המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב סעודי: בסוריה מתנהל "ג'יהאד למען השטן", לא למען אללה
12/5/2014

 

בעל טור סעודי: בסוריה מתנהל "ג'יהאד למען השטן", לא למען אללה

 

בעקבות הפצת סרטון ביוטיוב, ב- 26.3.14, שבו נראו שני צעירים סעודים מוצאים להורג בסוריה בידי ארגון  ג'בהת אל-נוצרה, באשמת לחימה לצד ארגון הג'יהאד העולמי "המדינה האסלאמית בעיראק ובסוריה" [להלן "המדינה האסלאמית"][1], פרסם הכותב הסעודי ד"ר מוחמד אל-חרבי מאמר ביומון הסעודי הממסדי עוכאט', שבו הוא תקף קשות את תופעת יציאתם של צעירים סעודים לזירת הלחימה בסוריה.

 

אל-חרבי  טען כי מה שקורה בסוריה אינו ג'יהאד למען אללה אלא "ג'יהאד למען השטן" וסטייה מן האסלאם. הוא גינה את הדרשנים ואנשי הדת המטיפים לצעירים לצאת לסוריה והאשימם בניצול תמימותם של צעירים אלו ורצונם לקיים את מצוות הג'יהאד, כדי לדחוף אותם למלחמה לא להם ובכך לספק לארגוני הטרור הקיצוניים הנלחמים זה בזה בסוריה מגן אנושי מתוצרת סעודיה ומדינות אחרות. אל-חרבי קרא לשלטונות סעודיה שלא להסתפק במנגנון המונאצחה [תכנית הייעוץ וההדרכה למוג'אהידין השבים מזירות הג'יהאד בחו"ל]  אלא להקים מערכת כוללת למלחמה בקיצוניות, ולטפל בה "ביד של ברזל".

 

 להלן תרגום המאמר[2]:

 

המוות בסוריה הוא מוות למען השטן; אללה אסר מלחמה באחינו לדת

"עבד אל-רחמן אל-שוּמַרי וחמוד אל-צקרי - שני צעירים סעודים, תושבי ריאד, הוצאו להורג בדם קר ובצורת המוות הנפשעת ביותר. הם צולמו בווידאו כדי לצרוב עצב בלב הוריהם, משפחותיהם, יקיריהם, מולדתם, אומתם והמין האנושי [כולו] לכל החיים.

 

מי הרג את עבד אל-רחמן וחמוד? האם הם לחמו לצד לוחמי דאעש [כינוי לארגון המדינה האסלאמית] ונהרגו בידי לוחמי ג'בהת אל-נוצרה, או שמא להיפך? האם לחמו לצד צס"ח  ונהרגו בידי חיילי המשטר [הסורי], או שמא להיפך? האם לחמו לצד חזבאללה ונהרגו בידי לוחמים מאל-קאעדה, או שמא להיפך?

 

לא חשוב לצד מי לחמו השניים בסוריה ולא חשוב לאיזה ארגון השתייך מי שהרגם, מה שחשוב הוא שהשניים נהרגו, חוסלו! כפי שיחוסלו כל מי שמשלים עצמם כי בסוריה מתנהל ג'יהאד למען אללה, שכן המוות בסוריה הוא מוות למען השטן ובשום אופן לא למען אללה! אשר לא ציווה עלינו להילחם באחינו לדת בלא צדק.

 

מטיפים ושיח'ים גונבים את דעת הצעירים ומשחקים באמונתם

הקטע ביוטיוב של הוצאתם להורג של עבד אל-רחמן וחמוד בסוריה, שהודלף, חשף את הפנים המכוערות של מה ש[צפוי] לקרות שם לאלו שממשיכים להאמין כי מתנהל שם ג'יהאד למען אללה... וחשף את פניהם המכוערות של המטיפים לפתנה [מלחמת אזרחים] ושל אלו המעודדים את [רעיון] המוות ושפיכת הדם האסור [קרי דם מוסלמי]. כמו כן חשף [הסרטון] את הפן השטני המתועב של אלו המפתים צעירים, כדי לגזול מהם את נשמותיהם, לאחר... שדחפו אותם למלחמה שאינה שלהם ומכרו את חייהם במחיר זול עבור נושא שאינו צודק כלל, הגם שאין בדמם שנשפך על אדמת סוריה כדי להשיג צדק כלשהו בנושא כלשהו שם!!

