המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כתבה ביומון מצרי: ארה"ב מתכננת פיגוע בנוסח ה-11.9 בתחילת 2015
11/9/2014

 

כתבה ביומון מצרי: ארה"ב מתכננת פיגוע בנוסח ה-11.9 בתחילת 2015, באמצעות דאעש

 

לקראת יום השנה ה-13 לפיגועי ה-11.9, פרסם אתר ביטאון המפלגה המצרית החילונית אל-ופד סדרת כתבות בנושא מאת כותבים שונים. בכמה כתבות נטען כי האחראים לפיגועי ה-11 בספטמבר הם מנגנוני ביטחון מערביים, ובראשם- הCIA האמריקאי והמוסד הישראלי.[1] לפי אחת הכתבות, בה יעסוק דוח זה, ארה"ב היא זו שביצעה   את פיגועי ה-11.9 באמצעות אל-קאעדה, ועתה היא מתכננת פיגוע בסדר גודל דומה באמצעות דאעש. להערכתה של כתבת העיתון, זינב אל-קרשי, הפיגוע יתרחש בארה"ב בתחילת 2015 לפני נאום מצב האומה של הנשיא האמריקאי, ויכלול מתקפה ביולוגיות או כימית על הרכבת התחתית בניו יורק ומתקפת רקטות על הבית הלבן בוושינגטון, תוך הטלת האחריות על דאעש.

 

לשם כך, נטען בכתבה, מעצימה התקשורת המערבית את ממדי דאעש מעבר לממדיו האמתיים, ומקבעת בתודעה העולמית את התפיסה שהארגון מהווה איום פוטנציאלי גדול על ארה"ב.

 

בדרך זו, כותבת  אל-קרשי, יסיט הממשל האמריקאי את תשומת הלב מבעיות הפנים שלו, בראשן המשבר הכלכלי והמחאות המתעצמות נגד אובמה, וינצל את הפיגוע כדי לפתוח במתקפה מחודשת במזה"ת במסווה של ברית בינ"ל נגד דאעש. לפי אל-קרשי, המתקפה נועדה לזרוע פילוג של מצרים וסעודיה, מהלך שלא צלח עד כה בשל הדחת שלטון האחים המוסלמים במצרים. כל זאת במטרה להפוך את ישראל למעצמה האזורית היחידה, שתחלוש על חלקים ממצרים, סוריה, עיראק וסעודיה.

 

להלן תרגום קטעים מהכתבה:[2]

 

ארה"ב מתכננת עוד מתקפת טרור בשטחה להסחת הדעת מקשיי הפנים ולחיזוק ישראל

"מחובתנו לשאול...:

1.  מהן הסיבות שמניעות את ארה"ב לחזור [ולבצע] אירוע דומה ל-11 בספטמבר...[?]

2.  אילו הישגים תשיג השכבה השלטת באמריקה לאחר המתקפה החדשה [?]

במישור הפנימי, ארה"ב  סובלת היום מכמה בעיות, החשובה שבהן היא המשבר הכלכלי, הקיפאון שפגע בחברות הנשק והצורך שלהן להוציא למכירה את המוצרים שנאגרו אצלן. המצב נעשה קשה יותר עם פריצתן של מחאות והפגנות, במיוחד לאחר הריגתם של שני אזרחים אמריקאים שחורים, דבר שעורר [חשש] שהמחאות יופנו נגד מדיניות אובמה, מה גם שאש הגזענות מתלקחת מתחת לפני השטח בחלק מהמדינות [בארה"ב]. כמו כן, ארה"ב רוצה לחוקק חוקים חדשים שייאסרו הענקת רישיונות [להחזקת] נשק- זכות המובטחת לאזרח האמריקאי בחוקה. פעולת טרור תאפשר לארה"ב לאסור נשיאת נשק באמתלה של המאבק בטרור.

