לא ניתן לממש את החזון להקמת ח'ליפות אסלאמית מאחר ורוב השליטים בעולם המוסלמי פועלים לסכל רעיון זה בשירות "אדוניהם הצלבנים והיהודים".

 

במאמרו נמנע אל-קאעוד מלגנות את דאעש ואף טען כי על פי חלק מהדיווחים, הארגון חותר דווקא למימוש צדק חברתי ומשמח את נתיניו.

 

יצוין כי תנועת האח"ס נמנעה עד כה מהבעת עמדה רשמית ביחס לדאעש, אך היא יצאה נגד  הקואליציה הבינ"ל למאבק בדאעש, בקבעה בהודעתה, כי המושג מאבק בטרור הוא כיסוי למאבק באסלאם ובמוסלמים, בעוד שהטרור היחיד שקיים במצרים ובו יש להיאבק הוא הטרור שמפעיל משטר אל-סיסי נגד האח"ס. מאמר באתר האח"ס טען כי מטרתה האמיתית של הקואליציה הבינ"ל נגד דאעש היא כיבוש אימפריאליסטי חדש לשם חלוקת האזור כולו, כך שלא תישאר בו אף פיסת אדמה מאוחדת זולת "הישות הציונית".[1]

 

יצוין עוד כי לאחרונה הופיעו בתקשורת המצרית דיווחים אחדים על זיקה בין האח"ס לבין דאעש, ביניהם דיווח לפיו בהפגנות האח"ס ב-21.11.14 הונפו לראשונה דגלי דאעש.[2] כמו כן יש לציין כי המשטר המצרי מזהה את האח"ס עם ארגון הטרור "אנצאר בית אל-מקדס", שהצטרך לאחרונה לדאעש.[3]

 

להלן תרגום קטעים מהמאמר:[4]

 

הח'ליפות האסלאמית איננה חטא

"המושג 'ח'ליפות אסלאמית' גורם פריחה אלרגית לאליטה הנאמנה לשליטים העריצים ולממשלות העושקות ברחבי העולם האסלאמי. הממשלות הללו דורשות בתוקף ממנגנוני התקשורת, החינוך והתרבות שלהן... לעשות דמוניזציה לח'ליפות האסלאמית, להבאיש את ריחה, להשמיץ אותה ולהוציא פתוות מטעם 'נעלי העריצות' [מתכוון לחכמי הדת מטעם השלטון], האוסרות [הקמת ח'ליפות] בטענה שח'ליפות היא חטא חמור ומילה נרדפת לרצח, עריצות ופיגור.

 

בחודשים האחרונים בלבד, פרסמו מוסדות החינוך של ההפיכה [הצבאית במצרים, קרי משטרו של אל-סיסי] שני ספרים המגדפים את הח'ליפות כשהם מתבססים על הדמגוגיה השמאלנית והליברלית... אויבי האסלאם מקרב הקומוניסטים, הליברלים ומשרתי המערב והיהודים מתבססים על הטעיה, זיוף והולכת שולל, כדי לטרפד את התפיסות האסלאמיות המוסכמות פה אחד על האומה [האסלאמית], ולעיתים קרובות הם מסתמכים על הספר המיוחס לעלי עבד אל-ראזק 'אל-אסלאם ואוצול אל-חוכם' ['האסלאם ועקרונות השלטון'] – אשר בעליו התנער ממנו וסרב להוציא מהדורות חדשות שלו - כדי לומר שאיש דת אזהרי מתנגד לקיומה של ח'ליפות באסלאם ושח'ליפות אינה אחת מתפיסות האסלאם.

 

במישור התקשורתי, הם [אויבי האסלאם הנ"ל] אינם מפסיקים לצרוח כי הח'ליפות היא מיתוס וסמל של עריצות, דיכוי ופיגור, תוך שהם מערבבים בין הח'ליפים לבין האסלאם וממחזרים את דבריהם של המזרחנים, הספוגים בשנאה לדת האסלאם.

 

במלחמתו נגד האסלאם, [משטר] ההפיכה הרצחנית הפשיסטית [במצרים] נחוש לנתק את הקשר בין המוסלמים לבין מה שקושר אותם להיסטוריה שלהם או למה שמבסס את עתידם, את אחדותם ואת כוחם. זאת, משום שדאגתו הגדולה יותר [של משטר זה] היא להשביע את רצונו של המערב האימפריאליסטי ואת היהודים הפולשים, התומכים בו ועומדים לצדו.

