המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אתר איראני טוען כי תמונות מוכרות מן השואה הן זיוף
24/12/2013


אתר איראני טוען כי תמונות מוכרות מן השואה הן זיוף

 

ב-26 בנובמבר 2013 פרסם האתר משרק ניוז, המקורב לחוגים ביטחוניים באיראן, מאמר שכותרתו "טפח משקריות השואה + תמונות", תוך ציון העובדה כי הוא פורסם לראשונה ב-19.11.2013 בבלוג http://shonood.blog.ir של העיתונאי והקולנוען האיראני, מהראן מוזון מתומכי המנהיג עלי ח'אמנאי.

 

המאמר תקף את החוק שאושר לאחרונה בצרפת, הקובע עונש מאסר גם למי שמפקפק בקיום השואה ולא רק למי שמכחישה, וטען שהצעד שולל את חופש המחשבה ואינו הולם את מעמדה של צרפת כערש הציוויליזציה והחופש.

 

המאמר הציג תמונות שלדבריו ידועות במערב כתמונות מתקופת השואה אולם לטענתו הן זיוף. לצד התמונות המזוייפות לטענתו הציג הפרסום תמונות אחרות שלגביהן טען שהן תמונות המקור. כך למשל, הציג המאמר תמונה, מזוייפת לטענתו, בה נראים גברים מכניסים גופת יהודי שמת ברעב לתוך משרפה וטען כי המקור למעשה צולם בבריה"מ, ללא קשר ליהודים ולגרמניה הנאצית.  

 

יצוין שגם בתקופת נשיאות מחמוד אחמדי-נז'אד ניסו אתרים איראנים שונים לטעון שתמונות ידועות מתקופת השואה הן מזוייפות,[1] ואולם פרסום התמונות בעת הזו ע"י אתר איראני המקורב למשטר מלמד שמגמה זו נמשכת למרות טענות ממשלת רוחאני כי איראן אינה מכחישה שואה.[2]

להלן תרגום הקטע:[3]

 

"לאחרונה אושר בצרפת, ערש הציוויליזציה והחופש, חוק לפיו בנוסף למכחישי שואה, גם מי שיפקפק בשואה, יישלח למאסר. זוהי אותה צרפת שהעניקה לארה"ב את פסל החרות. כעת עם אישור חוק מדהים [shocking] שכזה, נלקח גם חופש המחשבה לבית המטבחיים של הציונות".

 

להלן התמונות וההסברים להן כפי שהביאם האתר בכיתוביו לתמונות:

 

"התמונה העליונה – זיוף: התחתונה – האמיתית:

שימו לב לתפקיד הרגשי של הילד שתלו את אמו (בזיוף למטה)הזיוף: הנאצים חסרי רחמים תולים אחות יהודיה    התמונה האמיתית

   


הזיוף: שורפים יהודי שמת מרעב במחנה נאצי     האמת: מחנה עבודה בבריה"מ. ללא קשר לנאצים

          


 הזיוף: הנאצים שותי הדם תולים אם יהודיה

 וגונבים את אווזיה תוך התעלמות מסבל בנה        התמונה האמיתית"

 

 

[3] משרק ניוז (איראן), 26.11.2013.