 

במישור החיצוני, עם נפילת האחים [המוסלמים] במצרים במהפכת ה-30 ביוני [2013], נכשלה ארה"ב ביישום החלק האחרון של תכניתה לפלג את מצרים ואת סעודיה. את זה היא מנסה להשיג היום באמצעות דאעש, שאת ממדיו מעצימים עתה כדי שארה"ב תתייצב לצד סוריה ועיראק במטרה לכתר את המפרץ וגם תתערב בלוב באמצעות נאט"ו במטרה לכתר את מצרים. כל זאת, כמובן למען האינטרס של ישראל וכדי להכשיר את הקרקע סביבה להפיכתה לאימפריה הבאה במזה"ת, דבר ה[תואם] את מפת ישראל הגדולה [הכוללת את] מחציתה של סוריה, מחציתה של עיראק, חלק מסעודיה וחלק ממצרים.


רבים ישללו תרחיש זה, אך אם נתעמק במפת [ישראל הגדולה] זו ובמפות דומות, נמצא שצבאות עיראק וסוריה פורקו וששתי המדינות פולגו ב[התאם] לאזורים המופיעים במפה. [עתה] ארה"ב חותרת ליישם את אותה התכנית בסעודיה ובמצרים, וזה יכול לקרות רק על ידי הגעתה של ארה"ב לאזור בראש ברית בינ"ל שמוביל נאט"ו. דבר זה יתקיים רק כאשר תכה בארה"ב פעולת טרור גדולה. מתקפה חדשה נגד ארה"ב  תאפשר לה לאחד את העם האמריקאי תחת ההנהגה הקיימת ולהסיט לגמרי את הדעת מההפגנות או מהדיבורים על הכלכלה החלשה. כמובן, זה גם יאפשר לארה"ב נוכחות מוגברת במזה"ת, ו[יאפשר לארה"ב] לנסות להכות בצבא המצרי, במיוחד אם אחד ממבצעי המתקפה החדשה יהיה מצרי או שיטפלו [עליו] את האשמה בדרך כלשהי. זאת כדי לתקוף את [מצרים] ולפרק את הכוח הערבי היחיד שנותר, המסוגל להתעמת עם ישראל, שאותה מנסה ארה"ב בכל הכוח להפוך למעצמה היחידה במזה"ת...

 

אחת התמונות המופיעות בכתבה: עשן עולה מן הבית הלבן [3]


 

 מנגנוני המודיעין המערביים הכשירו את דעת הקהל למתקפה שיבצע דאעש

מנגנוני המודיעין דוגמת ה-CIA  האמריקאי, ה-MI6   הבריטי ו"המוסד" הישראלי מסתמכים [בעבודתם] בראש ובראשונה על לוחמה פסיכולוגית המכוונת לתת מודע של העמים. באמצעות [לוחמה זו] ניתן לשלוט באופן מלא על קבוצות ויחידים מבלי שיחושו בכך. מנגנוני המודיעין המערביים הכשירו [את הקרקע] לאסון של [ה-11] בספטמבר כמה שנים לפני [התרחשותם], באמצעות  פרסום ידיעות אודות ארגון אל-קאעדה ואיומיו על האינטרסים של המעצמות לפני המלחמה באפגניסטן, דבר החוזר על עצמו כעת עם דאעש...


ראשיתה של [הלוחמה הפסיכולוגית הנוכחית] היתה בהופעתו של ארגון דאעש לראשונה באמצעי התקשורת בשנת 2012 במסגרת המלחמה נגד סוריה. זאת על אף שהקמתו החלה בשנת 2006 יחד עם [הקמת] ארגונים קיצוניים אחרים.  כהרגלה, ארה"ב תמכה בכולם  [בצורה שווה]... כדי שהמזה"ת יוסיף לבעור במסגרת המפעל של 'הכאוס היוצר'.