 

המוסלמים רוצים באחדות; שליטי ערב, משרתי הצלבנים והיהודים, מונעים זאת

הח'ליפות, ע"פ ההיגיון ההיסטורי וע"פ ההיגיון של ימינו, פירושה התלכדות תחת דגל אחד אשר מממש אינטגרציה כלכלית, פוליטית וצבאית. המערב הצלבני הצליח - לאחר שזנח את הברבריות בין העמים שלו -  לגבש מנגנונים להשגת הבנה ושלום בין מדינותיו, התקדמות בתחומי המדע, התעשייה והחברה וקיום קשר פעיל בין הנמלים, שדות התעופה והגבולות [שלהן]. המערב הצלבני האימפריאליסטי החל את פעילותו למען השגת הח'ליפות האירופית כעשר שנים לאחר הקמת הליגה הערבית והשיג אחדות כלכלית באמצעות השוק המשותף, ובסוף שנות העשרים הגיע למה שמכונה היום האיחוד האירופי. איחוד זה מורכב כמעט מכל מדינות אירופה, להוציא תורכיה, קוסובו ומדינות אחדות נוספות. יש לו פרלמנט מאוחד, נציבות או ממשלה מאוחדת בראשות הגברת קתרין אשטון, אשר תמכה בהפיכה הצבאית הרצחנית הפשיסטית במצרים וניסתה לשכנע את הנשיא הלגיטימי מוחמד מורסי לחתום על ויתור על שלטונו הלגיטימי. 

 

כיום, הח'ליפות האירופית היא עובדה קיימת, אשר איש אינו מגנה אותה, איש אינו לועג לה ואיש אינו טוען טענות שקר נגדה כפי שעושה משרת המערב והיהודים בארצנו. אני סבור שרוב המוסלמים והמצרים מייחלים להקמת ח'ליפות אסלאמית גדולה במתכונת האירופית הנוכחית, כדי להשיג אינטגרציה בינם לבין עצמם שתגן עליהם מפני המזימה הצלבנית-היהודית הבלתי פוסקת, אשר מנהלת נגדם מלחמות דמים הרסניות השוחקות מיליוני מוסלמים ומותירות מיליונים אחרים של יתומים, אלמנות ופצועים, בנוסף לנזקים הכספיים והמורליים.

 

כמובן שהנסיבות הנוכחיות אינן מאפשרות להקים את הח'ליפות האסלאמית, שאותה הפילו המערב הצלבני והיהודים בשנת 1924, [וכתוצאה מכך] מדינותיה התפצלו, התפוררו והתפרקו עד שהמוסלמים הפכו להיות המגרש של [יתר] האומות ובראש רוב ארצותיהם עמדו שליטים עריצים אכזריים... שהצלבנים והיהודים מעניקים להם סיוע בלתי מוגבל, ואף מעודדים אותם להמשיך את הברבריות ואת העריצות שלהם עד שיפוררו את ארצותיהם לקנטונים קטנים ולמחוזות הנלחמים בינם לבין עצמם ומתעבים זה את זה.

 

רוב המוסלמים, מהפיליפינים עד טנג'יר [שבמרוקו], מאמינים באחדות אסלאמית וליבותיהם מאוחדים [בעתות] כאב ותקווה, אלא שרוב שליטיהם אינם מעוניינים בשום אופן באחדות זו, מתוך היענות לאדוניהם הצלבנים והיהודים השולטים ביכולות שלהם ומנחים אותם אל דרך הצער, הרחק מהאסלאם, מאמות המוסר שלו, מערכיו ומתפיסותיו.  

 

יש דיווחים שנתיני דאעש מרוצים מהיחס אליהם; הלוואי ששיטת הח'ליפות תשוב

הח'ליפות האסלאמית הפכה להיות נושא דיון בוער לאחרונה לאחר שארגון המדינה האסלאמית, דאעש, הצליח להשתלט על שטחים נרחבים באדמות סוריה ועיראק, להכריז על הקמת ח'ליפות ולהתעמת עם התקפות הקואליציה הצלבנית ותומכיה מקרב הערבים.

 

בעוד העולם אינו יודע הרבה אודות הארגון הזה, אודות טיבו ואודות הווייתו והוא ניזון רק ממה שמפרסמים הצלבנים והיהודים ותומכיהם מקרב הערבים, דבר גרוע כשלעצמו כמובן, הרי שמה שמופץ בכמה אתרי חדשות מצביע על כך שהארגון [דאעש] חותר למימוש צדק חברתי בין נתיניו ושהאנשים שם שמחים בו - משום שהוא הגן עליהם מפני המליציות השיעיות העיראקיות הרצחניות ומפני בריוני העריץ הרצחני אל-אסד - ושהם תומכים בארגון ומסייעים לו במלחמתו נגד הצלבנים ונגד העריצים המקומיים.

 

הח'ליפות היא רעיון יפה ששמר על המוסלמים במשך 14 מאות שנים מפני האכזריות של הברבריות הצלבנית, והלוואי ש[רעיון זה] ישיב את שיטת הח'ליפות הנבונה."      [1] וwww.ikhwanonline.com, 15-16.9.2014

[2] הפגנות אלה כוונו נגד המשטר המצרי לקראת הפגנות רחבות יותר המתוכננות ל-28.11.14, ביוזמת "החזית הסלפית" להפלת המשטר תחת הסיסמה "המהפכה האסלאמית" או "מהפכת הצעירים המוסלמים" אל-מצרי אל-יום (מצרים), 22.11.2014

[3] ראו דו"ח ממרי (4.11.14): הצטרפות אנצאר בית אל-מקדס למדינה האסלאמית

[4]ו www.ikhwanonline.com, 24.11.2014