 

קטע היוטיוב שהודלף חשף גם כי מי שנלחמים בסוריה הם מוסלמים שסטו מן האסלאם הצודק בדרך חשיבתם, והפכו לאמצעי ותו לא בידי ארגוני טרור קיצונים העוטים את גלימת הדת באופן מזויף ושקרי. ארגונים אלו נלחמים בינם לבין עצמם וזקוקים למגן אנושי ולקורבנות מיובאים מארצנו ומארצות אחרות, המוברחים אליהם בקלות בידי מטיפים ושיח'ים מדומים... [אשר] ערוצי הלוויין והרשתות החברתיות פותחים בפניהם את שעריהם לרווחה כדי שיסיתו, יגזלו את דעת הצעירים וישחקו באמונתם, תוך שהם מנצלים את נטייתם להגיע ל'שיא פסגת האסלאם' [קרי לג'יהאד]. ואכן, [צעירים אלו] הולכים לשם באופן עיוור וללא שיקול דעת, כשהם מותירים אחריהם אימהות ונשים פצועות, ובנים ובנות שאינם צפויים אלא ליתמות ולאבדון.

 

מוסלמים הורגים מוסלמים השותפים להם לדת, בעוד שאויבם האמתי נמצא במרחק קילומטרים ספורים משם, בישראל! שם, בגולן הסורי הכבוש! אלא שאין הם מעזים לירות ולו כדור אחד לעברו, משום שהם פחדנים, משום שהם משתפי פעולה ומשום שהם בוגדים בדתם, בארצותיהם, באומתם ובאנושיות שלהם!! לא רק משום שהוא חזק מהם, אלא משום שהוא לא מופיע [כלל] במערכת שיקוליהם ומשום שמי שהסיתו אותם מלכתחילה פועלים לטובת הצלחת המפעל הציוני באזור. זוהי האמת, אם תרצו ואם לאו.

 

נחוצה מערכת למלחמה כוללת בקיצוניות

הג'יהאד המדומה בסוריה לא היה מעולם דבר זולת מוות למען השטן, ומעולם לא היה למען אללה. כדי למנוע הישנות של קטע הווידאו הטרגי הזה, עלינו להקים בדחיפות מערכת שלמה למאבק ברעיון הסוטה הזה אשר הוביל את עבד אל-רחמן וחמוד לשם. לא די בכך שנשלח להם דרך אמצעי התקשורת מסרים לשוב [ארצה], ולא די [בתכנית] הייעוץ לשבים [מזירות הג'יהאד], אלא עלינו לפעול לאלתר בבית, במסגד ובבית הספר.

 

על כל אב ואם להיות מודעים לאחריותם להשגיח על ילדיהם, לחנכם, להוקיע חשיבה קיצונית מצדם, לעקוב אחר מעגל החברים שלהם ולסייע להם בבחירתם. כמו כן, אין מנוס מלבחון מחדש את מערכת החינוך ולהתמקד בהכשרה מחדש של המורים, לפני שמפתחים או משנים את תכנית הלימודים. עלינו לברור היטב את הדרשנים במסגדים ולעקוב אחר הדרשות שלהם ולרסן את כל המטיפים לפתנה ומעודדים יציאה למלחמה בחו"ל ולמנוע את הופעתם בערוצי הלוויין ובכל כלי התקשורת. כידוע לכולנו, מניעה טובה מטיפול, לפיכך לא נותר לנו אלא לגבש תכנית למלחמה בחשיבה הסוטה [מן האסלאם, ולטפל בה] ביד של ברזל.     

        

 


[1]ו http://www.youtube.com/watch?v=Z6hsGBNRiX0

[2] עוכאט' (סעודיה), 5.4.14