 לאחר עלייתם של האחים [המוסלמים] [לשלטון] במצרים ובלוב, אמורות היו מדינות המפרץ ליפול בידי האחים [המוסלמים] בזו אחר זו, וכך הן [היו צפויות] להתפרק בעצמן, ללא התערבות חיצונית. זה מה שהתרחש, לדוגמא, בסודאן  כאשר משטר האח"ס של בשיר הצליח לשלוט...[וכך] התפצלה סודאן בתקופתו כאשר הדרום קיבל עצמאות [והפך] למדינה. זהו המצב גם בלוב, אשר התפרקה לגמרי לאחר שהאחים [המוסלמים] עלו לשלטון. אלא שמהפכת [ה-30] ביוני [2013- במצרים], שהביאה לקץ עידן האחים [המוסלמים], הפילה גם את תכנית החלוקה בחסות ארה"ב. זה היה הרגע שבו מגנוני המודיעין הורו להעצים את מימדי הארגון שנקרא דאעש, שמספר אנשיו היה מועט, ולנפח [את דימויו] באמצעי התקשורת, כדי שניתן יהיה להשתמש בו כאמתלה להתערב באזור בצורה גלויה, כפי שקרה קודם לכן בעיראק...  

 

הידיעות שחלחלו ל[תת מודע] הציבורי מתמצות ב:

  1. ארגון דאעש צבר כ"כ הרבה כוח והפך למדינה בעל כל היסודות [הדרושים] ובעלת צבא המסוגל לאיים על האינטרסים של ארה"ב במפרץ ועל אדמתה.
  2. לדאעש יכולת להסתנן לתחומי ארה"ב ולבצע שם פעולות טרור גדולות נגד העם האמריקאי.  
  3. דאעש מייצג את האסלאם, ובהתאם לכך, האסלאם הינו דת של הרג, טבח וכריתת איברים. תדמית זו לא היתה קיימת באופן הזה לפני שנת 2011.

 

באופן טבעי, לאחר שנקודות אלה חלחלו לתת מודע של עמי העולם, ניתן לבצע כל מתקפת טרור שהיא בתוך ארה"ב, כאשר נראה כי כולם יראו בדאעש אחראי לאירוע, לפני שתיעשה כל חקירה פלילית, בדיוק כפי שקרה ב-11 בספטמבר ב-2001...

 

לסיכום, מה שאירע בעבר גורם לנו להעריך כי ניו יורק ווושינגטון יותקפו בקרוב מאוד, וזאת מכמה סיבות, החשובה שבהן היא כי פגיעה בחזית הכלכלית האמריקאית, קרי, ניו יורק, ו[פגיעה] בחזית הפוליטית, קרי, הבית הלבן, יאפשרו לארה"ב להקים ברית בינ"ל שתפתח במלחמה נגד דאעש, אשר נוצר קודם לכן [בדיוק] למטרה זו. כך תוכל ארה"ב ליישם את תכניותיה שגובשו מבעוד מועד.  

 

המתקפה הבאה תתבצע בתחילת 2015 בניו יורק ובוושינגטון

רבים צפו שארה"ב תותקף שוב ביום השנה [לפיגועי] ה-11.9 או לאחר מכן במהלך חודש אוקטובר, אך אנו צופים שמתקפה זו תהיה בעיתוי אחר לחלוטין בשל כמה סיבות, העיקרית שבהן היא רמת הכוננות שבה יהיו מנגנוני הביטחון האמריקאים ביום השנה לאירועי ספטמבר או במהלך חודש זה...

 

ארה"ב, לפני כל אדם [אחר], יודעת שדאעש הוא ארגון קטן מבחינת כוח אדם וציוד ואין לו שום יכולת לבצע פעולת טרור גדולה, לכן אלה השולטים בשרירות [לב] במשטר בארה"ב מתכננים שהמתקפות הבאות תהיינה קטנות ומכאיבות כדי לפגוע בכמה שיותר בני אדם באופן שיספיק כדי לכוון את דעת הקהל האמריקאית והעולמית ולדחוף אותה כמו שור משתולל להרס מה שמכונה 'המדינה האסלאמית בעיראק ואל-שאם' [דאעש]. תוצאה נוספת של מתקפות אלה תהיינה הגבלות נוספות על המוסלמים באירופה ובארה"ב...

 

 המתקפה תבוצע בשני חלקים: החלק הראשון יהיה בניו יורק ובמסגרתו תותקף הרכבת התחתית כדי לגרום לכמה שיותר נפגעים בנפש, [שכן], הרכבת עושה 5 מיליון נסיעות בשבוע.... לכן צפוי שהמתקפה תבוצע באמצעות פצצות ביולוגיות או פגזים הנושאים גז סארין שאסור בשימוש [עפ"י אמנות] בינלאומיות, במיוחד בתחנות הראשיות התת קרקעיות בהן [החומר הרעיל] מתפשט במהירות ובאופן קטלני [כמו] מגיפה, בעיקר אם מניחים אותו בתחנות האוורור הראשיות. כמו כן יכולות להיות מתקפות אחרות בשיטה זהה על תחנות מי השתייה. מתקפות אלו יגרמו למספר גדול של קורבנות עם מינימום נפגעים מקרב התוקפים. 

 

החלק השני יהיה בוושינגטון, בה צפוי שיותקף הבית הלבן באמצעות טילים קטנים כמו טילי גראד שיכולים לשאת ראשי נפץ גרעיניים קטנים בעלי יכולת הרס גבוהה, או טילי כתף שניתן לכוון ישירות למטרה. המתקפה יכולה לכלול טילים רבים שישוגרו בו זמנית, שכן, המערכת שמגנה על הבית הלבן מפני [ירי] טילים אינה מסוגלת להתמודד עם טילים קטנים שמשוגרים ממרחק קצר ונישאים על כתף. יש לציין כי הוכח כישלונה של מערכת כיפת ברזל בה משתמשת ישראל להדוף את מתקפות טילי ההתנגדות  [קרי, חמאס] מאחר שהיא הצליחה ליירט רק 20% מהטילים ששוגרו לעבר ישראל...    

אנו צופים שהמתקפה הבאה על ניו יורק תהיה בתחילת 2015 ובמיוחד בתקופת בין החגים האמריקאית שמתחילה בראש השנה בתחילת ינואר, עבור ביום הולדתו של מרטין לות'ר קינג ועד נאום מצב האומה שנושא נשיא ארה"ב בישיבה משותפת של הקונגרס האמריקאי (בית הנבחרים והסנאט) בבניין הקפיטול במחצית השנייה של חודש ינואר, בו הוא מציג את מצבה של ארה"ב במישור הפנימי והחיצוני הבינ"ל.

 

ייתכן שמתקפת הטרור תתרחש באמצע החודש בין ה-15.1 ל-20.1. ייתכן שה-17.1 ייבחר למועד [הפיגוע] בניו יורק ולאחר מכן תהיה מתקפה נוספת על וושינגטון או שהן תבוצענה בו זמנית, כך שנאום מצב האומה יהיה שונה השנה ואובמה ינסה לעורר בו התלהבות ולכוון את דעת הקהל לתוכנית שהוכנה מראש במסגרתה תוקם ברית בינ"ל למלחמה בדחליל המכונה 'דאעש'.[4]

 

יעדי המתקפה הבאה בניו יורק לפי הכתבה [5]

 

 [1] כך  למשל כתבה שפורסמה בביטאון אל-ופד ב-7 לספטמבר, 2014 תחת הכותרת: "התקפות ה-11 בספטמבר- תוכננו על ידי נתניהו ובוצעו על ידי המוסד."; כתתבה נוספת של הביטאון מה-6 לספטמבר, 2014, תחת הכותרת: "11 בספטמבר 2001- פעולה של המודיעין."

[2] אל-ופד (מצרים), 7.9.2014

[3] אל-ופד (מצרים), 7.9.2014

[4]הכתבה כוללת גם דיווח וסרטון בו נראה המפיק האמריקאי, ג'יימס אוקיף, חוצה את גבול מקסיקו-ארה"ב, שהוא עוטה מסכה של בן לאדן כדי להוכיח את הקלות בה יכולים טרוריסטים לחדור לארה"ב.

[5] אל-ופד (מצרים), 7.9.2014